PDA

View Full Version : Отслабване с колело и заякване



Bulgaria12
06-14-2010, 19:06
Здравейте :)

Момче съм на 15 години висок 165см. някъде и около 60 кг.Нали като карам колело мога да отслабна ? Нали също като карам колело и ми става мускул на краката , аз и миналато лято карах колело и забелязах че имам мускул не много голям. За колко време мога да отслабна/ще има ефект ? Също и искам да си стегна тялото ще почвам да правя коремни преси сутрин по 20 и вечер по 20 , ще има ли ефкт или са малко и след колко време?Също и да си оформя ръката малко с гири 2-5 кг. няма да може нали трябва да са повече тежестите. ( Малко тъпи въпроси но.. )
Също имам и малко гръбначно изкривяване , преди 3 месеца като ходих на лекар и лекара ми даде няколко листа какво да правя ( плуване , баскетбол,волейбол) аз вече съм свигнал да седя по неправилен начин ( в изгърбена стойка ) и да ви кажа от 3 януари 2010 година от ляво почна нещо да ме боли и от 2-3 месеца някъде имам и болки в гърба.. На какво се дължи ? Някъде на 17 декември се бях сбил с 1 съученик и в мелето мисля че ме удари но такова не усетих силна болка едва ли ще е от това..Преди 2 седмици ходих на лекар за това , и лекарката ми даде хапчета за жлъчката каза че от това е проблема но ги изпих и още ме боли.

Благодаря предварително

kadishona
06-14-2010, 19:38
Здравейте :)

Момче съм на 15 години висок 165см. някъде и около 60 кг.Нали като карам колело мога да отслабна ? Нали също като карам колело и ми става мускул на краката , аз и миналато лято карах колело и забелязах че имам мускул не много голям. За колко време мога да отслабна/ще има ефект ? Също и искам да си стегна тялото ще почвам да правя коремни преси сутрин по 20 и вечер по 20 , ще има ли ефкт или са малко и след колко време?Също и да си оформя ръката малко с гири 2-5 кг. няма да може нали трябва да са повече тежестите. ( Малко тъпи въпроси но.. )
Също имам и малко гръбначно изкривяване , преди 3 месеца като ходих на лекар и лекара ми даде няколко листа какво да правя ( плуване , баскетбол,волейбол) аз вече съм свигнал да седя по неправилен начин ( в изгърбена стойка ) и да ви кажа от 3 януари 2010 година от ляво почна нещо да ме боли и от 2-3 месеца някъде имам и болки в гърба.. На какво се дължи ? Някъде на 17 декември се бях сбил с 1 съученик и в мелето мисля че ме удари но такова не усетих силна болка едва ли ще е от това..Преди 2 седмици ходих на лекар за това , и лекарката ми даде хапчета за жлъчката каза че от това е проблема но ги изпих и още ме боли.

Благодаря предварителноМисля че ще мога да ти помогна :)
За да отслабнеш с колело трябва да катериш баири и да се напъваш , а не да се спускаш и да врътнеш 3 пъти педалите. Т.е. да правиш кардио или упражнения които ти натоварват сърцето. Колоезденето е част от групата "cardio-vescular exercises", защото освен че ти натоварва сърцето повече от ВСЕКИ друг спорт ти натоварва и КРАКАТА. Да, ако имаш колело вид крос кънтри и отиващо към бегач и като отидеш да караш колело (веднъж в семицата например) към 15-20-25+ километра, тогава ще направиш мускул на бедрото и ще отслабнеш!

Ако искаш да правиш плочки, т.е. да ти се показват / а не силни коремни мускули / тогава ти трябва кардио упражненияе за да изгориш мазнините, а не коремни.
С 20 сутрин и още толко вечер нищо не правиш. Потърси Scooby1960 в ютуб и му разглеждай клипчетата за коремни мускули (abs)

Гирите трябва да си толкова килограми че да правиш от 8 до 16 бавни повторения, като техниката ти е перфектна (виш в нета кое как се прави)

Ще ти разкажа на мен какво ми казаха за моето "гръбначно изкривяване"
Отивам аз в полилиниката. Чакам 2 часа. Приемат ме. Викат ми че не трябва повече докато не навърша 21 да играя тенис, баскетбол, тенис на маса и още нещо, което не си спомням. На мен ми се прирева направо. Отивам после при заместник ректора на медицинска академия, който е приятел на баща ми и той ме погледна, каза м иче нищо не вижда въпрек иче не е специалист и ми даде за пример Надал. Е нали ако от тениса се изкривяваш надал щеше едната му ръка да чегърта асвалта докато ходи нормално. Препоръча ми няколко ортопеда. Отивам аз, погледнаха ме и ми казаха, че ми няма АБСОЛЮТНО нищо. Пак ми казаха че от спорт НЯМА НИКАКУВ шанс да се изкривя, а точно обратното. Опитвай се като се осетиш да заставаш нормално. И аз стоях изгърбен и за тва отидох, сега вече свикнах да стоя изправен

