PDA

View Full Version : Проблем с телевизора



someonerandom
06-08-2010, 15:56
Не бях сигурен,че темата е за тук,обаче не става и за Информационни Технологии,така че...
Имам LCD телевизор Филипс,и снощи както беше пуснат,а аз бях обърнат към компа,се обърнах към него и видях,че екранът е черен.Звук,всичко си има.Въпросът е,че като се приближа към екрана и погледна по-отблизо,особено ако светна с фенерче,и се вижда образ.Просто...не свети :D Дали е изгоряло нещо от прекалено дълго време без спиране,и евентуално колко ще струва поправката?
Благодаря предварително :)

alexandr0v
06-08-2010, 17:07
Здравей. Предполагам че тука едва ли има достатъчно компетентен човек за да ти каже каква е повредата. Най-добре го занеси на сервиз. Не е задължително да го оставяш за ремонт. Като го погледнат ще ти кажат колко струва евентуалния ремонт а вече ти си преценяваш дали ще им го оставиш за да го ремонтират. :)

LizZz
06-08-2010, 21:16
Похвално за проверката с фенерче, явно точно това е проблемът.
Чрез Backlight Illumination се осветяват пикселите и така се виждат както сме свикнали да ги забелязваме, иначе са почти незабележими.
Може да пробваш и на тъмно как ще е, но предполагам ще е само това осветяване.
Ето ти клипче за нагледност.
http://www.youtube.com/watch?v=kT74wXCKRCo

Принципно е доста пипкава работата по смяната на backlightning-a и преди цените бяха 1/2, 2/3 от тези на нов монитор, но все пак разпитай познати за свестен сервиз, където могат да го погледнат.
Ако си от София ще питам един приятел дали ще може да го стори това..
Кажи и модела на Филипса.

someonerandom
06-09-2010, 21:16
Не знам модела,обаче вече няма значение,сетихме се,че е гаранционен,и го занесохме на сервиз.КАзали са(баща ми е говорил с тях)че най-верочтно ще трябва подмяна,и сега чакам новини :D
Благодаря на всичко отзовали се :)