PDA

View Full Version : ограничени хора... :х



DqVoLsKoJeLaNiE
06-14-2010, 12:15
Здравейте на всички...днес в даскало една "красавица" започна да говори, че баща ми е (цитирам) " съмнително черен" и аз съм била от ромско семейство..аз й казах "Теб какво те интересува, и да съм, това си е моя работа и няма нищо срамно ,ти като си ограничена, аз какво да направя?" и тя ми каза, че такива като мен трябвало да си знаят мястото и да не знаят много пред хора над тяхната класа... (винаги съм била отличничка, но не съм кон с капаци, който си гледа само даскалото...просто горе-долу се старая, а тя е отличничката на класа..и няма как да споделя с някой учител, защото никой няма да ми повярва).. и ми каза отивай си в махалата и не се прави на много знаеща и аз..уж не съм такава, но се разплаках и като й показах слабост, тя продължаваше да говори какъв бил баща ми, какво било семейството ми..и най-дразнещото беше, че говореше неща, които не са така.. И не знам какво да направя вече, майка и е учителка и няма как да се разправям с нея, а ми е адски гадно, че говори така за баща ми, който е много чувствителен на тази тема. Какво да правя...тя продължава и остават още 5 години с нея и...не знам как ще я издържа да ми казва къде ми е мястото и какво нищожество съм.. :(

swete
06-14-2010, 12:40
Само ще ти кажа да не ти пука... личи си кой не си знае мястото в случая. За пореден път се убеждавам, че това да си отличник не ти гарантира елементарно мислене и човешко разбиране. Доколкото разбирам нито баща ти е с ромско потекло нито ти, но и да бяхте какво толкова да не би ромите да не са хора, нито имат 3 око нито 5 крака....
Я да не ти пука от такива ограничени хора.. старай се да не показваш слабост, защото това я провокира повече.
Това девойче явно няма в какво да те бие и смята, че чрез лични нападки ще се докаже като по умна и знаеща... найстина тъжно, но факт че такива като нея има много.
Не се интересувай от чуждото мнение, гледай си учебниците и бъди заедно със семейството си.

п.с. извинявам се ако има правописни и пунктуационни грешки :-) :-) :-)

sm_95
06-14-2010, 13:28
Хм... Наистина много органичеине хора. Ти пък що не я закопа тая че не ти не знаеш мястото а тя.
Примерно
и тя ми каза, че такива като мен трябвало да си знаят мястото и да не знаят много пред хора над тяхната класа..
отг:
Да права си, изобщо не трябва да говяра с хора от по ниша класа като твояъа.

Как може да я оставяш така да приказва? Не си заслужава да се караш с нея, просто я подминаваш с ехидна усмивка. Като види че номера и не минава, само ще я ядосаш. Много мразя такива момичета с напомпано съмочувствия, а без капка покритие. Не се занимавай, просто не си заслужава. :-)

BabyBluee
06-14-2010, 13:40
и да съм, това си е моя работа и няма нищо срамно
Може и да няма, ама аз лично ги мразя тия лайна .. и ако бях циганка нямаше да излизам от вкъщи.. :o Ужасни са!
Сигурна съм, че те не мислят така, но все пак! .. А иначе ако не си циганка няма от какво да се засягаш! :)

SmilezZz
06-14-2010, 13:57
Единственото решение е да не й обръщаш внимание..Нека тя да каже каквото си иска,на тебе да не ти пука..Направи се,че все едно не я чуваш и това е..След време тя сама ще престане

FuckedUp
06-14-2010, 14:07
Избива си комплексите :)
Sad, but true :)

danibebi
06-14-2010, 15:02
Тази заслужава да я нахулиш много яко ;) как и позволяваш да говори така за баща ти? Той от ромски произход ли е,иначе? След като казваш,че това му е болна тема. Независимо дали е така или не,не и позволявай така да ти говори.Направо я сравни със земята. ;)

Tempest
06-14-2010, 15:15
нито имат 3 око нито 5 крака....

чакай сега, 3тото око се смята за преимущество, не недъг... както и да е.

Тая като е отличничка (очевидно бележкарка), майка й е даскалка, баща й е сиренак... ти кво си й виновна... не се "разправяй" с нея... просто я сложи на мястото й! Ако трябва една пУесница ше й шибнеш.. да иде да се оплаква на мама, да видим колко може да се оправя сам ;) хахх... а ако ти напраят проблем, почваш пред приятели и познати да я е*аваш, че търси мама и тате за щяло и нещяло... унижи я, по дяволите... бъди креативна!

fenastz
06-14-2010, 16:48
Троши й носа !!! :o

juujaa
06-14-2010, 16:54
Чакай малко ся и моя баща е леко мургав,и к`фо да не съъм ром много ми е смешна тая дума...
Изобщо не им обръщай внимание на тази и както каза fenastz строши и носа ;д;дд :razz:

Sintya
06-14-2010, 16:56
Зарежи я, но ако си прави кефа на гърба ти, я придърпай и си поговори много хубаво с нея. Но спокойно.

