PDA

View Full Version : Отличник - Зубар



awerw
06-15-2010, 09:29
Така тази година ще завърша за първи път с пълно 6 откакто завърших 4 клас 5 клас с една 5 по БЕЛ а 6 с две 5 по БЕЛ и Рисуване и тази година съм отличник и веднага почнаха да ме наричат зубар :x дори тази компанийка с която се движа ебаси ся тряя ли секи който е пълен отличник да е зубар, цяла година съм учил само по история и биология по химия физика география НЕ и веднага зубар ешш ги еа :-x и така въпросът ми беше ако не сте разбрали тряя ли секи пълен отличник да е зубар :o

awerw
06-15-2010, 09:36
е на мен рекорда ми е около час да уча и то не да уча а да преписвам една биография колкото да нямам 2 :?

SmilezZz
06-15-2010, 09:50
Не им обръщай внимание..По-веротно е да ти завиждат за добрия успех - игнорирай ги..Няма смисъл да им обръщаш внимание..
Относно въпроса - НЕ,не всеки отличник е зубър

Chacho
06-15-2010, 09:53
Като станат студенти всички стават зубари :D

Molzinka
06-15-2010, 10:03
Не им обръщай внимание..По-веротно е да ти завиждат за добрия успех - игнорирай ги..Няма смисъл да им обръщаш внимание..
Относно въпроса - НЕ,не всеки отличник е зубър

+ 8-)

ecstazy
06-15-2010, 10:24
завистливи лузъри. Зубар е човек, който си наизустява тъпия урок за да има 6. Земи им затвори устите че много ме дразнят такива. Тъпи ама и на всичкото отгоре теб те обиждат. Пффф има ОГРОМНА разлика м/у отличник и зубар. Ама няма кой да го проумее :-x

haxh
06-15-2010, 10:31
зубър е тоя, който учи урока на изуст, но нищо не разбира какво учи и, ако го прекъснат не може да продължи

awerw
06-15-2010, 10:32
аха разбрах мс за отговорите :)

changess
06-15-2010, 10:33
И те са зле и ти си зле. Защо изобщо някой трябва да се срамува, че си е научил урока?!

awerw
06-15-2010, 10:39
ами то не е срамно но винаги има такива дет се подиграват :?

amk933
06-15-2010, 10:58
зубър е тоя, който учи урока на изуст, но нищо не разбира какво учи и, ако го прекъснат не може да продължи

Точно...аз също уча бая защо си имам цели и т.н., но да седна да наизсутявам и зубря дефиниции няма как да стане. И не, не всеки отличник е зубър. Зубър е този, на когото като му дадеш да си приложи знанията, ти реве, че във въпроса не го питат за дефиниция и не знае как да ги приложи. Папагалщината е зубрене. В това да знаеш и да разбираш много от нещо, няма нищо лошо.

Не си зубър. :)

ameli
06-15-2010, 11:03
не си зубЪр.. и аз имам 6 по всичко, ама не съм отваряла учебник от не-знам-вече-колко години.. 8-)

angel4eto100
06-15-2010, 11:05
ами то не е срамно но винаги има такива дет се подиграват :?

И ти се засягаш? Е това вече е тъпо...Учи си и хич да не ти дреме като станеш нещо повече от тях няма да съжаляваш. И кви приятели са тези дето ти се подиграват :o

tnp123
06-15-2010, 11:17
Ми то и мене ме наричат така, нямам пълно 6 но се справям доста по добре от мнозинството....е уж само на шега, или като са ядосани. Общо взето сега новия клас се държи много по добре, отколкото идиотите в предишния. Иначе това е само завист. Гледай да не се отлъчваш от компанията, не си заслужава. :)

Paramour
06-15-2010, 11:19
не си зубЪр.. и аз имам 6 по всичко, ама не съм отваряла учебник от не-знам-вече-колко години.. 8-) ми ту 8-)

sasheto0o
06-15-2010, 11:50
OMG !! Има огромна разлика между зубър и отличник.Ще ви дам пример.Има едно момиче от класа..Постоянно учи,не излиза от тях,абе нещо страшно...А какво стана днес ? Аз с успех 6.00 , тя - 5.90 или нещо такова :) И да вметна,че много рядко отварям учебник.. Каквото запомня в клас :)) ( 8 клас съмм )

L0ST
06-15-2010, 12:07
Моя успех също е висок, от порядъка 5.90+... Това не значава, че съм зубар и приятелите ми го знаят, макар че обичат да ме бъзикат с това - приемам го на шега и с усмивка се бъзикам и аз с тях. Това, че си отличник не те прави зубар, но ако учиш на изуст всичко - това вече да, а още по - смешно е ако учиш по цял ден и най-накрая - нищо. Единствения предмет, по който отварям, макар и рядко е математиката, все пак съм в математическа..

