PDA

View Full Version : Афта-Гранофорин???



SuNsEt
06-12-2010, 20:05
Появиха ми се няколко афти в дясната част(вътрешната) на устата и пробвах да махна най-голямата със сода за хляб,но много боли макар че помага горе долу.После си купих някакво лекарство,което си слагам на мястото и стоя така,след това го гълтам.Докато лекарството е в устата ми не ме боли,обаче след няколко минути сякаш гадната афта е станала още по-голяма!Никога не съм имала херпеси,а афти имам сега за първи път.Майка ми ми каза да отида да си купя гранофорин,но го нямаше в аптеката,после разбрах,че го продават само в ветеринарните аптеки...Не мисля,че ще ми се махне за една седмица.Ще ми препоръчате ли нещо ефикасно,което сте ползвали?И какво трябва да ям докато ги имам тия афти,защото направо умирам,а съм ужасно гладна. :?

gia_sena_mono
06-12-2010, 20:22
Пробвай с Ваготил. Зъболекарката ми с това ме мажеше и ми го препоръча. Колкото до Гранофорина - поне на мен не ми помагаше особено, само се омазваш/
http://www.framar.bg/%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BB-%D1%81%D0%BE%D0%BB.-36%25-50-%D0%BC%D0%BB.-pid03000192.html
Преди време често ми се появяваха афти (да чукна на дърво сега нямам). Наистина са много гадно нещо и болят. Мажи ги с Ваготил. От него погарят и мъртвата кожа се излющва.Само гледай да не намажеш на място, където нямаш афта, защото ще почне да ти се бели кожата.

kalpazanka
06-13-2010, 08:18
Зарежи гранофорина. Вземи си Елудрил вода за уста от аптеката. Топиш памуче в концентрирания разтвор и обтриваш афтата. До две-три третирания си забравила за проблема. Прочети упътването колко време не трябва да се храниш/приемаш течности след това.