PDA

View Full Version : Цигари



n0n3
06-13-2010, 00:02
Имам един въпрос,когато започнеш да пушиш,след колко време усещаш че ти се пуши,един вид пристрастяване ?

ps:аз не пуша само се интересувам

filmimilmi
06-13-2010, 16:26
Става неусетно. :) Разбираш, че си пристрастен едва когато първата цигара, с която започнеш деня си ти се струва сякаш е направена от Бог. :) Не мога да ти кажа необходимото време, за да го усетиш, но просто за всекиго това си е индивидуално. Ако искаш малко по-конкретен отговор, да кажем 6 месеца са достатъчни. При активно пушене разбирасе. (Кутия на ден)

Viche
06-15-2010, 12:16
Дори и да не пушиш по кутия на ден наистина след около 5-6 месеца усещаш,че имаш нужда от това да изпушиш една цигара.Поне при мен беше така може би някой усещат пристрастяването по-късно,а други по-рано не знам..

umri
06-15-2010, 22:39
Не съм пушач и не мога да кажа, но преди като пиех в пиянските ми моменти съм пушил по кутия. След време ми се е приисквало да пуша по една, но съм си давал сметка, че е глупаво и не трябва и не съм посягал. Ако искаш да не се пристрастяваш, просто недей опъвай. От келешлък на млади години, цял живот ядове ще береш.

puremind
06-21-2010, 23:44
Има хора които си пушат по 1-2 цигари на седмица има и такива които (повечето) които не мога да не запалат веднага щом им мине идеята за цигара през главата. Иначе баш по темата - според мене се зарибяваш сериозно след 6-10 месеца.

shadol
06-23-2010, 09:28
ами аз пуших около 6 месеца.Не се зарибих, но си дадох сметка,че няма смисъл да давам по 5 лв. на ден и ги отказах.

bbbrs
06-23-2010, 17:28
1 година редовно пушене по около 1 кутия на ден

mincheto
06-26-2010, 09:19
Пуша от почти 3 години, сериозно.
Пристрастих се още от 2-месец.
Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.

doomkillerr
06-26-2010, 10:26
Пуша от почти 3 години, сериозно.
Пристрастих се още от 2-месец.
Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.

Пробвай да преминеш на т.н. електронна цигара! :)

YouDontKnowMe
06-26-2010, 13:45
Пуша от почти 3 години, сериозно.
Пристрастих се още от 2-месец.
Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.
Безотговорна майка. Милото дете. Цялото ще е пропито от никотин.

Slawi92
06-26-2010, 14:11
3 години серозно пристрастих се за 1-2 месеца по кутия и половина на ден ...

MajeStic
06-27-2010, 16:14
Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.
Само искам да ти припомня, че цигарения дим не отива 100% в белия дроб. Малко цитати специално за теб:

Заблуда 1: Плацентата не пропуска цигарения дим
Когато ти пушиш, твоето още неродено дете пуши заедно с теб. Не се заблуждавай, че плацентата може да го предпази от отровите, които попадат в тялото ти. Цигареният дим съдържа около 4000 съединения. Три от тях – никотин, кадмий и карбон моноксид драстично забавят растежа на бебето. „Благодарение“ на тях малкото създание не получава необходимия кислород и хранителни вещества, за да се развива нормално.


Заблуда 3: Пасивното пушене не е вредно
Ако бъдещия татко пуши около теб, това също вреди на развитието на плода. Щом си решила да опиташ да спреш цигарите, убеди и бъдещия татко да се включи в това начинание. Така ще избягвате и местата с пасивно пушене. Важно е да знаеш, че при бебета, излагани на вторичен цигарен дим, се увеличава рискът от инфекции на горните дихателни пътища, астма и бронхити след раждането.


Заблуда 4: Не се заблуждавай, че пушенето в последните месеци е по-малко рисково. Дори когато всички органи и системи на плода са вече формирани, цигареният дим отново достига до него и му вреди. Остава рискът от забавено развитие на бебето, спонтанен аборт, преждевременно раждане, поднормено тегло на детето, както и проблеми с дихателните пътища след раждането.

И нещо, което може да ти помогне:

Стресът е по-опасен от цигарите
Неминуемо опитът да спреш цигарите ще бъде съпроводен с малка или голяма доза стрес. Все пак има много по-безопасни начини да се справиш с напрежението. Срещай се по-често с приятелки, които не пушат. Така ще ти бъде по-лесно да не мислиш постоянно за тютюневият дим. Важно е да знаеш, че желанието да запалиш е по-слабо сутрин и по-силно вечер. Когато усетиш, че нещата излизат извън контрол, поеми бавно въздух няколко пъти, изпий чаша вода и излез на кратка разходка. Ще се убедиш сама, че след всеки следващ преодолян критичен момент, ще се чувстваш по-силна, по-самоуверена и горда със себе си. Имай предвид, че 3-5 минути са достатъчни, за да отмине желанието за цигара.

И след като това, което искам да кажа е по темата, но може би малко по-важно от горния въпрос... ще споделя. Много зависи обстановката и хората, които са около теб. Когато си се събрал например на белотче с четирима приятели, които пушат... можеш да палиш и цигара след цигара с по 5-6 минути почивка. Ако си навън на планина... може би 4-5 цигари ще изпушиш максимум и няма да имаш толкова голяма нужда. Въпроса е много субективен.

BiGBaDWolF
06-29-2010, 19:51
След около месец-два започнах да испитвам малка нужда..След около 5 месеца без цигарата нямаше живот за мен...Вече 5 година с цигара лягам с цигара ставам..Правя го защото ми харесва !

dimi93
07-01-2010, 10:19
Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!

MajeStic
07-01-2010, 10:57
Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!
Никакъв шанс :)

Housemusikk
07-19-2010, 17:09
Не знам аз още не съм пристрастен , пуша от 1 година , но видя ли някой с цигара до мен ,мн рядко издържам да не запаля и аз .

pepita87
07-27-2010, 17:15
Много е относително.Аз около 5 години бях независим пушач,когато ми беше кеф си пушех,когато не бях-не и така..Но от известно време се усетих,че съм зависима :lol:

YouDontKnowMe
07-28-2010, 20:22
Пушила съм към месец с една единствена цел - да видя какво, аджеба, им намирате на тези димки.
Първо пушех Мерили , жълто/розово, след това "привикнах" бързо на червено марлборо и синьо виктори (добре си ми бяха) и някакви дебели цигари ми свиваше един приятел с тютюн верджиния (не разбирам от цигари, по спомен говоря).
Така де, писнаха ми след като се научих да правя перфектните кръгчета.
Как , обяснете ми, как ви доставя удоволствие всяка нощ да се будите по 5 пъти от суха кашлица или пресъхнала уста. А и пушачите мляскат ужасно гадно на сън. Някои дори хъркат от това. Добре , че ми е невъзможно да спя по гръб и нямам сливици, инак и аз сигурно съм щела да хъркам.
На всичкото отгоре от месец пушене - дробовете ми буквално се смазаха. Не можех да изкача едно върло. Е , организма си привикна, но на мен ми писна непрекъснато да мириша на цигари
Омръзна ми ужасната миризма на дрехите и дъха.

От психологическа гледна точка..
Хора, не се ли отвращавате от себе си като виждате, че сте зависими от нещо толкова нисшо и нищожно като цигарите ? Те ви харчат парите. Те ви съсипват здравето. Те ви съсъпват нервите, или по-скоро липсата им след придобиването на зависимост. Не мислите ли, че е глупаво нещо толкова дребно нещо да ви контролира? Да сте му роби? Аз се отвращам от себе си понякога, когато емоциите ми са свързани с нужда за храна, с времето навън, с незначителни неща като цяло. Е, ако за вас цигарите са нещо значително - няма да ви съдя.
Не знам, аз нямаше да мога да живея със себе си , ако имах такава зависимост.

deni15
08-07-2010, 21:59
Пуших 9 10 месеца и тогава усетих,че не мога без цигари.Сега пуша повече от 2 години

Lupe_Fiasco_92
08-14-2010, 20:32
Пуша от почти 3 години, сериозно.
Пристрастих се още от 2-месец.
Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.

Не те ли гризе съвестта,че вредиш на детето бе :x ебахти и хората..

semantics
08-19-2010, 09:53
От психологическа гледна точка..
Хора, не се ли отвращавате от себе си като виждате, че сте зависими от нещо толкова нисшо и нищожно като цигарите ? Те ви харчат парите. Те ви съсипват здравето. Те ви съсъпват нервите, или по-скоро липсата им след придобиването на зависимост. Не мислите ли, че е глупаво нещо толкова дребно нещо да ви контролира? Да сте му роби? Аз се отвращам от себе си понякога, когато емоциите ми са свързани с нужда за храна, с времето навън, с незначителни неща като цяло. Е, ако за вас цигарите са нещо значително - няма да ви съдя.
Не знам, аз нямаше да мога да живея със себе си , ако имах такава зависимост.

Замислих се...
Пуша от 3 - 4 месеца. Започнах, както се вижда, на напълно съзнателна възраст и много пъти се запитах защо го правя? Особено на фона на начина, по който започнах - вървя си по улицата и просто се запитах "Какво, ако си купя кутия цигари?".
Не се чувствам роб, обаче. Всичко си има причина, а като става дума за хора, всичко е до потребности. Докато тези "нисши" нещица ми дават повече, отколкото ми взимат, ще ги пуша.

StolenBliss
08-22-2010, 02:53
Докато си викаш 'абе аз няма да пуша повече само тва и край' и после без да се осъзнаеш копуваш друга кутия и хопаляяя .... :booooomb:

Shia
08-22-2010, 11:48
Аз не пуша и мога спокойно да си кажа,че ако си достатъчно силен волеви компанията ти не може да ти навреди.
Освен,ако не се страхуваш,че ще те изритат,защото не се вписваш във "време е за цигарка".Ако ти е такъв страхът,пристрастяването трае от 1-2месеца.
Сядала съм в компания с 8пушачи и не са обръщали внимание,че аз не пуша и не ми е минавало през ума да го направя.
Не могат да ме накарат насила.

Di
08-22-2010, 12:00
1-2 месеца

henrietta
08-22-2010, 13:42
По-скоро е индивидуално, може и да не се пристрастиш, зависи от нагласата.
За първи път запалих цигара преди 3-4 години, като оттогава съм имала паузи, в които не пуша месеци наред.

