PDA

View Full Version : Отвъд огледалото (И в ъглите му умрях)



t1n43t0
06-14-2010, 20:41
Едно мое... Старичко е, но е от любимите ми. Миналата година ми излезе първата стихосбирка. С писане се занимавам откакто се помня... Сигурно поне 10-11 години има вече оттогава. Това ми е не само хоби, но начин на живот - всеки ден пиша по нещичко - така ми олеква. :grin:

Отвъд огледалото
(И в ъглите му умрях)

Живот назаем аз живея.
По принуда.
(Покрих с одеало огледалото.)
И няма ме. Изгубих се.
Отдавна луда.
(Покри се с паяжини и одеалото.)
Търси ме. Или не? Реши.
Сега съм чужда?
Своя? Припозната.
(Огледалото в антрето се разби.
Разби се с него и душата.)
Сънувам се. В нюанси черно-бели.
Изтръгнат вопъл. Стон...
и писък!
И хиляда мисли отлетели.
Продрах се. До дъно. До очите.
Изчерпах се. От толкова вървене
и питане. И на вечен кръстопът.
Безкръвна съм.
(От толкова кървене
дори и раните не могат да кървят.)
Изхвърлих се. Защото не обичам.
Ужасно глупаво. Обичам те.
До смърт дори!
Промених се. Друга съм, различна.
Рисувам сенки, но чужди,
с нечии отколешни очи.
Не си ли спомняш? А, не ти разказах...
За огледалото.
(Отвъд него – празна суета.)
Като хищник на парчета ме разряза...
В огледалните ъгли живеех.
(И пак в ъглите му умрях.)

02.11.08г.

BlackaTBW
06-15-2010, 14:59
Харесва ми. Някак хаотично се преплитат думите, но може би точно за това е хубаво (:

woshata
06-15-2010, 15:10
Ооо, много е хубаво, само края му е малко слаб, губи се ритъма, но иначе определено ми харесва много, браво !

t1n43t0
06-15-2010, 16:43
Харесва ми. Някак хаотично се преплитат думите, но може би точно за това е хубаво (:
Много ти мерси. :D Това е целта на стихчето - хаос малко. :)


Ооо, много е хубаво, само края му е малко слаб, губи се ритъма, но иначе определено ми харесва много, браво !
Благодаря ти. Да, аз самата усещам накуцването накрая. :oops: :) :)

changess
06-15-2010, 18:53
Не, не накуцва. 8-) Мен точно края ми хареса.

t1n43t0
06-15-2010, 19:37
Не, не накуцва. 8-) Мен точно края ми хареса.
Ехех. Мерсаж тогава. :P :-)

aHeJlua
06-15-2010, 20:47
По принцип не обичам стихове.. обаче този е уникален ако ми кажеш как се казва стихосбирката ти ще си я взема и с кеф ще я прочета :)

t1n43t0
06-15-2010, 21:15
По принцип не обичам стихове.. обаче този е уникален ако ми кажеш как се казва стихосбирката ти ще си я взема и с кеф ще я прочета :)
Честно - много ме трогна с думите си.
Стихосбирката носи името именно на това стихотворение. Казва се "Отвъд огледалото" - светлосиня е, не много дебела. Има я в книжарницата към Съюза на българските писатели. Мерсиииии за думите! :grin: :) :)

Darjavnata
06-15-2010, 21:51
Много ми хареса! Бравоо!!!! Или доста си се постарала,или ти идва отвътре.. Аплодисменти!

t1n43t0
06-16-2010, 06:50
Много ми хареса! Бравоо!!!! Или доста си се постарала,или ти идва отвътре.. Аплодисменти!
Благодаря ти и на тебе! :-) :-)

adelina1996
06-17-2010, 20:30
Имам стихосбирката ти. По принцип не обичам поезия, пиша и чета предимно проза и досега си мислех,че единствено стиховете на Петя Дубарова ме докосват. Оказа се, че съм в грешка - твоите са наистина невероятни. Поздравления, имаш страхотен талант! Желая ти много творчески успехи! :-)

t1n43t0
06-18-2010, 09:48
Имам стихосбирката ти. По принцип не обичам поезия, пиша и чета предимно проза и досега си мислех,че единствено стиховете на Петя Дубарова ме докосват. Оказа се, че съм в грешка - твоите са наистина невероятни. Поздравления, имаш страхотен талант! Желая ти много творчески успехи! :-)
Аделина, много се радвам, че я имаш. Благодаря ти за прекрасните думи. Петя Дубарова е неоспорим талант - така че е привилегия да ме сравняваш с нея. Този стил - предимно любовен, в стихосбирката, от тогава вече отсъства в писането ми, почти напълно. Сега стилът ми е малко по-различен. :) Още веднъж - много ти благодаря! :-) :-)

aHeJlua
06-18-2010, 14:01
По принцип не обичам стихове.. обаче този е уникален ако ми кажеш как се казва стихосбирката ти ще си я взема и с кеф ще я прочета :)
Честно - много ме трогна с думите си.
Стихосбирката носи името именно на това стихотворение. Казва се "Отвъд огледалото" - светлосиня е, не много дебела. Има я в книжарницата към Съюза на българските писатели. Мерсиииии за думите! :grin: :) :)
аз пък се трогнах от това, че ти си се трогнала.. радвам се че думите ми са те зарадвали :-)