Така че, хич да ти не пука какво ти говорят другите и да не ти посича акъла да се правиш на по-глупав от колкото си, че да не се заяждат с теб ;)

Slave4You
06-15-2010, 13:19
Според мен зубрачеството е като начин да държание.. поне аз така го възприемам. За мен зубар е човек, който не че учи по цял ден, ами говори само за учене, иска той винаги да знае най-много, не дава на никой да знае повече от него по никакъв начин, да не дава домашните си и да не иска да помага на останалите и така.. Няма нищо лошо в това някой да е амбициозен, стига по този начин да не влие на останалите хора негативно.

BabyBluee
06-15-2010, 13:21
Ей тва пък ми е много странно някой като каже зубар! .. Аз доколкото знам това беше 1 животно.. 8-)

WaterLilly
06-15-2010, 14:12
Срам си за всички "зубари" с тоя правопис.

sm_95
06-15-2010, 14:44
Отличник и зубар за две съвсем различни неща. Отлични просто му върви училището, по лесно му е да помни и не се депресира ако не винаги е напълно перфектен.
Зубара учи по цял ден и цяла нощ. Не мисли за нищо друго освен за училище и ако по изключение искара 5 а не 6 се изпада в паника, започват сълзи и драматисиране. Да даде домашно? Хах това за него си е престъпление, прави всичко възможно да е най-добрия и да закопава съучениците си.

awerw
06-15-2010, 14:57
е домашно и аз не давам нито пък подсказвам 8-) като не са си научили няма я да им искарвам аз оценката :lol: пък и си мразя класа :booooomb:

ecstazy
06-15-2010, 15:01
ти си този дето трябва да се подиграва, защото те са тъпи като г*з , а не ти :)

WaterLilly
06-15-2010, 15:05
ти си този дето трябва да се подиграва, защото те са тъпи като г*з , а не ти :)
Спорен въпрос е дали не е тъп. Можеш да имаш 6 по всичко и пак да си галош. Оценките не те правят нито тъп, нито умен.

DieselBlood
06-15-2010, 15:46
От 6ти клас учебник не съм отварял,а завършвам с 5 и нещо всяка година.

BladeDancer
06-15-2010, 16:07
Зубър е животно... Както и да е няма за какво да те наричат зубър освен ако не си някой постоянно пред учебниците и пренербрегваш другите неща за тях. Аз лично не си правя труда да уча и си имам хубави оценки и идиотите ( недораслите) от моя клас ми викат зубар ама не ми пука, защото не съм такъв пък и само те мислят така :D. Казвам ти тези които са още в детската градина мислят така. Просто ги върни по местата като им се измееш в лицето с едно "деца".

fenastz
06-15-2010, 18:06
Щото си гаден зубър :wink:

Спокойно, след време ще станеш като другите :)

jo0zy
06-15-2010, 18:32
ами то не е срамно но винаги има такива дет се подиграват :?
За какво те подиграват?? Че ти искаш да имаш бъдеще за разлика от тях ли? Мен в 5-ти клас всички също ме наричаха така и аз много се сдухвах, макар че не бях единствена. Просто не трябва да им позволяваш да те подиграват. Пък и ти си този, който всъщност трябва да подиграва тях. Няма смисъл да казвам като другите, че има разлика между отличник и зубър.

FlowerPower
06-15-2010, 19:46
ем подигравай ги и ти тях, тъкмо си имаш повод 8-)

pamii
06-15-2010, 19:52
Зубър не означава да знаеш, а да учиш всичко на изуст. Ако е така, то тогава няма причина да им се сърдиш! :-o

dan23
06-15-2010, 19:56
аз до сега винаги съм бил с 6 (7 клас съм) ,но не съм учил повече от час , час и половина

pamii
06-15-2010, 20:12
аз до сега винаги съм бил с 6 (7 клас съм) ,но не съм учил повече от час , час и половина

Е благодаря за инфото, ама специално някой ли те попита колко часа на ден учиш, че да пишеш?! :lol:

ritobis
06-16-2010, 06:55
Аз от 1-ви до 7-ми клас писах домашните си отчасти а за учебници неможеше и дума да става а пък съм имал по-висок успех от твоя.Това значи ли че съм зубар.Ама от една страна ме кефеше щото всеки ден ходих да ритам с приятели, а другите хора от нашия клас които изкарваха като моя успех изобщо не слизаха и много се дразнеха.И по едно време ми викаха че съм зубар

Lucho
06-16-2010, 08:54
Зубър си. Принципно е такава системата - който има хубави оценки е зубър. В другите страни не е така, но в България е факт.

kris4ety14
06-16-2010, 09:48
Не мога да се вкарам в категорията "Зубър", но доскоро бях обсебена от това постоянно да чета, уча и се пренебрегнах сериозно. С радикалната промяна на стратегията, разбрах, че съм достатъчно надарена и шестиците идват без да влагам много труд и успехът се запази почти на същото ниво(падна само по 1-2 предмета, където си трябва повече занимавка 8-) ), на което беше и преди. Колкото до общуването с другите хора - това, което ме спасява от положението на асоциална личност, е, че имам богата обща култура и мога да плямпам на всевъзможни теми.
А от другата учебна година ще си имам съквартирантка, която е доста стеснителна и ще се постарая да не повтори моите грешки и ще и помогна бързо да привикне към разкрепостените момиченца и момченца от големия град 8-) .

blue_ice
06-16-2010, 16:15
Добре изяснихме го това, че отличника е този, който учи за знания, а зубър, този, който си наизустява уроците без да ги разбира и го прави само за оценките...а това, че не си даваш домашните на другите и не обичаш да подсказваш кво общо има? чесно ли е, че аз цяял ден съм си скъсала задника да прая някво ш*бано домашно по английски 3 часа и с последните си нерви после почвам да уча за още 2 контролни и на другия ден няква ми вика имаш ли домашно и го преписва буквално за 3 минути, че и после на сичкото отгоре по време на едно от въпросните контролни праща бележка на едно момиче, цитирам "1-7 отговори?" на кво прилича тва? ами ако даскалката, която бтв е адски строга го види тва ще ги изгони и двете с двойки? чесно ли е, че едната си е учила уроците и се е подготвила, а другата е куфяла цял ден и си е мислила "абе кво ще се тормозя, я напрао да препиша от някой"? хубаво е да искаш да помагаш на другите, ако имат нужда, аз лично ако правя контролно и ми остане време ще видя дали не мога да помогна на някого или да видя допуснал ли е грешка, че да му кажа да си я поправи.. ама тва някой редовно да ми идва неподготвен и само ми изкарва оценки на чужд гръб си е чисто нахалство! Не казвам, че и на мен не ми се е налагало някой път да препиша домашно, но не го правя с мисълта, че секи ден така ще правя и накрая ще имам оценки кат тия дет учат

missperfection
06-16-2010, 16:21
kris4ety14 , трябва да ти кажа , че те познаваааааааам и тея неща дето ги пишеш тука са ми доооста смешнички!!! Първо - изобщо не си надарена, а си пълен идиот!Второ тва, че си чела някоя и друга енциклопедийка и че гледаш Animal Planet наистина ти е обогатило общата култура , ама тва не значи че не си асоциална личност! Постоянно плямпаш някви е такива глупости дето си научила оттук оттам , които никой не го интересуват!А колкото до това последното ,че ще помогнеш на съквартирантката ти да привикне към РАЗКРЕПОСТЕНИТЕ момичета и момчета е най-голямата тъпотия дет може да ти дойде на ума!!! Ти си толкова задръстена , че дори нз някога излизала ли си през живота си ..... Абе мноооооооого си зле !!!!

