PDA

View Full Version : Басейн "Червено знаме"



shell
06-16-2010, 14:56
Сега една приятелка ми се оплака , че тази година нямало да отварят "Червено знаме" :shock: :shock: :shock: :shock: Ако е наиситна така ще съм адски разочарована,защото там страшно много ми харесва да ходя на плаж!
Някой да е чувал нещо? :-o

Molzinka
06-16-2010, 15:03
къде се намира това?


питам, защото виждам, че си от София.

shell
06-16-2010, 15:12
http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=265eab13970ef46db8434bd87bc3aa1f&tip=1
:)

koshtramba
06-16-2010, 15:28
Май е истина... чух го от едни момчета в тролея преди дни... Аз ходех само там, така че и на мен ще ми е много тегаво. А защо няма да го отварят - това не мога да го разбера???

shell
06-16-2010, 15:41
:-# :-# :-#
Доколкото разбрах имали проблем с инсталацията и не можели да напълнят басейните с вода :o

YouAteMyHeart
06-16-2010, 15:41
И аз знам от приятели,че тая година няма да го отварят.

Кажете др. басейни хубави и чисти в София?!Мнение за Виктория ии Макси воден свят?!

koshtramba
06-16-2010, 15:42
Аз май ще го сменя с Дианабадския.

Инсталацията... Ако требе с кофи ше го пълнят, ама требе да го отворят! :lol: Толко ли не могат да я оправят/сменят :shock: Или да пуснат 1 градински маркуч от чешмата и готово! И на тва ли да ги уча :D

Molzinka
06-16-2010, 15:43
Кажете някой около Надежда, Люлин, Обеля? :-o

koshtramba
06-16-2010, 15:51
Не е инсталацията, ето какво пише в. "Труд"

Докато върви преписката между военните и Спортното министерство по прехвърляне собствеността на басейн "Червено знаме" и спортния комплекс около него заедно с хотел "Българска армия" още незапочналото "Плувно лято 2010" може да завърши.
В последните 7-8 години откритият басейн с олимпийски размери отваряше врати в средата на май и работеше до края на септември. Сега няма и помен от някакво раздвижване около зазимения обект.

За "Червено знаме" са планирани държавният шампионат по плуване за мъже и жени, както и няколко състезания по скокове във вода. Освен това там всяка година стотици деца правят първите си стъпки в плуването - миналото лято по програмата "Научи се да плуваш" над 450 малчугани бяха обучени в проекта на Националната спортна асоциация на МО.

Сериозни затруднения с финансирането отново изпитва и закритият 50-метров басейн "Диана", стопанисван от федерацията по водна топка. Дълговете за газ са надхвърлили 80 хиляди лв. На басейна безплатно вече тренират националните отбори по плуване, триатлон и модерен петобой. Очаква се Министерството на младежта и спорта да подкрепи издръжката на обекта.

Както и ...

С нас се свързаха двама водни спасители от София. През миналия летен сезон те са работили на басейн „Червено знаме” в столицата. За незапознатите, същият е известен като басейна на ЦСКА.
Фирмата, която е стопанисвала плажа ги е излъгала и до момента не им е изплатила заплатите. Според тях в същото положение са общо девет водни спасители, които са работили там.
Уговорката е била да работят за 500 лева на месец, а са подписали трудови договори на по малка сума (минимален осигурителен праг).
За първият месец от лятото – юни са им платили по 500 лева, но за юли, август и половината от септември са ги лъгали и до края на сезона, а и към днешна дата, не са им платили нищо. Става дума за 1250 лева на човек.
За да си получи парите, и по-точно част от парите (тези които са по договор) всеки прецакан спасител трябва от свое име да заведе дело в съда. Понеже спасителите не са силни в тази област, фирмата стопанисваща басейна разчита да и се размине и да не плати.
Колегите призоваха, да предупредим водните спасители от София през идващият сезон да не работят там, за да не ги последва същата участ.

YouAteMyHeart
06-16-2010, 15:54
Кажете някой около Надежда, Люлин, Обеля? :-o

R5 и Lulin Beach,но е пълно с мангали и не е много чисто.. :smt078

kotetokateto
06-16-2010, 17:32
Кажете някой около Надежда, Люлин, Обеля? :-o

R5 и Lulin Beach,но е пълно с мангали и не е много чисто.. :smt078

В никакъв случай на Lulin Beach, пълно е с мангали и във водата плуват някви гадостии :-& :-& :-& За R5 немога да кажа, защото несъм ходила :-D А на дианабадския хубаво ли е? входа г/д колко е?

shell
06-16-2010, 20:05
Аз май ще го сменя с Дианабадския.

Инсталацията... Ако требе с кофи ше го пълнят, ама требе да го отворят! :lol: Толко ли не могат да я оправят/сменят :shock: Или да пуснат 1 градински маркуч от чешмата и готово! И на тва ли да ги уча :D :D :D :D и аз го мислех това с кофите да им го кажа - то пък бива ,бива :? толко хубав басейн да не можем да отидем!Много ме е яд!

breathless
06-16-2010, 21:15
Кажете някой около Надежда, Люлин, Обеля? :-o

R5 и Lulin Beach,но е пълно с мангали и не е много чисто.. :smt078

В никакъв случай на Lulin Beach, пълно е с мангали и във водата плуват някви гадостии :-& :-& :-& За R5 немога да кажа, защото несъм ходила :-D А на дианабадския хубаво ли е? входа г/д колко е?

Входа е 6 лева за под 18 май, нататъка не знам. 8-)
Иначе водата е приемливо чиста, може да се намери от време на време някоя буболечка, ама е рядкост. Гадното е, че е пълно с хора, но предполагам навсякъде е така. :)

koshtramba
06-17-2010, 07:14
Аз май ще го сменя с Дианабадския.

Инсталацията... Ако требе с кофи ше го пълнят, ама требе да го отворят! :lol: Толко ли не могат да я оправят/сменят :shock: Или да пуснат 1 градински маркуч от чешмата и готово! И на тва ли да ги уча :D :D :D :D и аз го мислех това с кофите да им го кажа - то пък бива ,бива :? толко хубав басейн да не можем да отидем!Много ме е яд!

ДААА, А ПЪК и си ми беше близо... на 5 мин с тролея. :-x :-x :-x :-x

onqtam
06-17-2010, 10:06
лол там беше яко а и не е пренаселено заразлика от дианабад ако верно го затворят ще е доста тъжно :/

under_black_sky
06-17-2010, 13:11
за червено знаме са щели да му правят ремонт до колкото източника ми каза...иначе аз по басейни в софия не ходя,гнус ме :Д

victimofpain
06-18-2010, 06:04
5лева е дианабад, може би 6 е събота и неделя :)

FlowerPower
06-18-2010, 08:01
Дианабад е добра алтернатива, но сега сигурно още повече хора ше се изсипят там :/

CuteBaby
06-18-2010, 10:00
В Дианабад входа е 5 лева през седмицата и 6 лева за събота и неделя,но наистина има доста хора..

Kmet4e
06-18-2010, 10:20
Незнам за вас обаче аз ходя на басейн (Рударци) Чисто е не се допускат мангали и басейна е много подържан може да се стигне преспокойно с кола за около 40 мин от центъра на София !

SuNsHiNe6
06-18-2010, 11:15
Незнам за вас обаче аз ходя на басейн (Рударци) Чисто е не се допускат мангали и басейна е много подържан може да се стигне преспокойно с кола за около 40 мин от центъра на София !

\:D/

meche95
06-18-2010, 11:18
наа мен дианабад ми е на 2мин вижам го от нас амаа предпочитах да ходя наа червено знаме по -спокойно е иипо малко хораа а да ии аз мин седм отивами гледам че е затворен и няма да го отварят :( :( :(

kotetokateto
06-19-2010, 19:57
Кажете някой около Надежда, Люлин, Обеля? :-o

R5 и Lulin Beach,но е пълно с мангали и не е много чисто.. :smt078

В никакъв случай на Lulin Beach, пълно е с мангали и във водата плуват някви гадостии :-& :-& :-& За R5 немога да кажа, защото несъм ходила :-D А на дианабадския хубаво ли е? входа г/д колко е?

Входа е 6 лева за под 18 май, нататъка не знам. 8-)
Иначе водата е приемливо чиста, може да се намери от време на време някоя буболечка, ама е рядкост. Гадното е, че е пълно с хора, но предполагам навсякъде е така. :)

Хората не са ми проблем :D Нави ме, може да го посетя скоро :D

shark86
07-19-2010, 16:25
6te gootvarqt na 1 avgust spokoino :)

DarkKisss
07-19-2010, 17:20
а на ЦСКА кулата .. исках да скачам тази година от 10-я метър ..