WaterLilly
06-14-2010, 18:06
Не знам ти какво ще правиш, но аз бих отмъщавала жестоко. И пак и пак, с каквото мога и когато мога.

an0nimn0
06-14-2010, 18:24
Зарежи я, но ако си прави кефа на гърба ти, я придърпай и си поговори много хубаво с нея. Но спокойно.

Според мен с такива хора не може да се говори спокойно. Те си знаят своето и това е. Така мисля аз. #-o Игнорирай я и все някога ще й омръзне да повтаря едно и също. Себе си да гледа. :o

BladeDancer
06-14-2010, 19:28
Ако си наистина циганка ( по тов акоето разбрах) наистина заслужаваш това отношение!

danibebi
06-14-2010, 21:33
Ако си наистина циганка ( по тов акоето разбрах) наистина заслужаваш това отношение!

Хаха,пффф..такива хора супер мноо ме дразнат ;) и кво като,и циганка да е,да не би и тя да не е човек? Виновна ли е,че е такава (не казвам,че си..а примерно) плюс това ромите се делят на групи.Има някои супер западнали,други съвсем нормални,трети заможни.Вие за хора ли ги нямате или какво? :? Как може да и кажеш тва? Ем,че тя ли е виновна?! :?

lubomirky
06-14-2010, 23:41
абе не са хора циганите, к'вото и да си говорим..

meganet
06-15-2010, 06:22
Абе и да са цигани кво бе има такива дето сами си изкарват хляба не живеят на гърба на държавата.Пък и така като я гледам не е от тия да живее с помощи.

danibebi
06-15-2010, 08:28
Аз като я гледам си е съвсем нормално момиче,дори и да е циганка,не вярвам да е от тези лошите и нахакани,правещи се на "коя съм аз" :? дори момичето ми изглежда симпатично.

elito96
06-15-2010, 14:35
Да не ти дреме за пачаврата, просто не и обръщай внимание и тя ще се измори да те дразни.Покажи и , че си над нещата и няма за какво да се притесняваш щом си знаеш истината. А това, че ще сте 5 год още заедно не се притеснявай, не може всички да са ти приятели, винаги има хора,които да са ти антипатични. :)

BladeDancer
06-15-2010, 16:15
Ако си наистина циганка ( по тов акоето разбрах) наистина заслужаваш това отношение!

Хаха,пффф..такива хора супер мноо ме дразнат ;) и кво като,и циганка да е,да не би и тя да не е човек? Виновна ли е,че е такава (не казвам,че си..а примерно) плюс това ромите се делят на групи.Има някои супер западнали,други съвсем нормални,трети заможни.Вие за хора ли ги нямате или какво? :? Как може да и кажеш тва? Ем,че тя ли е виновна?! :?

Айде с такива номера да не минаваме. Още някой не се сблъскал с мангалите ще ми обяснява кви са те. Гнусни мазни тъпи и винаги нахални. В повечето случаи крадът обиждат и се мислят за голямата работа. Днес се прибирам и на центъра на стара загора виждам как един циганин пребива момиченце и и взима чантата. После ми стана хубаво като полицая му изкара въздуха и го нарита. Само да можех аз да го направя... Групи? Тва е подигравка. Супер западнали са всички ! Нормални цигани няма. Всеки търси работа всеки е западнал всеки е отхвърлен защото се знае какво ще направят и какво правят. И де 99% от случаите си оправдават историите и мисленето ни за тях. Заможните цигани са само тези, които са станали богати с измама. Я няква фирма фантом, я заеми на някои изпаднали, я метали, я някви други видове измами. Как ще може един циганин да е по заможен от хора ( родителите ми ) които се мъчат на по две работи да свържат двата края заради "заможните" цигани в момента. Наглоста кражбите и т.н. От това съм пострадвал хиляди пъти и не съм само аз. Обзалагам се че всеки като види циганин той винаги е раздърпан идиот или пичага тип " тупалка' от така омразната ни циганска музика, а имено чалгата. Не знам ти в какъв филм живееш, но циганите провалят държавата ни. Казвал съм го и преди. Отиди живей с тях? Що не живееш с цигани? Питай например баща си харесва ли ги да видиш старото поколение на които не са им наливали хиляди глупости в главата колко са хубави циганите да ти кажи няколко истини. Щото това е истината днеска всеки се опитва да ни накара да вярваме в това което ти каза с единствената цел- пари. По един или друг начин.

