PDA

View Full Version : Какво става с мен ? :x



vlubenasum
06-10-2010, 17:33
Значи на диета съм от близо 3 седмици свалила сам около 4 кг - нз как звучи но проблема е друг ... искам да попитам нормално ли е че правя така - когато един ден прегреша и то не много - да кажем позволя си някои др бонбон а не трябва в определениа ден... та след това съм ужасно гузна :oops: и веднага на кантара и не е кOи знае какво де наи-мн по 300 - 500 гр да сам надала (500 ако сам увеличила количеството ) . Но на следващия ден само за това мисля и гладувам по цял ден едва ли не като наказание за предното прегрешение :( и свалям по този начин понякога даже и по 1 кг ..и от 20ти миналият месец до сега 2-3 пъти се случвало така и съм с 4.500 гр по-лека от преди.. нз вече аз ли нямам воля или какво ..ставам и катара .. лягам и кантара :oops: сама се осъзнавам че не е редно така но го правя ? :shock: Какво ми е? Някои бил ли е в такова положение ?

britzy
06-10-2010, 17:39
Значи на диета съм от близо 3 седмици свалила сам около 4 кг - нз как звучи но проблема е друг ... искам да попитам нормално ли е че правя така - когато един ден прегреша и то не много - да кажем позволя си някои др бонбон а не трябва в определениа ден... та след това съм ужасно гузна :oops: и веднага на кантара и не е кOи знае какво де наи-мн по 300 - 500 гр да сам надала (500 ако сам увеличила количеството ) . Но на следващия ден само за това мисля и гладувам по цял ден едва ли не като наказание за предното прегрешение :( и свалям по този начин понякога даже и по 1 кг ..и от 20ти миналият месец до сега 2-3 пъти се случвало така и съм с 4.500 гр по-лека от преди.. нз вече аз ли нямам воля или какво ..ставам и катара .. лягам и кантара :oops: сама се осъзнавам че не е редно така но го правя ? :shock: Какво ми е? Някои бил ли е в такова положение ?
СПоко-и аз правя по абсолютно същия начин без да съм на диети 8)

YouAteMyHeart
06-10-2010, 17:40
За анорексия да си чувала?!

Анорексия нервоза е заболяване, което се развива на психическа основа. То е типично предимно за младите жени.При болните от анорексия нервоза се наблюдава понижено тегло, нереалистична представа за външния вид, натрапчив страх от напълняване, контролиране на теглото чрез доброволно гладуване.

След като искаш да свалиш кг.започни да тренираш нещо!

galu6a
06-10-2010, 17:43
и аз съм така чуствам се гадно ,но си казвм неможе без храна трябва да ям и така

hahavteen
06-10-2010, 17:44
И аз съм така с кантара 8-) . Според мен не е добре да гладуваш на следващия ден. От глад така и така няма смисъл защото тялото като усети че не му даваш храна почва да трупа запаси и като се наядеш като човек веднага ти се "лепва". Аз като прегреша (ако съм на диета) или ако съм преяла на следващия ден или на следващото хранене ям нещо леко като риба или само салата и всичко е наред. Между другото през деня може кантарчето да те изкара и с 2кг повече. Все пак ядеш, пиеш, къпеш се, движиш се... Най-добре е да се теглиш сутрин след като си минала през тоалетната но преди да си си взела душ и да си яла.

vlubenasum
06-10-2010, 17:51
Благодаря на всички за отговорите .. а и според вас едно момиче високо 1.70 колко кг е приемливо да тежи ?

BlackkStar
06-10-2010, 17:58
Имаше в един сайт едни калкулатори за идеално тегло, ама сега не ми се занимава. Но попринцип към 50 и нещо някъде. Но не теглото е важното, а това, как изглеждаш. Познавам едно момиче, което тежи страшно много килограми, но има тяло като на модел, стряхотно.

roshlichka
06-10-2010, 18:22
Значи на диета съм от близо 3 седмици свалила сам около 4 кг - нз как звучи но проблема е друг ... искам да попитам нормално ли е че правя така - когато един ден прегреша и то не много - да кажем позволя си някои др бонбон а не трябва в определениа ден... та след това съм ужасно гузна :oops: и веднага на кантара и не е кOи знае какво де наи-мн по 300 - 500 гр да сам надала (500 ако сам увеличила количеството ) . Но на следващия ден само за това мисля и гладувам по цял ден едва ли не като наказание за предното прегрешение :( и свалям по този начин понякога даже и по 1 кг ..и от 20ти миналият месец до сега 2-3 пъти се случвало така и съм с 4.500 гр по-лека от преди.. нз вече аз ли нямам воля или какво ..ставам и катара .. лягам и кантара :oops: сама се осъзнавам че не е редно така но го правя ? :shock: Какво ми е? Някои бил ли е в такова положение ?
СПоко-и аз правя по абсолютно същия начин без да съм на диети 8)

аз съм абссолюгно същата..

