PDA

View Full Version : Бихте ли жертвали живота си за любимия/любимата?



Psychic
06-13-2010, 17:23
На колко години сте и какъв пол сте?
Ако бихте жертвали живота си за любимия/любимата, бихте ли го направили за още някой?
Ако не бихте жертвали живота си за нея/него, има ли човек за който бихте?

FuckedUp
06-13-2010, 17:37
Филми

YouMakeMeSmile
06-13-2010, 17:43
ДА, бих жертвала живота си за приятеля ми. причините са страшни много, направил е толкова за мене, колкото никой друг не би могъл.. обичам го!
Също така бих жертвала живота си за мама и тате. Ако не друго, поне са ми дали живот и са ме отгледали, едно на страна, че не се много разбираме, но ги обичам адски много и бих умряла за тях.

kristito3
06-13-2010, 17:43
Трябва да си наистина убеден, че ОБИЧАШ този човек, за да го направиш.

justunique
06-13-2010, 17:56
...

SmilezZz
06-13-2010, 18:03
На 14 съм,момиче..
Не искам да звуча като егоистка,но трябва наистина да си убеден,че се обичате "истински",за да се жертваш за любовта си..Не мога да кажа дали бих се жертвала за някакво момче,но пък ако наистина го обичам - да,бих го направила..Всичко зависи от човека и като цяло от всичко..Колкото и да не е логично..
Но пък без да се замислям,бих се жертвала за родителите си..Те са хората,които са ми дали живот..Които ме разбират адски много..Които винаги са до мен..Прощават грешките ми..Помагат ми в живота..И една секунда не бих помислила,за да се жертвам за тях..Но при момчетата не е същото..Там наистина трябва да съм убедена в неговите и моите чувства..А и всеки казва,че би се жертвал за любовта си,но пък ако му се случи нещо такова - дали би го жертвал..
Да,знам..Малка съм,но това са личните ми мисли и впечатления

kristito3
06-13-2010, 18:08
SmilezZz, възрастта няма значение. Поздравления за това, което си научила. Съгласна съм с всичко, което каза.

mArMaLaDkA
06-13-2010, 18:11
Филми
абсолютни.

Не бих жертвала живота си за абсолютно никого, било то и родители. Убийте ме сега с камъни!

anonymous708973
06-13-2010, 18:17
Хубаво... а той ако ме обича, ще позволи ли ли да се случи? :) Закономерен въпрос, нали? И още един... Ако аз умра, той какво ще прави без мен?

Psychic
06-13-2010, 18:24
Хубаво... а той ако ме обича, ще позволи ли ли да се случи? :) Закономерен въпрос, нали? И още един... Ако аз умра, той какво ще прави без мен?

Не мисля, че трябва да се вкарваш в неразрешими парадокси, въпроса е директен и не изисква допълнителни размишления.
Той те обича, но няма думата, той даже няма да знае, изборът е твой и не трябва да му казваш.Това какво ще прави без теб зависи от него, въпросът е какво решение ще вземеш.

bbbrs
06-13-2010, 18:35
не.. :shock: :shock: 8-)

DqVoLsKoJeLaNiE
06-13-2010, 18:50
Да,бих... вного неща е направил за мен, но просто от време на време ми иде да го убия...(като стана дума за жертване на животи 8-) :lol: )

ThePowerOfLove
06-13-2010, 18:54
За семейството ми бих се жертвала, винаги. За любимия не знам.. може би още не съм срещната такъв човек, за когото без колебание да кажа, че ще се жертвам :)

BlueFace
06-13-2010, 18:59
Аз лично не мога да отговоря на този въпрос. В момента си нямам приятелка ,но попринцип смятам,че между думите и действията има огромна разлика.
На мнение съм ,че докато не попаднеш в такава ситуация (да не дава Господ) не може да си сигурен дали би го направил ;)

SmilezZz
06-14-2010, 03:37
SmilezZz, възрастта няма значение. Поздравления за това, което си научила. Съгласна съм с всичко, което каза.Благодаря :-)

mechtaq_za_teb
06-14-2010, 04:19
Момиче съм на почти 19 години.
Не, не бих! Точно за него не!
Бих жертвала живота си за някого от семейството си, но не и за някакъв си ..... , който не знае какво иска! :-x

XTREMEFREERIDE
06-14-2010, 06:03
На 15 съм, момиче.
И не, не бих жертвала живота си за никого. По скоро живея за определени хора. :)

krem4et0
06-14-2010, 06:05
Обичам половинката си до безумие. Трудно ми е да си представя живота без него. Вероятно бих отговорила с да, но действително няма да ми стиска. Има и други хора, които обичам много, но все още не се е родил човекът, който да обичам повече от себе си. Егоистично, неегоистично-това е. Макар и трудно, но бих продължила да живея без половинката си. Може би няма да откривам смисъл в живота си много време, но ще съм жива. Умра ли-край. Докато дишам се надявам.
Може би един ден за децата си бих се жертвала. За сега няма човек, за който бих жертвала живота си. На 25, жена.

П.С. Разбрах, че не обичам половинката си "истински" понеже няма да застана на пътя на куршума. Аз си мислех, че обичам, ама добре че вие ми отворихте очите. По тази логика не обичам сестра си, майка си,баща си...

BrainlessROCKBABY
06-14-2010, 06:52
15, ♂
Съгласен съм с това, че трябва наистина да обичаш половинката си, за да жертваш живота си за нея/него. Не искам това да звучи лекомислено или повърхностно, но - да, бих. Това не е лесно решение.

darkPaladin
06-14-2010, 06:58
За любимата не за децата си да

valdesbg
06-14-2010, 07:04
Смъртта не е решение на почти никой проблем.

So self-sacrificing is not an option.

Такива дилемки са хубави, щото виждаш как клиширано мислят хората. Всеки ти казва да ще се жертвам, щото иначе излиза че е егоист и гадно коравосърдечно копИле. Ми драги мои жертвоготовни самарянчета щом поставяте нечий живот над вашия, отидете и се запишете в донорската база за органи, след което се обесете някъде. Няма смисъл да протаквате. Пък и що сте решили че да мислиш първо за себе си е нещо лошо?

Единствените хора, за които би трябвало да се жертва някой(ако се наложи) са децата му. Като родител това е и задачата ти - да предпазиш поколението си с цената на всичко. Да осигуриш наследници, с цената на всичко.

Тъй че драги мои красавци и красавици - като сте толкова жертвоготовни - що не казахте че ще измислите начин да не жертвате ничий живот за да може всички да са щастливи? Щото винаги има трети вариант на действие (:

И да отговоря - не бих се жертвал за никого, освен бъдещите ми деца. (тук също има известни условности, но.. да не задълбаваме). И тъй като винаги има Third option ще се постарая да не се налага да жертвам нито себе си, нито живота на любимата.

Разни такива неща :)

krem4et0
06-14-2010, 08:25
valdesbg, и ти като мен егоистче :-)

А иначе съм съгласна с мнението ти на 100%. И аз нямам деца и не мога да знам дали в действителност бих се жертвала, но определено бих ги бранила със зъби и нокти. Майка ми твърди, че за мен и сестра ми би се жертвала, би убила, би направила всичко. Все още това нещо не ми е понятно.

Luscious_Heart
06-14-2010, 08:47
Такааааа... На този етап твърдо НЕ.
Първо, не съм намерила човека, който би направил СЪЩОТО за мен със сигурност, а и едва ли ще попадна на такъв. Нямала съм тооолкова сериозна връзка
Връзките са мимолетни, любовта е най-измамното чувство (даже не е чувство, мен ако питате); струва си да жертваш живота си за родителите си, за децата си. Защото за родителите си ти си целия живот; а децата ти са твоят.
Любовта е най-парадоксалното нещо на света. Един ден се обичате ЗАВИНАГИИИ, а на другия - хоп, намериш някой по-добър и другият партньор страда ли, страда. :-x Не можеш да знаеш какво ще се случи, но всяка любов между двама души (говоря за междуполовата любов) някога си отива. Ти може днес да се самоубиеш, ок, ама без да знаеш, че утре партньора ти е щял да ти изневери. Просто няма начин :D :D :D

loweeyou
06-14-2010, 12:13
За семейството ми бих се жертвала, винаги. За любимия не знам.. може би още не съм срещната такъв човек, за когото без колебание да кажа, че ще се жертвам :) +1

DevilWish
06-14-2010, 12:15
На 18 съм ,да за него и за майка ми бих се жертвала определено!!

bybalazi
06-14-2010, 13:14
момче на 16 години съм ,Не бих се жертвал за "човека до мен" одавна преодолях тия детинщини дори и да сме от 50 години заедно винаги има други .. .. Бих се жертвал за семейството си :)

pamii
06-14-2010, 13:53
He . .

DaemonBoy
06-14-2010, 14:01
Съгласен съм с валдес :)

pitfall
06-14-2010, 14:15
[quote="mArMaLaDkA
Не бих жертвала живота си за абсолютно никого, било то и родители. Убийте ме сега с камъни![/quote]
абсолютно съм съгласна

bobito_th
06-14-2010, 14:20
Момиче на 15. Не не бих се жертвала за момче. Колкоо и тъпо да звучи бих умряла само за майка си :)

Biskfitka
06-14-2010, 14:44
Не.

FiRe_LaDy
06-14-2010, 15:00
Не.Ако го заслужава - няма да направи така,че да ми се налага да правя такива неща.

sh3_1s_7h3_0n3
06-14-2010, 15:20
Доста пълнолетно момиче съм.

Не, не бих си жертвала живота за любимия. Може да го обичам, но повече държа на себе си и инстинктът ми за самосъхранение ще надделеее.
А иначе - да, има хора, за които бих си пожертвала живота.

bogzfaggot
06-14-2010, 15:45
Романтичната любов е толкова преходно нещо но в същото време доста силно.Не бих се жертвала,глупаво е.

tanch3t093
06-14-2010, 15:54
да, бих

soul1199
06-14-2010, 16:13
[quote="Psychic"]На колко години сте и какъв пол сте?

16 женско съм.

Ако бихте жертвали живота си за любимия/любимата, бихте ли го направили за още някой?

семйството ми и мойте две фр.

hahavteen
06-14-2010, 16:24
За сестрите си съм 100% сигурна че ще го направя! За друг не знам.. Не ми се е случвало да трябва да рискувам нещо за родителите си или за любимия така че не мога да съм сигурна какво бих направила. За сестрите ми обаче давам всичко. Може би защото са по-малки от мен и особено към малката храня майчински чувства 8-) . Другия месец ставам на 21.

fenastz
06-14-2010, 16:51
Ничий живот не струва повече от моя. Единствено за свой син бих се жертвал.

myHeartIsOnlyForYou
06-14-2010, 16:56
На мнение съм ,че докато не попаднеш в такава ситуация (да не дава Господ) не може да си сигурен дали би го направил ;)
exactly

pandelka
06-14-2010, 16:59
Много е относително :)..

ReachlessGirl
06-14-2010, 17:05
Близо 18 съм ..
иначе .. хората, които ме обичат НИКОГА не биха позволили да се жертвам за тях, както и аз не бих им позволила за мен!! ..
И все пак всичко е относително ..

hahavteen
06-14-2010, 17:10
Близо 18 съм ..
иначе .. хората, които ме обичат НИКОГА не биха позволили да се жертвам за тях, както и аз не бих им позволила за мен!! ..
И все пак всичко е относително ..

Аз си представих това което каза Кремчето тоест дали бих се хвърлила пред куршума 8-) . В такава ситуация няма как някой да не ти позволи да се жертваш за него защото няма да има време за спор.

ReachlessGirl
06-14-2010, 17:27
Аз си представих това което каза Кремчето тоест дали бих се хвърлила пред куршума 8-) . В такава ситуация няма как някой да не ти позволи да се жертваш за него защото няма да има време за спор.
Така е ..
Определено се съгласих с мненията на Владо и Кремчето .. :-o
Тъжно ама като се замисля май повечето сме аадските егоисти! .. :?

