PDA

View Full Version : афти къде не тряя ги има



limonadko_RS
06-15-2010, 09:36
Клинична изява.

Типичните афти се виждат като малки бели или белезникави петънца с диаметър няколко милиметра, заобиколени от ореол от зачервена лигавица.Могат да се появят навсякъде по лигавицата на устната кухина-устни,бузи,венци,език,сливи ци,небце и небни дъги.Дават болезненост,особено при консумация на твърди храни (поради механично дразнене) както и на такива с повишена киселинност (химично дразнене)-плодове и зеленчуци,кисело мляко,супи с оцет или зеленчукови такива, яхнии и сосове с доматен сок или пюре и др.

В най-добрия случай афтите протичат без общи оплаквания и изчезват за 1 до 3 седмици.Твърде често обаче,те допълнително се инфектират от бактерии и гъбички,което води до прояви на висока температура, уголемяване на подчелюстните лимфни възли,кървене.

да ве ама забравили да кажат че и по кура излизали.. ся отивам да си го топна в дезенфекцираща течност.. (смрадлика) поне така ми каза лекарят последните 2 пъти.за 3ти път ми излизат..през огромен интервал са доста месеци ,дайте идея що може да излизат .

и никоя не ми прваи свирки ако си мислете че така мое да съм са заразил ^^
дайте некфи мнения за кфо така излизат там ве да го ....дразнят