PDA

View Full Version : Аз и нецензурираните изказвания!



cherinka
06-14-2010, 11:15
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали и насърчили как да се справя с проблема ми с псувните.

Понякога наистина само с една псувня можеш да изразиш целия си негативизъм към дадено нещо, но просто моето минава всякакви граници.

Онзи ден изядох кум псувни, обиди и не знам си още какво.
Изби ме на агресия, на тройно псувни колкото въпросния човек отправи към мен, НО се сдържах. Извърнах глава просто и се усмихнах мега чаровно. 8-)
Това първият ми момент на сдържане, след като осъзнах проблема си.

Седя и си мисля, че когато искаш да се отървеш от нещо, то това нещо трябва да бъде заменено с друго нещо. (простете за тафталогията).

КАК? Питам.
Баща ми като ме ядоса, отправям куп псувни, но не по негов адрес.
Пред баба ми, майка ми, леля ми, пред цялата рода. В училище, в махалата, по заведенията - пред и в обществото цензурата ми липсва.
Това едно на ръка.

Дори да съумея да млъкна, то в главата ми изплуват тези псувни. Искам и от тези в главата ми да се отърва.

Дори в форума съм същата работа и после след някой друг ден като си прочета поста и си се смея и виждам колко излишни са били тези обиди и псувни.

w0sh
06-14-2010, 11:18
Това е от първите 7 години

antiWHAT
06-14-2010, 11:20
1 мой приятел и той имаше проблем с това, сега като е нервен си мънка псувни опод носа, но на румънски.. много смях

Vanish
06-14-2010, 12:44
Само да кажа, че от момиче изглеждаотвратително... сама си направи извод как изглеждаш в очите на другите и ако ти е приятно да те мислят за еди ква си, продължавай да си псуваш.
А такова нещо да не знаеш как няма, като не искаш спираш и толкова.

HexGirl
06-14-2010, 13:05
пфу вече стигъм до извода , че само аз не мога да псувам ....
Просто не мога дори и да съм бясна странно е .
Иначе Черинке , просто брой до десет .
Пооемаш въздох и тогава почваш да говориш пък и нали знаеш понякога е по грубо да не отвърнеш от колкото да отвърнеш .

SunSmile
06-14-2010, 13:09
Никога не съм толерирала момичета, които псуват повече и 'по-хубаво' от момчета! Отвращавам се!
Първите 7 години си имат влияние.
Не виждам как ние можем да ти помогнем - няма начин. След като се осъзнаваш какво правиш и искаш да го промениш - прояви воля и го направи! :)

antiWHAT
06-14-2010, 13:29
аз правилно използвъм всички букви :)

а момичетата толерират ли момчета, които псуват?

Lancelot
06-14-2010, 14:24
аз правилно използвъм всички букви :)

а момичетата толерират ли момчета, които псуват?
:lol:


Псуващото момиче е грозна гледка. Въпрос на възпитание е.. аз псувам супер рядко и никога пред хора, които са ми близки. Не го смятам за редно.
Въпрос на воля...просто още един лош навик...

PIF
06-14-2010, 14:37
в такива моменти стискам зъби много яко, винаги действа.
а някои хора тук си взеха матурите по български отлично :Д

cherinka
06-14-2010, 15:30
Та, не разбрах как съм изглеждала?
Идвате и ми заявявате "Изглеждаш невъзпитана", "Изглежда отвратително момиче да псува".
Ако ми пукаше каква съм в очите на хората, нямаше да съм сред живите в момента.

Малко се отплеснахте.
Както казах за мен псувните са начин да изразя недоволството си от нещо.
Примерно има хора, които не разбират от не. Независимо каква аргументация давам. Вече като се изпсувам се усещат и им става ЯСНО за несъгласието ми с даден проблем.
Колкото дружелюбно, сърдечно и без лоши намерения обесняваш, че не ти харесва еди си кво, а отсрещната страна ти налага ли, налага своето мнение КАААААААААК ДА НЕ СЕ ИЗПСУВАШ. Та да млъкнат най-накрая.
Лесно е да замълчиш, да, лесно е да си врътнеш гъза и да изчезнеш, лесно е да треснеш вратата и т.н. Макар и тези неща да се считат за неуважение и липса на възпитание.
Значи, аз колко силни нерви трябва да имам, за да търпя всички дразнители около мен? Чрез псувните се освобождавам от напрежението. ха-ха. 8-)
Затова ми кажете заместител на тях.

SunSmile
06-14-2010, 15:36
Ако псувах всеки, който не ме разбираше и не разбираше от аргументацията ми.... щях да псувам постоянно :lol:
Псуването не е решение :lol:
Не е много до нерви, а до нагласа. Аз не търпя налагането на чуждо мнение и рядко мълча и се сдържам, но все пак не псувам. Като някой не ме разбира с псуването няма да разбере, че няма да стане неговото.
Не знам да има заместител на псуването, но може да пробваш с непукизъм към хора, които те вбесяват. Не им отвръщай с нищо или поне не с псувня, определено ще се вбесят повече, когато си хладнокръвна

BabyBluee
06-14-2010, 15:50
Че за кво трябва да спираш? То няма лошо! И аз псувам много. Каруцарите пред мене ряпа да ядат. 8-)

DrunkenLullaby
06-14-2010, 17:25
Затова ми кажете заместител на тях.
Пробвай и ти така: вместо с псувня, с благословия (http://neverojatno.wordpress.com/2010/05/11/%d0%bepsuvni/) 8-) :D

cherinka
06-14-2010, 17:59
Затова ми кажете заместител на тях.
Пробвай и ти така: вместо с псувня, с благословия (http://neverojatno.wordpress.com/2010/05/11/%d0%bepsuvni/) 8-) :D
Ще изглеждам малко кретенски, ама е идея. :lol:

Serseri91
06-14-2010, 18:03
Не е културно, дам.
Или се научи да отвръщаш на обидата по изтънчен начин, без псувня.
Или просто се усмихвай, много по - помага от броенето до 10.
Аз по този начин отвикнах от псувните.

Dopeass
06-14-2010, 19:25
Аз имах проблем с избухването, за дреболии, последвано от псувни, блъсканици и тн. От година някъде съм решила да си подобря самоконтрола и има ефект. Когато нещо ме накара да избухна, просто стискам зъби, обръщам се и чакам да ми мине. Не е лесно въобще, особено при положение, че никога не съм се сдържала. Напоследък самоконтролът ми дава на късо и пак има същите сцени, но в повечето случаи работи безпогрешно.

OtherSide
06-14-2010, 19:45
Ти пак си го псувай, ама просто наум, докато го гледаш лошо примерно... 8)
Те го казаха и преди, но наистина е не е хубаво момиче да псува и да има тираджийски речник, мен най-вече това ме мотивира да не се изхвърлям на глас. :Д

cherinka
06-14-2010, 21:48
Раздел VII
Обида и клевета

Чл. 146. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с глоба от хиляда до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.

(2) Ако обиденият е отвърнал веднага с обида, съдът може да освободи и двамата от наказание.

8-)

Слагай каквото си искаш където си искаш.
Благодаря за напътствието. Ще продължим с псувните явно. :)

Still1ME1Still1HERE
06-14-2010, 21:56
Много рядко ми се случва да псувам, за да обидя, да не кажа - я има 1 път в годината, я няма. Не по - често ми се случва и за изливане на отрицателна енергия. Ако нещо ще звучи по - добре в нецензурен вариянт, то го казвам, за да се посмеем. Като цяло за мен е признак за ниско интелектуално ниво. Ако някой ме дразни и ми кипва вече, то мога да го съсипя за секунди без да го псувам, а само с обиди. Ако знаеш какво точно не ти харесва, то можеш да го замениш с други много по - точни и културни думи :)

Когато псуваш си помисли за какво точно псуваш и го замени със същността на проблема. Това е моят съвет :)

П.П. Псувам и когато съм шокиран, стресиран, озадачен, очуден, потресен и когато си е е*ало майката като цяло 8-)

Riot
06-16-2010, 12:03
На ум
псувай на ум и стискай зъби

ArrowsOfDeath
06-16-2010, 13:24
Използвай "Гръм и мълнии", "Да те вземат дяволите" и универсалното "Мамка му".

SilentGrey
06-16-2010, 13:48
Напсувай два три пъти баща ти и той ще те откаже завинаги от псувните, споко ;)

babity
06-16-2010, 14:06
Напсувай два три пъти баща ти и той ще те откаже завинаги от псувните, споко ;)

Като малка казах на моя смотаняк или нещо от сорта (ама едва ли съм знаела какво точно значи). Шамара, който последва е единствения, който съм получавала от него, ама така ме отказа, че сега ако изпусна нещо такова пред него, по адрес на който и да е, се извинявам и напускам стаята сууупер бързо. :D