hahavteen
06-14-2010, 17:33
Абе не е лошо да си егоист. Въпроса е че ако наистина съм поставена в ситуация в която трябва да се хвърля я пред кола, я пред куршум, я пред нещо друго едва ли ще го направя защото ще се панирам твърде много 8-) . Единствено за сестрите си съм сигурна че ще се хвърля и то особено за малката защото все пак съм се грижила за тях и съм им помагала. При мен го има и момента че примерно съм свикнала от родителите или от любимия все аз да искам помощ, аз да им се жалвам за проблеми, аз да искам съвети, тях чувствам като способни да ме защитят и някак си не мога да си представя аз да трябва да рискувам живота си за техния. Сестрите обаче като са по-малки и някак си съм свикнала аз да съм тази на която разчитат и по-вероятно ми се вижда да реагирам адекватно е една екстремна ситуация ако техния живот е в опасност. :-o

FreakBitch
06-14-2010, 19:35
ничий живот не ми е по-ценен от моя собствен ;)

krem4et0
06-14-2010, 20:45
Не знам защо се окачествява подобно мнение като егоистично. Да, такова е, но бих казала, че това е първичното във всеки - да запази себе си. Имам по-голяма сестра, имам майка и баща, които обичам много и силно, на които дължа всичко, което съм като човек. Имам и любим човек., който изпълни живота ми със смисъл. И пак не бих жертвала себе си. Може би слънчице е права - аз съм най-малката и съм свикнала всички да ме защитават и пазят. До сега не съм се грижила за някой човек, никой не е зависил само от мен. Просто в ценностната ми система няма нещо по-важно от моя живот.

umri
06-14-2010, 20:54
Бих си рискувал живота заради близък, но саможертва... по-скоро не.

Psychic
06-15-2010, 00:48
Имаше навремето едно щаслитво момиче , което можеше да се похвали , че бих дал живота си да спася нейния.За да докажа , че това не са само празни думи , ще разкажа една случка .Представете си зимно време , което прави почти безполезни множеството АBS-та и други глупости на ауди а - 6.На задната седалка бяхме аз , Кристина * така се казва момичето * и майка и.Баша и караше и въпреки че беше много внимателен колата се завъртя на един завой доста сериозно.Майка и се беше уплашила не на шега , но за..себе си.Беше прикрила своето тяло , докато аз бях обгърнал това на Кристина * белкик ще я предпазя ..*.Просто подобни първосигнални инстинктивни действия показват същността ни.

Евала пич, браво. Шапка ти свалям за това, което си направил.
Да се изкажа и аз по темата.
Не знам защо, но си представих 3 момичета, които обичам истински, 3 бивши да, обичам ги толкова , че искам да са щастливи каквото и да правят с когото и да са. Мило и драго давам само да си говорим и да се виждаме като приятели, обичам ги като хора, като същества, безумно много.
Замилих се, аз или те ? Аз или 3те? Еми, АЗ....без да ми мигне окото за 3те бих се жертвал. Хм, по отделно не знам, започвам да се замислям повече, сякаш 3те е по-лесен избор за мозъка ми, за 1 само като се замисля и стигам до един извод, просто не знам, какво ще направя, ама наистина не знам, не мога да симулирам ситауцията квото и да правя, като стане, ще се разбере, но може би процента леко клони към - НЕ БИХ, и аз не знам защо....Но пък в екстермни ситуации, като гореописаната, не бих се и замислил да си рискувам живота и за тях и за сегашната си приятелка.
За майка ми и баща ми не бих, защото те биха тъгували ужасно много и живота им би се обезмислил до голяма степен, аз знам, че те биха искали те да умрат и аз да живея, така би трябвало да мисли всеки родител и аз бих уважил това тяхно решение, а и да не беше така, наистина не се разбирам с тях по всякакви парамтери и не бих го направил.

MaLkaTa_LaDy
06-15-2010, 06:02
Вероятно не съм обичала все още момче, така че да дам живота си за неговия. Имаше един период, в който не исках да живея без него, просто исках да заспя и да не се събудя, ако той не е до мен. Но това е друго. Чесно казано поставям приятелството пред любовта. И има точно двама души [от приятелите ми], за които без да се замисля бих дала живота си. Но на моята възраст любовта е много преходна, или поне на мен ми се струва такава. Също и за семесйството бих дала живота си. Тях ги обичам безкрайно много, най-вече сестра ми.
П.п. Опа, малко се отплеснах.... 8-)

t1n43t0
06-15-2010, 06:43
ничий живот не ми е по-ценен от моя собствен ;)
Нищо не струва толкова, колкото животът ми.