PDA

View Full Version : Истината или тайните...........?



Niakoitam
06-10-2010, 08:32
Та въпросът ми е следният:
Кое според Вас убива любовта по-бързо истината или тайните?
Въпросът ми е породен от едно съвсем леко спорче с една приятелка.
Според мен най-хубавото нещо е любимият човек да ти е и най-добрият приятел. Да си казвате ВСИЧКО, да си помагате в трудни моменти, да се подкрепяте...абе да правите всичко, което бихте правили с най-добрият си приятел и в същото време да ходите.
Според нея това е невъзможно, защото казването на ВСИЧКО ще предизвика много скандали и ще разруши любовта.
Според мен пък именно тайните са причината за бъдещите скандали и разрушаването на любовта между двама души.
Чакам вашите мнения по въпроса.
Искам също да ви питам: Вярвате ли че е възможно двама души да се обичат еднакво, а не задължително винаги единият да обича повече от другият? Според нея това е невъзможно, а според мен трудно, но не и невъзможно. :)

LadyDi
06-10-2010, 09:20
По първия ти въпрос:
Нещата никога не са толкова крайни. Изборът не е или/или. Т.е. не е задължително в една връзка ИЛИ да си казвате всичко, ИЛИ да пазите тайни. Има неща, които не е задължително да бъдат споделяни, има и такива, които е важно да се кажат.
Аз също съм на принципа, че не всичко трябва да се казва. Има жизненоважни неща, които не трябва да се крият. Има и такива, които биха довели до дребни свади и раздори, които са абсолютно излишни.

По втория ти въпрос:
Не е възможно да кажеш "Аз те обичам повече, отколкото ти обичаш мен". Любовта и обичта са различни за всеки.

Niakoitam
06-10-2010, 09:39
По първият въпрос. Кои точно неща, които биха довели до дребни свади и раздори трябва да се премълчават. Ами ако например се забавляваш и в радостта си танцуваш с някои човек от различен пол. Нищо фатално и съвсем нормално. Но дали пък на приятелят ти ще му стане по-добре да го знае от теб или да го чуе от някои друг след време, който може да извърти така нещата че едвали не сте правили егати забранените неща с онзи човек.

По вторият въпрос. Разбира се че е възможно да го кажеш. Когато предимно единият поема иниациативата почти или винаги, предимно той прави компромисите, извинява се почти или винаги, по заинтересованият е. Ами в този случай се вижда от 100 километра кой е по обичащият даже и другият за момента да не го забелязва.

LadyDi
06-10-2010, 09:43
Не е така. Всеки човек е различен и има различен начин да изразява чувствата си.

Когато аз съм влюбена, например, умирам от желание във всеки миг да съм с човека, звъня по няколко пъти на ден, пращам мейли, картички и т.н. Обичам да получавам цветя, смятам, че са прекрасен израз на чувствата. Дори ми иде аз да му изпратя :D

Това, че той не прави същото, означава ли, че ме обича по-малко?

Niakoitam
06-10-2010, 10:03
Незнам, ако ви познавах лично щях да ти кажа. И все пак и аз съм някакъв такъв както ти каза за себе си и искам и моето момиче да е такова. Искам да давам, но искам и да усещам същата любов и от отсрещната страна. Искам ако аз доказвам че обичам, да ми бъде и доказвано че съм обичан по начин, по който ще го разбера. Може би все пак е вярно това за зодия Рак че те искат да усещат винаги любовта около себе си и не се кефят много много на максимата "Това че не те обича по този начин, по който на теб ти се иска не значи че не те обича". Но вдействителност в любовта, когато единият започне повече да се раздава другият често започва да го има просто за даденост. Единият обича и се стреми да запази любовта си пък за другият тя е едвали не просто някаква най-обикновенна даденост. Та във вторият ми въпрос беше заложено дали това се получава винаги според хората тук или има и връзки, в които да се избегне. Не задължително единият да е активният, а другия да е пасивният, а и двамата да се борят за любовта си постоянно все едно има опасност в следващият момента да я загубят, а не единият да си седи пък другият да върши и неговата работа.