jo0zy
06-15-2010, 20:23
При мен наскоро една гнусна тъпачка от класа беше казала, че съм носела всеки ден едни и същи дрехи (най - неточния човек, който трябваше да казва така ) и на мен ми го съобщиха и аз толкова се ядосах, че бях готова да я пребия :-D и отивам при нея и всички по мен като очакват нещо да се случи и аз я питам, след което тя веднага започна да се оправдава "Аз само казах, че едни и същи дънки си носила " и т.н. Много яко я сдухах смисъл и при нея се говореше слух, че е някаква циганка, понеже личеше на братовчедите й и самата тя беше леко така нехигиенична и тъпа в училище ама няма значение .. чак след заяждането е говорела на другите , че щяла да ме бие, макар че не посмя там нищо да ми направи . Явно трябва да сдухваме хората, за да си затворят устите, където не им е работа..

Lancelot
06-15-2010, 23:18
Все едно няма и българи боклуци, кво само плюете.
Колкото до авторката. Казват, че истината боли. Ако не е така, защо ти пука? Ако е така и не те е срам, защо ти пука? Има ли някво значение това момиче за теб? Уважаваш ли я, обичаш ли я, че ти пука за мнението й?

Оценките не са показател. Това, че е отличничка, не я прави добър човек. До колкото разбрах от думите ти става въпрос по-скоро за чиста форма простотия... Има се за нещо повече? Пфха... хич да не ти пука. Няква офца ще се прави на велика... и какво?

ritobis
06-16-2010, 06:43
като бях 5-ти клас , имаше 1 такъв дет постояно ми прайше проблеми.. маика му беше учителка в даскалото, 1 ден прекали и му разбих носа пред целия клас тогава спря да се ебава с мен и почна само да се страхува , и до днес даже здрасти не ми казва.. направи нещо следващия път и като стане нещо направи нещо, к'во само говориш .. :-oПрав е.В тази държава по друг начин оправия няма по принцип. :-s :-s :-s :-s :-s

lilnat
06-16-2010, 07:09
Затапи я яко пред сички така че да не може да ти каже нищо друго и сички да почнат да и са смеят и никой повече нищо няма да ти каже.

Kido
06-17-2010, 11:34
Ако си черен си виновен!

spexx
06-17-2010, 19:54
тва е мн кофти .. ама виж ти недей рева пред такива хора щот точно тва искат те .. да страдаш от нападките им .. ако др път стане такова нещо просто и са изсмей в лицето и и кажи че е слаба ракия :x ко ще ревеш заради такива балъци ... мн съжалявам че още има такива хора леле

misspraskofkaa
06-17-2010, 19:58
Троши й носа !!! :o


+1 :D

VilleBaby
06-17-2010, 20:26
Честно казано не разбрах циганка ли си , не си ли...но ако си...




абе не са хора циганите, к'вото и да си говорим..

подкрепям :?

DqVoLsKoJeLaNiE
06-21-2010, 11:56
Ако си наистина циганка ( по тов акоето разбрах) наистина заслужаваш това отношение!

Темата малко поостаря, но чак сега успах да я прегледам...та така, не съм :wink: Явно света си е пълен с такива хора и трябва да ти благодаря, че ми го доказа :)

Ryapoff
06-21-2010, 13:22
Ако си наистина циганка ( по тов акоето разбрах) наистина заслужаваш това отношение!

Темата малко поостаря, но чак сега успах да я прегледам...та така, не съм :wink: Явно света си е пълен с такива хора и трябва да ти благодаря, че ми го доказа :)
Аз па не виждам 'къв е проблема, след като не си. Пък и да си, не е фатално, само скинари да не виждаш често... На такава кифла, веднага трябвало да й кажеш, че човек не си избира цвета на кожата или родителите, но си избира дали да бъде кретен. Това, че тя го е избрала и се опитва с лични нападки да излезе нещо повече от теб, я прави много, ама много низка. Което е лошо за нея, не за теб. Ако играеш правилно, смешна ще я направиш, поне аз така бих направил - който се ебава, трябва да е подготвен - таз' не е, хваща се за сламка. Не бъди слаба, не си струва да ревеш за глупости. Утре 'що не й кажеш, че баща й, щом е отгледал толкова тъпо същество, е съмнително прост?

awerw
06-21-2010, 15:57
ами ако е вярно това което казва няма защо да се обиждаш :-o иначе ако не е трябва да отвръщаш неможе така да се гаври с тебе :?

