PDA

View Full Version : Години и фитнес тренировки



newest123
06-12-2010, 13:56
Здравейте :) Искам да попитам каква е вазрастта за започване на фитнес тренировките.Значи аз ходих 2 седмици по 2 пати в седмицата но някои приятели ми казаха че от фитнеса се набиваш и нее хубаво на моята вазраст та хода . Аз сам на 14 години 1.61 висок (нисак сам).Нормално ли е да започна да ходя или може в къщи да си тренирам или изобщо нетрябва ? и сам 45 кг

Unabomber
06-12-2010, 14:22
Според мен е нормално на 14 години да започнеш да ходиш на фитнес, но в нинакъв случай да не транираш с големи тежести или да претренирваш. Както каза ти по 2 пъти в седмицата е нормално, когато станеш на 15 ще ходиш по 3 пъти, когато станеш на 16 вече може и по 4 пъти седмично (което е оптималният вариянт). Но за твоите години 2 пъти седмично е нормално, колкото да започнеш. Няма да правиш също така упражнения, които биха възпрепядствали израстването ти (клекове с щанга или дъмбели, напади, мъртва тяга и други такива). Можеш да правиш по разтегливи управнения с малки тежести и повече повторения, което ще ти е от полза :)

bybalazi
06-12-2010, 20:45
[quote="newest123"]Здравейте :) Искам да попитам каква е вазрастта за започване на фитнес тренировките.Значи аз ходих 2 седмици по 2 пати в седмицата но някои приятели ми казаха че от фитнеса се набиваш и нее хубаво на моята вазраст та хода . Аз сам на 14 години 1.61 висок (нисак сам).Нормално ли е да започна да ходя или може в къщи да си тренирам или изобщо нетрябва ? и сам 45 кг[/quote

годините в случая не играят роля .. имам познати които са почнали на по 11-12 години с фитнеса и все още тренират .. тук зависи колко си висок щом си 1.61 не се занимавай щото ще си спреш растежа на костите .. изчакай да станеш поне 1.75 и почвай да блъскаш яко ... за сега ако искаш да тренираш почвай лостове и успоредки тъкмо от лоста ще станеш по висок :)

Unabomber
06-12-2010, 21:39
тук зависи колко си висок щом си 1.61 не се занимавай щото ще си спреш растежа на костите .. изчакай да станеш поне 1.75 и почвай да блъскаш яко ...

:grin: :razz: :razz: :razz: По голяма простотия не бях чувал от доста време :razz: Я си представи, че не стане 1.75, тогава кво правим ? Няма да се захваща с фитнес ли ? :-D Христомир Христов е най-успешния български културист (не е по-висок от 1.60), ако ти му беше давал съвети за фитнес, О БОЖЕ, не ми се мисли :grin:

РЪСТТА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ ЗА ФИТНЕСА, ТРЕНИРАТ И ВИСОКО И НИСКИ ХОРА.

П.П. По добре се отиентирай към някой друг подфорум да даваш съвети (примерно поезия или политика) и тук не пиши повече :lol:

bybalazi
06-12-2010, 21:43
тук зависи колко си висок щом си 1.61 не се занимавай щото ще си спреш растежа на костите .. изчакай да станеш поне 1.75 и почвай да блъскаш яко ...

:grin: :razz: :razz: :razz: По голяма простотия не бях чувал от доста време :razz: Я си представи, че не стане 1.75, тогава кво правим ? Няма да се захваща с фитнес ли ? :-D Христомир Христов е най-успешния български културист (не е по-висок от 1.60), ако ти му беше давал съвети за фитнес, О БОЖЕ, не ми се мисли :grin:

РЪСТТА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ ЗА ФИТНЕСА, ТРЕНИРАТ И ВИСОКО И НИСКИ ХОРА.

П.П. По добре се отиентирай към някой друг подфорум да даваш съвети (примерно поезия или политика) и тук не пиши повече :lol:

Цветко цветков е най успешния български култорист и фани са занимавай с брудерии тоо спорт не е за тебе :)

Unabomber
06-12-2010, 21:53
С последния ми пост в тая тема (много спам стана) ще ти кажа само две неща!
1. Като гледам правописа ти, този форум може и да ти е от полза http://www.teenproblem.net/f/viewforum.php?f=16 :-o :grin:
2. От няколко години съм си оборудвал фитнес зала удома и имам над 30 списание за фитнес, които съм изчел и съм сигурен, че знам доста повече от теб по тая тема.
Това е :D

vaseto0o
06-13-2010, 08:34
Това с набиването е измислица, на 16 съм и тренирам от 13 годишен, сега съм 188 кажи набил ли съм се?