terii
06-16-2010, 16:33
Явно наистина ти завиждат.. И не всеки отличник е зубар :)) думата зубар не значи човек който има добър успех.. ами човек който наизустява определено нещо ; )))

stelSs21
06-16-2010, 17:22
Аз много пъти съм завършвала с 6,00 включително и тая година, но не мисля, че съм зубър.Винаги съм имала време за всичко, не съм стояла по цял ден да уча вкъщи, единствено тая година дето имаше един период, в който не излизах много понеже всички учителки ме натискаха да ходя на олимпиади ,а те баха една след друга, трябваше да се подготвям и за изпитите и т.н.На мен също мн хора ми викат зубър , но аз не се обиждам, в смисъм всичко е на шега не се впрягай. :)

magince
06-16-2010, 17:48
Като станат студенти всички стават зубари :D

хаха +

shakira96
06-16-2010, 17:54
В България всеки, който има отлични оценки е зубър. Зубър означава човек, който учи всичко на изуст. :?

CrAzYanDlaZy
06-16-2010, 19:34
има разлика между зубър и умен... зубърът учи наизуст, с една дума не вниква в нещата, а просто ги заучава, докато умният разбира, това което учи и вниква в него ...

ArrowsOfDeath
06-16-2010, 22:20
Като ти кажат, че си зубър, им отвръщай с това: - А ти двойкаджия или идиот си?

zero
06-17-2010, 06:32
Малък си още да разбереш...
Има хора, които подхождат с разбиране към материала -> това са хора, които са ценени от учителите и са възнаграждавани дори тогава, когато не са толкова добре подготвени, но подхождайки с акъла си се възнаграждават. (не е задължително да е с 6)
Има и хора, които не им стига да прочетът урока 1/2 пъти иии почват да го учат на изуст, дума по дума ;) за жалост доста често се оплитат сами в думите си, понеже и те не знаят какво означават :D
(те пак се възнаграждават, но са по-ощетяване при оценяването, не е задължително да е с 6 разбира се)
(това са 2та типа хора, които учат)
Т.е искам да кажа, че може да си зубар и да не си отличник, но може и да си отличник и да не си зубар ;)
Трябва да се подхожда с разбиране, а не със зубрене :}
Всички казват защо по дяволите ми е например математика ?
Къде ще ми потрябва този шибан корен квадратен ???
Еее математиката наистина няма да ви трябва, но тя ви учи да мислите, ред на действие, рационалност, да решиш една задача е все едно да решиш един проблем.
Всяка една наука си има предназначение...

ArrowsOfDeath
06-17-2010, 10:10
Много са ми смешни някви, дето една книга не са прочели, обаче като им дадат да научат нещо по литература, така наизустяват някъв материал от нета, пълен с термини и изказвания, на половината от които не знаят значението :lol: Толкова са ми жалки тея образи, понякога даже им се смея в час и ги прекъсвам да им гледам излагацията :razz:

spexx
06-18-2010, 21:09
абе зубъри ca задръстените , които само мислят за оценки и учебници ; x

Pwnmaster
06-18-2010, 21:20
Мне, не съм животно та да съм зубър. Човек съм :)

misspraskofkaa
06-18-2010, 22:14
зубър е тоя, който учи урока на изуст, но нищо не разбира какво учи и, ако го прекъснат не може да продължи

+1 :wink:

ElinoOor
06-18-2010, 23:29
Не се обиждай от глупави хора..
И мен все ме 'обвиняват' ,че съм философа на класа или психолога на класа.. не съм отваряла учебници от мноого време,нещата ги знам от обща култура. Не уча,нищо че ме влекат предметите. Моите отлични оценки по литература и психология примерно са плод на талант,с който злоупотребявам.. 8-)

Ton4o13
06-19-2010, 06:30
Аз си уча, понякога повече, но в никакъв случай не наизустявам уроците! Дори са ме хвалели, че имам трайни знания, което и сам мога да си преценя. Уча си нещата със самосъзнание, не просто ей така, задълбочавам се в материала и не го правя само заради училище - просто ми е любознателно и интересно.

