PDA

View Full Version : Въпрос към момичетата+споделен проблем



boumboum
06-08-2010, 21:15
Момиче съм, в гимназия. На който не му се чете цялата история, може направо да прочете най-отдолу въпроса. Той няма много общо с нея, но ми е интересно какво бихте отговорили, когато няма за какво да се правите на някакви или пък да премълчавате нещо. Бъдете максимално искрени и изчерпателни, ако обичате.
А историята за жалост не знам откъде да я почна... И не знам дали не правя грешка, че изобщо я споделям тук или някъде другаде. Страхувам се, че се задълбавам и сама започвам да човъркам на място, с което не горя от желание да имам общо!
Казвам го кратко и ясно като за начало: Хлътнала съм по друго момиче. Или поне така мисля... А това мислене не ми харесва, защото ме навежда на други мисли – за сексуалната ми ориентация, която до този момент си ми беше съвсем ясна – хетеро. И колкото повече спираше дъха ми това въпросно момиче, толкова повече се замислях. Защото досега момче не ми е действало по този магнетичен начин (въпреки че не смятам, че е фатално, че не ми е действало тоолкова привличащо, има си време за всичко – само ме е страх да не се самозалъгвам така)... Надеждата в ситуацията е, че не познавам момичето, въпреки че знам доста неща за него. Принципно и преди ми се е случвало да симпатизирам на някоя какичка и да се заглеждам по нея (в смисъл да й обръщам повече внимание отколкото на другите какички). В случая обаче тя не е какичка, 1г само по-голяма е. И си мислех, че е същото както и преди – че просто й се кефя, но за жалост май се самозадълбах, питайки се дали пък не е повече от просто кефене, докато в един момент не осъзнах че ден, в който не съм я видяла в училище (просто мярнала!) и настроението ми се скапва. Обратното, когато я виждах дори за малко, ми действаше тонизиращо, ентусиазиращо. Хиляди пъти се опитвах да го потисна.. Но все нещо се случва в момента, в който успея и сякаш някой отгоре ми подава надеждата, че може и да се запозная някога с нея... и отново хлътвам. |-( Сънувала съм я милиони пъти.
Подробностите стоят така: говорила съм с нея, но бяха организаторски неща, нищо по-лично и то изключително кратко (1-2въпроса). Във всеки случай знае коя съм, даже и името най-вероятно ми знае (ах този Фейсбук х)). Не сме се запознавали обаче.
Мисля, че ако се запозная с нея и получа възможността да я опозная, може и да спра да я харесвам и най-сетне да се освободя... Защото въздишките, които отронвам по нея, ме карат да се замисля дали не си падам по момичета (не просто по това), а тази мисъл хич не ми се нрави. Почнах да се заглеждам по разни момичета из градски транспорт и т.н и да се замислям (и по момчета си се заглеждам все още де ;) ) Бисексуалност – със сигурност, но хомосексуалност – не мисля, а и не искам да се замислям изобщо (всъщност от това ме е страх най-вече).

Та въпросът ми в случая е към момичетата отправен. Представете си следните 2 варианта:
1. момиче, което знаете, но не познавате, внезапно идва и ви заговоря (наоколо няма познати), при което ви казва, че си пада по вас
2. момиче, с което наскоро сте се запознали (бегла връзка), но го знаете по лице и т.н от по-отдавна, ви казва насаме (на живо), че си пада по вас
И трети и четвърти вариант можете да си сътворите или пък да си доукрасите тези, идеята е да си го представите достатъчно добре, за да дадете компетентен отговор. Въпросът е: какво бихте си помислили, как бихте реагирали, как бихте възприели момичето? (моля в случая да не си представяте жената-мъж Манол от Биг Брадър или нещо подобно :D)
Важно е обаче и какво бихте казали на себе си, бихте ли се замислили (ако момичето ви е симпатично например) и така нататък.
А ако ви се е случвало вече, как сте постъпили?

mArMaLaDkA
06-08-2010, 21:25
Виж, много зависи на колко си. Тепърва се изграждаш като човек, в теб бушуват хормони и е нормално на моменти те да избиват в различна от обичайната посока.

Не бива да й казваш от раз, че я харесваш, все пак едва се познавате с момичето, и то задочно, пък и надали то би го приело нормално, ако има предразсъдъци и не е би/хомосексуално.

Нещата трябва да се осмислят. Дали става дума за временно сексуално влечение, или за реално желание да си с жена. В крайна сметка това би повлияло на психиката ти, би те объркало още повече занапред и така нататък, поне по този начин мисля аз.

TheBeliever
06-08-2010, 21:25
Ако някой непознат, независимо дали момче или момиче, дойде и директно ми изтърси "Падам си по теб" ще го/я разкарам.
Ако момиче прояви интерес към мен дискретно ще се опитам да й обясня, че не е споделено.
Така че моят съвет е да я опознаеш първо. Сближи се с нея, поговорете си. И тогава ако смяташ, че е нужно, й признай за увлечението си.
Успех с изясняването пред самата себе си.

therichbitch
06-08-2010, 21:28
няма да се замисля, не си падам по лесбо-истории :-o

boumboum
06-08-2010, 21:48
Ооо, нямам никакво намерение да й споделям в скоро време или по такъв начин. Въпросът не е как да постъпя с нея, интересно ми е как биха реагирали момичета, ако им се случи такова нещо (от страната на другата, харесваната). И казах, доукрасете си го - осъзнавам, че не е съвсем наред зададен въпроса. xD
Иначе съм напълно съгласна с мармаладка, и аз съм размишлявала за тия неща и бих го определила по-скоро като временно сексуално влечение (ама наистина много силно), връзка - в никакъв случай, поне до момента. Изобщо не ме привлича мисълта за връзка с друго момиче, мислила съм, осъзнала съм, че фактически не знам и аз какво искам от нея, след като всъщност не искам и не мога да си представя връзка, но не мога просто ей така да спра да я харесвам. Затова казах, че след като се запозная с нея и я поопозная, е твърде възможно да спра. Ама изгледи за близко запознаване няма. хР
Абе като цяло какво да кажа, освен че времето е отговорът... Колкото и да осъзнавам в момента нещата с разума си, сърцето си иска своето...

ПС. Въпросът си важи, ако искате се абстрахирайте от историята. ;)

XxMidnightxX
06-09-2010, 15:24
На мен вече ми се е случвало да ходя с най-добрата си приятелка,но не мисля,че може да се случи 2 път.Всичко беше един голям експеримент,който не завърши много добре.Обаче от друга страна да ходиш с момиче си има и своите привилегии-можете да си споделяте всичко,тя мисли почти като теб (за повечето неща),разбирате се и такива неща.Всичко обаче се прецаква в един момент,когато ти или тя осъзнаете,че това не е особенно нормално и започвате да обръщате внимание на хорските приказки,които досега не са били пречка.Аз мисля,че няма нищо лошо в това да си хомо или би,все пак всеки има право на избор и всички сме хора :wink:

Така,че като за експеримент става,но за по-дълга и обвързваща връзка-не.Просто момичетата сме по-емоционални и когато дойде времето за раздяла го приемаме по-навътре и по-тежко.

mincheto
06-09-2010, 15:27
няма да се замисля, не си падам по лесбо-истории :-o
ME 2!

justwondering
06-09-2010, 16:45
1. Бих се шокирала и бих й обяснила, че не значи нищо за мен. Ако не ми досажда, може да имам приятелска връзка с нея, а ако ми е неприятна с държанието си- ще гледам да я избягвам.
2. Горе долу същото. :)

ScarletBite
06-09-2010, 17:04
няма да се замисля, не си падам по лесбо-истории :-o
ME 2!

Gr0zDan0v
06-09-2010, 22:46
няма да се замисля, не си падам по лесбо-истории :-o
ME 2!

badblood
06-10-2010, 20:26
да ти кажа честно и аз бях на подобно дередже бях се влюбила в една моя съученичка, не я познавах ама когато я видях и хлътнах по нея ,първия които ти е отговорил е прав, може би това е временно преди да си мислиш че наистина те привличат момичетата.Абе едни хормони и толкоз..но пък кой знае... Ходила съм с момиче около две години не е лесно :дд момчетата са прави че ние въобще не сме лесни същества:ддд :D :D :D