Bimmer
06-13-2010, 15:20
Само да кажа, че не ми се занимаваше да чета всичките мнения...
Ако вдигаш щанги и то тежки за твоите килограми, да набиваш се и се ограничава растежът ти.
Ако ходиш на фитнес за някакво начало към по-хубаво тяло, т.е. не се пренатоварваш (обзалагам се, че си знаеш мярката ; ) ) и не вдигаш щанги, риска да си набит и нисък е същия, като този да стане същото от ядене на морена... Т.е. никакъв (според мен)
А с тези 45 килограма първо вземи да ядеш повечко и да станеш поне 60 и тогава тръгни на фитнес... Единствената ти пречка на тази възраст да се занимаваш сериозно с фитнес според мен са ставите. Затова, не се претоварвай ;)

mrfahrenheit
06-14-2010, 00:58
Заеби го тоя фитнес на този етап.При твоите параметри е безмислено да ходиш според мен.Та ти си 45 кг ,духа те вятъра сигурно.Ако искаш да заякнеш ,започни някой по-активен спорт и след 2 годинки вече ще си готов за залата.Успех!

D3NG3rZ0N3
06-14-2010, 01:01
Какъв по-добър спорт за заякване? Тука секви "разбирачи", като почнете да философствате...

mrfahrenheit
06-14-2010, 01:14
Какъв по-добър спорт за заякване? Тука секви "разбирачи", като почнете да философствате...
Изказвам мнението си и давам съвет , не виждам какъв ти е проблемът!160 см , 45 кг не знам как си го представяш , но за мен това е едно неразвито детенце , което тепърва има да расте.Не мисля ,че трябва да се насилва още от сега да работи с тежести.Може да пробва с каквото иска - все ще му е от полза.Волейбол , баскетбол , карате и т.н ,в зависимост какво го влече.

vaseto0o
06-14-2010, 11:49
Лично мнение, но е най-добре за младите хора да се тренира някакъв спорт (футбол, волей, баскет, плуване, боен спорт) и после като посвикне с натоварването да почне и с фитнес... Така се изгражда хармонично тяло и не ставаш дърво, както доста хора (особено по-тежките) ходещи само на фитнес...
Все пак закво са ти тези мускули ако не можиш ги използваш :grin:

kadishona
06-14-2010, 19:46
тук зависи колко си висок щом си 1.61 не се занимавай щото ще си спреш растежа на костите .. изчакай да станеш поне 1.75 и почвай да блъскаш яко ...

:grin: :razz: :razz: :razz: По голяма простотия не бях чувал от доста време :razz: Я си представи, че не стане 1.75, тогава кво правим ? Няма да се захваща с фитнес ли ? :-D Христомир Христов е най-успешния български културист (не е по-висок от 1.60), ако ти му беше давал съвети за фитнес, О БОЖЕ, не ми се мисли :grin:

РЪСТТА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ ЗА ФИТНЕСА, ТРЕНИРАТ И ВИСОКО И НИСКИ ХОРА.

П.П. По добре се отиентирай към някой друг подфорум да даваш съвети (примерно поезия или политика) и тук не пиши повече :lol: За пръв път съм съгласен с бубалази. И кво Христомир е ужасно грозно същество. Нисък и набит. Муслите са му грозно оформени, скъсени.

Бубалази добре те посъветва да ходиш на лостове, защото те вляят положително на растежа. Ако са почнеш фитнес, рискуваш да останеш нисък :)

Просто повтарям това което той каза !

kadishona
06-14-2010, 19:48
Това с набиването е измислица, на 16 съм и тренирам от 13 годишен, сега съм 188 кажи набил ли съм се?И всички ли са като тебе ? Тъпанар....

Chacho
06-14-2010, 20:42
Това с набиването е измислица, на 16 съм и тренирам от 13 годишен, сега съм 188 кажи набил ли съм се?И всички ли са като тебе ? Тъпанар....

Доста.

asp1r1n94
06-14-2010, 21:23
В повечети случаи хората искат да свалят килограми или да направят мускулна маса и затова ходят на фитнес... по-добре започни да ядеш по-често ,тренирай баскетбол или волейбол и всичко ще стане от самосебе си!

ZipFail
06-14-2010, 21:34
... по-добре започни да ядеш по-често ,тренирай баскетбол или волейбол и всичко ще стане от самосебе си!
wtf ? :lol:

yakuza_
06-15-2010, 09:02
Йордан Йовчев е машина например откъдето и да го погледнеш
http://images.ibox.bg/2007/04/27/dancho/460x307.jpg

Bimmer
06-15-2010, 15:59
Йордан Йовчев е машина например откъдето и да го погледнеш
http://images.ibox.bg/2007/04/27/dancho/460x307.jpg
Според мен трябва килограми, за да почне гимнастика... около 7-10 в повече

vaseto0o
06-15-2010, 16:20
Това с набиването е измислица, на 16 съм и тренирам от 13 годишен, сега съм 188 кажи набил ли съм се?И всички ли са като тебе ? Тъпанар....
Избивай си комплексите че си нисък другаде, не ти е фитнеса виновен ;)
Още малко ще кажеш че ако не съм ходил на фитнес съм щял да стана кът Майкъл Джордан