PDA

View Full Version : много съм нисък ;(



delux4eto
06-15-2010, 14:23
Здр, вече съм 7 клас но съм някъде 152-153 см и това ме притеснява нещо трябва да ям или? моля ви чакам съвети !

filmimilmi
06-15-2010, 14:43
Нескуик + баскетбол. :)

delux4eto
06-15-2010, 14:48
незнам дали нескуика ще помага но съм чувал че морковите помагат за растежа но незнам дали е вярно

Paramour
06-15-2010, 15:44
Първо вместо да мислиш колко си висок се замисли за правописа си...неграмотник! :( :x :x
Второ: Вече имаше няколко такива теми, нищо не ти пречи да ги потърсиш...
по темата: Всичко е до ген! Или казано по друг начин: Ако майка ти и баща ти са високи и ти ще си висок. А иначе ако можеш да пробваш с волейбол, баскетбол, както и упражнения на лост.

elizabethg
06-15-2010, 15:49
Това е гадно...Височината е гено заложена!Чувала съм обаче,че някои неща помагат за разтежа:1) пълноценна храна 2) здрав сън и упражнения за разтягане...Примерно много подскоци и висене на лост.
Започни да тренираш някакъв спорт,примерно баскетбол! :)

MrBeaN
06-16-2010, 12:52
хх аз тренирам спортна гимнастика 7 ми клас съм и съм 148 см ...

Mitkoni
06-16-2010, 17:30
Виж са...лягай си рано,наспивай се и спи по повече понеже чрез съня се отделя хормона мелатонин който подпомага растежа!
ЯЖ!Колкото и банално да звучи яж повече здравословна И РАЗНООБРАЗНА храна.Морковите също спомагат за отделянето на някакъв хормон на растежа(не се сещам за името му в момента)
Съвети:
1.Ходи по-често в час по български и слушай какво ви говорят(не че съм от най-грамотните просто съвет :))
2.Не се комплексирай и приеми себе си!

GabyLinnkka
06-18-2010, 07:41
Вълшебната формула на NESQUIK®, омагьосала милиони деца по света, вече е с още повече полезни витамини и минерали.

NESQUIK® Plus съдържа 7 витамина за здравословен растеж и 2 минерала за здрави кости. Така може винаги да сте сигурни, че любимата напитка на Вашите деца им носи не само удоволствие, но е и изключително полезна за пълноценното им развитие.

Зарадвайте малкия палавник с чаша (200 ml) нискомаслено прясно мляко (1,5%) с NESQUIK® и така ще му осигурите 1/3 от
Референтната стойност за хранителен прием (РСХП – необходимата дневна доза, за здравословно развитие) от калций и 1/6 от РСХП от витамини В1, В6, В5, ниацин, фолиева киселина, магнезий, витамин С и витамин Е.

Несъмнено знаете колко необходими са витамините и минералите, които съдържа NESQUIK® Plus, но дали наистина може да си припомните за какво точно се грижат те? Приготвили сме ви кратко обяснение за всеки един от тях.



Калций – помага за развитието на здрави кости и зъбки. При децата костите растат бързо и затова калцият е от такова голямо значение. Дори когато растежът е по-бавен, необходимият дневен прием на калций при децата е от 2 до 4 пъти по-голям на килограм, отколкото при възрастните.




Магнезий – не е толкова известно, че този елемент е от същото значение за изграждането на силни и здрави кости, както калцият. Затова не забравяйте, че той трябва да бъде включван в дневното меню на Вашите деца.






Витамини В1, Ниацин (витамин В3) и Пантотенова киселина (витамин В5) помагат на организма да превръща храната, която Вашето дете приема, в енергия. То може да я използва за да расте, учи и играе.






Витамин В6 помага за усвояването и използването на белтъчините при изграждането на кожата, мускулите и нервите. Подобно на другите витамини от В групата, той не може да бъде складиран от организма. Затова се налага храни, съдържащи витамин В6, да бъдат регулярно включвани в диетата на Вашите деца.





