PDA

View Full Version : Green Day



sunnysad
06-16-2010, 10:15
Какво мислите за Грийн Дей? :)

XxMidnightxX
06-16-2010, 11:21
Greeen Day...!!!
Това е една наистина добра и преуспяваща група,с прекрасни песни и незабравими текстове.
Те (както и много други пънк банди) променят живота ти завинаги!!! :-) :-) :-)

ecstazy
06-16-2010, 11:21
:smt007 Много са яки и съм съгласна с горното мнение :)

Machine123
06-16-2010, 13:22
НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ ... ГРИЙН ДЕЙ НЕ СА ПЪНК БЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!111

FuCkInBuBbLeGuM
06-16-2010, 13:44
Не ми допадат песните им. Прекалено леки са ми, а и има къде-къде по - добри групи според мен.

iLovePussyJuice
06-16-2010, 21:06
вагини са

psych0
06-16-2010, 21:27
Не ми допадат песните им. Прекалено леки са ми, а и има къде-къде по - добри групи според мен.

onqtam
06-17-2010, 10:18
ми добри са :Д

Z0mBay0
06-17-2010, 14:09
За някой който каза, че Green day не са пънк, ще му кажа, че бърка ;d Green day са pop-punk ;) Иначе по темата : Имат хубави песнички, и сме им правили доста кавъри ;}

DrunkenLullaby
06-17-2010, 16:02
Ааа, темата ми навя носталгични спомени за началото на пънк-рок одисеята ми, обуславяща се с крещенето на грийндейски текстове по младостки градинки в съпровод на продънен cd-player през не чак толкова отдалечените в миналато романтични априлски дни на седми клас. Безценни поводи за люта гавра и до днес 8-) 8-)
Просто заради тях за първи път чух думата 'пънк' и реших да проверя що за животно пък е това, а взех, че попаднах на неща, които ми харесаха, и продължих да задълбавам.

Флиртът ми с Green Day беше сравнително краткотраен, де. Няколко месеца по-късно строших ритуално диска им ( отново повод за гавра ^^ ). Като се замисля, за 13-годишно горе-долу бързичко съм се усетила, че са подметки (:

elito0o0o0
06-17-2010, 17:29
НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ ... ГРИЙН ДЕЙ НЕ СА ПЪНК БЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!111 :razz: :razz: :razz: Недей да викаш така, че си смешен/а :lol: Убивате ме.. Ти си като онова момиче, дето викаше, че Hollywood undead свирят пънк :razz: :razz: Обаче тя ги обожава, разбираш ли.. :lol: :lol: Смешшшшни историй.. :lol: А иначе ... Green Day са пълни смешки.. :lol:

Machine123
06-17-2010, 18:46
хахах мисля , че незнаеш кво говориш :) .. Поп пънк не е стил , не съществува такъв стил ... Съществуват Пънк рок .. стрийт пънк и ска пънк ..

alek200
06-17-2010, 20:10
льо-ба-баааау...


Не че нещо се заяждам, просто от любопитство ще Ви помоля да споделите на каква вързаст сте.
Благодаря предварително!
(Целта на въпроса ми не е да Ви обиди или нещо подобно просто от любопитство, може и на ЛС, както прецените)

alexandr0v
06-17-2010, 20:23
Имат някой добри песнички, като например "Boulevard Of Broken Dreams" и "Wake Me Up When Semptember ends". Наистина са пънк група, а стила им е смесица от пънк рок, поп пънк и алтернативен рок. А тия които казват че не съществува поп пънк стил може да се самозакрият веднага...

alexandr0v
06-17-2010, 20:29
Еххххх, този и от пънк започна да разбира... :lol:


Всеки, който е чувал какво е пънк би разбрал защо не може да има поп-пънк, но някой ден познанието ще достигне и до по-отдалечените от ърбън субкултурите, които се информират само чрез мтв и други подобни смешки...

Запален меломан/аудиофил съм. Разбирам от абсолютно всякакъв стил музика. Самият аз имам много приятели музиканти и се движа предимно в такива среди. Твърдиш че официално няма стил поп-пънк? Това че не те кефи не означава че не съществува, нали? Заповядай, чети:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BF_%D0%BF%D1%8A%D0%BD%D0%BA

Machine123
06-17-2010, 20:31
Еми пънка го свързвам с анархия .. аз слушам , но не ме влече нещо анархията

Z0mBay0
06-17-2010, 21:03
За някой който каза, че Green day не са пънк, ще му кажа, че бърка ;d Green day са pop-punk ;) Иначе по темата : Имат хубави песнички, и сме им правили доста кавъри ;}

Били са поп-пънк...

я дай дефиниция за пънк и после осъзнай колко глупаво звучи словосъчетанието поп-пънк въобще...


пък после намигай.
Грешиш, Harley :} Интересно ми е щом като не са поп-пънк, за какви ги смяташ Green day? :) Мисли каквото искаш, но поп-пънка, не е както повечето мислят и пишат смеска м/у стиловете поп и пънк ;) Просто това е един вид модерен (не мога да се сетя точната дума която търся :D ) пънк (приеми го като алтърнатив ако искаш ;) )
ЕДИТ: Има и други групи, които свирят поп-пънк... Blink 182, Good charlotte, Sum 41, Simple plan (първите им албуми), Bowling for soup и др. :}

SilentGrey
06-17-2010, 21:11
Според мен Грийн Дей са нещо средно между Ой! и харш нойз.
Други любими мои такива групи са АББА, Пинк Флойд и Кръст Дивижън. :-o

SilentGrey
06-17-2010, 22:02
Т'ва е друга тема на разговор в друг контекст. 8-)

Иначе Харли.. момчето ти го каза. Просто ти НЕ СИ ПРАВ ! Поп пънк има !! Аз като отявлен фен на чалга и поп-фолк музиката ти го казвам. Свери си източниците, не знам какво ти куца, но поп-пънк има и освен грийн г.. аа дей други ярки представители са Джанго Зе, Антибиотика, Джипси Кингс и Депеш Мод !!

Machine123
06-17-2010, 23:44
И как да не го свързвам с анархия .. като в повечето песни се пее за анархия ... ще дам само 1 пример Sex Pistols - Anarchy in UK

iveetyy
06-18-2010, 07:57
Мен ме радват .. :]

raduna
06-18-2010, 07:59
Въпрос, към разбиращите (това без насмешка), извън темата, ама вие вече така или иначе сте я осрали ;р
Например [b]die

raduna
06-18-2010, 10:35
И аз предполагам, че е въпрос на вътрешно усещане и зависи от това какво точо като смисъл влагаш в понятието - дали идеята за бунт към нещо или чисто и просто някакво стандартно чисто музикално звучене, което се е наложило. Аз съм слушала интервю на Фарин, където казва, че за него пънк винаги е било желанието да е различен, включително и от останалите пънкове. А die Toten Hosen в ранните си години също са обвинявали die Aerzte, че са комерс - хак да им е сега ;Д
Иначе като култура ми се струва, че пънка е нещо като по-съвременна версия на хипитата ;р само да не се обиди някой сега.

П.С. харесвам Farin Urlaub, но е с почти същото звучене като групата: )
въпреки че последният албум е по-твърд и е мн добър

strangler
06-18-2010, 12:34
Пънка е възникнал като контрапункт на поп културата.
Поп- пънк е словосъчетание от взаимоизключващи се настроения.
Поп идва от популярен , но и най-популярните пънк групи като Clash, Ramones, DK, не могат да се отъжествят с тази представка.

Това най-синтезирано.

Имам чувството че поп се слага погрешно, защото поп омекотява пънк и съответно резултата е Грийн Дей, определени като поп-пънк, а Restarts като пънк и от там идва популярната заблуда, на която и аз бях жертва (дълги години само че в по-абсурден вариант) :D.

raduna
06-18-2010, 13:23
Мда, мн е трудно да се сложи някоя група в конкретна категория вече, при положение, че всеки стил има още 10 подстила, които пък от своя страна също имат по още толкова. Според мен така вместо да се конкретизират нещата, се размиват още повече, но явно щом се прави има нужда от това :р

За Chumbawamba разбрах :) Искаш да кажеш, че въпреки, че не звучат по очаквания за пънка начин, пак са пънк заради идеите, които носят и че не чисто музиката определя стила. По принцип е така, но пък тогава може да се каже, че и Laibach пънк например. :Д хихихх - твърдението води до интересни изводи...
А пък ако приемем, че поп идва чисто и просто от това, доколко музиката е популярна, а не как точно звучи, ще се окаже, че все що има широка фен-база е поп. Това естествено е дървена философия. :D

