PDA

View Full Version : Къде ще кандидатствате след 7 клас ?



SmilingGirl
06-09-2010, 15:08
Здравейте кандидат-гимназисти :) Изпитите минаха, а сега идва "Денят на истината" както някои казват :D Естествено е, че всеки иска да влзне в някоя от елитните гимназии както ги нарчат.Вие кои гимназии ще пиште?Тези, коит сега са 8 клас, ак исат могат нещо и те да кажат и да препръчат :)

Благодаря ви предварително!

hris4e
06-09-2010, 15:13
Здравейте седмокласниции! :) Чудя се :o вече дълго :?: :?: :?: време къде искам да вляза...в езикова или в училище с индивидуален прием.
Ходих на изпит по бология, но бала е страшно нисък - 25 някъде. E, това ми остава резервен вариант, в никакъв случай няма да остана в 33 ЕГ, там остават само двойкарите. Мислех си за || английска, от втори клас уча английски език, но от друга страна искам да го науча перфектно. Има и друг вариант, да ме приемат в друга езикова и да науча още един език, например испанската. Но не знам как ще се справям. Моля за малко инфо...колко думи се учат на ден и на вас деветокласници трудно ли ви е след като сте учили цяла година испански? ..... само мисля за тези училища...pls отговорете. Посъветвайте ме къде е по-добре да вляза, но нали знаете, че сферата и кръгът от приятели е най-важен :) :smt045 :)
Някой ако се е запътил към езикови да пише, може да се запознаем :)

SmilezZz
06-09-2010, 15:13
Първо Желание - МГ "Баба Тонка" гр.Русе - биология
Второ Желание - МГ "Баба Тонка" гр.Русе - информатика
Трето Желание - СОУ "Христо Ботев" гр.Русе - биология
Четвърто Желание - МГ "Баба Тонка" гр.Русе - Математика
Пето Желание - ПГИУ "Елиас Канети" гр.Русе - все още не съм решила коя паралелка

SmilingGirl
06-09-2010, 15:25
Здравейте седмокласниции! :) Чудя се :o вече дълго :?: :?: :?: време къде искам да вляза...в езикова или в училище с индивидуален прием.
Ходих на изпит по бология, но бала е страшно нисък - 25 някъде. E, това ми остава резервен вариант, в никакъв случай няма да остана в 33 ЕГ, там остават само двойкарите. Мислех си за || английска, от втори клас уча английски език, но от друга страна искам да го науча перфектно. Има и друг вариант, да ме приемат в друга езикова и да науча още един език, например испанската. Но не знам как ще се справям. Моля за малко инфо...колко думи се учат на ден и на вас деветокласници трудно ли ви е след като сте учили цяла година испански? ..... само мисля за тези училища...pls отговорете. Посъветвайте ме къде е по-добре да вляза, но нали знаете, че сферата и кръгът от приятели е най-важен :) :smt045 :)
Някой ако се е запътил към езикови да пише, може да се запознаем :)




Здравей!И аз също съм се насочила към някоя езикова гимназия :) Чесно да ти кажа за Втора английска гимназия не чувам много добри отзиви.Не искам да казвам нищо лошо ти си решаваш :) Зависи какъв език искаш да учиш :)

Forester
06-09-2010, 15:31
1.Ромен Ролан:
- немски, английски
- английски, немски
- английски, френски


2.Търговска Гимназия:
- икономика и мениджмънт
- бизнес администрация
- оперативно счетоводство
- митническа и данъчна администрация


3.Ромен Ролан:
-френски, английски


4.ПМГ, но още не съм решила какви паралелки

Witch94
06-09-2010, 16:28
1. Езиковата гимназия в Плевен - паралелка Немски с английски :}
Нататък ще нареждам другите комбинации от езици и където ме приемат. xD Само в тази паралелка искам, ако не вляза, здраве да е. :)

Pwnmaster
06-09-2010, 17:41
Първо желание - 91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - НЕ+АЕ
Второ желание - 91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов"
Трето желание - 73 СОУ "Владислав Граматик" - НЕ+АЕ
Четвърто желание - 73 СОУ "Владислав Граматик"
Пето желание - ГПЧЕ "Симеон Радев" - НЕ+ АЕ
Шесто желание - ГПЧЕ "Симеон Радев" - АЕ+НЕ

SmilingGirl
06-09-2010, 17:50
Според мен добре си решил и аз ще пиша като първо желание 91 Нег, ако ми стигне балът. :)

vampirediaries
06-09-2010, 18:44
Първо желание-АГ "Гео Милев" английски и немски
Второ желание-АГ "Гео Милев" английски и френски
Трето желание-АГ "Гео Милев" английски и руски

brutaLxxbunny
06-09-2010, 19:27
Първо желание - 1 АЕГ Английски + Испански+БЕЛ
Второ желание - 1 АЕГ Английски + Руски
Трето желание - 164 ГПИЕ Испански + Английски

Иначе НГДЕК не ми се включва в класацията,но там най-много искам да отида :)

diksi
06-09-2010, 21:24
КЮСТЕНДИЛ

1) ПМГ - Информационни технологии
2) Eзикова - Английски - Испански
3) ПМГ - Информатика

UnForgettableDream
06-10-2010, 04:12
Първо желание-АГ "Гео Милев" английски и немски
Второ желание-АГ "Гео Милев" английски и френски
Трето желание-АГ "Гео Милев" английски и руски
същото, само че си мисля за 4 и 5 желание да прибавя по нещичко от европейските..

teendes
06-10-2010, 06:45
1. Езиковата гимназия в Плевен - паралелка Немски с английски :}
Нататък ще нареждам другите комбинации от езици и където ме приемат. xD Само в тази паралелка искам, ако не вляза, здраве да е. :)
Мхм и аз съм от Плевен. Аз мислех да пиша също тази паралелка сред едно от останалите ми желания ;)

vampirediaries
06-10-2010, 17:31
Първо желание-АГ "Гео Милев" английски и немски
Второ желание-АГ "Гео Милев" английски и френски
Трето желание-АГ "Гео Милев" английски и руски
същото, само че си мисля за 4 и 5 желание да прибавя по нещичко от европейските..
Не те съветвам в европейските нивото падна доста. :(

UnForgettableDream
06-10-2010, 17:38
Първо желание-АГ "Гео Милев" английски и немски
Второ желание-АГ "Гео Милев" английски и френски
Трето желание-АГ "Гео Милев" английски и руски
същото, само че си мисля за 4 и 5 желание да прибавя по нещичко от европейските..
Не те съветвам в европейските нивото падна доста. :(
Задължително трябва да уча нещо с езици, но европейските са като вариант ако не ме приемат в АГ. Надявам се да ме приемат и да не ми е нужно 2, 3 и т.н. желание.. :)

SmilezZz
06-10-2010, 18:20
Не мисля,че СОУЕЕ е пропаднало..Доста добро си е обучението там.."Осигуряват" ти знанията там по езика,който си избрал..Но не се притеснявайте..Ще ви приемат още от първо желание и няма да имате нужда от 2,3 и т.н. желание

LifeFitness0
06-10-2010, 18:26
Охо вече двама са се насочили към мойта скъпа 91 НЕГ. :D :grin: Влизайте не се притеснявайте.Ако някой иска повече инфо дали да се "преебе" да пише лс :-D

fenche22
06-11-2010, 07:50
Значи аз съм 8 клас в момента .. е седмокласници, какво да ви кажа .. като за съвет само мога да ви дам, да не избирате нещо в което да няма да учите чужд език. В момента английски и немски е много вървежна комбинация така че ви я предлагам и на вас, а ако видите някъде (по принцип това го има във всяко ПМГ) където предлагат специалност + АЕ и НЕ/ИЕ (испански) още по-добре, ще имате супер възможности ако завършите нещо такова :) :)

krasiveli
06-11-2010, 12:49
Варна

Първо желание: ІVЕГ - френски език
Второ желание: VЕГ - френски език
Трето желание: Природоматематическа - френски език

asd2132
06-11-2010, 15:35
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=342917

asd2132
06-11-2010, 15:36
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=342917

to0niTy
06-21-2010, 15:47
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=342917

