PDA

View Full Version : Болка от студено



iNfRaSoNiC
06-14-2010, 08:35
Здравейте от известно време изпитвам болка главно при жабурене със студена вода, болакта е кратка и не много силна, но се усеща. В момента нямам възможност да ида на зъболекар и затова се чувах по телефона със личната ми зъболекарка. Преди време имах проблем с болка от топло пак по същия начин, рязка и кратка и се оказа, че е от венец, който кървеше и имаше плака около зъба. Сега същия този венец е незнам как да кажа може бие леко подут просто го усещам по странно в устата си... и ако засмуча леко тръгва кръв но докато си мия зъбите, не кърви! Та зъболекарката каза, да пия вода за уста или Корсодил или ЕЛУДРИЛ. Това, което ме притеснява е, че няма плака поне не и от страната, която мога да видя . Възможно ли е да е гингивит, а да няма плака? И отново казвам, болката е само от студено кратка и не много силна, почти 100% нямам кариес или пулпит, защото се вижда, че по зъба няма точки или петна, а и знам как болят гореспоменатите, а тази болка е по лека, но доста неприятна. Моля за съвети. Мерси