PDA

View Full Version : Не е за вярване



Evidence
06-09-2010, 11:22
Здравей, Др. Тийн !

Има един проблем, който със сигурност не мога да реша сама. Проблемът е относно една от моите най-добри приятелки. В началото на годината беше много готин човек, понеже харесваше едно момче от училище, но той не и обръщаше внимание. Дори не я поздравяваше, само и се смееше по коридорите. Тя страдаше от това , понеже е доста чувствителна. Вярно е, че ние си създаваме доста драми и след това съдим другите хора, да, никой не е виновен за това , ние сами сме си виновни. И нека се върна на главната тема. Момичето в момента е доста извратена и беше тръгнала с едно момче от нейното село и на втората среща , тя си легна с него. Не можех да повярвам, наистина. Знам, че не е кой знае кво, но за нашата възраст е ТРАГИЧНО. Аз съм много шокирана от информацията, която получавам всеки ден, аз виждам това момиче как потъва ден след ден и тя го приема много глупаво, тя се смее на всичко, което и кажат. И това е най-малкото. Тя заряза момчето и се запозна с друго. С него ходи от 5-6 дена и го познава от толкова !!!! На първата среща се натискаше с него и това не е нищо .. Минала е стара жена покрай тях и започнала да гледа моята приятелка как обарва момчето и той нея. И в този момент тя и е казала '' Ми на 14 съм !!! Какво си мислиш, че ще си играя с кукли барбита ли ?? '' Не разбирам , какво точно иска да направи. Първо не и отива и го прави нарочно. На втората и третата среща тя му духаше, извинявам се за думата, на четвъртата (тоест вчера) тя правише секс с него. Е ? С непознат човек да прави секс ? :shock: Момичетата сме много шокирани от това. Знам и други случаи, но по - трагично от това сигурно няма да срещна и чуя. Сега на нея не и пука, с нея сме говорили сериозно за това, което прави, но тя ни се смее и ни вика ''Какво от това , не съм единствена , пък и е яко .. '' ?!?!?!?!?!?!? БОЖЕ ?!?!?! :smt120 :smt120 :smt120 :smt120 :smt120 :smt120 :smt120 :smt120 :smt120 И МОЯ ВЪПРОС Е

Как можем да я променим ?

dontcomeanycloser
06-09-2010, 11:44
Просто търси внимание.И аз имам такива приятелки, които дори са по големи от приятелката ти и правят същите глупости.Мъчила съм се да обяснявам и да говоря с тях, просто не става.Такива хора не искат да слушат, не приемат нищо на сериозно.Мислят си, че са силни и взимат правилните решения, но това е пълна противоположност на това , което в същност са.
Опитай се да говориш с приятелката си и ако не се получи(в което съм почти сигурна) я остави сама да да си вади поуките, защото това е неизбежно.Рано или късно ще разбере какво си причинява, но това изисква време.Живота е най-големия учител. :)

gegata15
06-09-2010, 15:06
просто и кажи в прав текст не искам да дружа с курви колкото и да ти е гадно, все пак не можеш да контролираш живота и , щом иска да потъва ... желая и късмет

sweetgirl7
06-09-2010, 15:41
Търси внимание!!!
Като прочетох това, което си написала се шокирах..
Поговори с нея... както се вика "налей и малко здрав разум в главата".
Ако не разбира от дума...нейна си работа, след време тя ще си пати от това!!! ;)

filmimilmi
06-09-2010, 16:05
Колкото повече обръщате внимание на скандалното й поведение, толкова повече тя ще си мисли, че това качва цената й и ще го прави на пук на вашите приятелски съвети. За нея това вече е начинът, който я прави готина(по-зряла, с повече престиж) и нищо не е в състояние да обърне мисленето й на 180 градуса щом е почнала с такава лекота да възприема това като основния начин да доказва себе си. И да й вържете ръцете, пак ще намери начин да отвори ципа на следващия, който иска да я разчекне. Лекото поведение не се лекува, това си е диагноза. Наистина е много грозно в тази възраст, но обществото е достатъчно отровено, за да не се интересува горещо от тези проблеми. Ако искате нещо да се промени, това няма да стане чрез сериозен диалог с нея, а с родителите й, а те да й насрочат часове с психолог. Единствено най-радикалните мерки биха я спасили от това на 16 да е с венерически болести или да дундурка някакво бебе. На 20 вече ще си е съсипала живота, а единственото, което ще умее да прави е да изкарва парите си с цената на това да има афти по устата... :?

tnp123
06-09-2010, 16:09
Еми преминала е към тъмната страна..... Както всички знаем, тя има много предимства.
1. Опипване на всяко едно момиче, което е "свястно"
2. Свирки от всяко едно "свястно" момиче, без някой друг да ревнува открито и да те заплашва
3. Размотаване по компании с яки "свестни" момичета
4. Секс и всякакви други работи с всяко едно "свястно" момиче, без да се налага да я познаваш от години или да се размотаваш по любовни срещи......

Еми това е представата. Доста апетитно нали? От гледна точка на момичетата е почти същото....размотаване с готини типове.....
Въпросът е, трябва ли да устоя на изкушението? И по важното, мога ли? Явно твоята приятелка се е предала, с цел да постигне лични облаги, в момент на съкрушеност. Сега въпросът е да я спрете, колкото и "злини" да е направила, и да я върнете. Да открие "доброто" в себе си. За справки: Междузвездни войни. :D :D :D :D

LipSy
06-09-2010, 16:15
Аз ако имам такава приятелка и плюс това, ако ми е една от най-добрите приятелки въобще ще я оставя да прави каквото си иска. Колкото и да ми е гадно на мене...тя си решава какво да прави с живота си. Все пак си е неин. Не знам дали като поговорите малко с нея тя ще може да се промени толкова много. Щом е на 14 и прави секс със всеки срещнат просто иска да се изхвърли и да каже "Охоо, вижте ме мен. На 14 съм и вече съм го правила с 1-2 момчета, апък моите приятелки са още детствени и за нищо не стават..." Абе зарязвайте я. Едва ли вече тя ви смята за най-добри приятелки. :? Знам, че е много трудно да забравиш човек, който толкова много цениш, но ако тя самата вас ви цени ще спре да се смее на сериозни неща, ще престани да спи с много момчета и ще се върне към нормалния живот, който протича с най-добрите й приятелки- по точно с вас!