:? :? :x

princesss8
06-21-2010, 20:00
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=342950
Стига сте правили излишни теми! Има си две основни, ако обичате пишете там!

charuti
06-22-2010, 09:14
1 .91 НЕГ
2. 9 ФЕГ-ФЕ,AE,БЕЛ,И
3.9 ФЕГ-ФЕ,АЕ,ИНТ,М
4. 9 ФЕГ-ФЕ,АЕ,М,Г
:D

misspraskofkaa
06-22-2010, 11:41
софия

1. Нфсг - икономика и мениджмънт - НЕ
2. --------------//----------------------- АЕ
3 Нтбг - банково дело - НЕ
4. -----------------///------ Ае
5.91 Нег
6. 1-ва Аег
7. 35-то
8. 54 -то / мойто си у-ще /

viqnkababyy
06-22-2010, 12:32
Писах доста от езиковите, то мечтата от доста малка си ми е

АЕГ :smt007

princesss8
06-22-2010, 13:05
Писах доста от езиковите, то мечтата от доста малка си ми е

АЕГ :smt007
Училището не се води АЕГ, а ЕГ''Пловдив".

Ryapoff
06-22-2010, 13:09
Кандидатствах в Хасково, Математическа гимназия, паралелка "Информатика с английски".

dudit00
06-22-2010, 14:16
Айде и тук да напиша.
1) ГЧЕ Английски с френски език (не харесвам немския особено.. много вероятно е да ме вземат с 1 желание)
2) ГЧЕ Английски с немски език
3) ГЧЕ Немски език

Ако не ме приемат от 2, то от 3 със сигурност ще е, така че не сметнах за нужно да пиша повече.

BabyBluee
06-22-2010, 15:09
ПГВМ "Иван П. Павлов" - Ст.3агора - техник, технолог на храни и напитки.
ПГВМ "Иван П. Павлов" - Ст.3агора - вереринарен лаборант
ТГ "Княз Симеон Търновски" - Ст.3агора - бизнес администрация

тва е основното .. :)

to0niTy
06-26-2010, 22:30
Кандидатствах за 1 АЕГ и 9 ФЕГ и ме приеха в 9 ФЕГ :grin: 8-)
П.П. - има такава тема и при това ВАЖНА :)

BiGBaDWolF
06-26-2010, 22:52
Късноо...

kriskoy10
06-27-2010, 08:25
София
1.НТБГ - Банково дело АЕ + НЕ 2ри език
2.НТБГ - Банково дело НЕ + АЕ 2ри език
3.НТБГ - Електронна търговия АЕ + НЕ 2ри език
4. НТБГ - Митническа и данъчна администрация АЕ + НЕ 2ри език

На първо класиране ме приеха на 3-то желание но сега на 2ро ще опитам за банково дело пък каквото стане :)

blqblitka
04-30-2012, 08:38
v ezikovite gimnazii se govori na ezika koito u4i6 4ete6 pi6e6 i govori6 na tozi ezik zatova trqbva da go znae6 petfektno .....

blqblitka
04-30-2012, 08:39
[QUOTE=hris4e;8547979]Здравейте седмокласниции! :) Чудя се :o вече дълго :?: :?: :?: време къде искам да вляза...в езикова или в училище с индивидуален прием.
Ходих на изпит по бология, но бала е страшно нисък - 25 някъде. E, това ми остава резервен вариант, в никакъв случай няма да остана в 33 ЕГ, там остават само двойкарите. Мислех си за || английска, от втори клас уча английски език, но от друга страна искам да го науча перфектно. Има и друг вариант, да ме приемат в друга езикова и да науча още един език, например испанската. Но не знам как ще се справям. Моля за малко инфо...колко думи се учат на ден и на вас деветокласници трудно ли ви е след като сте учили цяла година испански? ..... само мисля за тези училища...pls отговорете. Посъветвайте ме къде е по-добре да вляза, но нали знаете, че сферата и кръгът от приятели е най-важен :) :smt045 :)
Някой ако се е запътил към езикови да пише, може да се запознаем
v ezikovite gimnazii se govori na ezika koito u4i6 4ete6 pi6e6 i govori6 na tozi ezik zatova trqbva da go znae6 petfektno .....