PDA

View Full Version : Въпрос относно креатина



Milen0v
06-12-2010, 17:50
Здравейте. Така искам да питам дали ще има ефект ако приемам креатин монохидрат на прах ? Не съм мн навътре с инфото за него , но един приятел който в продължение на година приемаше и тренираше от хилав стана супер нацепен...
И се питам ако почна да приемам дали ще има ефект над визията , като се има напредвид че един ден ходя да тичам , един ден тренирам вкъщи с щангата общи всички групи на тялото -тренировката ми трае 1-1:30 и половина ?ефект ще има ли ако съм постоянен?

Shazzrah
06-12-2010, 18:02
Щом не си много навътре с инфото по-добре не се занимавай...ще си дадеш парите а ефект няма да има и ще се ядосваш.Пиши в гугъл креатин монохидрат и започни да събираш инфо :) така се прави... а информацията е твърде много за да мога да ти я синтезирам в 1 мнение :)

Milen0v
06-12-2010, 18:05
така ще направя :)
но сега се сетих че бях чул/чел нз .. че креатина допринася за по бързо развитие на мускулната маса това вярно ли е?

Myrth
06-12-2010, 18:46
Да, но непряко. Тоест, ако храненето и тренировките са ти на ниво, креатинът благоприятства трупането на мускулна маса на клетъчно ниво. Непряко, защото функцията му е да увеличава ресинтезирането на АТФ, универсалният енергоносител в клетката за всички процеси. Когато тренираш, се изразходва много АТФ - най-накратко казано креатинът ти помага по-бързо да възстановяваш АТФ по време на трен и следтренировъчно - тоест подобрява цялостното възстановяване. АТФ е нужен за всички клетъчни процеси, изискващи енергия, така че прави си сметка дали има файда от креатина за теб. :)

vaseto0o
06-12-2010, 19:20
1) Монохидрата е праисторическа работа
2) по-добре ходи на фитнес, ако смяташ да взимаш хранителни добавки и гледай яденето ти да е като хората
3) Увеличава издържливост/мускулна маса/сила, помага за възстановяване но по добре вземи етил естер

Myrth
06-12-2010, 19:37
Или най-добре Kre-alkalyn :)

yakuza_
06-12-2010, 19:40
Шибай си синтол и това е :D

bybalazi
06-12-2010, 20:34
Здравейте. Така искам да питам дали ще има ефект ако приемам креатин монохидрат на прах ? Не съм мн навътре с инфото за него , но един приятел който в продължение на година приемаше и тренираше от хилав стана супер нацепен...
И се питам ако почна да приемам дали ще има ефект над визията , като се има напредвид че един ден ходя да тичам , един ден тренирам вкъщи с щангата общи всички групи на тялото -тренировката ми трае 1-1:30 и половина ?ефект ще има ли ако съм постоянен?


Значи първо много малко информация си дал...за себе си.

НЯМА КРЕАТИН който да не ти подейства ...и не се пие само креатин комбинира се със аминокиселини , глутамин и протеини ..Аз пия креатин монохидрат в момента и качих 5 килограма мускулна маса...НЕ си мислете че е само до пиенето и не се чудете по цял ден кфо да пиете .. има много фактори които влиаят .. ГЕН,режим на хранене,почивка не е само като да тренираш .. тряяя да тренираш правилно и усилено стабилни тренировки ... но без останалите фактори хранене и почивка пак най много да се поуформиш .. и никъв растеж

yakuza_
06-12-2010, 21:12
Браво ве калух 10 мнения само от тука.

bybalazi
06-12-2010, 21:19
Браво ве калух 10 мнения само от тука.

"калух" ша викаш на сестра си ;] а иначе моо фанеш да ма поразведеш малко за кожения :grin:

yakuza_
06-12-2010, 22:55
Главата си режа, че си нямаш идея какво е калух и да не ти разваля прическата докато те влача ?

bybalazi
06-12-2010, 23:52
Главата си режа, че си нямаш идея какво е калух и да не ти разваля прическата докато те влача ?

Епа като си толко навитак ела .. но ще ме съдят за педофилия :D :D

yakuza_
06-13-2010, 05:23
Като гледам, мен ще осъдят.

Myrth
06-13-2010, 05:55
Качил си 5 кила мускулна маса уя ми. 5 кила вода си качил. Креатинът не действа на всеки. А монохидратът е шит. Не казвам, че не действа, но задържа вода и подпухваш, което за мен е грозно.

vaseto0o
06-13-2010, 08:21
Главата си режа, че си нямаш идея какво е калух и да не ти разваля прическата докато те влача ?

Епа като си толко навитак ела .. но ще ме съдят за педофилия :D :D
Аре ве ше се биете или само ше се храните :?

ПС: Качете видео от боя плс :razz:

InDo
06-13-2010, 09:28
Качил си 5 кила мускулна маса уя ми. 5 кила вода си качил. Креатинът не действа на всеки. А монохидратът е шит. Не казвам, че не действа, но задържа вода и подпухваш, което за мен е грозно.

Съгласен :D

Shazzrah
06-13-2010, 13:01
Качил си 5 кила мускулна маса уя ми. 5 кила вода си качил. Креатинът не действа на всеки. А монохидратът е шит. Не казвам, че не действа, но задържа вода и подпухваш, което за мен е грозно.

Не искам да се заяждам, но според кого е "шит" ... според теб?Имам честа да съм приятел с Христомир Христов и доста други известни културисти и който и да попиташ от тях всички ще ти кажат, че от старото куче по-добро няма!!!Кре-алкалин може да пиеш след като си направил 1 цикъл с монохидрат за разнообразие...

Valento
06-13-2010, 13:06
Да, но непряко. Тоест, ако храненето и тренировките са ти на ниво, креатинът благоприятства трупането на мускулна маса на клетъчно ниво. Непряко, защото функцията му е да увеличава ресинтезирането на АТФ, универсалният енергоносител в клетката за всички процеси. Когато тренираш, се изразходва много АТФ - най-накратко казано креатинът ти помага по-бързо да възстановяваш АТФ по време на трен и следтренировъчно - тоест подобрява цялостното възстановяване. АТФ е нужен за всички клетъчни процеси, изискващи енергия, така че прави си сметка дали има файда от креатина за теб. :)

Изчерпателно мнение !

Myrth
06-13-2010, 13:23
Не искам да се заяждам, но според кого е "шит" ... според теб?

Всъщност да, точно според мен, като обикновен трениращ без културистични амбиции и при който покачването на маса не е самоцел. Мисля, че има разлика :)

За старото куче обаче съм съгласен - пазарът с добавките е залят от глупавите азотни бустъри и маса предтренировъчни продукти, които ''се усещат от първата доза''. Все си мисля, че тези ефекти на пренапомпване и свръхободряване залъгват доста трениращия и нямат толкова реален ефект. Малко съм консервативен в случая, но на теория и на практика сравнявам нещата - откъдето и да го погледна класическата комбинация протеин/амино + креатин бие безумните стакове, които си правят хора с едва половин-една година стаж.


Кре-алкалин може да пиеш след като си направил 1 цикъл с монохидрат за разнообразие...

Тук ще се радвам на някаква обосновка, без да се заяждам, интересно ми е защо смяташ така :)

Shazzrah
06-13-2010, 14:39
Не искам да се заяждам, но според кого е "шит" ... според теб?

Всъщност да, точно според мен, като обикновен трениращ без културистични амбиции и при който покачването на маса не е самоцел. Мисля, че има разлика :)

За старото куче обаче съм съгласен - пазарът с добавките е залят от глупавите азотни бустъри и маса предтренировъчни продукти, които ''се усещат от първата доза''. Все си мисля, че тези ефекти на пренапомпване и свръхободряване залъгват доста трениращия и нямат толкова реален ефект. Малко съм консервативен в случая, но на теория и на практика сравнявам нещата - откъдето и да го погледна класическата комбинация протеин/амино + креатин бие безумните стакове, които си правят хора с едва половин-една година стаж.


Кре-алкалин може да пиеш след като си направил 1 цикъл с монохидрат за разнообразие...

Тук ще се радвам на някаква обосновка, без да се заяждам, интересно ми е защо смяташ така :)

Веднага ще се обоснова :) монохидрата се пие по-следния начин: 3 седмици пиеш 1 седмица почиваш.След като изпиеш 1 кутия монохидрат е хубаво да не правиш почивка а да направиш 1 цикъл с кре-алкалин защото той не натрупва вода в организма за разлика от монохидрата.След като тялото се изчисти и си направил и цикъл с кре-алкалин си продължаваш пак с монохидрат :)

play23
06-13-2010, 14:52
Защо 3 седмици почиваш една пиеш, зависи си пак от много неща, на мен треньора ми, ми каза да пия 2 месеца и 1 месец да почивам, като дозата е 5гр преди тренировка и 5гр след тренировка, в нетренировъчен ден по 5гр след ставане.

bybalazi
06-13-2010, 15:29
Качил си 5 кила мускулна маса уя ми. 5 кила вода си качил. Креатинът не действа на всеки. А монохидратът е шит. Не казвам, че не действа, но задържа вода и подпухваш, което за мен е грозно.

Съгласен :D

съгласен си на макиси пичката си съгласен , не се правете на разбирачи сичките като имате още бяло покрай устата :D

Myrth
06-13-2010, 16:13
Shazzrah :) Това ми е ясно, не ми е ясно обаче, защо трябва да се ползва моно при наличието на креалкалин, който доста по-добре се понася от тялото. Аз се сещам само за 2 причини - че моното е по-изследван и доказал се, и другото - ако не ти действа кре-то (което ми се вижда странно, тъй като кре-то е по-стабилната формула на креатина).

InDo
06-13-2010, 17:24
Качил си 5 кила мускулна маса уя ми. 5 кила вода си качил. Креатинът не действа на всеки. А монохидратът е шит. Не казвам, че не действа, но задържа вода и подпухваш, което за мен е грозно.

Съгласен :D

съгласен си на макиси пичката си съгласен , не се правете на разбирачи сичките като имате още бяло покрай устата :D

Внимавай с думите момче.Просто внимавай какво говориш!!! :)

LuxurySk0B
06-13-2010, 18:06
Шибай си синтол и това е :D мн ясно само синтол бр ман ти си едниствения в тоя раздел който разбира от фитнес и аз съм за синтола

D3NG3rZ0N3
06-13-2010, 18:20
"ЗА" си, ама незнеш какво е това...

bybalazi
06-13-2010, 19:28
Качил си 5 кила мускулна маса уя ми. 5 кила вода си качил. Креатинът не действа на всеки. А монохидратът е шит. Не казвам, че не действа, но задържа вода и подпухваш, което за мен е грозно.

Съгласен :D

съгласен си на макиси пичката си съгласен , не се правете на разбирачи сичките като имате още бяло покрай устата :D

Внимавай с думите момче.Просто внимавай какво говориш!!! :)

Ша слушкам :oops:

Milen0v
06-13-2010, 19:32
нещо повече ли .. ами главната ми цел е да изградя чиста мускулна маса доколкото е възможно това.. да се оформя особено горната час за перки и долната част на корема
искам като цяло да се оформя...
затова се чудя дали да не почна кре-алкина понеже това което четох за него е не само че помага за мускулната маса и издражливостта на мускула ами и за стопяване на мазнини
:)

D3NG3rZ0N3
06-13-2010, 19:35
Миленов, с Креатин не става. Пий си аминокиселини, протейн, яж стабилно- т'ва е начинът. Трупай знания и опит във фитнес залата и след време, ако си решиш може и на нещо силно да се прехвърлиш.

bybalazi
06-13-2010, 19:39
нещо повече ли .. ами главната ми цел е да изградя чиста мускулна маса доколкото е възможно това.. да се оформя особено горната час за перки и долната част на корема
искам като цяло да се оформя...
затова се чудя дали да не почна кре-алкина понеже това което четох за него е не само че помага за мускулната маса и издражливостта на мускула ами и за стопяване на мазнини
:)

От колко време тренираш .. стига си са чудил по цел ден кфо да пиеш ми фани яж и напиняй тия жилеза..

Milen0v
06-13-2010, 19:41
от месец
затова се допитвам до хората в този форум
а и тренирам в вкъщи тей че примерно неразполгам с машина или скрипец и проче
имам само щанга и дъмбели
затова питам дали ще засиля ефекта от тренировките ако приемам нещо

bybalazi
06-13-2010, 19:46
от месец
затова се допитвам до хората в този форум
а и тренирам в вкъщи тей че примерно неразполгам с машина или скрепец и проче
имам само щанга и дъмбели
затова питам дали ще засиля ефекта от тренировките ако приемам нещо

От месец ли бе момчеее малиии :D ... направи поне 1 година чисто .. без добавки химии и такива глупости да свикнеш със самите тренировки и упражнения после прави кво искаш ..

play23
06-13-2010, 20:25
Че какво лошо има от креатина и протеина примерно, че да прави една година "чисто", това са просто хранителни добавки, не медикаменти, ако се приемат правилно и са качествени, няма да има никакви проблеми. Разбира се трябва и да се спазва диета, само с добавки не става. Аз освен тези двете имам 6 строго определени хранения на ден, като мнението ми е, че добри резултата може да се постигнат и без добавки, те са просто помощно средство.

Milen0v
06-14-2010, 10:24
play били ми обеснил/а как си си подредил/а храненията си ще ти бъда благодарен :-D

play23
06-14-2010, 13:02
Mомче съм :) За жалост всички ме опити да си направя сам хранителна програма не се оказаха много успешни, затова реших да се обърна към професионалист, именно Републиканския шампион по Класически културизъм за 2008, който е и дипломиран кинезитерапевт, персонален треньор по фитнес и специалист по спортно хранене и възстановяване.
Та след обстойно анкета, тъй като не съм от София, след около седмица имах моя индивидуален хранителен режим, както и индивидуален тренировъчен план. Та с тези неща за 1 месец имах повече прогрес от колкото няколко бъхтене по не много ясна тренировъчна програма и хранителен режим.

Може да видиш блога му - http://lubomirivanov.com като отговаря и на всичките ти въпроси, дори и да не си му клиент, стига да не навлизаш много навътре де. На последно време публикува и статии за прогресa на неговите клиенти.

Shazzrah
06-14-2010, 14:09
Shazzrah :) Това ми е ясно, не ми е ясно обаче, защо трябва да се ползва моно при наличието на креалкалин, който доста по-добре се понася от тялото. Аз се сещам само за 2 причини - че моното е по-изследван и доказал се, и другото - ако не ти действа кре-то (което ми се вижда странно, тъй като кре-то е по-стабилната формула на креатина).

Аз мисля, че и сам си отговори :)

umri
06-15-2010, 13:54
Ако започнеш да пиеш, дялкай директно с чаена лажица, защото не се разтваря във вода и остава по чашата. Консултирай се с фитнес инструктор, за да ти обясни какво точно трябва да правиш като тренировка и по колко да пиеш.

Обикновено първата седмица се пият по 20гр(4 пъти по 5 гр) на ден а след това по 10 (2 пъти по 5). Разбира се зависи от килограмите и креатина, но в твоя случай е толкова.

yakuza_
06-15-2010, 13:57
Аз съм си вземал веднъж и ми казаха, че това с седмиците е безсмислено, преди тренировка 5, след още 5 и като почиваш - 5.

Milen0v
06-16-2010, 17:57
преди бях вземал зимата (грешка)
не спазвах диета и не бях мн активен помня че го ползвах само месец и се надух много и се чуствах тежък
сиг не съм го използвал правилно ....

LuxurySk0B
06-18-2010, 18:15
Mомче съм :) За жалост всички ме опити да си направя сам хранителна програма не се оказаха много успешни, затова реших да се обърна към професионалист, именно Републиканския шампион по Класически културизъм за 2008, който е и дипломиран кинезитерапевт, персонален треньор по фитнес и специалист по спортно хранене и възстановяване.
Та след обстойно анкета, тъй като не съм от София, след около седмица имах моя индивидуален хранителен режим, както и индивидуален тренировъчен план. Та с тези неща за 1 месец имах повече прогрес от колкото няколко бъхтене по не много ясна тренировъчна програма и хранителен режим.