Josefinne
08-23-2010, 19:40
Имаше един период, в който си пушех по половин кутия на ден, но слаби цигари. И то ей така - за компания ала- бала. Това беше около месец, но след като един ден си казах неволно " трябва да си купя цигари, дали имам кинти" се усетих и просто не си купих кутията.

notlike
08-27-2010, 15:31
Това е много смешно. Доста хора казват "Пуша, защото ми харесва, като спре да ми харесва, ще спра". И почти всички се уверяват, че не е толкова лесно на действия, колкото на думи. А иначе са ми предлагали, но аз съм отказвал - за мен е глупаво да хабиш здраве, нерви, пари и да ПРЕЧИШ на останалите само заради едните цигари, които нито те правят по-добър (напротив), нито по-умен(напротив), нито по-силен(точно обратното). И като се замисля - каква е ползата от тях? Никаква :)

Ekoto
10-05-2010, 17:41
Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!
Никакъв шанс :)
Глупости въпрос на психика е Башта ми беше пушач от 20 години по 2 кутии на ден и сеа не пуши от 4 години

dimi93
10-07-2010, 00:01
Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!
Никакъв шанс :)
Глупости въпрос на психика е Башта ми беше пушач от 20 години по 2 кутии на ден и сеа не пуши от 4 години

Просто ми доставя удоволствие! Едно от малките греховни удоволствия... Просто си ме кефи, отпускащо и релаксиращо... Обожавам да запаля цигара да седна и да потъна в мисли хаха сякаш се изолирам от тоя свят и се пренасям в някаф друг!

Destroyer89
10-10-2010, 18:55
И когато умреш от рак в, някоя мизерна болница, наистина ще се пренесеш в друг свят.Най-шибаното на пристрастяването от цигари е,че си мислиш, че го контролираш и,че можеш да спреш,когато искаш,но всъщност не е така.И се осъзнаваш,чак когато е прекалено късно и тогава става невероятно трудно да се откажеш.Но си зависи и от човека-някой не могат без да изпушат по кутия цигари на ден и, колкото и да се опитват не могат да се откажат,а има и други, на които и по цигара на ден им стига,като при 2рите отказването е много по-лесно.
Съветвам ви да не опитвате.Само беди носи.

Macallan
10-12-2010, 20:22
Аз пък пуша само когато съм на кафе или излизаме вечер, иначе както казаха по-горе не мога да се понасям, много смърдят тия цигари.

bodri95
10-15-2010, 15:20
извинявам се за въпроса който може би не е по темата но искам да попитам каде в пловдив или по възможност карлово се продава davidoff white ( не gold а white ) благодаря предварително

music0is0my0life
10-17-2010, 19:38
Ето сега например.. един пристрастен пушач като мен например ( за съжаление) само като погледне темата и ще му се припуши. :oops:

пс: ех.. какъв сладък тютюн ... :D

BlindedAngel
10-25-2010, 12:22
На 21 съм.Почнах да пуша на 10 години, почти 11.Сериозен пушач съм обаче от около 7 години :)

OldSchoolRebel
10-26-2010, 08:58
Безотговорна майка. Милото дете. Цялото ще е пропито от никотин.

Да вземем да го изпушим като се роди?

GregoryHouse
10-26-2010, 11:38
На 21 съм. Пуша от 5 години средно малко под кутия. Обикновено ако не пуша половин ден и го прекарам в блаьено лентяйство, мога и да не пуша, но ако ми е напрегнато ставам на локомотив :) Ето сега примерно е 13:36 и не съм пушил днес... Но е защото си налагам да не пуша. Иначе пуша, просто защото ми е приятно и донякаква степен ме успокоява. Знам, чр физически самата цигара няма такъв ефект. Просто на подсъзнателно ниво ми действа успокояшащо. Чисто психично :)

Serseri91
10-26-2010, 12:02
Пуша си и хич не ми пука.Пристрастен съм и пак не ми пука.

PoRcHeTaTa1
10-28-2010, 17:04
След около месец-два започнах да испитвам малка нужда..След около 5 месеца без цигарата нямаше живот за мен...Вече 5 година с цигара лягам с цигара ставам..Правя го защото ми харесва !

И аз :)

bishkotka
11-01-2010, 17:25
пуша от 3 години и почнах от келешлък.имало е 1-2 периода в които не сам пушила по 1-2 седмици, но бяха още през първата година, а през останалото време съм пушила стабилно..около кутийка на ден.последните 2 години като съм на училище всяко междучасие пуша и не заради газарията или нещо подобно.. понякога съм излизала сама да пуша.задължително вечер преди лягане пуша 1 цигара..може цял ден да не съм пушила,но вечер задължително.пушила съм и слаби и силни ...понякога всеки път съм си купувала различни цигари и никога не съм имала тютюнджийска кашлица.всеки се оплаква от нея , аз нямам :-D .. бях решила, че ще ги спирам и че няма да си купувам, но като изляза,без да се усетя първото нещо което правя е да мина през най-близкия магазин за цигари.. просто неиздържам.. може да пуша по 2 цигари на ден (което се случва рядко) ,но задължително трябва да иам цигари, да знам, че имам :D а и никотина успокоява и стимулира мисълта което е много приятно :) ... и на мене ми е умръзнало от миризмата на цигари , но просто не мога.мисля че имам волята, и желанието , но като си представя,че като съм изнервена и запаля цигара още до половината и ще съм спокойна.. просто виждам само положителните неща :D , за съжаление :( ...
а иначе по темата.. много е относително.. зависи от човека, от обстановката и т.н. ...но все пак за пълна никотична зависимост са необходими 1-2 години (научно домазано) .. а тая зависимост е по лопа и от тази към хероина..

avitoholbg
11-10-2010, 15:25
Пробвал съм доста пъти цигарки, пурети, бонг, къчаци и разни такива работи но никога не съм се пристрастявал. Дори и сега не ми се пуши и непуша. На някое купонче мога да изпуша 2-3 цигарки но нищо повече. Всички пушачи викат, че са се пристрастили още от 2-рата цигара ама при мен не е така :? :razz: . Никога не съм изпитвал никотинов глад (или както там му казват). Явно имам желязни нерви, и аз незнам :razz:

LetMeGo
11-11-2010, 18:45
Пристрастяването е по-скоро на психическа основа, отколкото на физическа. Казват, че сега цигарите са с толкова много допълнителни вредни субстанции, че дори след 1-2 ЦИГАРИ, а не кутии, можеш да се пристрастиш. Аз започнах съвсем рано, на около 12-13 бях, ей така, защото ми се "готино"... доста тъпо. Спирах ги на няколко пъти, но последният ми е успешният. Не съм дърпала повече от година и нещо и life's better. Така че който се чуди дали да пробва или не - НЕ! Категорично. Не си струва ;]

NomNomNom
11-11-2010, 19:32
Не съм пушач, но паля понякога. Поради различни неоснователни причини .
Парадокса е , че съм върл противник на пристрастените към никотина.

FOREVAR_ALONE
11-14-2010, 17:41
по добре не ги почвай.понякога пуща а дори не ми се пущи.просто паля цигарата по навик.в началото като пропуших ми се замайваше свят всеки пат като загася цигарата.ама после се свиква и тва минава.

goblin0306
12-05-2010, 19:33
На 19 години съм, пуша от 16 годишен. Започнах от чисто любопитство, а не защото мислех, че е модерно или за да се правя на гъзар(винаги съм мразел модерното).
Поисках цигара от един приятел. Запалих. Спуках се да кашлям, но защото не пушех както трябва. Той ми обясни как. И първата ми успеша дръпка беше все едно съм изпушил нещо божествено. Толкова ми хареса, че след като я изпуших направо отидох и си купих кутия.

Не обичам цигарите с активен въглен, защото ми изсушават гърлото страшно много. Класическото бяло и синьо виктори са най-добрите цигари които съм пушил някога, поне според мен.

Мога да ги спра когато си поискам, но просто не искам. Няма човек който да не може да ги спре. Те просто не искат. ОБИЧАМ цигарите, и за това ги пуша. Доставят ми огромно удоволствие, което алкохола примерно не може да ми достави.

Много момичета обожават шоколада. Спират ли да го ядат? Не.
Същото нещо е с цигарите. Всичко е на психична основа

blackboy
12-10-2010, 23:34
...ох как ми се пуши 8)

Rolezzz
12-11-2010, 11:04
Всеки може да ги спре стига да го поиска! Аз като пушех всеки ден си казвах, че повече няма но на другия ден просто междучасието не се сдържах (не от пристрастеност а просто от навик) но един ден си казах: "От другия понеделник ги спирам" и до понеделника си пушех нормално и изведнъж спрях. От време на време дръпвах по някой път защото ми се пушеше но след това не ми се пуши доста време. Така като дръпнеш 1 път през 2 седмици за 2 месеца въобще не ти се пуши повече.

s40t4
12-14-2010, 22:35
Не пуша.. не мисля да пропушвам...
Пари на вятъра едва ли ше дам...

Slawi92
12-16-2010, 16:37
От келешлък на млади години, цял живот ядове ще береш.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аз съм точно от тези .... :booooomb: и вече 4 година цигарите не ми излизат от устата :?

goblin0306
12-23-2010, 21:49
Не пуша.. не мисля да пропушвам...
Пари на вятъра едва ли ше дам...

Не са хвърлени на вятъра, щом ти доставят удоволствие.

BrokenInnocence
12-28-2010, 10:33
Хахаха, интересни отговори: "Не съм пристрастен, ама не мога без цигари." "Не, че съм пристрастен, просто ми е навик." М-хм.

Иначе пуша от около 5 години, но никога не съм била много редовен пушач, обичам да си имам една кутийка за когато чакам тролея или някой ме издразни... или просто искам да си взема кратка почивка на работа и да си побърбя с колежката на по цигара. Когато излизам обикновено пуша малко повече, но рядко ми се е случвало да замине цяла кутия за един ден. Предполагам, че пристрастяването към никотина става по- бързо като пушиш повече... аз едва преди около 2 години усетих, че когато някой около мен запали ми иде и аз да пална една... преди година се хванах, че ми се пуши и без някой да пуши около мен... Но обикновено когато най ми се пуши нарочно не си купувам цигари... опитвам се да се убедя, че мога да се контролирам. :D

LastNight
01-22-2011, 10:51
Става неусетно .. :)

Chacho
01-26-2011, 17:23
Цигарата си е удоволствие. Рядко ни се отдава възможност да се насладим на нещо напълно, обикновено умът ни е зает с грижи, съжаления, опасения, ангажименти. При всяка една дръпка се откъсвам от всичките мисли, които ме тормозят и просто наблюдавам как димът се разсейва във въздуха пред мен, превивайки се в различни форми. Едни го правят за гъзария, други от навик, трети за удоволствие, четвърти сигурно си имат друга причина. Мойта е тази. И не виждам особена разлика в това да си дам парите за кутия цигари или за две бири, или за един кренвирш от пилешки нокти. Не се чувствам зависим, пуша от около година, преди време също пушех, карам го на синьо виктори. Просто нямам намерение да ги спирам, ако това ми беше дилемата, нямаше да съм ги започнал. И здравето си ценя, спортувам, храня се разумно, пия рядко и по малко; правя го защото така ми харесва. Всеки си прави избора, нали? Айде, макар и малко парадоксално, със здраве, хора!

Jeuelle
01-26-2011, 17:55
Цигарата си е удоволствие. Рядко ни се отдава възможност да се насладим на нещо напълно, обикновено умът ни е зает с грижи, съжаления, опасения, ангажименти. При всяка една дръпка се откъсвам от всичките мисли, които ме тормозят и просто наблюдавам как димът се разсейва във въздуха пред мен, превивайки се в различни форми. Едни го правят за гъзария, други от навик, трети за удоволствие, четвърти сигурно си имат друга причина. Мойта е тази. И не виждам особена разлика в това да си дам парите за кутия цигари или за две бири, или за един кренвирш от пилешки нокти. Не се чувствам зависим, пуша от около година, преди време също пушех, карам го на синьо виктори. Просто нямам намерение да ги спирам, ако това ми беше дилемата, нямаше да съм ги започнал. И здравето си ценя, спортувам, храня се разумно, пия рядко и по малко; правя го защото така ми харесва. Всеки си прави избора, нали? Айде, макар и малко парадоксално, със здраве, хора!

E, това е адекватно мнение :)!

kleiamandes
01-28-2011, 07:38
Пуша от почти 3 години, сериозно.
Пристрастих се още от 2-месец.
Смисъл, да немога без, тях.още пуша, а съм в 5-месец,бременна.......и немога да ги спра.


Аз съм същата още с отварянето на очичките си запалвам,тъпо е но и повреме на секс пуша и все пак една кутия не съм я надминала.Сестрами беше в линеиката и отиваше в родилно с цигарата в уста,защо да ги спираш просто ги намали до определена броика :)

sweetsacrifice93
02-01-2011, 12:42
Пропуших 8-ми клас покрай компанията като в началото не ми харесваше ама накрая се пристрастих и до една година пушех по 1 кутия на ден.Миналта година април месец ги намалих на кутия на седмица и то не щото исках да ги намалявам ами усетих че почва да ми става гадно от много цигари и от силни цигари и минах на много слаби цигари и то кутия на седмица.Постепенно започнах да пуша само по кафета с приятелки.После от време на време на седмицата по 1-2 и накрая разбрах че няма смисъл и ги спрях.Все пще изпитвам желания особено ако пушат покрай мене или видя някой да пуши.Случва се веднъж на няколко месеца да изпуша една като от нея ми харесва само половината и после пак не ми харесва.Радвам се че ги спрях.Наистина много пари и здраве отиват за това скъпо удоволствие.А и след като спрях да пуша разбрах на какъв пепелник съм миришела постоянно докато съм пушела.Наистина се гордея с това че успях да се откажа от този навик.Успех на тези които се опитват да го направят. :)

kleiamandes
02-01-2011, 14:06
Пропуших 8-ми клас покрай компанията като в началото не ми харесваше ама накрая се пристрастих и до една година пушех по 1 кутия на ден.Миналта година април месец ги намалих на кутия на седмица и то не щото исках да ги намалявам ами усетих че почва да ми става гадно от много цигари и от силни цигари и минах на много слаби цигари и то кутия на седмица.Постепенно започнах да пуша само по кафета с приятелки.После от време на време на седмицата по 1-2 и накрая разбрах че няма смисъл и ги спрях.Все пще изпитвам желания особено ако пушат покрай мене или видя някой да пуши.Случва се веднъж на няколко месеца да изпуша една като от нея ми харесва само половината и после пак не ми харесва.Радвам се че ги спрях.Наистина много пари и здраве отиват за това скъпо удоволствие.А и след като спрях да пуша разбрах на какъв пепелник съм миришела постоянно докато съм пушела.Наистина се гордея с това че успях да се откажа от този навик.Успех на тези които се опитват да го направят. :)



Поздравявам те за успеха ти .
Аз за съжаление не съомах да ги откажа :?

Jeuelle
02-01-2011, 14:19
Пуша от 13 годишна, сега съм на 21 - смятай!

Пристрастена съм към навика. Пуша, когато съм сама , когато ми е скучно, когато съм в компания, сутрин с кафето, вечер преди лягане, гледайки филм ..
Не мисля, че изпитвам някакъв никотинов глад , нито когато съм нервна, цигарите ми действат успокояващо .. н-а-в-и-к :)

Slawi92
02-01-2011, 20:16
Пристрастена съм към навика. Пуша, когато съм сама , когато ми е скучно, когато съм в компания, сутрин с кафето, вечер преди лягане, гледайки филм ..
Не мисля, че изпитвам някакъв никотинов глад , нито когато съм нервна, цигарите ми действат успокояващо .. н-а-в-и-к :) познато!

x7aZzy
03-31-2011, 19:33
Цигарата си е удоволствие. Рядко ни се отдава възможност да се насладим на нещо напълно, обикновено умът ни е зает с грижи, съжаления, опасения, ангажименти. При всяка една дръпка се откъсвам от всичките мисли, които ме тормозят и просто наблюдавам как димът се разсейва във въздуха пред мен, превивайки се в различни форми.

