PDA

View Full Version : Вени



maksimal
06-12-2010, 11:20
нз дали тука е мястото на темата...
Отдавна вените (на ръцете) са ми страшно изпъкнали :( имам чувството, че всеки момент ще искочат.. Ходя на фитнес, но не е чак да се претоварвам... Нормално си тренирам..
Питах нашите, те казаха, че е от натоварване, но смятам, че не е така.. :? някакви идеи?

redbul2
06-12-2010, 11:42
Според мен зависи от две-три неща най вече.На първо място това,което са казали вашите-голямото натоварване изисква повече свежа кръв наситена с повече кислород.По-голямо натоварване=по-голяма кръвна циркулация=по-широки вени които да поемат повишеното количество кръв.Вените изпъкват и при по-слаби предмишници или когато кожата е тънка и мазнините са максимално изчистени.

maksimal
06-12-2010, 12:08
Според мен зависи от две-три неща най вече.На първо място това,което са казали вашите-голямото натоварване изисква повече свежа кръв наситена с повече кислород.По-голямо натоварване=по-голяма кръвна циркулация=по-широки вени които да поемат повишеното количество кръв.Вените изпъкват и при по-слаби предмишници или когато кожата е тънка и мазнините са максимално изчистени.

а как да направя да не е така?

LifeFitness0
06-12-2010, 12:17
Аз се чудя как да го направя така ти... :D
Виж снимки на културисти и дори на мускулести мъже-вените изпъкват.Нищо страшно. :)

maksimal
06-12-2010, 12:30
не съм културист или достатъчно напомпан за да ми изпъкват.. :?

redbul2
06-12-2010, 12:33
Значи,малко е трудно да се направи нещо определено.Особено за по-повърхностните вени под самата кожа.Няма си личат толкова,ако кожата е по-дебела и груба или по-стегната.На хората с наднормено тегло им откриват много трудно вените при вземане на кръв.Подкожните мазнини ги скриват почти напълно.Но щом ходиш на фитнес едва ли е приемлив вариант.Добре е да не пиеш ударно количество течности,а по-равномерно и по малко.Щото се увеличава пиково обема на кръвта.И освен това хората с разширени вени(различно е от изпъкнали) имат обикновено тъканна слабост.При тях помагат за укрепване на съдовете някои витамини-С,Р и други които се съдържат в цитрусовите плодове: лимони,грейпфрути,портокал и.Тия вещества заздравяват и укрепват кръвоносните съдове..В случая при теб и други трениращи също може да са полезни.

redbul2
06-12-2010, 12:41
Аз се чудя как да го направя така ти... :D
Виж снимки на културисти и дори на мускулести мъже-вените изпъкват.Нищо страшно. :)

Еее,грозно стои. Разбирам го maksimal. Ходя често на фитнес и ако стана Щварценегер или Кулман е супер. Обаче само да ми станат такива вени,направо се самоубивам. :D Само заради тях,тъй както съм си нацепен. :) Между другото тая изпъкналост варира във времето.След натоварване изпъкват,после се прибират и но проблем. :)

maksimal
06-12-2010, 17:05
а да попитам ако спра с тренировките(което не искам да става) за известно време, ще се "смалят" ли :-o

Sa6eks
06-12-2010, 17:40
Моите са така, яко изпъкнали до сега не съм имал проблем (не са разширени) Просто са ми така от малък, от както се помня ходя с бащами на работа, постоянно натоварвам ръцете. И от 4-5 години дори и да не правя нищо си изпъкват. При теб мисля, че положението може да се оправи като спреш да тренираш, щото аз закъснях и ето сами излизат :(

maksimal
06-13-2010, 04:43
апф.. тва ли е последен изход :lol: в смисал нема ли и други решения?

Sa6eks
06-13-2010, 07:55
Поне аз така мисля, можеш да си купиш крем (преди даваха реклама) за разширени вени, може малко или много да ги понамали ? Дано някой по-разбиращ да се отзове.

maksimal
06-13-2010, 09:07
Поне аз така мисля, можеш да си купиш крем (преди даваха реклама) за разширени вени, може малко или много да ги понамали ? Дано някой по-разбиращ да се отзове.

Поправка.. Моите вени не са "разширени", а изпъкнали... :o .. Мисля, че има голяма разлика :)

AlaBalaa
06-13-2010, 09:38
абе не бива да те притесняват вените :) а и не знам, но май съм чувал, че от топлото време вените се разширяват

maksimal
06-14-2010, 12:02
абе не бива да те притесняват вените :) а и не знам, но май съм чувал, че от топлото време вените се разширяват

мм и аз съм чувал.. но това не е само през лятото.. а и през останалите сезони :(

redbul2
06-14-2010, 15:10
Не може еднозначно и със сигурност да се каже,че ако ограничиш или спреш фитнеса проблемът ще изчезне.Може би да,а може и не.Ако напълнееш повечко и ръцете станат много по-големи,смятам няма да изпъкват толкова,а може и да се скрият.

Xeon
06-14-2010, 15:21
Това е защото нямаш подкожни мазнини/вода.Не се притеснявай.

maksimal
06-14-2010, 15:44
а как да си набавя?

и едно въпросче към redbul2...
щом казваш, че трябва да напълнея, би ли ми препоръчал някаква диета? :P

redbul2
06-15-2010, 07:16
Яж всичко и начесто и така ще напълнееш.

batkodoki
06-16-2010, 23:34
нз дали тука е мястото на темата...
Отдавна вените (на ръцете) са ми страшно изпъкнали :( имам чувството, че всеки момент ще искочат.. Ходя на фитнес, но не е чак да се претоварвам... Нормално си тренирам..
Питах нашите, те казаха, че е от натоварване, но смятам, че не е така.. :? някакви идеи?

спри Зоба!!!

няма да изскочат със сигурност, но този рисунък ти харчи ресурс....все едно е да имаш ядрена централа и ти лично да се топлиш на "кюмур" понеже "тока" от централата отива за неоновите реклами да светят денонощно, рекламирайки един защитен периметър в който освен теб никой не може да влезе.
на това името му е "суета"

radeberger
06-17-2010, 03:32
Мойте вени винаги изпъкват след тренировка . Мисля , че си е напълно нормално. Ти за маса ли работиш ?

kireca
06-17-2010, 05:22
Абе ако си срежеш вените ще е най-добре не мислиш ли :lol:

maksimal
06-17-2010, 05:51
Мойте вени винаги изпъкват след тренировка . Мисля , че си е напълно нормално. Ти за маса ли работиш ?

предимно да :P

maksimal
06-17-2010, 05:54
Абе ако си срежеш вените ще е най-добре не мислиш ли :lol:

защо ти не го направиш :lol: няма да е голяма загуба..

TykaSePisheNick
06-17-2010, 08:57
абе не бива да те притесняват вените :) а и не знам, но май съм чувал, че от топлото време вените се разширяват

мм и аз съм чувал.. но това не е само през лятото.. а и през останалите сезони :(
Един от моя клас е същия.Вените на ръцете са му супер изпъкнали, че и на краката.И май сега като се стопли се получи.Де да знам, не ми изглежда много грозно.Не знам що писах обаче..

ПП:Като прочетох заглавието на темата реших, че е поредното емо, питащо къде да реже :razz: