PDA

View Full Version : Хиромантия



ShtrudeL
06-14-2010, 21:54
http://www.picvalley.net/u/490/122362_998.JPG


Хиромантията е наука, която изследва връзката между линиите и знаците върху човешките ръце и личността в нейното физическо, психическо, емоционално състояние, както и със съдбата и като цяло. Най-ранните източници за тая наука датират от около 2000г пр.н.е. в Индийска литература от Ведическия период. От тогава до сега тя се развива , като днешните психиатри и генетици използват анализа на ръцете при диагностициране на различни физически и умствени заболявания. Приема се, че лявата ръка е индикатор на заложбите у човека по рождение, докато дясната отразява състоянието в момента и разкрива бъдещето.


Ние притежаваме лява и дясна длан. Ако се вгледаме по-внимателно в тях ще забележим, че те не са еднакви. Върху нашите длани проличават едни и същи качества и заложби, едни и същи дарби и възможности, едни и същи затруднения и предупреждения, но и насочват вниманието ни върху вътрешни противоречия, които трябва да изгладим.
Лявата ръка отразява начина, по който се отнасяме и справяме с тези сили вътре в нас, когато сме насаме със себе си. Дясната ръка ни показва същите качества, но тук проличават начинът, по който се държим пред другите, впечатлението, което пораждаме и което бихме искали да породим.
Ние сме старателни или честолюбиви, скромни или целеустремени. Ние сме достойни за обич и сдържани или весели и харесвани от всички. Обичаме да сме център на внимание и не се впечатляваме от неприятните неща или сме толкова безпомощни, че събуждаме у другите съчувствие и всички винаги са готови да ни закрилят и помагат. С помощта на тези различни поведенчески модели най-сигурно плуваме и лавираме между подводните скали на живота. Това ще го видим върху дясната длан. Впрочем вътре в нас нещата често изглеждат по съвсем различен начин. Не искаме да показваме капризността си и постоянното си неудовлетворение, искаме да прикрием силната си склонност или пристрастеност към нещо, не искаме да изплува на повърхността гневът и омразата, но и никой не бива да забележи нежността ни, плахостта и ранимостта на нашите любовни чувства. Всичко това може да ни разкрие лявата ръка.
Това което можем да видим върху лявата ръка, обикновено се отнася до самите нас. Лявата длан не регистрира околния свят, дори и най-близкия човек, тя показва скрити заложби, влечения, страхове, желания, които таим в себе си.
Това което виждаме върху дясната ръка, е образът, който сте изградили пред другите: вашето поведение, впечатленията, които оставяте. Това е вашата ежедневна рокля или ежедневен костюм.
Във всички култури, в които съществува хиромантията или хирологията, учението за гадаене на ръка, дланта се разделя на Аз-страна и Ти-страна. (рисунка 1.)


http://spiralata.org/sp/images/stories/hiromantia1.jpg



1.Линията на сърцето.

Гадаенето трябва да започне именно с тази линия, тъй като тя носи основната обща информация за човека и за неговите емоции. Обикновено линията на сърцето започна в края на дланта, под кутрето и извитата крива върви към показалеца и средния пръст. Много е важно къде завършва тази линия. Най-разпространеният завършек е мястото между показалеца и средния пръст.

Хората с такава линия на сърцето правят компромиси с всичко. Те са дружелюбни и открити за заобикалящите ги, но не и натрапчиви. Ако линията на сърцето е къса и права, човекът е доста сдържан в своите емоции, той предпочита да таи всичко в себе си. Ако линията върви към показалеца и свършва под него, човекът е склонен към перфекционизъм, той идеализира всичко и изисква същото от другите.

2. Линията на главата (ума).

Тази линия показва как се разпорежда нейният собственик с умствените възможности, дадени му от природата. Тази линия се вижда добре. Слабото й очертаване говори за слаб интелект или за продължителна елементарна умствена дейност. Ако линията е неравна, върви на зигзаг и е с различен цвят, нейният собственик се отличава със своя злобен нрав и склонност към кражба. Съвпадането или разминаването на линиите на живота и ума е важен момент – това е мерило за душевното равновесие.

Линията на ума започва в свивката на дланта под показалеца, но може да завършва на различни места. Ако линията е ясна, дълга и се спуска надолу, това означава, че човекът не е твърде умен, а само е увлечен от работата си, вниква във всички детайли и нищо не изпуска от погледа си.

Ако линията на ума започва над линията на живота, това означава, че човекът притежава талант, безгранично честолюбие и ясни стремежи. Ако тя се раздвоява в края си, се образува т.нар. вилица. Тя свидетелства за много идеи, възникващи в главата на човека, които той осъществява през живота си. Ако линията е къса и стига да безименния пръст, това е признак на лекомислие.

3. Линията на живота.

Линията на живота показва физическото състояние на човека и разказва за неговите хронични заболявания. Особено значение има площта, която тя заема върху повърхността на дланта. Колкото по-далече е тази линия от палеца, толкова повече жизнелюбие и устойчивост притежава човекът. Ако линията е твърде близо до палеца, човекът страда от липса на жизнена енергия, депресия или нервозност.

Важно е да се знае, че прекъсването на линията на живота не е знак за смърт или силни болести. Понякога това означава рязка смяна на възгледите за живота.

Върху палеца при някои хора се наблюдават ситни къси линии. Притежателите на такива линии са извънредно нервозни хора, които се вълнуват от дреболии и силно преживяват за всяко нещо.

4. Линията на съдбата.

Линията на съдбата е симбиоза на другите линии, тя посочва предназначението на човека на този свят и разкрива смисъла на неговия живот. Линията на съдбата е уникална – тя не се наблюдава при всички хора. Това е така, просто защото много хора просто съществуват и не разбират смисъла на своя живот. Тези, които знаят какво искат и се реализират в някаква сфера, имат равна и права линия на съдбата.

При повечето хора линията на съдбата няма ясно начало. Най-често обаче тя започва от китката или от линията на живота. Тя може да се появи и на 40 годишна възраст и като правило възниква тогава, когато човекът разбере, че се е „намерил“ на този свят.

5. Линиите на брака.

Между свивката на кутрето и линията на сърцето, от външната страна на ръката, ние откриваме хоризонтални чертички, които са т.нар. линии на брака.

Под думата „брак“ не трябва да се разбира църковно венчаване или гражданско бракосъчетаване. Външните събития не се отразяват върху ръката, върху нея оставят следи само вътрешните преживявания или възможността за такива преживявания.

Затова линиите на брака посочват, че човекът, който ги притежава, е способен за т.нар. „духовен“ брак. Ако линиите са много или не са ясно очертани и са разкъсани, характерът на човека изключва възможността за щастливо брачно съжителство.

filmimilmi
06-15-2010, 00:46
Сред търговията на лъжи, които съществуват почти от зората на човешката история, хиромантията бих я класирал на едно от първите места. Скептично съм настроен към идеята, че бръчките/линиите, които се получават от сгъвката на ръцете могат да разкажат за съдбата и характера на човек. Ако циганка(типичния стереотип за гадателки на ръце) ти гледа на ръка, обикновено ще увърта около това, че си имал трудности, че си ги преодолял, че ще забогатееш, че ще си здрав, разтягайки локуми с множество възможни интерпретации. Каквото и да каже ще ти се струва вярно защото няма как да не нацели човек, който никога да не е срещал трудности, да не е бил разочарован или пък да не се надява на късмета си. :) Естествено може и да греша боравейки с толкова груб скептицизъм, но замислете се логично, на ръцете ви виждате ли записани имена, събития,... или каквото и да е на "език", който да може да прочетете? :)

ShtrudeL
06-15-2010, 03:04
ЗНаеш ли и аз не го вярвам напълно,но циганките както казваш ти могат само да си измислят. Това,че толкова много ромки говорят глупости..именно това кара хората да не вярват в хиромантията...(както казах и аз не вярвам напълно,просто се интересувам ^^) и една такава циганка си няма и на идея коя линия за кое отговаря и какво означава и т.н...може би ако искаш да ти гледат на ръка (хах) трябва да отидеш при някой,който е по-напред в тази наука...Аз бих xD Едва ли щях да му повярвам,просто ще ми е интересно да ми обясни как пък точно това ще ми се случи заради еди коя си чертичка на ръката ми. :Р

Веднъж както си стояхме с една приятелка,една циганка дойде от нищото и без да ни гледа ръцете (тя да беше посмяла буу) като почна да ни вика "Теб те мисли руС мъж със сини очи,много ша си щастлива!) xD от което ми стана много смешно и не се сдържах,а тя си продължи да си дърдори.


Едит: По едно време почнах да се плаша от себе си и от това от какви неща се интересувам ама не мога да се спра ебаси. xD Интересно ми е. Дори четох за картите Таро,че се деляли на някакви аркани,които даже не знам какво означават пък ми е ужасно любопитно. ^^

gandalfepi4
06-15-2010, 09:25
мен много ме кефи самата система-нещо което грам не е свързано с теб(меркурий, домът на сатурн) е (уж) закодирано по някаква неведома причина на крайникът с който си бършеш гъзо или си пляскаш месото и това може да бъде разчетено от човек с IQ много под средното, посредством мъгляви и двусмислени (безсмислени?) пророчества, които се отнасят за някакви посредствени, ежедневни, маловажни събития и в 90% от случаите не се сбъдват НО звучат авторитетно заради силни и неразбирамени думички като "енергии, аркани, древните, магия, карма, чакри, сили, магнетизми и тн."...

за 2 левчета едн'о я'йце баткоо O:)

changess
06-16-2010, 14:38
Напоследък ужасно многоо се запалих по гледане на обикновени карти, ама скоро мисля да си взема и таро, сигурно лятото ще ги разуча. 8-)
Не всичко, което няма логично обяснение е измама. 8)

bebity92
06-19-2010, 16:11
На мен също са ми интересни тия линия на ръката,незнам до колко е върно,на е интересно.Но като се замисля може и да има нещо вярно,защото Господ не създава хора с едни и същи отпечатъци и черти на ръцете,така,че съм малко объркана.

zink
06-27-2010, 17:46
обаче аз неам линия на живота а линията на ума ми минава през цялата ръка напрао я дели на 2 половини хахах някой иска ли да ми го разтълкува

hgfh
07-03-2010, 10:20
^ И аз като тебе имам линия ,която минава през цялата ми длан (лява) , обаче въобще , ама въобще не мога да се ориентирам, коя е тази линия (или по скоро на какво).

Иначе темата си е супер =; .

kadishona
07-03-2010, 17:39
Няма значение какви са ти линиите на ръцете, име значение колко са ти здрави ръцете!

Няма значение в кой месец си роден, има значение къде си роден!

Housemusikk
07-14-2010, 08:52
Няма значение какви са ти линиите на ръцете, име значение колко са ти здрави ръцете!

Няма значение в кой месец си роден, има значение къде си роден!
И месеца има значение повярвай ............. и аз незнам как и защо , но 80% от нещата в зодиите са вярни