PDA

View Full Version : Студентски бригади



gia_sena_mono
06-16-2010, 11:57
Какво ви е мнението за тях?
Каква сума е необходима, за да заминеш на бригада (например в Европа - ориентировъчно) ? Не знам , все си мисля че сума от рода на 1500-2000 лв, включваща и някакви джобни като за начало, не не пада по-долу.
Задължително ли е да бъдеш студент в редовна форма?
Питам от любопитство. Познавам доста хора, който заминаха на бригада и се чудя от къде ги вадят тия пари, за да отидат.

TheBeliever
06-16-2010, 19:34
Доколкото знам за Америка е около 3000лв като включва визата, самолетния билет, всички такси и осигурена работа. Мисля, че е задължително да си студент редовна форма.
Относно това от къде намират пари, мои познати взимаха заеми, за да заминат. Но според мен това не е особено удачно, тъй като няма гаранция, че ще изкарат повече, отколкото са платили.

gia_sena_mono
06-16-2010, 20:01
Аха, ясно. Благодаря за инфото. Просто изведнъж хора, който не съм и подозирала тръгнаха по бригади. Не че се сравнявам с дргите, но просто ми стана интересно колко пари са нужни.
Най ме фрапира факта, че сестрата на бившия ми приятел замина за Америка, а по неговите думи едва свързваха двата края.
Както и да е. Всеки да прави, каквото сметне за добре.

Undying
06-18-2010, 20:13
Повечето вземат заеми - кой от по-заможни роднини, кой тегли студентски заеми - различно е. Иначе около 2000-2500 лв. стигат за бригада с утвърдена фирма. Но си заслужава всеки един лев. (дай Боже догодина и аз да намеря парите и да замина :D )

Lestat357
06-21-2010, 00:46
Ходих някога.

Парите и аз се затрудних да ги намеря, ама ги събрах. Не съм теглил кредити, защото имаше някакви абсурдни изисквания от ДСК и Булбанк. Сега повечко банки отпускат такива кредити. При курса в момента 2000 трябва да са предостатъчни. Някои си вземат и по 1000 долара лични нали, зависи.

Колко ще спечелиш е много пряко свързано с комуникативните ти умения и не на последно място 'късмет'. Мой добър приятел се прибра с около 100 долара печалба (за 4 месеца), без да е купил нищо почти и без много да е пътувал. Други пък не успяват да си върнат и вложеното, което никак не си е оферта. Аз имах прилична печалба, но не я вложих разумно и се изпари бързо. Парите се харчат, но заради пътуването си заслужава.;] Докато не събереш впечатления първа ръка, може да приказваш предимно празни приказки по въпроса. От щат до щат нещата са доста различни също. Може би ще ходя отново догодина. Искам да се видя с някои хора, а така ще ми е по-удобно от екскурзия.

Задължително е да си редовна форма студент и на не повече от 26. Ако си в горната граница и над 3-ти курс, има голяма вероятност да не те пуснат. Докато не си вземеш визата всичко ти е под въпрос включително дадените дотогава пари. Сто долара задължително(губиш) и някакъв процент от останалите, които си предплатил.

gia_sena_mono
06-21-2010, 11:55
Аз не планирам да ходя на бригада. Няма откъде да намеря толкова пари, а и мисля да се местя задочно. Питах от любопитство.