Фолиева киселина - помага на организма да произвежда червени кръвни телца. Според нови медицински изследвания, приемът на достатъчни количества от този витамин може да предпази Вашите деца от сърдечно-съдови заболявания.







Витамин С е от голямо значение за изграждането на здрави и силни кости, зъби и венци и кръвоносни съдове. Подпомага усвояването на желязото от организма, а също и за по-бързото заздравяване на рани и одрасквания.






Витамин Е помага за поддържането на здрави клетки в организма.



:razz: :razz: :razz:

Mitkoni
06-18-2010, 16:53
Вълшебната формула на NESQUIK®, омагьосала милиони деца по света, вече е с още повече полезни витамини и минерали.

NESQUIK® Plus съдържа 7 витамина за здравословен растеж и 2 минерала за здрави кости. Така може винаги да сте сигурни, че любимата напитка на Вашите деца им носи не само удоволствие, но е и изключително полезна за пълноценното им развитие.

Зарадвайте малкия палавник с чаша (200 ml) нискомаслено прясно мляко (1,5%) с NESQUIK® и така ще му осигурите 1/3 от
Референтната стойност за хранителен прием (РСХП – необходимата дневна доза, за здравословно развитие) от калций и 1/6 от РСХП от витамини В1, В6, В5, ниацин, фолиева киселина, магнезий, витамин С и витамин Е.

Несъмнено знаете колко необходими са витамините и минералите, които съдържа NESQUIK® Plus, но дали наистина може да си припомните за какво точно се грижат те? Приготвили сме ви кратко обяснение за всеки един от тях.



Калций – помага за развитието на здрави кости и зъбки. При децата костите растат бързо и затова калцият е от такова голямо значение. Дори когато растежът е по-бавен, необходимият дневен прием на калций при децата е от 2 до 4 пъти по-голям на килограм, отколкото при възрастните.




Магнезий – не е толкова известно, че този елемент е от същото значение за изграждането на силни и здрави кости, както калцият. Затова не забравяйте, че той трябва да бъде включван в дневното меню на Вашите деца.






Витамини В1, Ниацин (витамин В3) и Пантотенова киселина (витамин В5) помагат на организма да превръща храната, която Вашето дете приема, в енергия. То може да я използва за да расте, учи и играе.






Витамин В6 помага за усвояването и използването на белтъчините при изграждането на кожата, мускулите и нервите. Подобно на другите витамини от В групата, той не може да бъде складиран от организма. Затова се налага храни, съдържащи витамин В6, да бъдат регулярно включвани в диетата на Вашите деца.





Фолиева киселина - помага на организма да произвежда червени кръвни телца. Според нови медицински изследвания, приемът на достатъчни количества от този витамин може да предпази Вашите деца от сърдечно-съдови заболявания.







Витамин С е от голямо значение за изграждането на здрави и силни кости, зъби и венци и кръвоносни съдове. Подпомага усвояването на желязото от организма, а също и за по-бързото заздравяване на рани и одрасквания.






Витамин Е помага за поддържането на здрави клетки в организма.



:razz: :razz: :razz:
На това му се вика реклама :D Бтв само лъжат.Просто се хранете здравословно :)

cAnDyYy
06-18-2010, 19:48
Е не се отчайвай...какво като си нисък :) и както някой беше споменал наистина няма как баща ти или майка ти да са ниски,а ти да си висок. И аз не съм висока някъде там съм 1 и 50 :? :)

Vasoto129
06-20-2010, 17:21
не се притеснявай 206 съм и не ми е много яко неможеш да си намериш дрехи обувки а за легло и врати да не ти говоря а и т иси малък още мойе да израстеш късно не се лишавах от нищо и не се притеснявай :) :) :)

Evidence
06-22-2010, 18:12
ами .. ти така си се родил :) ам.. всеки е различен , нали се сещаш ?не може всички да бъдем високи ;-) и аз съм си нисичка - 1.58 , но не се оплаквам :smt051