PDA

View Full Version : немски или руски



slava504
06-12-2010, 23:42
Здравейте!Аз съм майката на Л.Искам да се допитам до вашето мнение и опит,които ще са ми по-полезни отколкото тези на изтрщялите майки :shock: от форума на бг.мама.Не знам откъде на мойта дъщеря и хрумна,че иска да учи като втори език-немски.До сега е учила САМО английски и руски-като втори в у-ще.Има ли смисъл от трети език,за какво го учи тоя руски,като ще го забрави?Давам два примера за училища и паралелки,какво бихте избрали или предпочели вие:
2АЕГ-англ.,немски ез.,матем.,геграф.
англ.,немски ез.,история,БЕЛ
133СОУ-англ.,руски ез.,матем.,ПИ
Забравих да спомена бала-31.856.Давайте мнения,ама по-бързо,че ще изтрещя и аз.

diksi
06-12-2010, 23:44
Френски <3

Има смисъл да си избере нов език, може би този, който учи в момента, не и харесва.. Но като цяло нито немски, нито руски бих предпочела..

pepsinka
06-13-2010, 01:03
Немският език попринцип си е за предпочитане, защото би могъл да и послужи в доста страни, в които по нататък тя би могла да се развие. Така че повече езици за изучаване никога не са излишни, защото откриват нови посоки към развитие. Аз лично съм учила немски и съм твърдо за него, защото напоследък по употребяваните езици, които се срещат дори и в България са английски и немски. Така че както е решила да учи вашата дъщеря мисля че ще и бъде в пъти по полезно да знае повече :)

dan23
06-13-2010, 05:56
ако и се отдава руския да избира руски , ако не то тогава немски .

breathslow
06-13-2010, 06:51
Немски

BabyBluee
06-13-2010, 07:37
И двата езика са много гадни ..

Испански <3

pamii
06-13-2010, 07:51
Немски

cw3tty
06-13-2010, 07:58
И двата езика са много гадни ..

езиците не са гадни, а трудни - има разлика, аз лично обожавам немски, учила съм го 8 години, сега започнах френски, от другата година руски ( и хич не ми се иска - 1во - няма къде да го използвам, минало му е времето .. 2ро въобще не ми харесва .. 3то ужасно труден е).Като се има в предвид, че знам английски,немски, вече френскии и ще знам руски, по-нататък я се замислете колко ще ми е добре ?
Аз предлагам , щом иска немски , запишете я с немски. Езика се използва много, където и да съм пътувала съм използвала него , не английския. Просто руския й е писнал - нормално.Намерете един учител по руски да идва 1 път в седмицата, колкото да упражняват езика и да не се забрави.Има една френска поговорка - Всеки нов научен език е още един отворен прозорец към света (не съм сигурна дали е тооочно така :d ). Еми това е моят съвет, пък и все пак живота си е нейн, тя ще използва езика.Хубаво, че й се иска да научи още един език :)

SmilezZz
06-13-2010, 08:02
От тези двата аз бих избрала немският..По-предпочитан е,тъй като се говори в доста страни,но пък ако тя има желание за друг език - нека учи него..Защото по-добре е да учиш език,за който имаш огромно желание,за разлика от другия - нямаш и само ще се мъчиш насила да го учиш..Моето мнение е такова

sk1p33r
06-13-2010, 08:07
Руски 8-)

Luscious_Heart
06-13-2010, 09:08
Ми аз съм повече за немския, по-лесен ми е. :D

bori96
06-13-2010, 09:10
Аз лично съм за немски :-P . По-предпочитан е, колкото до руския, за три години не знам колко го е научил/а, но дори и да го знае горе-долу, няма нищо лошо от трети чужд - още по-добре е дори.

slava504
06-13-2010, 22:54
Много благодаря на всички!Беше ми много приятно да прочета вашите непретенциозни,лаконични и обосновани отговори.Малко ми е странно,че намирате руският по-сложен от немския,ама аз от немски и бъкел не разбирам...Ще оставя дъщеря ми сама да направи избора си.На вас желая много успехи и шансове!

Unendlich
06-14-2010, 09:52
Нека учи каквото иска - поне няма да го прави насила и с нежелание. Аз уча немски вече 2 години и го предпочитам пред руския - в началото ще 'и е малко трудно, но с повече усилия след време няма да 'и прави впечатление. Трябва да бъде упорита и постоянна (независимо какво ще избере) т'ва е цялата формула за успех. :)

SmilezZz
06-14-2010, 10:03
Много благодаря на всички!Беше ми много приятно да прочета вашите непретенциозни,лаконични и обосновани отговори.Малко ми е странно,че намирате руският по-сложен от немския,ама аз от немски и бъкел не разбирам...Ще оставя дъщеря ми сама да направи избора си.На вас желая много успехи и шансове!Най-добре е наистина така да направите !!! Нека тя учи това,което иска..Поне ще го прави със силно желание..Както и да е..Аз уча руски език вече 7 години,но и аз бих предпочела немският..Руският не ми е труден,не знам дали е от това,че го уча вече доста години,но е по-близък към българският...Но нека тя самата реши какво иска