PDA

View Full Version : Въпроси за летните месеци



TheRestorer
06-12-2010, 17:39
Здравейте на всички.Преминавам директно на въпроса.Аз съм на 16 години - 60 кила.Тренирам в залата три пъти в седмицата, храня се по колкото мога.Не е това въпроса сега.Лятото ще започвам работа - не много тежка, но пак ще прекарвам доста време там и няма да ми остава време да тренирам в залата.За това се сещам за другата алтернатива - тренировки със собствено тегло.Какво да очаквам ако се занимавам цяло лято старателно със лостове и успоредки.Под сериозно разбирайте, след работа ще съм способен да отделям много време на лостове и успоредки.Ако може да ми препоръчате и някакви базови упражнения за отделните мускулни групи - ще е още по-добре.Вторият ми въпрос е - за поддържането на тегло.Лятото не е най-подходящият сезон за покачване на килограми, но аз съм твърдо решен да се вдигна до поне 65 най-малко.Все пак говорим за тримесечен период.Планирам да си взема креатин и протеин ( евентуално амино-киселина). Прочел съм достатъчно статии, знам ефектите им.Та това е - на какви храни да отделям специално внимание - освен обичайното - месо, яйца, риба, ориз, мляко.
ПС:В момента малко са ми ялови кофичките (обикновени) - правя малко, пък правя повече набирания - чисти с тесен хват.Това е от мен :)
ПС2:Второто не се отнася много по темата, но имам приятел - 90 кила, взима ОМНАДРЕН и дори ми предлага да си вземам и аз.Аз обаче съм отрицателно настроен, но той ми казва, че ще си кача силата и поне десетина кила.Мен ме притеснява друго - все пак това е сериозна химия, а аз съм слабичък и не знам как ще ми подейства.Чел съм и за неговите ефекти.Той има и по-дълъг стаж от мен,което още повече ме отказва.Какво е вашето мнение ?

bybalazi
06-12-2010, 20:42
С тия лостове и успоредки нищо нема да напраиш .. тва са ти упражнения за сила , издръжливост и така натам тва е за чистене и уформяне...а колкото до добавките .. вземи си креатинче да те поиздуе хапвай добре и тренирай здраво ако решиш да взимаш химия като за нчинаещ взеи си метандростенолон .. направи един цикъл с него и по натам зимай други химии..само да ти кажа че без бодеж няма растеж :grin:

Chacho
06-13-2010, 01:15
С тия лостове и успоредки нищо нема да напраиш .. тва са ти упражнения за сила , издръжливост и така натам тва е за чистене и уформяне...а колкото до добавките .. вземи си креатинче да те поиздуе хапвай добре и тренирай здраво ако решиш да взимаш химия като за нчинаещ взеи си метандростенолон .. направи един цикъл с него и по натам зимай други химии..само да ти кажа че без бодеж няма растеж :grin:

Боцкай нещо за мозък тогава.


Не го слушай, на лост и успоредка може да се направи страхотно тяло и не е нужна химия, за да натрупаш мускули. Иди на някоя площадка и тези, там все ще засечеш някой, който тренира от по-дълго време. Ясно си личи, че с добра воля нещата се получават.

Набирания с широк, тесен хват и кофички са идеални за гърди, гръб, трицепс, бицепс и рамо. Коремните преси са си класика за корем и имат 1000 вариации, клякане, скоци, повдигане на пръсти и тичане за крака. Обратното на коремната преса (аз го знам упражнението като "супермен") много хубаво натоварва кръста.

Здравословна храна, предполагам имаш представа каква да си подбираш. Не забравяй съня, работата също изтощава и организмът има нужда от почивка.

Почни тренировките, мисля че ще останеш доволен.

bybalazi
06-13-2010, 01:30
С тия лостове и успоредки нищо нема да напраиш .. тва са ти упражнения за сила , издръжливост и така натам тва е за чистене и уформяне...а колкото до добавките .. вземи си креатинче да те поиздуе хапвай добре и тренирай здраво ако решиш да взимаш химия като за нчинаещ взеи си метандростенолон .. направи един цикъл с него и по натам зимай други химии..само да ти кажа че без бодеж няма растеж :grin:

Боцкай нещо за мозък тогава.


Не го слушай, на лост и успоредка може да се направи страхотно тяло и не е нужна химия, за да натрупаш мускули. Иди на някоя площадка и тези, там все ще засечеш някой, който тренира от по-дълго време. Ясно си личи, че с добра воля нещата се получават.

Набирания с широк, тесен хват и кофички са идеални за гърди, гръб, трицепс, бицепс и рамо. Коремните преси са си класика за корем и имат 1000 вариации, клякане, скоци, повдигане на пръсти и тичане за крака. Обратното на коремната преса (аз го знам упражнението като "супермен") много хубаво натоварва кръста.

Здравословна храна, предполагам имаш представа каква да си подбираш. Не забравяй съня, работата също изтощава и организмът има нужда от почивка.

Почни тренировките, мисля че ще останеш доволен.

Каза Мистър олимия ... смешникоо0о0 не давай акъл нали та гледам къф си спаружник ...

vaseto0o
06-13-2010, 08:37
Каза Мистър олимия ... смешникоо0о0 не давай акъл нали та гледам къф си спаружник ...
Оди продавай лекарства на пенсиите в аптеката и мълчи :-o


Човек който задава въпрос "правих секс с презерватив с непознато момиче, възможно ли е да съм хванал нещо ако тя е болна" незаслужава да говори по квато и да е тема :razz:
радвай там докато дигаш самолета, че после ще е мъка

bybalazi
06-13-2010, 09:17
Каза Мистър олимия ... смешникоо0о0 не давай акъл нали та гледам къф си спаружник ...
Оди продавай лекарства на пенсиите в аптеката и мълчи :-o


Човек който задава въпрос "правих секс с презерватив с непознато момиче, възможно ли е да съм хванал нещо ако тя е болна" незаслужава да говори по квато и да е тема :razz:
радвай там докато дигаш самолета, че после ще е мъка

Говориш,но нищо не казваш...

vaseto0o
06-13-2010, 09:32
Каза Мистър олимия ... смешникоо0о0 не давай акъл нали та гледам къф си спаружник ...
Оди продавай лекарства на пенсиите в аптеката и мълчи :-o


Човек който задава въпрос "правих секс с презерватив с непознато момиче, възможно ли е да съм хванал нещо ако тя е болна" незаслужава да говори по квато и да е тема :razz:
радвай там докато дигаш самолета, че после ще е мъка

Говориш,но нищо не казваш...
По добре нищо, отколкото да му препоръчам да взима анаболи и да се повреди :-x

bybalazi
06-13-2010, 11:25
Каза Мистър олимия ... смешникоо0о0 не давай акъл нали та гледам къф си спаружник ...
Оди продавай лекарства на пенсиите в аптеката и мълчи :-o


Човек който задава въпрос "правих секс с презерватив с непознато момиче, възможно ли е да съм хванал нещо ако тя е болна" незаслужава да говори по квато и да е тема :razz:
радвай там докато дигаш самолета, че после ще е мъка

Говориш,но нищо не казваш...
По добре нищо, отколкото да му препоръчам да взима анаболи и да се повреди :-x

Добре мамо :)

TheRestorer
06-13-2010, 12:38
Очаквам още мнения :)

Myrth
06-13-2010, 12:52
bybalazi е идеален пример за това защо не трябва да взимаме стероиди.

Valento
06-13-2010, 13:00
bybalazi е идеален пример за това защо не трябва да взимаме стероиди.

Съгласен съм :D

по темата...от успоредки и лостове или т.н тренировка със собствено тегло е по-препоръчително за трениращите...защото тогава няма опасност да си увредиш кръста или друга ставна точка ... а като свикнеш да се набираш със собствено тегло тогава в залата ще правиш двойно повече повторения !Порсто лостовете се практикуват от приблизително 65 % от трениращите и са предпочитани..!

на bybalazi мога да му кажа само едно : спри да пишеш безмислени мнения и да се правиш на разбирач!Лек ден!

bybalazi
06-13-2010, 15:31
bybalazi е идеален пример за това защо не трябва да взимаме стероиди.

А седи бе културист :razz: :razz: :razz:

bybalazi
06-13-2010, 15:33
на Valento мога да му кажа само едно : легай си!Лек ден!

TheRestorer
06-14-2010, 11:24
Дадох си сметка, че няма да вземам стероиди и ще се занимвам с лостове :)

kadishona
06-14-2010, 18:01
на Valento мога да му кажа само едно : легай си!Лек ден!Всички те намразиха, заради голямата ти уста, готината ти прическа заедно с очилцата и селския ти манталитет! Гигълни го тоя от аватара на Myrth - Hannibal For King, ако не се лъжа е от Bartrendazz да видиш кво тяло се прави само от 'лостове' и то дори с "junk food"!


Не ги гледай толко много всички 'разбирачи' истински или не. Отивай да помпаш, бъди постоянен и квото и да правиш ще има резултати. Готиното на лостовете е тва, че или го правиш както трябва или не го правиш въобще, докато при фитнеса на всяко упражнения трябва да спазваш поне 2-3 правила за правилна техника!