MaLkaTa_LaDy
06-10-2010, 10:04
Съгласна съм с LadyDi + това не обичам пълната отдаденост, ценя много свободата.

Niakoitam
06-10-2010, 10:16
А аз пък мразя "отворените" връзки. :D

Никъде не съм казал че не може другият да се забавлява с други. Просто да се знае за да е всичко точно. :-D

mincheto
06-10-2010, 10:18
Любовта я убива лъжата....и тайните

LadyDi
06-10-2010, 10:39
А аз пък мразя "отворените" връзки. :D

Никъде не съм казал че не може другият да се забавлява с други. Просто да се знае за да е всичко точно. :-D
Под дребни неща имам предвид друго.
Например, не е нужно вечер да си изпяваш къде си ходил по секунди. Не е нужно да даваш обяснения всеки път къде отиваш и какво правиш. Естествено, ако си направил нещо, което според теб може да предизвика някакви недоразумения, по-добре си го кажи.
Но смятам, че прекалената откровеност не е полезна. Всеки има нужда от малките си тайни :)

ScarletBite
06-10-2010, 10:40
Винаги трябва да има свобода. В мига, в който някой от двамата прояви собственическо чувство над половинката, го/я губи. Може да не стане веднага, но една от нишките, които ги свързват, е прекъсната. А изтънее ли прекалено въжето... :wink:
Но нека под свобода не разбираме отчуждение и "аз си имам моите тайни, ти - твоите". Колкото повече си споделят двамата, толкова повече разбират един за друг (а винаги има какво още да разбереш за човека срещу теб). Това може да направи връзката им бетон, ако действително са сродни души, но и да убие първоначалната тръпка, което е фатално, ако тя е основната причина да бъдат заедно. Един вид игра на "Риск печели, риск губи" със съдбата.
Може да се приеме и като тест за "истинския".
Не трябва да се прави във всяка връзка, особено пък тийнейджърските еднодневки. Двамата трябва да бъдет наистина извисени духовно. И готови.

Niakoitam
06-10-2010, 10:51
А аз пък мразя "отворените" връзки. :D

Никъде не съм казал че не може другият да се забавлява с други. Просто да се знае за да е всичко точно. :-D
Под дребни неща имам предвид друго.
Например, не е нужно вечер да си изпяваш къде си ходил по секунди. Не е нужно да даваш обяснения всеки път къде отиваш и какво правиш. Естествено, ако си направил нещо, което според теб може да предизвика някакви недоразумения, по-добре си го кажи.
Но смятам, че прекалената откровеност не е полезна. Всеки има нужда от малките си тайни :)

Е защо? Какво лошо има в това да си споделяне интересните неща или просто ежедневието си. Какво му е лошото да си разказвате, да си споделяте, да си имате вяра един на друг дотолкова че да няма човек, който да я разклати. Да не могат разни интрижки от злонамерени хора да ви направят мръсно.
Между другото съм съгласен с това, което казва ScarletBite. Ето това имам впредвид. Най-доброто приятелство примесено и с любов може да доведе до връзка бетон или да отсее неподходящите хора.

LadyDi
06-10-2010, 11:25
Докато споделянето не е задължение, може.

DevilWish
06-10-2010, 11:27
По първия ти въпрос:
Нещата никога не са толкова крайни. Изборът не е или/или. Т.е. не е задължително в една връзка ИЛИ да си казвате всичко, ИЛИ да пазите тайни. Има неща, които не е задължително да бъдат споделяни, има и такива, които е важно да се кажат.
Аз също съм на принципа, че не всичко трябва да се казва. Има жизненоважни неща, които не трябва да се крият. Има и такива, които биха довели до дребни свади и раздори, които са абсолютно излишни.

По втория ти въпрос:
Не е възможно да кажеш "Аз те обичам повече, отколкото ти обичаш мен". Любовта и обичта са различни за всеки.
Все едно, че аз съм го писала ;)

Niakoitam
06-10-2010, 11:33
Докато споделянето не е задължение, може.

Е че аз за какво говоря. Ти с най-добрият си приятел по задължение ли споделяш. :-D

ShtrudeL
06-10-2010, 11:54
Според мен пък именно тайните са причината за бъдещите скандали и разрушаването на любовта между двама души.

Като са тайни,нали не ги знаеш? => след като не ги знаеш си щастлив и няма проблеми. Оо Аз предпочитам да не знам. Но така да ме излъжат,че да не разбера никога. Ако има и капчица съмнение тогава става лошо. За тва трябва да ме лъжат перфектно и много достоверно и нещата да си останат същите,а лъжата забравена.



Искам също да ви питам: Вярвате ли че е възможно двама души да се обичат еднакво, а не задължително винаги единият да обича повече от другият? Според нея това е невъзможно, а според мен трудно, но не и невъзможно. :)

Не знам дали е така...по-скоро и аз съм склонна да мисля,че единия обича повече от другия,който пък се оставя да бъде обичан. Или може би просто не иска да го показва толкова...

Niakoitam
06-10-2010, 12:12
Според мен пък именно тайните са причината за бъдещите скандали и разрушаването на любовта между двама души.

Като са тайни,нали не ги знаеш? => след като не ги знаеш си щастлив и няма проблеми. Оо Аз предпочитам да не знам. Но така да ме излъжат,че да не разбера никога. Ако има и капчица съмнение тогава става лошо. За тва трябва да ме лъжат перфектно и много достоверно и нещата да си останат същите,а лъжата забравена.



Искам също да ви питам: Вярвате ли че е възможно двама души да се обичат еднакво, а не задължително винаги единият да обича повече от другият? Според нея това е невъзможно, а според мен трудно, но не и невъзможно. :)

Не знам дали е така...по-скоро и аз съм склонна да мисля,че единия обича повече от другия,който пък се оставя да бъде обичан. Или може би просто не иска да го показва толкова...


Нали се сещаш че таийните и лъжите колкото и да са скрити, колкото и добре да са скрити все пак един ден лъсват наяве. Не могат да се крият постоянно. И тогава вече става страшно.А лъжата пък не може в никакъв случай да бъде скрита завинаги, защото всяка лъжа носи след себе си повече лъжи, които пък носят след тях още повече лъжи и така докато всичко не лъсне. Може би така е и при тайните.

Относно второто само се моля да не си наистина права, защото в това положение твърде вероятно е аз да застана в ролята на постоянно обичащият и никога да не усетя на гърба си какво е да бъдеш обичан. Освен ако не стана някои непукист ама за момента хич няма такива изгледи. :)


П.П. охххх от тоя скрол ми писна.

ShtrudeL
06-10-2010, 15:07
Нали се сещаш че таийните и лъжите колкото и да са скрити, колкото и добре да са скрити все пак един ден лъсват наяве. Не могат да се крият постоянно. И тогава вече става страшно.А лъжата пък не може в никакъв случай да бъде скрита завинаги, защото всяка лъжа носи след себе си повече лъжи, които пък носят след тях още повече лъжи и така докато всичко не лъсне. Може би така е и при тайните.

Не го вярвам. Това с "един ден всичко ще излезе на яве" е заради огризенията на съвестта.

LadyDi
06-10-2010, 18:21
Нали се сещаш че таийните и лъжите колкото и да са скрити, колкото и добре да са скрити все пак един ден лъсват наяве. Не могат да се крият постоянно. И тогава вече става страшно.А лъжата пък не може в никакъв случай да бъде скрита завинаги, защото всяка лъжа носи след себе си повече лъжи, които пък носят след тях още повече лъжи и така докато всичко не лъсне. Може би така е и при тайните.