ReaDy
06-18-2010, 13:39
Ами биват, само че има групи с много повече талант като Nickelback.
Вокала прилича на наркоман....
А и те не правят пънк o_O

Machine123
06-18-2010, 14:16
Еми ще ти дам още пример .. Кокоша глава - анархия .. Anti-Flag - Captain Anarchy ... Добре може ли един въпрос според теб Rancid пънк ли са ?

raduna
06-18-2010, 14:50
Аз съм съгласна с теб. Ти разбираш пънка повече като култура и идея. За мен die Aerzte са пънк.
Green day не слушам и не мога да се изказвам. По принцип не харесвам групи и изпълнители, които просто яхват вълната и се возят. Но пък веднъж жестоко ме солиха в един форум, където очевидно се изказах неподготвена ;р, как Били Джо зарязал дори училището заради музиката и не бил някакво позьорче, а бил "истински". :D И тъй като не им знам историята не смея да се изказвам. : )

Machine123
06-18-2010, 21:23
Fuck authority ми харесва ама не улавям пънк ритама в самата песен и не я сложих , за да не ми кажеш ,че не са пънк и да се излагам

Machine123
06-19-2010, 09:14
Еми аз слушам музиката не ме интересуват странични неща ... Твоят въпрос беше какво е за нас пънка аз отговарям , че за мен е музика :)

Machine123
06-19-2010, 10:24
За мен не е анархия , но според мен за другите е .. вече поочти всеки пънкар е анархист :)

Machine123
06-19-2010, 11:59
Добре добре .. а ти откъде знаеш какви групи слушам ?

Machine123
06-19-2010, 15:58
хахах ами да не слушам сех пистолс .. деад кендедийс ..рамонес ме кефят ... Слушам Хиподил , кокоша глава и КОнтрол .. АНти-флаг , the casuelties , the unseen , Bad religion .. Killing time .. A-moral

Machine123
06-19-2010, 18:44
Еми малък съм още :D

loliii
06-20-2010, 07:29
Момчета и момичета, като започенте да спорите за стилове музика и кое е траш метъл, дет метъл, хеви метъл, ню метъл или ддз как го наричате, и кое е пънк, поп-пънк :? :-o ... направо ми се досира. Иваше една не много известна група, която гледах в youtube и вокалиста каза "ние се наричаме музиканти, а нашите фенове ни наричат пънк, рок, метъл, траш метъл и т.н." Замислете се, мааму стара. Дори Green Day не знаят кви са, а вие ми спорите.

П.П. Поздрав - http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?t=2667
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BF_%D0%BF%D1%8A%D0%BD%D0%BA
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%BA%D0%BE%D1%80_%D0%BF% D1%8A%D0%BD%D0%BA

Изберете си кой стил е. Аз отивам да слушам Азис, поне знам, че пее ЧАЛГА.

loliii
06-20-2010, 08:46
Всъщност изобщо не съм се опитвала да блесна, нито да показвам знания, за разлика от теб. Затова направо копнах линка, а не да си говоря бабини деветини. Аз изобщо не слушам такава музика всъщност, затова съвсем по аматьорски ви показах колко стила има, та ми е много странно вие колко сте "навътре" и колко сте велики, че чак имате компетентността да различите всичките видове!? Про-та. И без да съм слушала пънк пак ми ясно вие колко разбирате.
А относно тази благозвучна дума "диария"... не те прави интересен като я използваш.

Machine123
06-20-2010, 09:02
Охх .. колко интелигентни мозъци са се събрали в тази тема :D

HarleyFlanagan , аа комунист ли си ?

loliii
06-20-2010, 09:03
Мойто момче, това колко години слушаш някакъв стил "музика", ако изобщо може да се нарече така, това което ти слушаш, не те прави компетентен, а по-скоро маниак. И не съм се опитвала да те забавлявам, но щом имам такова добро чувство за хумор и ми се радваш без дори да разбера, супер. А относно уикипедия, голям кеф ми става като някои хора почнат да ми обясняват какви глупави източници използвам, особено когато самите те постоянно се ровят в тях. Айде успех с якия Грийн Дей и якия Булевард. :-({|= Смешки.

strangler
06-20-2010, 09:05
Схемата е такава :
Тя не разбира <=> никой не разбира.