LifeFitness0
06-10-2010, 18:29
Благодаря на всички за отговорите .. а и според вас едно момиче високо 1.70 колко кг е приемливо да тежи ?Един съвет.По-добре сутрин-огледалото,вечер-огледалото.Килограмите мн зависят от човека.Що не постнеш една снимка ние ще ти кажем. :)

vlubenasum
06-10-2010, 18:45
Благодаря на всички за отговорите .. а и според вас едно момиче високо 1.70 колко кг е приемливо да тежи ?Един съвет.По-добре сутрин-огледалото,вечер-огледалото.Килограмите мн зависят от човека.Що не постнеш една снимка ние ще ти кажем. :)
Огледалото показва че ребрата ми се броят и въпреки това не е знак че съм слаба - кантара друго показва :? 170 ръст а кг ми са 57-8 мисля че поне 54-55 трябва да съм и работя по въпроса :-o

hahavteen
06-10-2010, 18:47
Най-важното е как изглеждаш. По принцип формулата за жени е ръст в см минус 110. Тоест 170 - 110 = 60. За повечето обаче тази цифричка е твърде голяма... Стреми се към това да се харесваш като се погледнеш в огледалото а не към някаква измислена цифра.

LifeFitness0
06-10-2010, 18:49
Като ти гледам килограмите и ръста,ако тялото ти е отпуснато ти трябва спорт да се стегнеш,а не да слабееш..

vlubenasum
06-10-2010, 19:04
Като ти гледам килограмите и ръста,ако тялото ти е отпуснато ти трябва спорт да се стегнеш,а не да слабееш..
Би ли ми препоръчал/а някои такива упражнения за стягане .. Мерси предварително!

LifeFitness0
06-10-2010, 19:07
Като ти гледам килограмите и ръста,ако тялото ти е отпуснато ти трябва спорт да се стегнеш,а не да слабееш..
Би ли ми препоръчал/а някои такива упражнения за стягане .. Мерси предварително!Ако си абсолюто начинаща бих ти препоръчаЛ тичане и коремни преси.А и какъвто и да е спорт(+фитнес) ще станеш перфектна.

Djenka
06-10-2010, 19:46
Не знам защо повечето хора разбират под диета тоа да не ядат изобщо. Така става още по-зле. Стомаха ти като е празен се свива и после му е много трудно пак да си хапва нормално. :?
Мисля, че вместо да гладуваш, е по-добре да спортуваш и да имаш диета - да речем - сутрин: едно яйце, на обяд: малко салата, вечер: риба или нещо друго лекичко. Така хем няма да слабееш, а ще изглеждаш добре.
И наистина - по-добре огледалото, отколкото кантара. Както каза BlackkStar за някаква приятелка - тежала много, а имала фигура на модел. На мен са ми казвали, че някои хора имат тежки кости и затова. Не знам до колко е вярно, но по-добре спазвай някаква истинска диета, и забрави за кантара. :) Сутрин тичай, после на вечерта или през деня ще се чувстваш по-красива и ще си доволна от себе си. :)
Цяло лято така и фигурата на фотомодел ти е в кърпа вързана, ама това зависи в огромно количество от теб. :) :) :)
Надявам се да съм помогнала. :) :) 8-) :D :grin:

fUcKsMiLe
06-10-2010, 20:11
...тежала много, а имала фигура на модел...

E аз съм същата. Тежа около 56 кг. и все едно съм 50 че и по малко .. като се гледам в огледалото виждам тяло на нормално момиче, а не на анорексичка или на момиче с наднормено тегло.. /Господ ми е дал тяло.. и му благодаря!/.. Аз искам малко да си оформя коремчето /не е голямо, но все пак е време за бански .. :lol: / И е нормално да тежиш повече, щом си толкова висока .. аз съм 1.70 .. :D смятай сега .. :?

Не зависи колко КГ. си ;). Гледай да спортуваш! Бавно, но много ефективно! А и резултатите са за по дълго ;)

Kmet4e
06-10-2010, 20:18
Кофти е когато правиш така .. Един ден да ядеш,а в следващия да гладуваш ! Просто или си правиш график (примерно един ден в седмицата да си хапваш по нещо сладко и калорично), или да се храниш нормално и да спортуваш (потиш) за да възтановяваш нормалното си тегло. Истината е че НЯМА да отслабнеш ако по цял ден набиваш пред PC-то и на другия ден гладуваш и се гърчиш от болки в стомаха ... :?

badblood
06-10-2010, 22:20
споко бе и аз после се чувстам като на инквизицията кат омета кутията със сладки я си стоя на 49 кила -50 най-много и не мърдам :дд не се тревожи дай упражнения защото диетите не са така полезни за развиващите се дай нещо като спорт джогингче танци фитнесче плуване абе нещо свързано с движение на околозадните принадлежности краката и въобще даже само да вървиш пак е добре.
:oops: :-o :-D :-D :grin: :grin: :grin:

krem4et0
06-11-2010, 13:39
Не се тегли често. Максимум 2 пъти седмично, а на 10 дни е най-добре. Тегли се винаги по едно и също време на денонощието, защото човек с течение на деня яде, пие, ходи до тоалетна и в грамовете винаги се отразява. Невъзможно е от 1 бонбон да надебелееш половин килограм. Ако си изпила 2 чаши вода преди тегленето обаче ще тежиш повече, а това все пак е вода. Препоръчва се сутрин, след тоалетна, на гладно и жадно да се тегли човек.
Не прави тази грешка да гладуваш. Яж често и по малко, когато си прегрешила и нещата ще са наред. Всъщност повечето режими препоръчват след някой омазващ ден да се продължи с диетата, както си трябва със следващия по ред ден. Така ще се избегне стресът за организма и той няма да трупа запаси.

П.С. Килограмите ти са перфектни за ръста, даже малко.