За болката в хълбока незнам нищо :(

извинявай че ти пиша толкова непрегледно, но просто видях сходна случка и неща през които съм минал искам да помогна. Успех :)

yakuza_
06-15-2010, 09:07
Според мен са ти добре кг. за тоя ръст, ест е индивидуално ...

vaseto0o
06-15-2010, 16:17
Според мен са ти добре кг. за тоя ръст, ест е индивидуално ...
По принцип като е на 15 и не е тренирал, няма да има мускули и ще изглежда отпуснат... Най-добре се запиши на някакъв спорт, плуването е най-добре хем ще отслабнеш, спорта предпазва от гръбначни изкривявания и ще направиш хубаво тяло... С тези гирички нищо няма да направиш, няма смисъл...

deni4eto
06-16-2010, 10:00
[quote=Bulgaria12]Здравейте :)

Мисля че ще мога да ти помогна :)
За да отслабнеш с колело трябва да катериш баири и да се напъваш , а не да се спускаш и да врътнеш 3 пъти педалите. Т.е. да правиш кардио или упражнения които ти натоварват сърцето. Колоезденето е част от групата "cardio-vescular exercises", защото освен че ти натоварва сърцето повече от ВСЕКИ друг спорт ти натоварва и КРАКАТА. Да, ако имаш колело вид крос кънтри и отиващо към бегач и като отидеш да караш колело (веднъж в семицата например) към 15-20-25+ километра, тогава ще направиш мускул на бедрото и ще отслабнеш!

Ако искаш да правиш плочки, т.е. да ти се показват / а не силни коремни мускули / тогава ти трябва кардио упражненияе за да изгориш мазнините, а не коремни.



аз съм момиче,но съм се навила да отслабвам и от една седмица карам колело ,но по страхотни баири....но чак пък 15-20 километра :( :( направо ми разби желанието..аз едвам издържам 3 километра...
15-20 километра по равен пат мога да ги издържа,но по баири ...
е както казах карам от една седмица де то не може веднага да се хвърля на 15 километра...ама...пак са много

краката не са ми толкова голям проблем,колкото корема ,но този Scooby1960 не го намерих
би ли ми дал линк или да ми разясниш нещо по въпроса,защото от коремните преси на мен мазнините не ми се махат ...

onqtam
06-17-2010, 10:28
20 коремни преси? О_О това достатъчно ли е :Д

преди 3 години се бях амбицирал бях на 15-16 и за 1 месец успях да стигна 500 коремни без почивка... (30 мин)


20 хич не е достатъчно

yakuza_
06-17-2010, 11:00
Бе аз съм правил и по 600 едно лято, ама като се прибереш и натъпчеш доволно, ефекта няма :D

ZipFail
06-17-2010, 11:51
20 коремни преси? О_О това достатъчно ли е :Д

преди 3 години се бях амбицирал бях на 15-16 и за 1 месец успях да стигна 500 коремни без почивка... (30 мин)


20 хич не е достатъчно
А пък 500 си е губене на време ;)

Коремните преси са супер неефективен начин за правене на корем..

awerw
06-17-2010, 13:23
20 коремни преси? О_О това достатъчно ли е :Д

преди 3 години се бях амбицирал бях на 15-16 и за 1 месец успях да стигна 500 коремни без почивка... (30 мин)


20 хич не е достатъчно
А пък 500 си е губене на време ;)

Коремните преси са супер неефективен начин за правене на корем..
аз 400 8-)

LuxurySk0B
06-17-2010, 13:55
ауе кво лъжете 400 500 600 разправяй ги на друг ти тр да си няква супер анаболна машина за да направиш 500 без почивка

yakuza_
06-17-2010, 14:05
ХАХАХА не говори глупости, точно за нормалните преси се правят без проблем.

Myrth
06-17-2010, 14:16
Впрочем няма нищо по-безсмислено от това да се правят по 500 коремни.

Идеята е да не можеш да наравиш повече от 10-15 без тежест, но техниката е съвсем друга... и е правилна.

deni4eto
06-17-2010, 14:42
добре де някой ще ми каже ли какво да правя за корем след като коремните преси на са ефективни?

awerw
06-17-2010, 15:15
тичай

yakuza_
06-17-2010, 15:19
Крънч преси прави, от тях като направя една серия от 50 и 2рата вече не мога да направя толкова, а и според мен ефекта е по - голям от стандартните.