PDA

View Full Version : Вадене на нерв



star1234
06-16-2010, 09:49
Значи вадили са ми само един път нерв , зъболекарката го умъртви и като почна да го вади такива болки изпитвах , че почнах да пребледнявам и да ми причернява..ужас направо. Тогава заболекарката ми каза да отида след 3-4 дни за да се умъртви хубаво нерва предполагам. Сега пак ще ми вадят , но съм при друга заболекарка и докато ми прочистваше зъба адски много ме болеше не останах с хубави впечатления от нея , а и от предният път когато ми вадиха нерв така съм се наплашил , че незнам как ще отида за този.. Днеска бях на зъболекар , утре трябва да ми вади нера.. не е ли малко времето за умървяване. Казах и да ми сложи упойка като го вади тя каза ако те боли така ще ти сложа... нямам никакво желание да ходя дори се чуда дали да не отида след 3-4 дни поне да се умъртви както трябва нерва.Въпросът ми е следният винаги ли боли при вадене на нерв след като е умъртвен ?

annabelJB
06-16-2010, 12:35
Ако всичко е наред, болката би трябвало да бъде лека, по-точно както, когато се удариш и потече кръв..

star1234
06-16-2010, 15:08
бих се радвал да е такава , но предния път беше толкова силна , че чак в мозъка ме удряше и сигорно съм сближил границите на кръвното

star1234
06-16-2010, 17:34
А междо другото може ли при вадене на нерв да искам местна упойка ?

amk933
06-16-2010, 20:34
Може.
Малко е това време. На мен ми убиха нерва за около седмица...общо за целия пулпит ходих 7 пъти на зъболекар и висях с всякакви лекарства в устата. Накрая ми извадиха нерва без упойка и нищо не разбрах. Беше добре умъртвен. Така че на мен ми се струва малко, но нека някой да каже...

Бтв, ако ти го вадят с добре бита и хванала упойка, дори и да е жив нищо няма да разбереш...въпросът е зъболекарят да си свърши работата с анестезията... :)

star1234
06-17-2010, 12:19
Може.
Малко е това време. На мен ми убиха нерва за около седмица...общо за целия пулпит ходих 7 пъти на зъболекар и висях с всякакви лекарства в устата. Накрая ми извадиха нерва без упойка и нищо не разбрах. Беше добре умъртвен. Така че на мен ми се струва малко, но нека някой да каже...

Бтв, ако ти го вадят с добре бита и хванала упойка, дори и да е жив нищо няма да разбереш...въпросът е зъболекарят да си свърши работата с анестезията... :)

От както ми вадиха за пръв път нерва изпитвам страх от зъболекарите такава болка за пръв път изпитах в живота си :S

LipSy
06-18-2010, 10:48
Ако упойката е хванала добре (както казаха по-горе) абсолютно нищо не трябва да усетиш. То що става въпрос до зъболекари-има ги много. Едни казват едно, други друго. Аз един път ходих на зъболекар и едва си бях отворила устата и оная тъпата зъболекарка каза, че зъба ми трябвало да се вади, апък на него всъщност нищо му нямаше. Поради тази причина ходих на специалист стоматолог във Варна и той човека там си каза, че на зъба нищо му няма. Не знам...намери си зъболекар, на който можеш да се довериш изцяло! :)

teoiani
06-18-2010, 10:49
по-принцип ти слагат арсен и аз стоях 6 дена и вчера ми го вадиха нерво без никаква болка и без упойка,но си стоях с арсена 6 дни.
Сега пък се чудя нормално ли е да ме боли (слабо) след като вече е изваден.

ImmortalSportFreak
06-18-2010, 17:57
леле LipSy добре че си ходила на специалиста във Варна... ;) случката ти ме потресе - иначе без да имаш нужда от вадене на зъб са щели да ти го извадят..... :shock: :?

При мен са ми вадили 2 пъти нерви.Веднъж без упойка - беше ужасно.. но търпях кво да правя хах. 8-) Иначее втория път си ми сложиха упойка.. няква инжекция във венеца и нещо в зъба.Веднага ме хвана упойката и ми извадиха нервите.

teoiani ако повече от 1 ден усещаш тази болка - обади се на стоматолога си.Нормално е в началото да се усеща лек дискомфорт.