PDA

View Full Version : Тренировка у дома-бицепс



LifeFitness0
06-16-2010, 09:01
Мога ли 1 ден в седмицата да тренирам бицепс у дома с дъмбели и да не го тренирам в фитнеса.Дъмбелите ми са по 10кг и са ми абсолютно достатъчни.Знам поне 5 упражнения,но не нямам крив лост и долен скрипец.

yakuza_
06-16-2010, 09:38
Бе кривия лост не е кой знае какво.
Едит: Мисля, че се казва EZ ("кривия лост") :)

Naik1
06-16-2010, 21:53
Щом ходиш на фитнес каква е логиката да не го тренираш там, а вкъщи ?? За какво си даваш парите, като ще тренираш у вас ? [-X

ZipFail
06-16-2010, 22:35
Е той като не ходи няма да дава пари, сеш се :lol:

Naik1
06-17-2010, 05:19
Добре де вие като ходите на фитнес не сте ли с карта ? Попринцип излиза наполовина.. затова питам защо не си го тренира във залата ..

LifeFitness0
06-17-2010, 19:00
Така мога да отделям повече време за другите групи!А и ходя само 3 пъти седмично-1.гърди и трицепс,2.рамо и гръб,3.крака,предмишници и трапец.Това ми е програмата без бицепс.

Naik1
06-17-2010, 19:05
А защо не направиш така :

1. Гърди + трицепс + корем
2.Гръб + бицепс + 1упр за кръст
3.Крака + рамо и трапец + кръст

или :

1.Гърди + рамо
2.Гръб + ръце(бицепс,трицепс)
3.Крака + трапец + корем

1вата програма за мен е по-добра, но при всеки е различно ;)

play23
06-17-2010, 19:41
1вата програма за мен е по-добра, но при всеки е различно ;)
Дам прав си. Аз тренирам 3 пъти в седмицата като имам две тренировки, смисъл:
Понеделник – Тренировка І
Сряда – Тренировка ІІ
Петък – Тренировка І
Понеделник – Тренировка ІІ и т.н.
Като първата е: гърди, бицепс, корем, бедра
Втората: гръб, рамена, задно бедро, прасec, трицепс

Като всяка седмица са различни повторения, различните серии, различни тежести, различни почивки...

LifeFitness0
06-17-2010, 20:09
Naik1 аз тренирам корема всеки ден- 3 серии по 15 с дъмбел в тренировъчни дни,а 2 пъти цедмично по натоварено.
+Може ли да ми кажеш кои са упражненията за кръст? :)

asp1r1n94
06-17-2010, 20:49
За кръст - римско столче,примерно 8)

play23
06-17-2010, 21:17
Naik1 аз тренирам корема всеки ден- 3 серии по 15 с дъмбел в тренировъчни дни,а 2 пъти цедмично по натоварено.
+Може ли да ми кажеш кои са упражненията за кръст? :)
Тва е доста срещано нещо, но какво му е по-различното на корема че да бъде трениран по-често от другите мускулни групи, просто няма смисъл ;)

П.п Една полезна статия за корема - http://lubomirivanov.com/1404

ZipFail
06-17-2010, 23:14
За кръст кво ще рече ? За долна част на гърба, или за core(не се сещам на български как е тва 8-) ) ?

Vasoto129
06-20-2010, 15:42
За кръст кво ще рече ? За долна част на гърба, или за core(не се сещам на български как е тва 8-) ) ?
Да кажете някое упражнение щот съм слаб в кръста.

Chacho
06-20-2010, 18:35
Лягаш на земята по корем. Лежейки, вдигаш си бавно краката и ръцете във въздуха. След това бавно пускаш. Вдигаш-пускаш, вдигаш-пускаш. Ти ще си прецениш колко повторения.


Мъртва тяга.


Заставаш на стойка "свещ" или ако можеш на челна стойка. След това пускаш бавно краката към земята (ако си в стойка свещ, докато стигнат зад главата ти, ако си в челна стойка - пред лицето ти), като гледаш да преместиш таза си, ако можеш да запазиш баланс, но гърба ти да не мърда. След това връщаш краката горе. Плавни движения. Повторенията пак сам си ги определяш.

Naik1
06-20-2010, 20:36
Мъртвата тяга е за по-напреднали, които са хванали тактиката на изпълнение на всички упражнения и знаят какво правят. Мисля, че автора не е чак толкова напреднал, затова нека я оставим на заден план ;)

Мисълта ми беше по-скоро за нещо такова :
http://www.fitnes-bg.com/images/stories/upraznenia/hiper_ext1.gif] .
В началото (2-3 месеца) се изпълнява без тежести, а след време може с 1 диск 10кг примерно.Важното е първо да се загрее добре, за да няма неприятни последствия.Изпълнението е просто, като на картинката - само трябва да се движиш нагоре-надолу с изправен кръст.Също така много важно е упражнението да се извършва бавно, а не да се засилвате и за използвате инерцията - файда ЙОК :)
След година - две правене на това упражнение поне 3 пъти седмично вече можете да се насочите към мъртвата тяга със сериозните килограми и започвате да създавате V-образното чудо, което всички по улицата заглеждат укокорени 8-)

@LifeFitness0 Тренирай корема 2 пъти седмично (при 4-5 тренировки на седмица) или веднъж (при 3).
Да има смисъл от повечко трениране, защото така ще се уформи по-бързо, а на нас това ни трябва.Останалите мускули се тренират веднуж, за да може да се възстановят и да порастнат, но плочките накъде ще растат ? Е вярно, че порасват малко, но не като краката напримен.