Не го вярвам. Това с "един ден всичко ще излезе на яве" е заради огризенията на съвестта.
И аз така мислех, обаче нещо много странно се случва. Моят мъж няколко пъти се опита да ме излъже (за дребни неща, нищо сериозно) и всичките пъти нещата излязоха наяве, без аз дори да търся и ровичкам. В смисъл, аз съм доверчива и приемам каквото ми каже, ама... :)

myHeartIsOnlyForYou
06-10-2010, 18:45
^ И при мен се случиха такива неща :-D .Преди да се случат му вярвах безусловно,а в един миг без да търся нищо разбрах за скрити неща :-D .Вече предпочитам да знам истината за всичко...

monincetyyy
06-10-2010, 18:53
Съгласна съм, че тайните убиват любовта. Но връзка бетон не се получава когато му казваш абсолютно всичко. Всичко важно или ежедневно - да. Но не и неща, които след 1 седмица вече ще си ги забравила, а той като ги чуе няма да му стане особено приятно. За големи тайни не мога да говоря - аз се самоизяждам от нерви и сама си казвам всичко. Абе според мен общо взето, когато двама души се обичат, пасват си достатъчно добре и могат да правят компромиси, тогава връзката им може да е бетон, независимо от дребни малки тайни и запазването на свое лично пространство. Макар че и аз умирам от желание да казвам почти всичко на моя, но понякога се сдържам и разбирам по късно, че е било за добро :)

radeberger
06-10-2010, 19:08
Не трябва да се казва всичко . :)

soul1199
06-10-2010, 20:17
Та въпросът ми е следният:
Кое според Вас убива любовта по-бързо истината или тайните?

Според мен-тайните.

Искам също да ви питам: Вярвате ли че е възможно двама души да се обичат еднакво, а не задължително винаги единият да обича повече от другият? Според нея това е невъзможно, а според мен трудно, но не и невъзможно. :)според мен не може двама души да се обичат еднакво,винаги единия изпитва повече чувства

hahavteen
06-10-2010, 20:25
Аз на моя му казах че го познавам по очите като ме лъже и го доказах няколко пъти като се опита да ме излъже за дребни неща (бетер малките деца!) :D . От тогава вярва че наистина познавам и не смее :-D .

И в тази тема ще се съглася с Лейдито. Важните неща се казват но дребните които могат да доведат до ненужен спор няма защо да се признават. Ще дам примера който дадох и в една подобна тема. Да речем че получа смс от бившия си и не отговоря на него. Защо да кажа на годеника си? За да му стане кофти и да създам напрежение помежду ни? Еми не мерси. :? Всеки има тайни и докато не застрашават връзката не виждам проблем в тях.
Колкото до това дали единия обича повече... Ами има и такива случаи но в една връзка си мисля че просто хората показват различно любовта си. Важното е когато наистина имаш нужда партньорът ти да е до теб, да те подкрепи и да ти помогне с каквото може. Дали ще ти подарява цветя всяка седмица и ще ти праща по 5 смс-а на ден не е от такова значение...

LadyDi
06-10-2010, 20:26
slun4ice, кога е сватбата?

nefchi_bs
06-10-2010, 20:28
Аз обичам тайните..На мен не би ми било проблем "любимият'' ми да има някоя друга тайна от мен...По другия въпрос според мен винаги единият обича повече и дава повече от себе си,другия винаги е малко или много по-пасивен..

hahavteen
06-10-2010, 20:43
slun4ice, кога е сватбата?

Искам да е на 21.05.2011 ама ще видим. Трябва тия дни да се обадим в съвета да видим дали още има свободни часове за тоя ден . При всички случаи другата година ще е 8-) .

LadyDi
06-10-2010, 20:49
О, дълъг годеж :)
Ние се сгодихме на 12 юли и се оженихме на 21 септември :)
Просто през август родителите имаха ангажименти, инак щяхме и по-бързо да го спретнем.

valdesbg
06-10-2010, 21:02
Всеки има право на тайни.

А щом нещо е тайна... значи не бива да се знае. Обикновено причината е основателна(според кого.. е друг въпрос, който няма да разглеждаме) и голямата идея е да има мир и разбирателство.

Почнеш ли да се ровиш в нещо, което не бива да се знае.. стават дяволии.

Или ще лъжеш като хората, така че да не те усетят изобщо(както щруделката каза) или изобщо не загатвай че има нещо.

Казвал съм и ще повтарям - в една връзка е добре важните неща да не са тайни. По дребните вече са.. дребни :)

umri
06-10-2010, 22:55
slun4ice, кога е сватбата?

Искам да е на 21.05.2011 ама ще видим. Трябва тия дни да се обадим в съвета да видим дали още има свободни часове за тоя ден . При всички случаи другата година ще е 8-) .
slun4ice, предполагам на аватара ти сте ти и годеникът ти. Как го командваш тоя човеек :D Ама лошо няма. На който както му е удобно и както му харесва. Ех, любов бе. :smt007

Niakoitam
06-11-2010, 07:19
Нали се сещаш че таийните и лъжите колкото и да са скрити, колкото и добре да са скрити все пак един ден лъсват наяве. Не могат да се крият постоянно. И тогава вече става страшно.А лъжата пък не може в никакъв случай да бъде скрита завинаги, защото всяка лъжа носи след себе си повече лъжи, които пък носят след тях още повече лъжи и така докато всичко не лъсне. Може би така е и при тайните.

Не го вярвам. Това с "един ден всичко ще излезе на яве" е заради огризенията на съвестта.

Ами значи е време да го повярваш. Ако човека срещу теб умее да пази тайни или е умел лъжец изобщо няма да му е проблем да те излъже нещо или да запази тайна, но когато се появят още 20 тайни или лъжи породени от първата лъжа или тайна вече става много по сложно. Стават оплитания лъжения, мазания, които водят до още повече лъжи и тайни и се стига до момент, когато версии за подобни неща започват да се различават поради причината че всичко няма как да се помни особено ако не е истина и от там започват да идват и съмненията.

Niakoitam
06-11-2010, 07:34
Аз на моя му казах че го познавам по очите като ме лъже и го доказах няколко пъти като се опита да ме излъже за дребни неща (бетер малките деца!) :D . От тогава вярва че наистина познавам и не смее :-D .

И в тази тема ще се съглася с Лейдито. Важните неща се казват но дребните които могат да доведат до ненужен спор няма защо да се признават. Ще дам примера който дадох и в една подобна тема. Да речем че получа смс от бившия си и не отговоря на него. Защо да кажа на годеника си? За да му стане кофти и да създам напрежение помежду ни? Еми не мерси. :? Всеки има тайни и докато не застрашават връзката не виждам проблем в тях.
Колкото до това дали единия обича повече... Ами има и такива случаи но в една връзка си мисля че просто хората показват различно любовта си. Важното е когато наистина имаш нужда партньорът ти да е до теб, да те подкрепи и да ти помогне с каквото може. Дали ще ти подарява цветя всяка седмица и ще ти праща по 5 смс-а на ден не е от такова значение...

Отговарям на удебеленото и оголеменото. Защо да му кажеш ли? За да секнеш в зародиш нещо по лошо от това да му стане кофти или да предизвикаш напрежение. Бившият ти винаги може да измисли неща, които не са се случвали никога. Оттам имаш два варианта. Да кажеш на приятеля ти че нищо не е станало,а той само ти е пратил СМС, на който ти не си отговорила, но все пак НЕ СИ МУ КАЗАЛА, което освен че ще породи по-голямо напрежение между вас двамата може да намали и доверието му спрямо теб или пък да си премълчиш отново правейки тази тайна още по-голяма и както казах на ShtrudeL повличайки след тази тайна още много други тайни и лъжи. Ето как едно безобидно нещо като това, което спомена може да предизвика до загуба на доверие между двамата и да убие любовта.

hahavteen
06-11-2010, 08:16
umri само изглежда че аз го командвам. Иска ми се и за това така си говоря. Много ми е миличък и все неговото става :D . Иначе номера с лъгането и познаването по очите май всички жени го знаят. И майка ми така е научила пастрока ми (както и мен и сестрите ми) :D .

Niakoitam ние ако започнем с ако-тата знаеш ли до къде ще стигнем? За да се случи това което ти каза трябва бившия ми и настоящия ми да имат контакт и годеника ми да обръща внимание на слухове и клюки. Пък дори и да стане така ще си му кажа че не е било от значение за мен и за това не съм му казала и всичко ще е наред.

LadyDi ами то първо че тук е трудно да стане толкова бързо и второ че изобщо не очаквах такова нещо толкова скоро и ще е по-разумно да изчакаме още 1 година и да поживеем малко заедно. Пък и съм на 20 все още (до другия месец) 8-) . Много любов ви пожелавам. За utopia беше омъжена или? :-o

Niakoitam
06-11-2010, 08:50
Абе ти не лежи много на това ухо както се казва.

Точно за подобни случаи си има една доста мъдра мисъл, а тя гласи следното:
"Обикновено малките камъчета обръщат колата". :)

hahavteen
06-11-2010, 10:01
И все пак си мисля че честите спорове е по-вероятно да "обърнат каручката" от някои дребни тайни 8-) . Имаше преди една тема дали казваме всичко на гаджето. Може да я погледнеш. До колкото помня имаше хубави мнения :) . Аз мисля че ако едно нещо не е важно за него или за връзката ни, не я застрашава по никакъв начин и само ще доведе до спор то няма нужда да го казвам. Според мен и той си има неща които не ми казва но не го смятам за трагично. Докато споделя важните неща и иска съвет от мен когато има проблеми нямам намерение да се притеснявам. 8-)

LadyDi
06-11-2010, 10:13
LadyDi ами то първо че тук е трудно да стане толкова бързо и второ че изобщо не очаквах такова нещо толкова скоро и ще е по-разумно да изчакаме още 1 година и да поживеем малко заедно. Пък и съм на 20 все още (до другия месец) 8-) . Много любов ви пожелавам. За utopia беше омъжена или? :-o
За същия :) Благодаря ти за пожеланията :)
А иначе да, хубаво е, ако не сте живели заедно, да поживеете преди да скочите с главата напред.
Тъкмо ще видите нужно ли е или не да споделяте дребните тайни :)

Niakoitam
06-11-2010, 10:17
Донякъде съм съгласен и с теб, но в писанията ти има един много тънък момент.

Ти каза:
"Аз мисля че ако едно нещо не е важно за него или за връзката ни, не я застрашава по никакъв начин и само ще доведе до спор то няма нужда да го казвам."

Не е важно в смисъл...според теб или попрницип. Винаги ли може да си сигурна че си права че попринцип не е важно щом ти мислиш че не е важно. Ами ако случайно пък грешиш? Може за теб да е много маловажно, но за него например да е едно от най-важните неща във вашата връзка. :)

hahavteen
06-11-2010, 10:18
LadyDi ами то първо че тук е трудно да стане толкова бързо и второ че изобщо не очаквах такова нещо толкова скоро и ще е по-разумно да изчакаме още 1 година и да поживеем малко заедно. Пък и съм на 20 все още (до другия месец) 8-) . Много любов ви пожелавам. За utopia беше омъжена или? :-o
За същия :) Благодаря ти за пожеланията :)
А иначе да, хубаво е, ако не сте живели заедно, да поживеете преди да скочите с главата напред.
Тъкмо ще видите нужно ли е или не да споделяте дребните тайни :)

Боже от колко време съм в тоя форум и какви никове помня още :D . Вече 4 месеца всичко върви по план пък ще видим как ще е за напред.

krem4et0
06-11-2010, 13:10
Ще съм строго по темата. Нямам никаква, дори и минимална тайна за всичко, което МИ се случва. Пазя единствено тайни на други хора, но предполагам, че не за това става въпрос. Казвам му за всичко - смс, обаждане, среща, работа, отношения с родители, абе.....всичко. Не премълчавам нищо. Аз по принцип съм си такава, а спрямо него смятам, че му го дължа. Не ме пита. И никога не е любопитствал. Аз искам да му го кажа и ми е по-лесно да съм пряма, отколкото да прикривам, да увъртам, да шмекерувам. Преди месец-2 се зачудих дали да споделя за отношението на други мъже към мен, крих(мълчах си) известно време и накрая му казах, че съм получавала неприлични предложения и прочие. Просто ме гризеше и не ми даваше покой. Сега ми е спокойно на душата, че няма скрито-покрито. А той си реагира супер нормално и е нямало никакви драми и изблици на ревност или подозрение.
По втория въпрос - все още смятам, че аз обичам повече. Не е възможно да се обича по равно. Ще ми се да е по-скоро обратното, ама...така е от самото начало. Niakoitam, съдейки по описанието, което си дал на обичащия човек, значи той ме обича повече. Не смятам, че е така обаче...

П.С. Ама под казване всичко не значи да му кажа раздробено по минути и да му изброявам колко пъти съм ходила до тоалетната дето се казва. Но си споделям неща от сорта на - днес ходих на работа, видях се с шефа, не знаеше нищо за датата на изпита ми, не ми се чакаше да отвори стола за обед, прибрах се по жегите, минах през магазина да огледам за пътеки за спалнята, следобед гледах нещо на компа, сготвих тиквички на фурна, ама нещо ги пресолих, гледах и откриването на световното....и в този дух неща....синтезирано с 5 изречения какво е станало да речем днес.

Niakoitam
06-11-2010, 13:30
krem4et0, ако ти правиш вдействителност всичко това, което казваш, а той прави описаното от мен значи спокойно мога да кажа че нещо подобно на вашите отношения аз разбирам като любов по равно. Да той може да прави всичко, което описах или поне по-голямата част от него, но и това, което ти правиш хич не е малко. Може да е спокоен че винаги може да ти има доверие все пак. :)

krem4et0
06-11-2010, 14:01
Е, просто той е по-търпелив и прави повечето компромиси най-вече с характера ми. Дори и изглежда пред хората, че е.... под чехъл, но не е така. Просто не намира смисъл да спори с мен и предпочита да си премълчи пред тях, а да ми го каже после на саме. Не си кривя душата и го оценявам. Ако не сме заедно, аз бих загубила повече. Превъзхожда ме по характер и е много по-добър човек от мен. За това ми е трудно да си представя, че може да ме обича повече, отколкото аз него. Не мога да си представя, че има по-силно чувство, от това, което изпитвам към него.

hahavteen
06-11-2010, 21:21
То и аз всичко си казвам ама все си мисля че ако мога да му спестя нещо което ще го нарани ще го направя. Нямам намерение да го лъжа разбира се но вярвам че понякога да премълчиш и да си спестиш спор е по-добре от това да си абсолютно честен... :-o Но това си е мое мнение и естествено не става дума за сериозни неща които са от значение ами просто такива които ако не ги знае е все тая а ако ги знае само ще се ядоса за глупости.

BlackWings
06-16-2010, 11:03
Аз пък ще погледна от друга гледна точка.
Ако приятелят ми държи в себе си нещо като тайна , за което се съмнява че може да ме нарани и за това да не ми го казва - ако ще да е огромно нещо , ако ще да е незначително , абсолютно сигурна съм , че искам да го знам. Независимо последиците , как ще се почувствам и дали ще бъда наранена , искам да знам , дори ще оценя че са ми го казали.
Просто съм такава , не мога да призная за себе си разсъжденията "скривам истината за добро , в името на запазването на щастието и хармонията". Не искам да ме лъжат перфектно и достоверно , не искам прикрити и забравени неща , не си мисля "щом не знам , значи съм щастлива и всичко е окей" , за мен това е фалшиво щастие. В моят свят по-добре да съм наранена отколкото фалшиво-щастлива.