или



аматьорски ви показах <=> вие колко сте "навътре"

Тя не слуша <=> Вие не слушате

или


И без да съм слушала пънк <=> пак ми ясно вие колко разбирате.

Примирете се, зависите от нея, гравитирате около нея, светите с отразена светлина..

loliii
06-20-2010, 09:13
Схемата е такава :
Тя не разбира = никой не разбира.

или



аматьорски ви показах / вие колко сте "навътре"

Тя не слуша = Вие не слушате

или


И без да съм слушала пънк / пак ми ясно вие колко разбирате.

Примирете се, зависите от нея, гравитирате около нея, светите с отразена светлина..
Най-накрая някой ме разбра. :lol: :-D
П.П. Просто исках да кажа, без да ви се бъркам в компетентността /докато не ми казахте да си спестя диарията за себе си/, че наистина сте смешни като спорите за тъпите стилове, защото всеки чул-недочул-"слушал-пънк-14-години" се прави на голяма работа. А и освен това както аз съм ви смешна като ви се бъркам в музиката, която не разбирам, така и вие сте смешни като се опитвате да изразявате мнение за чалгата. Както и да е, про-та, аз смятам да излезна... с... приятели...

strangler
06-20-2010, 09:18
Слушай и ти 14 години една и съща музика, пък да видим колко ще си толерантна към такива, които влизат с бойна крачка в спора, нагло твърдейки и гордеейки се с това че нищо не знаят по темата, но ти си никой и си смешен, за да показваш превъзходство..

Айде, на кафево, писна ми от реваншизъм, няма да се срамувам че разбирам повече от теб (примерно).

Като нищо не знаеш, стой си кротко в ъгъла, свеждай главичка и не се обаждай..

Аз не знам, как другите хора намират енергия и спокойствие да ти отговарят.. ти дори не можеш да дадеш свясна аргументация, освен линкове към уикипедия.Защо ми е аз да ги чета? Аз искам да разговаряме с наши мисли и разсъждения, а не с обмяна на линкове.

Machine123
06-20-2010, 09:18
ЕМи скучно ми е бе , няма кво да правя и викам малко да те подразня хихихи

loliii
06-20-2010, 09:25
Охх .. колко интелигентни мозъци са се събрали в тази тема :D

HarleyFlanagan , аа комунист ли си ?

Момче,

стига си се излагал, че вече дори не си забавен. Говорим за пънк - какви комунисти, какви анархисти, какви пет лева?


Мойто момче, това колко години слушаш някакъв стил "музика", ако изобщо може да се нарече така, това което ти слушаш, не те прави компетентен, а по-скоро маниак. И не съм се опитвала да те забавлявам, но щом имам такова добро чувство за хумор и ми се радваш без дори да разбера, супер. А относно уикипедия, голям кеф ми става като някои хора почнат да ми обясняват какви глупави източници използвам, особено когато самите те постоянно се ровят в тях. Айде успех с якия Грийн Дей и якия Булевард. :-({|= Смешки.

Мила ми Смехурке,

ще ти препоръчам да се научиш да четеш, а после да осмисляш прочетеното. Дотогава всичките ти включвания по темата ще продължат да са в графата "рядка и миризлива, пролетна диария". Пробвай да прочетеш какво е писано до момента, а после идвай да пръскаш псевдоинтелект с болднатото си шрифтче и смехотворна аргументация. :)


ПП. Относно източниците - аз не ползвам уикипедия, а познанства и контактки с хора, които са пряко свързани със сцената, както и множество зинове (провери в уикипедия какво е това), книги и за капак на всичко ще ти препоръчам да натиснеш първия линк в подписа ми и да видиш с какви неща се занимавам и доколко точно съм навътре. После спокойно ти позволявам да се самооблееш с топла и вкисната урина и да се върнеш в разделите, където някой би те приел на сериозно. :)




Най-накрая някой ме разбра. :lol: :-D
П.П. Просто исках да кажа, без да ви се бъркам в компетентността /докато не ми казахте да си спестя диарията за себе си/, че наистина сте смешни като спорите за тъпите стилове, защото всеки чул-недочул-"слушал-пънк-14-години" се прави на голяма работа. А и освен това както аз съм ви смешна като ви се бъркам в музиката, която не разбирам, така и вие сте смешни като се опитвате да изразявате мнение за чалгата. Както и да е, про-та, аз смятам да излезна... с... приятели...