И какво става - в училище ме наричат зубър, най-вероятно заради оценките ми. Те сигурно си мислят, че уча по 100000 часа на ден, което въобще не е така. Уча си като един нормален човек. :)

06-19-2010, 06:34
не е вярно ти не си зубър , а си умен .Твоите приятели сиг. ти завиждат просто не им обръщай внимание ;)

Luscious_Heart
06-19-2010, 10:28
Зубърите са тъпи, защото не влагат логика. :)
Нямам проблеми с предметите. Уча по 1 час на седмица. Максимум. Най-много време отделям на домашни по математика и на преговаряне на думи по немски и английски - то логика има в първия, но все пак думи са, искат труд. :)

Ще цитирам един пост, който бях чела тук... Евала на хората, които се разбиват в дискотеката до 3 часа през нощта, стават в 7 сутринта на училище и пак си знаят материала.

ArrowsOfDeath
06-19-2010, 10:41
Пак ще си хвана стипендия за отличен успех, а пък да седна 1-2 в седмицата за 30мин да уча, а други хора, които отделят по часове на ден я хванат, я не :razz:

ladyc
06-20-2010, 10:30
завистливи лузъри. Зубар е човек, който си наизустява тъпия урок за да има 6. Земи им затвори устите че много ме дразнят такива. Тъпи ама и на всичкото отгоре теб те обиждат. Пффф има ОГРОМНА разлика м/у отличник и зубар. Ама няма кой да го проумее :-x
+1 Аз съм отличничка,ама всички ме мислят за зубър.Просто ги игнорирай,защото ако започнеш да се заяждаш и темоподобни,ще паднеш на идиотското им ниво.

iveto8
06-20-2010, 15:03
завистливи лузъри. Зубар е човек, който си наизустява тъпия урок за да има 6. Земи им затвори устите че много ме дразнят такива. Тъпи ама и на всичкото отгоре теб те обиждат. Пффф има ОГРОМНА разлика м/у отличник и зубар. Ама няма кой да го проумее :-x

:wink: така ее :]]

to0niTy
06-22-2010, 22:04
завистливи лузъри. Зубар е човек, който си наизустява тъпия урок за да има 6. Земи им затвори устите че много ме дразнят такива. Тъпи ама и на всичкото отгоре теб те обиждат. Пффф има ОГРОМНА разлика м/у отличник и зубар. Ама няма кой да го проумее :-x
+1 Аз съм отличничка,ама всички ме мислят за зубър.Просто ги игнорирай,защото ако започнеш да се заяждаш и темоподобни,ще паднеш на идиотското им ниво.

Anonimen00
06-23-2010, 11:09
виж сега зубър е човек , който учи уроците си на изуст и не разбира нищо от това което казва . Мисля , че приятелите ти не знаят точното понятие - правете разлика между - умен - зубър - отличник и т.н.
Нищо лошо няма в това да си отличник , просто ти завиждат

viqnkababyy
06-23-2010, 11:11
Еми незнам на каква основа ти викат така, обаче и аз завърших с 6.00 и всички в класа и от компанията и на мен ми викаха зубър.
Това е просто вид закачка, не се впрягай толкова!

DaemonBoy
06-23-2010, 11:27
Зубър за мен е човек, който учи наизуст, учи механично, не влага никакви усилия да разбере самият материал. Аз от 7 клас не съм бутвал учебник и миналата година(дай Боже и тази) ще завърша с 5.50. Така че спокойно

sweetCookie
06-25-2010, 19:56
горките... съжалявам ги.. навярно просто завиждат, че ти без много усилия имаш 6 .. а те жалките, колкото и да си блъскат главиците не могат :D има огромна разлика между човек, който си наизустява уроците просто защото не може да ги научи иначе и на следващия дан вече не помне нищо и човек, който не просто учи урока, а го усвоява. :)

MonicaaL
06-25-2010, 20:12
зубър е тоя, който учи урока на изуст, но нищо не разбира какво учи и, ако го прекъснат не може да продължи

Точно...аз също уча бая защо си имам цели и т.н., но да седна да наизсутявам и зубря дефиниции няма как да стане. И не, не всеки отличник е зубър. Зубър е този, на когото като му дадеш да си приложи знанията, ти реве, че във въпроса не го питат за дефиниция и не знае как да ги приложи. Папагалщината е зубрене. В това да знаеш и да разбираш много от нещо, няма нищо лошо.

Не си зубър. :)

аз съм на същото мнение :)

tarlyo
06-26-2010, 12:19
ХАхаха зубър !!!

Ryapoff
06-26-2010, 12:44
ХАхаха зубър !!!
Хахаха, футболис'! Да виждаш огромната прилика? Единствено комплексарите подиграват - по-добре да си гледаме в собственото канче и да искаме да изпреварим другите. Без значение дали разбират урока или просто го зубрят.

vilityyy96
06-26-2010, 14:46
И аз завърших тази година седми клас със 6.00 и нямаше как да не чуе.. зубъъър :-x къв зубър бе.... много се дразня щото аз само по български и математика учих тая година заради изпитите, по друго не съм чела.

tarlyo
06-26-2010, 16:13
ХАхаха зубър !!!
Хахаха, футболис'! Да виждаш огромната прилика? Единствено комплексарите подиграват - по-добре да си гледаме в собственото канче и да искаме да изпреварим другите. Без значение дали разбират урока или просто го зубрят.
Леле, направо се комплексирах от това, че пича е завършил с шест. ;\

Luscious_Heart
06-26-2010, 16:21
^ ти нямаш ли си друга работа? 8-)

tarlyo
06-26-2010, 16:23
Не, работата ми е да седя тук и да си избивам комплексите.

Ryapoff
06-26-2010, 16:40
Не, работата ми е да седя тук и да си избивам комплексите.
'Ми продължавай, аз ще гледам къде грешиш. В тази тема ме подразни коментара ти, не знам дали не беше ироничен, но все пак си беше тъп. И си ти го казах, а това, че продължаваш да флуудваш и да ни занимаваш с глупости си е твой проблем. В миналото си мнение не казах, че пича те е комплексирал, а че си комплексар!

BiGBaDWolF
06-26-2010, 23:00
Щом можеш и имаш желание да знаеш и да си умен никой не може да ти каже нищо ! :)

fenastz
06-28-2010, 17:26
Тук важи аксиомата

Футболист>Зубър

Tankpush
06-28-2010, 21:27
на мен ми викаха зубар... и там още 2-3 приятеля... учебник не съм отварял цяла година само на записки в час които са едни разкъсани ту пиша нещо другото приятеля го пише и накрая кат седнем отворим тетратки под масата и свързваме нещо и айде зубари сме -.- яко к'во

XTREMEFREERIDE
06-28-2010, 21:48
Има ОГРОМНА разлика между отличник и зубър, ама нали се сещаш, че това не е за завистници?! Когато хората завиждат започват да те наричат с първото нещо, което им дойде на ум, пък ти (умнико) започваш да им се връзваш. Аплодисменти.
:)

ImmortalSportFreak
06-28-2010, 22:00
Защо хората за да се защитават че не са зубъри започват да обяснават как не учат и т.н. .. Зубър е човек който не мисли и когато иска да изкара оценка започва да учи уроците механично без да ги разбира и ако ги прекъснеш се ядосват и не могат дума да обелят по темата освен ако не започнат от начало. :lol: :lol: 8-) Умният човек запомня в час важните неща по материята или учи по-задълбочено за предмет към който проявява повече интерес и иска да има повече знания. :)

darkPaladin
06-28-2010, 23:23
аз много се нервех на такива теорията те имат 6 аз 5

на масата за аутопсия обаче аз имах 6 те имаха 3 по милост

ibojilow
06-29-2010, 05:37
Не им обръщай внимание..По-веротно е да ти завиждат за добрия успех - игнорирай ги..Няма смисъл да им обръщаш внимание..
Относно въпроса - НЕ,не всеки отличник е зубър
Абе на тая възраст ще е малко трудно да му завиждат, по скоро му се подиграват.. Не може цялата ти компания да има 3-4 а ти да страниш от нея с 6.. Хубаво е да си имаш добрите оценки, но е по-хубаво да си имаш добрите приятели който винаги ще ти помогнат, отколкото противните зубъри, който и на моменти даже госпожите не харесват. Не си зубър, но и да си ако се отделиш от групата ще станеш.

LaCritic
06-29-2010, 07:33
Завист.. Ти пък им кажи, че са глупави, щото имат слаби оценки.

LaCritic
06-29-2010, 07:35
Завист.. Ти пък им кажи, че са глупави, щото имат слаби оценки.

Name
06-29-2010, 07:56
Не се връзвай.Просто не им обръщай внимание.По-умният винаги отстъпва,а глупакът се върти винаги около глупостта си. :D