Рядко го казвам, но все едно слушам себе си. ;]
Повечето мои познати започнаха да пушат заради гъзарията. Винаги съм гледала негативно на това, но всеки луд с номера си. Коя съм аз да съдя другите. Знам за себе си, че съм пристрастена и не се заблуждавам, че е просто навик (кутия на ден трудно бих нарекла "просто навик"). Но и нямам никакво намерение да ги отказвам в скоро време - цигарите ми доставят удоволствие и това е факт. Острият дим изпълващ дробовете ми, бавно разливащата се по кръвта ми свежест, леката, безтегловна замаяност – всичко това ме зарежда с една енергия и желание. Има си неща, които просто си вървят по двойки – кафе и цигара, водка и цигара, събуждане и цигара, разговор и цигара, писане и цигара, секс и цигара... Трудно е някак си да ги разделяш едно от друго.

Chacho
04-01-2011, 15:59
Интересно ми е, има ли хора, които да пушат тютюн? От 1 месец си свивам сам и вече ми е трудно да погледна цигара от кутия.

semantics
04-02-2011, 00:19
Интересно ми е, има ли хора, които да пушат тютюн? От 1 месец си свивам сам и вече ми е трудно да погледна цигара от кутия.

Не съм опитвал сериозно, щото не мисля, че ще имам нерви да свивам всеки път, като ми се допуши.

Същевременно в свиването на цигари го има онзи ритуал, който е толкова важен, а липсва при обичайните цигари от кутия - да отделиш време и внимание за удоволствието си. Свиването е относително рационален в ежедневието ритуал на фона на тъпченето на лула, да речем, или пушенето на прескъпи и супер отровни пури (които в пълния им блясък са си ритуал де, не ще и дума, с всичките пинизи).

Въпросът е, че няколко фактора ме карат да се колебая:
+ с тютюн е по-евтино;
- с тютюн е по-бавно и пипкаво;
+ с тютюн има ритуал;

+ цигарите са бързи и лесни за пушене - този плюс много натежава;
- цигарите са по-скъпи;
- цигарите нямат ритуал.

И си се чудя...

Chacho
04-02-2011, 08:23
За 2 седмици свикнах да свивам за 1 минута, прав, понякога и в движение и излизат доволно добре свити. Въпрос на практика, но няма такъв кеф, сам да си завиеш :) Според мен е и по-вкусен и качествен, но това е лично мнение. Със сигурност първите ми излизаха идиотски зле, но е нормално да е така в началото.

За себе си открих още един плюс. Често ми се случва, като бързам за нещо и още не съм запалил, да си бутна цигарата попогрешка, докато съм я захапал и да я счупя. Тези с тютюн само се кълчат и след това си ги изправям с пръсти отново :>.

Mario95
04-02-2011, 23:02
Ако може и аз да изкажа мнение нищо че нямам лицензирано ЕГН.Та за свиването на цигари с един приятел си направихме партия и си купихме машина за пълнене на така наречените гилзи или кухи цигари.Та относно това решихме че ще е по стегнато и като цяло не е зле ,но пак не е стабилна цигарата като купешка.Като цяло ако иска човек добра цигара трябва да се бръкне за хубав тютюн така или иначе.1-во като взехме комплект той беше на Голдън Гейт.Отвратителен беше.После си взехме на Съни и като цяло нещо от рода на Кинг бяха.Chacho харесвам ти мнението и напълно го подкрепям :) Това си е персонално решение и незнам защо натиска стана толкова голям против тютюнопушенето.ОК вредно разбрах имам си глава мога да си преценя.Особено по румънските кутии слагат и картинки и е много гадно като цяло.Не мога да разбера промиват се мозаците по чалга клиповете навсякъде има Кинг и Мерлин а после пушенето вредно...Ем това като цяло е скромното ми мнение.

BenzFan
05-02-2011, 21:29
Пуших 1 година по около кутия на ден, докато една сутрин се събудих и казах "КРАЙ! Писна ми да давам пари на вятъра и за какво?! Да мириша на клошар." Спирайте ги ще се чувствате много по-добре :)

dimi93
05-03-2011, 02:39
Цигарата си е удоволствие. Рядко ни се отдава възможност да се насладим на нещо напълно, обикновено умът ни е зает с грижи, съжаления, опасения, ангажименти. При всяка една дръпка се откъсвам от всичките мисли, които ме тормозят и просто наблюдавам как димът се разсейва във въздуха пред мен, превивайки се в различни форми.

Рядко го казвам, но все едно слушам себе си. ;]
Повечето мои познати започнаха да пушат заради гъзарията. Винаги съм гледала негативно на това, но всеки луд с номера си. Коя съм аз да съдя другите. Знам за себе си, че съм пристрастена и не се заблуждавам, че е просто навик (кутия на ден трудно бих нарекла "просто навик"). Но и нямам никакво намерение да ги отказвам в скоро време - цигарите ми доставят удоволствие и това е факт. Острият дим изпълващ дробовете ми, бавно разливащата се по кръвта ми свежест, леката, безтегловна замаяност – всичко това ме зарежда с една енергия и желание. Има си неща, които просто си вървят по двойки – кафе и цигара, водка и цигара, събуждане и цигара, разговор и цигара, писане и цигара, секс и цигара... Трудно е някак си да ги разделяш едно от друго.


На абсолютно същото мнение като вашето съм и аз! Хаха... а само как ми се припуши сега, докато четях темичката! Отивам да опъна една цигарка!

Chacho
05-03-2011, 11:23
Интересно ми е нещо друго да попитам.

Какво ви е мнението за марихуаната и според вас редно ли е тютюнът да е позволен, а джойнтът - не?

ccdesigns
05-10-2011, 10:45
Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!

Не, ти въобще не си пристрастен! :D Аз не пуша, няма и да започвам. Цигарите само вредят... Предпочитам да спортувам пред това да пуша.

@x7aZzy "всичко това ме зарежда с една енергия и желание" - точно цигарата не те зарежда с енергия :D

Chacho
05-10-2011, 13:28
Ами аз пуша от близо 3 години. Никога не съм се чувствал пристрастен! Просто ми харесва да пуша. Ако си го поставя за цел, бих ги отказал. Проблема е че имам чувството че ще откача ако не пуша и половин ден!

Не, ти въобще не си пристрастен! :D Аз не пуша, няма и да започвам. Цигарите само вредят... Предпочитам да спортувам пред това да пуша.

@x7aZzy "всичко това ме зарежда с една енергия и желание" - точно цигарата не те зарежда с енергия :D

Странно е да обясняваш как действа цигарата, ако не си пушач. И какво пречи да спортуваш и да пушиш?

NeverBack
05-10-2011, 20:22
Не пуша.Но един път започнеш ли и захванеш ли се сериозно , не мисля ,че има спиране . Ако има то ще е моментно.

ccdesigns
05-10-2011, 23:45
@Chacho - не пречи да спортуваш и пушиш едновременно, просто познавам хора, които пушат и се изморяват по-лесно, а и двамата ми родители са пушачи. Освен това съм чел тук-там за самото действие на цигарите. Не мога да твърдя нищо на 100%, защото не съм пушил, за това не смятам и да споря с някого, просто изказвам мнение по видяното, чутото и т.н. от мен :)

djeini
05-16-2011, 03:22
Амиии , кога усетих не мога да ти кажа първата една година в коята пропуших никога няма да забравя,че си мислех:"А аз ще ги спра когато си искам ,то при мен не е сериозно кви са тия глупости с пристрастяването".И в момента 5 години по късно седя пред компа тотално изтрещяла ,защото от две кутий минах на една и си направих експеримента целия изминал ден да не пуша и ся няма заспиване.
А ако питаш какво е чувството да ти се пуши ,защото не си си взел нужното количество никотин за деня.Просто си представи ,че ти се пишка например :D мега изнервен си ,всичко те дразни и после облекчение.В момента в който си дръпна ми е нирвана :D да да цигари ,съветвам те да не палиш никога

Schulze
05-17-2011, 03:54
Амиии , кога усетих не мога да ти кажа първата една година в коята пропуших никога няма да забравя,че си мислех:"А аз ще ги спра когато си искам ,то при мен не е сериозно кви са тия глупости с пристрастяването".И в момента 5 години по късно седя пред компа тотално изтрещяла ,защото от две кутий минах на една и си направих експеримента целия изминал ден да не пуша и ся няма заспиване.
А ако питаш какво е чувството да ти се пуши ,защото не си си взел нужното количество никотин за деня.Просто си представи ,че ти се пишка например :D мега изнервен си ,всичко те дразни и после облекчение.В момента в който си дръпна ми е нирвана :D да да цигари ,съветвам те да не палиш никога
Напълно моя случай. И аз така като пропушвах преди 3-4 години все си повтарях нищо няма да стане от 2-3 цигари, аз не съм зависим, когато поискам мога да ги откажа! Да, ама не! Дойде след време един период, в който ако не запалех започвах да ставам по нервен и наистина облекчението от дръпването на цигара си беше и продължава да е голям кеф! Сега пуша около половин кутия на ден, след като много малко успях да сваля дневната доза, защото съм стигал и до кутия!

vasko5467
05-29-2011, 07:20
Аз не пуша но много бързо се изморявам

Chacho
05-29-2011, 10:32
Аз не пуша но много бързо се изморявам

И да си пушач, и да не си - спорта му е майката ;)

vasko5467
05-29-2011, 11:00
Ем аз си правя спорт от кухнята до компа :D

naydenantonov80
05-31-2011, 21:06
Добре де аз съм пушач от 5 години и сутрин като стана никога не ми се пуши. Даже ми е гадно от дима рано сутрин. Особено ако съм попрепушил повечко предната вечер.

CrazyWitch
06-18-2011, 18:17
Всичко е до психиха. Пуших само 3 години. От 3 месеца не пуша и за през тия 3 години пак е имало някой др месец в който не ми се пали.

zviar7539
06-18-2011, 21:29
от първите няколко цигари още

InnoraX
06-30-2011, 10:43
Имам един въпрос,когато започнеш да пушиш,след колко време усещаш че ти се пуши,един вид пристрастяване ?

ps:аз не пуша само се интересувам
Почни да пушиш и ще разбереш!
Друг е въпроса дали можеш сам да си кажеш, че не ти се пуши!


zviar7539 Като не пушиш не говори, защо лъжеш? Аз пуша вече 5 години и продължавам да съм на принципа, че пуша когато ми е кеф и никога не съм казал нещо от сорта на "пуши ми се", "трябва ми цигара"," не мога без да изпуша една цигара".
Сами си правете изводи.

