PDA

View Full Version : Лаптопчета Леново



bebzgirl
06-13-2010, 18:55
Ами искам да ви питам кво мислите за лаптопчетата марка леново щоту ся ше ми зимат такава марка и искам да ви питам за наблюдения по отношение на :
- здравина
- мощност
- Там някакви други наблюдения към марката

Мерси много на отговорилите :]]

doomkillerr
06-13-2010, 19:06
Ами като имаш предвид, че "Lenovo" ги правят от фирмата "Intel" си прави изводите... :)

bebzgirl
06-13-2010, 19:08
Ами като имаш предвид, че "Lenovo" ги правят от фирмата "Intel" си прави изводите... :)

Човек квато съм руса се едно ми говориш на китайски :D :D ама се разравих из гугъл и що годе схванах :-D :-D Мсс

minus273dot15
06-14-2010, 07:36
Lenovo са под прякото попечителство на IBM, не на Intel(ще рече че съществуват такива животни - Lenovo с AMD части в него).

Предимствата на Lenovo

Практиката е показала, че лаптопите им имат доста дълъг живот(спрямо Acer, Asus) и носят на поражения, за разлика от други марки(HP, MSI, FS, Sony). Това съвсем не означава всяка сутрин профилактично да го подритвате по нанадолнището, докато отивате да пиете кафе. В ниският ценови клас предлагат почти същото, което и другите евтини марки при сходна цена с тях. Изключително лесна софтуерна поддръжка, както на моделите с лицензриан софтуер, така и на тези без такъв. Не греят прекомерно много.

Недостатъци на Lenovo

Дървен дизайн. Ама много дървен. Сякаш се състезават по липса на всякаква естетика с Toshiba(те са другите с масово дървен дизайн). Аудиото на Lenovo е под всякаква критика, сравнено с това на Acer или Asus от същият ценови клас. Вградената камера - майка плаче, татко гледа лошо. Лично аз си мисля, че щеше да е по-добре изобщо да не я слагат. В допълнение към това Lenovo имат прекалено високи цени в по-високите класове(i3/i5/i7) спрямо конкурентите си.

Заключение

Заслужава си да си купиш Lenovo само от ниският ценови клас(до 1300-1400 лева), ако не държиш на перфектно аудио и камерка. Също така не трябва да ти пука, че ще е малко грозен. За сметка на това ще си го ползваш доста време преди да сдаде багажа.

doomkillerr
06-14-2010, 09:37
Lenovo са под прякото попечителство на IBM, не на Intel(ще рече че съществуват такива животни - Lenovo с AMD части в него).

Точно това имах в предвид в първото си мнение, но явно съм се бил замислил някъде, че съм написал "Intel" вместо "IBM" :oops:

ludikalinki
06-14-2010, 09:39
IBM продадоха компютрите за крайни потребители на Lenovo. Иначе няма по-железни лаптопи от истинските IBM ThinkPad - говоря старите модели. Нямам наблюдения върху продуктите на Леново.
Да, наистина лаптопите са много грозни като дизайн. Най-обикновен ръбест правоъгълник :) Но са много надеждни. Когато работех в IBM помня колегите се разкарваха от сграда в сграда с отворени лаптопи през зимата. Навън вали сняг, на тях не им пука. Никакъв страх от конденз, никакво изчакване за темпериране и т.н...

L0ST
06-14-2010, 14:24
старите IBM thinkpad... е тва е лаптопа..с такъв съвсем спокойно можеш да си се защитаваш ако попаднеш в уличен бой :lol:

koko95
06-14-2010, 16:54
Леново са много скъпи лаптопи.За добри параметри(за музика,филми,интернет,игри като гта4,програми)Асер струват Acer Aspire 5535-604G32Mn 900лв.(Перфектен като за едно русокосо маце).А относно здравина брат ми има такъв модел и за година и половина веднъж е ходил на ремонт.Много добри са асер(като пари и качество)

koko95
06-14-2010, 17:23
или пък също много добър лаптоп Dell Inspiron 1564.И при това се продава в черен и розов цвят(атрактивно за момичетата).Подходящ за Бизнес-1198лв.

JoyfulCompany
06-15-2010, 10:56
Старите Think Pad-ове са секси! Не харесвам преносими машинки, но такава искам. : ) И точно този квадратен дизайн много ми харесва, корпусът не е някакъв лъскав, по който видимо остават отпечатъци от пръстите, а някои модели дори нямат гаден тъчпад! Цената обаче май е към 2 хиляди. Има и някакви нови уж Think Pad-ове, доста по-евтини, но разни хора се оплакват, че батерията им хич не държи. Все някъде е трябвало да отбият от цената...

bebzgirl
06-17-2010, 16:06
Мерси на всички :grin: :grin: Купих си леново G550 :-D :-D Помогнахте ми много :) :) Много съм доволна от машинката :)

koko95
06-17-2010, 17:30
Яко си се прецакала с този лаптоп.Можеше да додадеш още 200 лева и да си вземеш лаптоп за игри,филми музика,програми.Но ти си решаваш.Ползвай си го със здраве.Но да ти кажа.Тези лаптопи с по-гадните характеристики като ги понатоварих и може да ти спре за известно време(да почине)

ludikalinki
06-18-2010, 08:22
Защо да се е прецакала? Че не е купила някакъв Ейсър или Асус?

bebzgirl, със здраве да си ползваш машинката и да ти служи дълго време!

doomkillerr
06-18-2010, 10:13
Защо да се е прецакала? Че не е купила някакъв Ейсър или Асус?

bebzgirl, със здраве да си ползваш машинката и да ти служи дълго време!

Точно така си е! :)

koko95
06-18-2010, 15:22
че си е взела лаптоп с бавни параметри.И че цената е много скъпа

Lav40
06-18-2010, 19:19
че си е взела лаптоп с бавни параметри.И че цената е много скъпа
Както има един лаф...по-добре най-бавното БМВ,отколкото най-бързия ГОЛФ....
Та и за лаптопите е така...ЧЕСТИТО!Досега не съм имал лоши впечатления от лаптопите на Леново :)

bebzgirl
06-19-2010, 18:05
koko95 на мен тези параметри ми стигат :) аз не го ползвам за игри и не го товваря много :) засега нито 1 път не е забил :) незнам защо си толкова негативно настроен :) на мен ми трябва само за скайп сони вегас мозила музика и филмчета :) :) мерси много на всички многопомогнахте :)

doomkillerr
06-19-2010, 19:43
koko95 на мен тези параметри ми стигат :) аз не го ползвам за игри и не го товваря много :) засега нито 1 път не е забил :) незнам защо си толкова негативно настроен :) на мен ми трябва само за скайп сони вегас мозила музика и филмчета :) :) мерси много на всички многопомогнахте :)

Той "koko95" е на принципа, че ако на едно PC не върви играта GTA 4, това не е компютър, а боклук който за нищо не става... :razz: