PDA

View Full Version : 8 клас - Варна



FancyGirl
06-15-2010, 11:43
Така днес завърших 8 клас иухуу :grin: Та ще кандидатствам в Варна в Търговска гимназия Г.С Раковски, но нищо не ми е ясно така де.. с какви документи да отида. Нито датите са ми ясни. Звънях на три номера в училището никой не отговаря, а датите на мога да ги намеря в интернет така като те нямат нито сайт нищо.. ако има някой от Варна да ме насочи, ще съм му безкрайно благодарна. На 17 сега ще ходя за да кандидатствам но бих желала малко повече информация..

breathslow
06-15-2010, 12:36
Така .. кандидатства се от 2 до 6 юЛи не когато искаш ти :) ( поне така е за София но не е възможно там да е различно защото някой държат изпит след 8 клас и трябва да се чака ) . На 7 ми ще се обявява резултата.

Документите :

1. Заявление за класиране по образец на училището. (това ти го дават те )
2. Копие от свидетелството за завършено образование - 8 клас.
3. Копие от медицински документ даващ преценка, че специалностите за които се кандидатства не са противопоказни за здравословното състояние.

Надявам се да ти е станало ясно :))

FancyGirl
07-02-2010, 16:31
СОУ "Димчо Дебелянов" Варна
ВТГ "Г. С. Раковски", Варна
СОУ "Найден Геров" Варна

Ако някой има информация за тези учлилища, да помата. В голяма дилема съм..

stelSs21
07-02-2010, 16:36
Ами определено е по-добре Търговската отколкото СОУ, чувала съм добри мнения, затова и ще уча там от тази година.А иначе трябва да отидеш да подадеш заявление до 6 юли включително.

FancyGirl
07-03-2010, 14:16
Ами определено е по-добре Търговската отколкото СОУ, чувала съм добри мнения, затова и ще уча там от тази година.А иначе трябва да отидеш да подадеш заявление до 6 юли включително.

Аз съм подала и ми казаха, че вероятно съм приета и на трите места. Дори в Димчо Дебелянов искаха веднага да говорят с директорката да уча там но просто в това училище ме хвърлиха в размисли и страсти за това къде да уча в крайна сметка..

NnIkITYy
07-03-2010, 15:07
ами от личен опит да кажа че съм учила в Найден Геров от 5 до 7 клас и бях много доволна от преподавателите , но не знам как са с подготовката в горните класове :)

MissChocolate
07-03-2010, 15:45
В "Димчо Дебелянов" .. не ходи.. от 1 до 7 клас съм там и мога да ти кажа,че не е нищо особено. Учителките просто те преценяват от първия момент и нататък не можеш да им промениш подхода към самата теб. Плюс това, не знам дали си разбрала, но техните резултати са най-слабите на матурите след 12-ти клас.

За "Найден Геров" съм чувала хубави отзиви. Съветвам те да пробваш там.

FancyGirl
07-03-2010, 17:24
В "Димчо Дебелянов" .. не ходи.. от 1 до 7 клас съм там и мога да ти кажа,че не е нищо особено. Учителките просто те преценяват от първия момент и нататък не можеш да им промениш подхода към самата теб. Плюс това, не знам дали си разбрала, но техните резултати са най-слабите на матурите след 12-ти клас.

За "Найден Геров" съм чувала хубави отзиви. Съветвам те да пробваш там.

Ами доста лоши мнения чух за Дебелянов и май ми остават двата варианта но ако ме приемат в Търговската, сигурно ще е тя. А и това СОУ ми е доста далеко, един ми казва тач учат зубари, друг ми казва там са олигофрени и идиоти. И затова то отпада. Ако имате още информация ще съм ви благодарна да я споделите.

NnIkITYy
07-04-2010, 13:23
еми то честно казано не можеш да намериш училище в което да няма нито зубари, нито идиоти . всякакви ги има навсякъде :) зависи вече от теб в кое у-ще специалността ти харесва повече

FancyGirl
07-04-2010, 15:19
Да права си всяко си има предимства и недостатъци.
Търговската е на центъра има хубава специално но вътре е доста зле положението със сградата.
Найден Геров ми е на 15 минути от нас, хубаво е, голямо е, преподавателите май са добри.
Ще видим какво ще стане. Благодаря ви !!

Paramour
07-04-2010, 18:24
ами от личен опит да кажа че съм учила в Найден Геров от 5 до 7 клас и бях много доволна от преподавателите , но не знам как са с подготовката в горните класове :)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: и ти ли?! Кой набор си? 8-)