smiLexaga1n
07-19-2010, 17:31
Кажете някой около Надежда, Люлин, Обеля? :-o

Е, не е точно до тях .. но е близо. Аз от Надежда до този басейн с кола ми е горе-долу 20 мин пътя. Но по принцип басейна се пада извън София. Намира се до кв. Бенковски , а преди него е Орландовци мисля.. И чак след това е Кубратово. Ходя от доста време там , и басейна си заслужава, пък и има тревичкаа {лично аз предпочитам басейн с трева , от колкото с плочки 8-) .. е не целия е в трева , има си и плочки и тревни площи .. абе перфектен е 8) } . Има и детски басейн с пързалка , но е много малък, докато другия басейн е огромен .. водата е чиста , а и няма мангали :) . Входа за възрастни е 7 лв. , а за деца до 14 - 4 лв. шезлонг – 3.00лв, чадър – 1.00лв. Има си и заведения , просто е уникален басейн, а и персонала там е готин {не като на обеля .. едни груби :? } . Страница на басейна във фб : http://www.facebook.com/pages/Kompleks-Paradajs/115297961825179?v=wall

И най-точното обяснение от тях :D

"Ще ни намерите излизайки от София на път към манастир ‘Свети Мина ‘ или на 7км от Лъвов мост. Ние се намираме в кв.Кубратово просто не може да не ни забележите, ние сме единственото нещо от дясно на главния път..
До нас може да стигнете също с маршрутка 46 или автобус 21/22 и 23, ако сте с автобус идвайки от София , слезте на втората спирка."

shell
07-21-2010, 15:32
6te gootvarqt na 1 avgust spokoino :) :grin: :grin: :grin: Супер,щото на Диана е много хубаво ама е пълно с хора.А някой скоро да е ходил на Виктория?Какви са цените там :-o

YouAteMyHeart
07-21-2010, 16:11
Виктория

бул. Пенчо Славейков 12-14
тел. 951 53 93, 08:00 – 22:30

Вход – 9 лв. (включва шезлонг и чадър) (12 лв. през уикенда)

djuki
07-24-2010, 16:24
6te gootvarqt na 1 avgust spokoino :) :grin: :grin: :grin: Супер,щото на Диана е много хубаво ама е пълно с хора.А някой скоро да е ходил на Виктория?Какви са цените там :-oнаистина ли ще го отворят ?

tigarski
07-25-2010, 09:29
6te gootvarqt na 1 avgust spokoino :) :grin: :grin: :grin: Супер,щото на Диана е много хубаво ама е пълно с хора.А някой скоро да е ходил на Виктория?Какви са цените там :-oнаистина ли ще го отворят ?
да и мен това ме учуди по средата на сезона :?

eminemfenka
07-25-2010, 11:47
Кажете някой около Надежда, Люлин, Обеля? :-o

R5 и Lulin Beach,но е пълно с мангали и не е много чисто.. :smt078

Люлин бийч ми допадна като обект , ноо останах много разочарована.. 1ин път ходих и не мисля да повторя.. :(

Pospalanka
07-26-2010, 07:40
:( :( :( :o :? :x :x :-x

iwonka
07-26-2010, 15:36
Попринцип по басейни не съм ходила тъй като всяка година си ходя на море за поне 10 дена и от морето и от басейна в хотела се насищах.. ;дд, но тая година с тая проклета криза се разминах с морето и сега ще ходя на един басейн в Банкя, там фр-тата ходат, знам и че басейн "Леда" е невероятен там е спокойно, хубаво и чисто намира се в кв.Хладилника..

NoOneElse
07-28-2010, 10:56
Аз май ще го сменя с Дианабадския.

Инсталацията... Ако требе с кофи ше го пълнят, ама требе да го отворят! :lol: Толко ли не могат да я оправят/сменят :shock: Или да пуснат 1 градински маркуч от чешмата и готово! И на тва ли да ги уча :D :D :D :D и аз го мислех това с кофите да им го кажа - то пък бива ,бива :? толко хубав басейн да не можем да отидем!Много ме е яд!
Нали трябва да се филтрира тая вода...или ти постоянно с кофите ще наливаш, докато другите се цамбуркат в басейна... :-D

abvgde93
08-10-2010, 09:53
Какво стана отвориха ли наистина червено знаме ? Някой ходил ли е?

linkinpark00
08-12-2010, 11:05
Чакам ви на Варадеро :D

shell
08-12-2010, 21:21
Аз ходих два пъти - юли месец в средата и после началото на август и ми казаха 100% че няма да работи басейна освен за жабите :D

vikito6356
08-17-2010, 21:45
nqkoi znae li sega kolko e vhoda na baseina na dianabad,iuni e bil 5-6 lv,no sega mi kazvat 4e e 12 lv ,vqrno li e?i ako e taka kude vhoda e 5-6 lv ,4e ne mi s edavat 12 lv. :D