Chacho
06-30-2011, 10:48
[quote]zviar7539 Като не пушиш не говори, защо лъжеш? Аз пуша вече 5 години и продължавам да съм на принципа, че пуша когато ми е кеф и никога не съм казал нещо от сорта на "пуши ми се", "трябва ми цигара"," не мога без да изпуша една цигара".
Сами си правете изводи.

Много зависи какво количество пушиш и на колко искаш да се ограничиш. Но ако пушиш една кутия на ден за известен период от време, няма как да не ти се допуши при рязко спиране. Друг въпрос е дали ще го кажеш на всеослушание или не.

Riq
06-30-2011, 20:40
Не смятам, че съществува причина, която може да бъде приета за основателна за това да пропушиш. Не намирам и ничия история за впечатляваща, моята не прави изключение, причините просто се припокриват.

Но ми прави впечатление, различното възприятие на всеки пушач за цигарата, различния поглед въвху целия ритуал на пушене изобщо. Забелязала съм, че има хора, които действително изпитват истинско удоволствие от пушенето, т.н. страстни пушачи. Мисля, че това са тези, които веднъж преоткрили този навик, заживяват с него. Има и такива, които не развиват тази "любов" и рано или късно го изоставят във времето.

Пушач съм от около 4 години, но имам периоди, в които не пуша, например както сега, вече от няколко седмици и нямам проблеми. Не знам до колко е възможно, но отдавам това, на "имунитета", които родителите ми са се опитали да ми изградят давайки ми да опитам цигара като дете. Затова и да пропуша беше доста трудно. В последствие съм имала моменти, в които ми доставят удоволствие и ги пуша, но когато не е така, просто ги изключвам.

Харесва ми онзи момент например, през някой пролетен или летен ден когато се уединявам сама със себе си на някое тихо и приятно място, парк, градина, природа... и паля цигара. Ако е вечер и съм на прозорец или тераса,или на плажа и подухва съвсем леко... Ето в такива "романтични" моменти изпитвам наслада. Сладка отрова... Глупост!

Но нещото, с което ще се съглася, че носи наистина огромно удоволствие е да свиеш сам цигарата си! Самото занимание е приятно. Хората, които имат търпението и обичат да се занимават с "маисторене" могат да оценят този момент. Сладко е, че можеш да се насладиш на нещо, което си си направил сам. А, ментоловия филтър ... няма нужда от повече : )

И все пак осъзнавам колко е глупаво да изговориш всичко това за цигари. Нелепо е. Не мислите ли? : )

Chacho
06-30-2011, 21:24
Знам ли? Както казваш, всеки ги приема различно. Щом намираме чар в нещо, за мен е достатъчна причина да го обсъждаме. Вредно или не, в крайна сметка не събеседването е проблема. А пък ми е така благо да си бъбря, докато подръпвам, хаха :D

Съгласявам се за периодите, аз също имам такива. Всъщност вече съм се ограничил само до онези "романтични моменти", защото иначе не виждам причина да пуша. Сега паля по 1-2 на ден и забелязвам, че колкото по-рядко пуша, толкова по-приятно ми е. Много често ми се чудят хората, как ми отнема 20 минути да изпуша една цигара. Докато я завия, докато й се порадвам, докато изчакам момента, докато я изпуша бавно-бавно, останалите вече бързат за какво и къде ли не, времето ги е подгонило. Случвало ми се е да ме оставят сам в кафето след като сме платили сметката, защото искам да си изпуша цигарата на спокойствие. Да ми се пуши, не означава, че просто имам нужда да запаля малко тютюн. Означава, че имам нужда да избягам за малко от реалността, да си намеря някаква хармония и да го направя чрез собствения си "ритуал".

Между другото, преди пушех по повече, с повод и без повод. Не станаха първоинстинктно нещата, нужно ми беше да се огранича малко, за да си вкарам навика в ред. Сега като се замисля близо до отказваен и сигурно скоро ще го направя. Но е приятно, когато, макар и да са на ръба нещата, ги държиш под контрол.


С две думи, според мен трябва да се пуши единствено, ако изпитваш удоволствие от това.

Riq
06-30-2011, 22:35
Да усетиш и оцениш удоволствието, някак си придобива повече смисъл : )

SexPLozZiv
07-02-2011, 17:31
Аз пуша от 8 години и в момента по 2 кутий на ден не ми стигат. Честно казано наистина неразбрах кога се пристрастих.. в началото беше за гъзария... но сега немоа се оттърва тази гъзария... :D

bubblef93
07-05-2011, 11:57
Става неусетно. :) Разбираш, че си пристрастен едва когато първата цигара, с която започнеш деня си ти се струва сякаш е направена от Бог. :) Не мога да ти кажа необходимото време, за да го усетиш, но просто за всекиго това си е индивидуално. Ако искаш малко по-конкретен отговор, да кажем 6 месеца са достатъчни. При активно пушене разбира се. (Кутия на ден)


Това си е така първото нещо като се събудиш сутрин е една цигара с чаша кафе :)