PDA

View Full Version : За статиите и новините



BlackkStar
06-09-2010, 16:49
Имам еди нвъпрос и малка критика, която предполагам мога да задам тук.

Кой избира хората, които пишат новини и статии, и по какви критерии са избирани?
Защото честно казано е рядкост да има статия, написана без правописна, пункуационни или всякакъв вид грешки, без неточности и всякакви такива. А мисля, че доста от грешките са прекалено елементарни.

Надявам се да не ме нападнете. И моля ви, не следете за мои грешки, не казвам, че аз съм безгрешна, но хоата, които пишат статии би следвало поне да си вършат "работата" добре.
:)

mincheto
06-10-2010, 10:27
^^ Пращаш статията на меила на алех и той ги одобрява.

BlackkStar
06-10-2010, 15:15
^^ Пращаш статията на меила на алех и той ги одобрява.

Мх, защото гледам все едни и същи автори и все едни и същи безумни грешки. И съм забелязала в коментарите, че не съм единствената, която се дразни от тях.

machoka
06-10-2010, 17:55
Тези, които пишат новините са тийнеджъри като нас и вас. На кого да се сърдим.. изберете си между:

а) тях самите
б) нас, че не упражняваме мониторинг на всяка дума
в) образователната система, че толкова ги е научила

Каквото и да изберете, все ще сте прави.

За момента такова е положението. Не мога да гарантирам, че за напред ще сме правописни речници, но мога да поема ангажимент за това, че ще помоля авторите ни за малко повече коректност към езика.

rosenhristev
06-11-2010, 06:14
BlackkStar аз не знам какво плачеш, тъй като твоите коментари лично са ми са се набили на очи, защото са чести...

Аз не виждам ти да откриваш кой знае какви грешки, освен тези, които са при набирането на самия текст и са от натискане на съседни бутони на клавиатурата...

Не мога да разбера защо всички ревете, при положение, че ако ги пишехте вие щеше да са същото гъмжило от грешки...

С този пост не целя да оправдавам който и каквото и да било... Обаче като правите забележки се замислете дали сте толкова перфектни самите вие... Не може да критикуваш някой за нещо, което и при тебе не е изрядно!

Вчера имаше коментари от индивиди които искаха да критикуват авторите, обаче в коментарите бяха допуснали грешки... Да не говорим за големците, които когато се мъчат да поправят и да критикуват в самия цитат допускат правописни грешки, сиреч поправят вярно написания текст...

Sham
06-11-2010, 09:34
Макар че чета малко спорадично, мога да кажа, че съм попадала на материал без грешка. Може да е бил един, но пък какъв!:Д

//Истината е, че ми липсва Инчето;(

Canis_Dirus
06-11-2010, 20:32
Шуробаджанащина :-D

BlackkStar
06-20-2010, 15:46
BlackkStar аз не знам какво плачеш, тъй като твоите коментари лично са ми са се набили на очи, защото са чести...

Аз не виждам ти да откриваш кой знае какви грешки, освен тези, които са при набирането на самия текст и са от натискане на съседни бутони на клавиатурата...

Не мога да разбера защо всички ревете, при положение, че ако ги пишехте вие щеше да са същото гъмжило от грешки...

С този пост не целя да оправдавам който и каквото и да било... Обаче като правите забележки се замислете дали сте толкова перфектни самите вие... Не може да критикуваш някой за нещо, което и при тебе не е изрядно!

Вчера имаше коментари от индивиди които искаха да критикуват авторите, обаче в коментарите бяха допуснали грешки... Да не говорим за големците, които когато се мъчат да поправят и да критикуват в самия цитат допускат правописни грешки, сиреч поправят вярно написания текст...
Виж, още в първия пост написах да не критикувате мен защото съм наясно, че и в моите постото все някъде има грешки. Нито знам всички правила в българския език, нито претендирам за нещо повече от другите, но както казах, в статиите редовно се допускат елементарни грешки, които определено не са от натискането на грешен бутон на клавиатурата. Даже съм почти 100 процента сигурна, че ще има поне една такава грешка в четирите новини, които се виждат сега.
Но добре, да приемем, че писещите статиите нямат никаква грамотност, допускат елементарни грешки или каквото искате. Аз просто изразявах мнението си, все пак този раздел е точно за това. :)