filmimilmi
06-21-2010, 17:49
Ами влез си в позиция и се защити! Има много повече какво да направиш от това да подвиеш опашка и да отидеш да плачкаш в някой ъгъл. Та ти по този начин й даваш зелена светлина да продължава да се гаври с теб. А щом останалите видят, че ти по никакъв начин не й отвръщаш на ударите, те ще останат с впечатлението, че това е забавно и също ще започнат да те гаврят. Така не само ще си навлечеш още повече гавра за следващите 5 години, но при това тя ще се изсипва от всички, а не само от нея. Децата са жестоки и няма да разбират какво ти причиняват, а и да са наясно, пак ще го правят защото това ще им се струва съвсем безобидно защото не се защитаваш, защото не споделяш на никого, защото в крайна сметка от първите две причини излиза сякаш, че и ти самата се чувстваш виновна щом не предприемаш нищо. А няма защо да изпитваш чувство на вина. Всъщност дори и да си казваш, че няма с какво да привличаш лошото отношение на хората, това не ти е от полза. Само се самозаблуждаваш, че бурята ще премине ако си кротка. Покажи малко, че и ти може да се разгневиш! Следващия път когато тя те засегне по някакъв начин просто ставаш и я хващаш за косите! Почни да я скубеш, да я плюеш, да я обиждаш! Само това ще помогне! "Око за две, зъб за чене!" - както се казва в поговорката. Трябва да се научиш, че с хората понякога не може да излезеш на глава без да покажеш малко агресия, за да им стане ясно, че доминираш. В момента нищо не показваш с тази проява на слабост. И да не ти пука, че майка й е учителка, а пък и тя била отличничка... Това са ти все оправдания, а всъщност на никого никога не е помагало да си оправи проблемите търсейки си оправдания. Дори и тя да има някакво предимство, то това не означава, че всяка победа ще й е в кърпа вързана! Твоята победа ще е сигурна ако успееш да я сдухаш, а това най-добре ще стане като й го докажеш с действия! Че коя е тя, че да си позволява да ти дава подобни квалификации ти каква си била и какво е семейството ти! Ако чуеш такива нападки, най-малкото би трябвало да се защитиш и да й кажеш, че първо няма нищо подобно, а и второ, че тя е тъпа кучка... Но ако почнеш да се оправдаваш, че дори да било така, това не й влизало в работата, че я правело тесногръда... Това с нищо не помага защото няма как да излезеш на един разум с нея! Трябва да си груба, да си по-надута, да защитаваш себе си не с общи приказки, които са присъщи за културна среда на общуване, а да действа грубо според условията на мястото, в което конфликтът се случва (даскалото), както и според манталитета на човека, който е застанал срещу теб. В случая срещу теб е била застанала просто една комплексарка, която си мисли, че светът й е до коленете и едва ли не е хванала Господ за шлифера като майка й е някаква посредствена учителка... Просто я нападай, ако щеш дори малтретирай, няма значение! В крайна сметка няма какво толкова да се случи! В такава възраст сте, че някакво сбиване нито ще се отрази зле на успеха ти, нито ще те изгонят от училище. Не си направена от стъкло! Ще оцелееш, а и ще си върнеш уважението! Успех! :)

Vasoto129
06-21-2010, 20:02
ми кажи и да си гледа неийното семесйство няма иде ални хора първо трябва да гледаш себе си след това да критикуваш др а ако бях аз щях да и кажа ''и ако ще да е негър не ме интересува никога няма да си на моето интелектуално ниво'' и ще си останеш тъпа гадна и проста женица с тъп и гаден прост мъж :D :D :D :D :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

BiGBaDWolF
06-21-2010, 20:30
Кажи и така .. Първо гледай себе си после другите !

whitediamond
06-22-2010, 11:57
Е не схванах кво толкова се вкарваш в филми. Нито си ромка ,нито някой от семейството ти е. И за кво и позволяваш да разправя наляво надясно пълни глупости. Нямаш ли си някакви приятели с които да се съберете да оправите онази тъпа пача,в крайна сметка земи няколко момичета удари и няколко шамара и ти гарантирам,че ще си затвори човката за следващите 5 години. :D

iiordanova
06-22-2010, 13:39
Не и обръщай никакво внимание .. след време ще и писне все едно и също да плямпа и ще се спре.
Другия вариант е да и отвръщаш! Нека първо тя се погледне каква е , та после да коментира останалите. Можеш да я нараниш много , стига да искаш. Не си позволявай да показваш слабост пред нея. Избухни и ти веднъж .. таа да видиш как ще млъкне. На такива като нея им трябва един хубав бой. Тя няма право да се отнася така към никого!
Може да си всякаква , но не означава , че трябва да те обижда.
Не скланяй глава пред нея , пред никого!
Успех.. ((: