PDA

View Full Version : Болка



ivakavlad
06-08-2010, 22:51
В ноща птиците пееха нежно
а времето беше тъй бледо снежно
че незнаех аз каде си ти
затова сърцето ме боли.

Боли ме но кръв не тече
може ли някой да го отрече
тази болка е скрита на дълбоко
в моето сърце широко.

Тази болка се поражда
и сърцето ми тя прояжда
защото аз тъй силно те желая
и никога няма да се разкая.

Че мойте чувства ще покажа
и на целия свят ще разкажа
за моята любов към теб
която е тъй пареща в мен.

Ако видиш птици през ноща да пеят някои ден
сети се в този миг за мен
спомниси за любовта ми сляпа
която изпитвам аз към теб.

С последни думи искам да ти кажа
и мойте чувства аз да ти покажа
ето с тез думи сладки
може да ти се сторят малко кратки.

Но ето казвам го ОБИЧАМ ТЕ с цялото си сърце
и не ме интересува мнението на някакви овце
до тука край свъшвам с мойте думи
но знай щом до мен си ти никои не може да ни погуби

xoxi
06-09-2010, 11:11
Защо си мисля, че това вече съм го чела тук.. или някъде другаде ?
Иначе не е зле, но си оправи правописните грешки.

ShtrudeL
06-09-2010, 11:46
Не. Не ми харесва. "Сърцето ме боли" дрън та пляс. Такива стихчета лигави крайно ме дразнят и ми човъркат из нервната система. Чиста гавра с поезията.

Едит: Ох наистина се дразня. Бива ли във всяко стихче да има римички като "ден-мен-тен-уморен" / ти-боли-кърви / плача-здрача-подскача бляя

Еми не всеки става за тва майнА! Защо като обичате (дано) стихчетата се опитвате да сътворявате свои и то не защото ви идва от вътре, еми ей така колкото да има рима?!.

ivakavlad
06-09-2010, 12:39
Защо си мисля, че това вече съм го чела тук.. или някъде другаде ?
Иначе не е зле, но си оправи правописните грешки.
пуснал съм го в доста сайтове а и с него учатвах в един конкурс един глас не ми стигна за третото място и е напално възможно да си го меркала някъде

changess
06-09-2010, 15:09
И на мен не ми хареса, просто наслагани рими, колкото да звучи добре. Говориш за любов, а аз не почувствах нищо, докато го четох. Отблъскващо банално е.

ivakavlad
06-10-2010, 10:05
И на мен не ми хареса, просто наслагани рими, колкото да звучи добре. Говориш за любов, а аз не почувствах нищо, докато го четох. Отблъскващо банално е.
Я ми обясни понятието "несагласни рими" незнам да има сагласни и несагласни рими моляте обясни ми защото явно съм прст човек а и не съм го писал с цел да се получи рима това е изцяло това което чувствам

LadyDi
06-10-2010, 11:23
НАСЛАГАНИ, а не несЪгласни рими...
Това значи да набуташ думи, които се римуват, без да има някакъв особен смисъл.

SolemnityOfDeath
06-10-2010, 11:40
Хаха, ако това е за почти трето място на конкурс...

...лоша работа, без нещо лично.

ivakavlad
06-10-2010, 12:06
НАСЛАГАНИ, а не несЪгласни рими...
Това значи да набуташ думи, които се римуват, без да има някакъв особен смисъл.
Трябва да си купя очила щом вече и във форума не успявам да чета като хората 8-) ами препрочетох го преди малко и не успях да разбера каде са наслагани рими може би защото съм го писал аз и съм пристрастен а и смисала е в това да изразя собствените си чувства попринцип и за стихотворенията на Никола Вапцаров много хора са казвали преди че са без никакво звучене и без особен смисъл особенно за "Песен за човека" но сега е задължителен за изучаване в училище и повечето хора като четат произведенията му му се възхищават не че се сравнявам с него но за него се сетих в момента

П.П. Честно да си кажа аз обожавам неговите стихотворения изчел съм цялата му стихосбирка над 150 пъти

changess
06-10-2010, 16:31
Не знам как да ти го обясня, римите са ми прекалено очебийни, звучат ми грубо и на много места не улавям смисъла. Имаш и проблеми с правописа.