PDA

View Full Version : Порязана бенка



Amazingskill
06-12-2010, 22:03
Днеска докато се бръснах си порязах бенката на устната. Разреза е съвсем малък и не е дълбок, но пък от бемката излизаше малко кръв... Казах си нищо ми няма и се успокоих но ето, че преди малко след 3-4 часа пак прокървя малко. То не си е кървене ми има съвсем малко кръвчица отгоре която не си личи ако не се вгледаш. Все пак знам, че рак може да се хване по този начин. Въпроса ми е възможно ли е от такова малко порязване да хвана рак? И как да постъпя, че да се предпазя. Поне до пенеделник на лекар немога да отида :(

FuckedUp
06-12-2010, 22:23
Отивай на лекар възможно най-бързо..сериозно нещо са бенките..
Прочети това - http://www.zdrave-bg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=124
Отивай на дерматолог..

L0ST
06-12-2010, 22:35
Да, заминавай на лекар...

Но да те по успокоя за през нощта - имам приятели, които са си изчоплляли бенки и са си жии и здрави години вече, така че спокойно. НО върви на лекар..

Amazingskill
06-12-2010, 23:36
Отивай на лекар възможно най-бързо..сериозно нещо са бенките..
Прочети това - http://www.zdrave-bg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=124
Отивай на дерматолог..

Само се наплаших още повече :( Тука наще ме успокояват нищо ми нямало и т.н, а аз съм се панирал :(

Amazingskill
06-13-2010, 00:43
Някакви симптоми ми кажете.. кога трябва да се притеснявам наистина :x

FuckedUp
06-13-2010, 09:34
Някакви симптоми ми кажете.. кога трябва да се притеснявам наистина :x
Няма нужда да се плашиш толкова бързо. :) RELAX.
Важното е да отидеш на лекар.Нищо няма да ти стане за няколко дена..

1. Промяна в цвета
2. Увеличаване на размерите
3. Зачервяване на кожата по периферията на бенката
4. Поява на пигментни петна извън очертанията на невуса.
5. Разраняване (разязвяване) на повърхността на бенката
6. Поява на усещания

elito0o0o0
06-13-2010, 12:45
:shock: :shock: :shock: :shock: Хора, стига ме плашихте и мен бе... :shock: К`ви са тея меланоми, к`во е т`ва чудо?! :shock: :shock: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

Amazingskill
06-13-2010, 13:18
Някакви симптоми ми кажете.. кога трябва да се притеснявам наистина :x
Няма нужда да се плашиш толкова бързо. :) RELAX.
Важното е да отидеш на лекар.Нищо няма да ти стане за няколко дена..

1. Промяна в цвета
2. Увеличаване на размерите
3. Зачервяване на кожата по периферията на бенката
4. Поява на пигментни петна извън очертанията на невуса.
5. Разраняване (разязвяване) на повърхността на бенката
6. Поява на усещания


окей... 2ри ден всичко е наред. Даже вече не виждам разреза от вчера :) , но ако се появи някой от тези симптоми убезателно ще отида на лекар. Аз усещания иначе си имам ама то тва е от притеснение :-D

JCoutureJunkie
06-13-2010, 14:25
Ами аз имах бенка на крака,която без да искам нараних при къпане,когато бях на 5.Дори течеше кръв,беше ужасно,но зарастна.Обаче започна малко по малко да се оцветява в същия цвят и кожата около него,не си представяй сантиметри,а може би милиметър -два да е имало.Не отидохме на лекар,не си спомням защо.Та така до миналата година,когато вече бях на 15.Човека ми я изгори с лазер,и сега нищо не остана от нея.Има само нещо като по-светло петънце от другата кожа,защото процедурата беше извършена септември и следователно вече бях хванала тен.
Съветвам те независимо в какво състояние е,по-добре да ти я махнат.Аз много съжалявам,че не отидох по-рано :(

LipSy
06-13-2010, 19:53
Със бенките няма шега-отиди на доктор!

gia_sena_mono
06-13-2010, 21:02
Щом е на място, където винаги има голяма вероятност да я нараниш, защо не се посъветваш с лекар и да ти я премахне?

Amazingskill
06-13-2010, 22:30
Щом е на място, където винаги има голяма вероятност да я нараниш, защо не се посъветваш с лекар и да ти я премахне?

Незнам баща ми има абсолютно същата от 60 години. Семейна черта си е... А и е до устата притеснено ми е :)

Sunandsea
07-16-2010, 06:31
Веднага на ЛЕКАР!

andie
07-17-2010, 09:27
А не.. нямам думи ! По-спокойно бе хора ! С това "Ходи на лекар", можете да доведете човек до хипохондрия, сериозно ! :shock:

KumchoValcho
07-17-2010, 09:57
Лекар.

amnessia
08-09-2010, 10:16
Аз също наскоро си бях разчоплила бенка отдолу на ръката.Сега нищо ми няма зарастна сама :) Но ако е толкова сериозно порязана отиди на лекар най добре :)

Claymore
08-09-2010, 10:40
Не разбираш ли, че тези теми са СТАРИ! За тва време човека или се е оправил или е умрял...

baby7878
08-27-2010, 13:52
:shock: Лекар...оп сорри сега видях ,че е стара тема :oops: