PDA

View Full Version : какво мога да правя с гипсирана ръка?



go71n
06-13-2010, 22:04
така, предстой ми операция на китка, после 30 дни гипс. Освен тичането и коремните преси други опражнения мога ли да правя, защото след като сваля гипса отивам в залата да тренирам ии искам да съм във форма.. :?

vaseto0o
06-14-2010, 11:46
така, предстой ми операция на китка, после 30 дни гипс. Освен тичането и коремните преси други опражнения мога ли да правя, защото след като сваля гипса отивам в залата да тренирам ии искам да съм във форма.. :?
Сваляш гипса и отиваш в залата, после да не бягаш пак до лекаря :?
Засега най-добре си стой на гъза че ше напрайш някоя беля !!!

Valento
06-14-2010, 14:51
така, предстой ми операция на китка, после 30 дни гипс. Освен тичането и коремните преси други опражнения мога ли да правя, защото след като сваля гипса отивам в залата да тренирам ии искам да съм във форма.. :?
Сваляш гипса и отиваш в залата, после да не бягаш пак до лекаря :?
Засега най-добре си стой на гъза че ше напрайш някоя беля !!!

Гипса се сваля след като ръката е почнала да заздравява НО НЕ НАПЪЛНО ЗАЗДРАВЯЛА,освобождава се движението на китката или засегнатата област за да не зарастнат костиците така че да не може да ползваш ръката дори да пиеш вода .... за това те сътветвам за сега тичай прави коремни пресички и не се натоварвай много !

lubomirky
06-14-2010, 18:49
велоергометър?

D3NG3rZ0N3
06-14-2010, 22:04
Най-много да се осакатиш, ако отидеш в залата, след като си свалил гипса. Консултирай се с лекаря след колко време може да се натоварваш.

iLovePussyJuice
06-15-2010, 01:44
за кво ти е гипс, аз отивам щото дават пари от застраховка и готини болнични (диагнозите, които аз си пиша са за по кратки срокове) отиваш слагат ти го, прибираш се хващаш клещите и к'ур за гипса :D
само после внимавай, че един мой човек така му чупиха ръката наново после 8-)