Myrth
06-14-2010, 19:13
И пак не може да се сравнява с грубата животинска сила, която се развива на лостовете.

http://www.youtube.com/watch?v=UG7OdgUeqiY

Всъщност фитнесът далеч не е най-дорбият начин за изграждане на тяло, поне в класическата му форма. Твърдо заставам зад лостове + щанги (визирам олимпийските движения най-вече). Не по-лошо като визуален ефект от фитнеса, но със сигурност страшно по-функционално.

asp1r1n94
06-14-2010, 21:45
Ето няколко от нещата ,които правя аз:
1 на успоредка:
- едната страна на успоредката е по-тясна,тя е за трицепс
-другата страна на успоредката е по-широка ,тя е за гърди(аз не намирам особена разлика :D )
А) обикновени кофички
Б) кофички със залюляване ( ако не си сигурен ,че ще издържиш не се напъвай! )
В) Когато се качиш отиваш само на едната страна на успоредката ,ръцете ти отиват до кръста почти и се надигаш плавно ( може да ти се удря гърба при това упражнение)
Д) Коремни преси върху успоредката ( едва ли не си виждал точно как става,но лично аз ги правя на по-дебели лостове,защото иначе ми обива на бедрата...)
Е) Лицеви опори върху успоредка ( не изглеждат много безопасни ,но иначе трябва ръцете и краката да са ти успоредни с успоредката )
Това е от мен 8)

umri
06-15-2010, 13:41
Здравейте на всички.Преминавам директно на въпроса.Аз съм на 16 години - 60 кила.Тренирам в залата три пъти в седмицата, храня се по колкото мога.Не е това въпроса сега.Лятото ще започвам работа - не много тежка, но пак ще прекарвам доста време там и няма да ми остава време да тренирам в залата.За това се сещам за другата алтернатива - тренировки със собствено тегло.Какво да очаквам ако се занимавам цяло лято старателно със лостове и успоредки.Под сериозно разбирайте, след работа ще съм способен да отделям много време на лостове и успоредки.Ако може да ми препоръчате и някакви базови упражнения за отделните мускулни групи - ще е още по-добре.Вторият ми въпрос е - за поддържането на тегло.Лятото не е най-подходящият сезон за покачване на килограми, но аз съм твърдо решен да се вдигна до поне 65 най-малко.Все пак говорим за тримесечен период.Планирам да си взема креатин и протеин ( евентуално амино-киселина). Прочел съм достатъчно статии, знам ефектите им.Та това е - на какви храни да отделям специално внимание - освен обичайното - месо, яйца, риба, ориз, мляко.
ПС:В момента малко са ми ялови кофичките (обикновени) - правя малко, пък правя повече набирания - чисти с тесен хват.Това е от мен :)
ПС2:Второто не се отнася много по темата, но имам приятел - 90 кила, взима ОМНАДРЕН и дори ми предлага да си вземам и аз.Аз обаче съм отрицателно настроен, но той ми казва, че ще си кача силата и поне десетина кила.Мен ме притеснява друго - все пак това е сериозна химия, а аз съм слабичък и не знам как ще ми подейства.Чел съм и за неговите ефекти.Той има и по-дълъг стаж от мен,което още повече ме отказва.Какво е вашето мнение ?
Омнадрена го остави. Малък си за такива лайна. Омнадренът е инжекция, която вкарва в тялото ти големи количества тестостерон. Тялото ти ще произвежда предостатъчно тестостерон до 22-23 годишна възраст и използването на хормони под тази граница е много вредно.

Моят съвет е да се набираш с широк и тесен захват, на успоредките широко за гърди и тясно повече за трицепса. Задължително прави лицеви опори и коремни преси. Коремни преси с тежест, повдигане на краката от легнало положение. Кляканията също са желателни, може и с някаква тежест не повече от 20 килограма. Прави ги 3-4 пъти седмично тренировките. Ако ти идва много може да си ги разпределиш. Няма някакви конкретни схеми колко серии, по колко повторения... най-добре колкото издържиш.

Протеина и креатина ги остави най-добре за есента, защото има вероятност да си хвърлиш парите на вятъра. Най-добре, като възобновиш тренировките във фитнеса.

D3NG3rZ0N3
06-15-2010, 13:49
Омнадренът е най-токсичния стероид! 16 г., верно ти е много рано за химия :)

TheRestorer
06-15-2010, 16:10
Ясно, химията отпада.Принципно клековете ги правя с 50-60 кила, но гледам да се напъвам много.Мисля да направя следното, лятото да си заработя там каквото заработя и да разчитам на стабилна храна.Аз имам още креатин в остатък и ще си го допия през лятото.Есента готов започвам с добавките.
ПС:Мисля да не заебавам изцяло фитнеса.Събота и Неделя ще съм си свободен и мисля да си правя някое друго базово упражнение - я некой клек,скот, скрипец :)