Горката...

Като излезеш с... приятели, моля те, попитай някой от тях за значението на думата ирония (или пък провери в уикипедия) :lol:
Всъщност под "Най-накрая някой ме разбра." аз сама вкарах ирония, но явно ти използваш тази дума без да вкараш логика и само понякога ти се получава. :D

strangler
06-20-2010, 09:52
http://www.youtube.com/watch?v=tMdhBEcEu28
http://www.youtube.com/watch?v=XkX0gYvck3g
http://www.youtube.com/watch?v=VQYaMRZrlU8
http://www.youtube.com/watch?v=eGMmEeBolfw

Поздрав с няколко тематични заглавия Punk и Proud:)!

antiexploited
06-20-2010, 10:09
Охх .. колко интелигентни мозъци са се събрали в тази тема :D

HarleyFlanagan , аа комунист ли си ?

Момче,

стига си се излагал, че вече дори не си забавен. Говорим за пънк - какви комунисти, какви анархисти, какви пет лева?

:lol:
Не се прави на тъп, HarleyFlanagan. Пънкът е винаги против съществуващия ред. Правилно се ориентира младежът, че пънкът в 90% от случаите е лява/комунистическа/анархистка музика. Истински пънк е да проповядваш десни идеи в този крайно ляв музикален жанр.

Machine123
06-20-2010, 10:21
Еми защото тогава пънкат е бил западна музика ????

antiexploited
06-20-2010, 10:25
Опа, започнахме да говорим в проценти - време е да говорим и с конкретни факти. Започвай...

Съгласен съм, че пънка е контракултура, но винаги ли е политическа контра?

Защо по времето на комунизма пънкарите в съответните държави от Източния блок са били най-гонени след като пропагандират в 90% от случаите леви идеи?? :shock:
Конкретно за западния пънк говорех. Иначе пънкът е всякаква контра на съществуващото.. политическо,социално,култу рно...
Затова е опасен за управляващите и консервативни среди. А нещата в източния блок както винаги са били тотално объркани и противоречиви.

antiexploited
06-20-2010, 10:37
Но пропагандира "правилните" идеи?


За мен не са правилни, тъй като се определям като десен/консервативен.

Супер трудно е да се намери консервативен пънк, който от своя страна да не е нацистки булшит...

Не че няма и добри ляви банди, но просто ме отблъскват като почнат да ми втълпяват глупостите си.

Да, аз лично не съм ПЪНК, щото харесвам естаблишмънта.

Machine123
06-20-2010, 11:02
The Casualties много ме дразни вокала им ... а защо са мъ счупени зъбите :Д:Д

SilentGrey
06-20-2010, 11:05
Machine123 ти се е.аваш с мненията си в тая тема, нали ? НАЛИ ? :razz:

Machine123
06-20-2010, 11:06
С някой :Д

Machine123
06-20-2010, 11:28
не се притеснявай :*:* :D:D

Machine123
06-20-2010, 11:55
тва намек да не пиша повече ли е ? :Д:Д

Machine123
06-20-2010, 12:44
аааа :Д недей бе миличък :* :D

December
06-20-2010, 19:03
Тея имат албум Американски идиот,дето уж осмиват другите,а не се сещат,че и те са същите :lol:

selenasky
06-20-2010, 21:30
яки песни4ки имат :grin: харесвам гии, макар 4 мн не слушам такава музика

Concussion
06-21-2010, 17:05
Кой ги излъга, че правят пънк... :? И ги определят за "най-успешната пънк група в света" (това от една статия) :lol:

Decu
06-21-2010, 17:33
greenday са истинският пънк за мен. пънкът, който милиони хора не разбират, оплюват или си мислят, че знаят какво е!!
простата истина е, че black flag, dead kennedys, sex pistols и пр. са едни бездарни никаквици, правели ... деткор и палели църкви!!! :-o

Machine123
06-21-2010, 18:23
хахахха става интереснооо :Д

greendaygirl
08-15-2010, 06:01
Green Day... Това е най-яката група.. най-хубавата музика която някой някога е правил! Слушам ги от около 6 години и не смятам да спирам... любимата ми група.. моите идоли ! :-({|= Страхотни са! а и да.. Те са съвсем малко по-малко пънк от както започнаха.. на пак къртят с песните си :grin:

Djuff
08-19-2010, 12:04
Добра група.Кефят ме.