Може да видиш блога му - http://lubomirivanov.com като отговаря и на всичките ти въпроси, дори и да не си му клиент, стига да не навлизаш много навътре де. На последно време публикува и статии за прогресa на неговите клиенти. олеее тоя Любомир Иванов е супер зле . Супер слаб е изобщо не ме кефи наблъскал си в сайта някви цени дето моя инструктор е супер по-як от него ии се прави на мн здрав

play23
06-18-2010, 21:18
Доста слаб, си е доста силно казано, едва ли някой от тук е по-добре. Пък и за мен важното е че това което ми направи ми помага, а и повярвай ми, човека знае много, ама много.

D3NG3rZ0N3
06-19-2010, 03:22
За това забраних на Луксори да пише в тоя раздел, ама той продължава да философства...

huumptey
06-23-2010, 19:51
Това, което никой не обобщи:
Тренирай усилено. Всеки ден увеличавай тежестите дори и с половин килограм ако трябва.Дори и да ти се струва, че няма значение недей да се отказваш - ИМА! Гледай да правиш упражненията правилно.Завършвай сериите и прави почивки, за да могат да си почиват и мускУлите ти.
Относно креатина:
Започни да вдигаш малко повече тежести.Навлез по-навътре с упражненията и т.н .Позаинтересувай се малко за фитнеса, като цяло и най-важното е да знаеш точно какво пиеш (ако приемаш нещо). Знам какво се предлага, но имай предвид, че не винаги това, което ти се говори и показва е правилното решение. Допитвай се до по-мъдри хора от теб с повече опит и познания. Сега, трябва да знаеш, че креатина може сериозно да вреди на бъбреците. Затова се прави, така наречената , зареждаща доза. Приемаш малко количество креатин монохидрат по 3 пъти на ден в продължение на месец.След това започваш приемане на креатин във тренировъчни дни, след което можеш и да спреш да го взимаш, за да си направиш почивка. Това са основни познания, но креатинът наистина дава много голям ефект, но трябва да се позаинтересуваш и от други фактори, като диети,упражнения и т.н .Успех от мен :)

Shazzrah
06-24-2010, 06:10
Това, което никой не обобщи:
Тренирай усилено. Всеки ден увеличавай тежестите дори и с половин килограм ако трябва.Дори и да ти се струва, че няма значение недей да се отказваш - ИМА! Гледай да правиш упражненията правилно.Завършвай сериите и прави почивки, за да могат да си почиват и мускУлите ти.
Относно креатина:
Започни да вдигаш малко повече тежести.Навлез по-навътре с упражненията и т.н .Позаинтересувай се малко за фитнеса, като цяло и най-важното е да знаеш точно какво пиеш (ако приемаш нещо). Знам какво се предлага, но имай предвид, че не винаги това, което ти се говори и показва е правилното решение. Допитвай се до по-мъдри хора от теб с повече опит и познания. Сега, трябва да знаеш, че креатина може сериозно да вреди на бъбреците. Затова се прави, така наречената , зареждаща доза. Приемаш малко количество креатин монохидрат по 3 пъти на ден в продължение на месец.След това започваш приемане на креатин във тренировъчни дни, след което можеш и да спреш да го взимаш, за да си направиш почивка. Това са основни познания, но креатинът наистина дава много голям ефект, но трябва да се позаинтересуваш и от други фактори, като диети,упражнения и т.н .Успех от мен :)

Това мнение ми хареса но имам няколко забележки:

1.Зареждащата е 4пъти на ден и трае 1 седмица и то само когато се пие монохидрат
2.Моното натоварва бъбреците защото задържа вода НО не затова се прави зареждаща.Прави се почивка след 3тата седмица прием
3.Като цяло зареждаща се прави за да се насити организмът с креатин


ПС: И не забравяйте ако пиете монохидрат да пиете по 4+ литра вода