PDA

View Full Version : акне.. спешно..



mimo
06-16-2010, 18:08
Ммм ще помоля малко за съвети..
Значи на 17 год. съм момче... ии от 8 ми клас имам пъпки по лицето една време изчезнаха след като лекарката ми каза да си купя Зинерит ноо те пак се появиха и все оше си го ползвам но не виждам много полза преди 3 месеца пак отидах на лекар исписаха ми Надикса ноо и той толкоз помогна
до преди 3 седмици си викам тамън ми минават почнах фитнес гледах да кача килогарми мн ъглехидрати трупах успях да кача кг ноо лицето ми стана по-кофти.. и нз дали е от това също така лекарката ми каза че и "хормоните ми били неуравновесени"
повечо пъпки са гноини(бели) и ги "пукам" защото ме отвращават...
какво ще кажете за имекс и скинорен или нещо др да ми предложите
ще съм ви мн благодарен..писна ми отт това гадното акне.. :-o :oops: :oops:

LipSy
06-16-2010, 18:50
Аз съм момиче, но съм по-малка от теб. И аз имам акне така малко и то от няколко години. Ужасно е, знам :o :-x :booooomb: . Пробвала съм много неща, от които естествено няма полза. Ти си ходил на лекар и щом и оттам е нямало полза често казано не знам, дали ще ти минат от някакъв продукт. Май ще трябва да изчакаш известно време и те сами би трябвало да се махнат. Опитай и с нещо друго ако искаш, но...не знам, дали ще има ефект!

mimo
06-16-2010, 19:34
еми Зинерите ми помогна честно да ти кажа и сеха все още него ползвам от 3 години кой знае колко шишенце съм изхвърлил лекарството е мн хубаво и помага ноо не и вече на мене само леко ги скрива ноо тези големите бели ужс мразя ги само дето ме депресирват ии кат ги пукна напрао ме е срам да изляза навънка мн мн форуми четах и прочетах за имекс и скинорен но форумите бяха мн мн стари ииии не мога да преценя дали да ги купувам или някакви маски да ми кажете някои лекари да отида :? само помогнете искам за винаги да се отурва от тях :evil:

kapriss96
06-27-2010, 16:34
На мен ми помага Хлоракол :) За около 2 седмици всякакво акне изчезна от мен, ползвам го от скоро и всичко е наред, момиче съм иначе :) Дано съм помогнала :)

Bloodlust
06-27-2010, 17:16
Ползваш Зинерит от 3 години, нормално е кожата ти да се приспособи. От личен опит мога да ти кажа, че акне не се лекува само с мазила. Най-сигурния начин е да прилагаш лечението вътрешно и външно.
Вътрешно: Има всякакви комбинирани витамини и добавки. На мен лично те не ми помагат. Видяла съм полза само от две неща - бирена мая на таблетки и коприва на чай. Бирената мая се пие по схемата която е написана в указанието. Копривата се запарва на чай и се пие на гладно сутрин или 30-40 минути преди ядене.
Външно: Като за начало си смени дерматоложката. Не може при положение, че ти е изписала нещо и то не ти е помогнало да те баламосва с *хормоните*. Най-малкото отиди в някоя аптека и се консултирай с фармацевт. Освен подходящ крем трябва да си вземеш и нещо за измиване на лице. Не знам от къде си, но ти препоръчвам да отидеш и при някоя козметичка. Поразпитай свои познати от кого са доволни и отиди при някоя, която със сигурност е изпитана. Не е препоръчително сам да си цедиш пъпките. Ако пък наистина някоя толкова те дразни, гледай поне ръцете ти да са чисти, а не да я чоплиш както ти падне.

Бая дълъг стана поста, дано съм ти била от полза (:

superstar01
01-25-2011, 19:13
Здравейте.Значи от къде да започна. :oops: От вчера забелязах малки пъпчици почти незабележими по челото и брадичката си.Те са бели и много мънички.Искам са попитам това ли е акнето?? 8-) Съвсем малки бели пъпки по челото и брадичката 8)

Dobbrev
01-27-2011, 11:42
Има много причини за появата на акне. Някои от тях са мръсният въздух, нездравословното хранене и възрастта разбира се( 14- 21г.).
Но защо тогава някои имат акне, а други не, при условие че всички дишаме един и същи въздух и ядем една и съща храна?
Просто някои хора генетично са предразположени.
Когато аз се интересувах от тази тема попаднах на една козметика Proactive Solution, но тя е американска и я няма в българските аптеки.

radeberger
01-27-2011, 14:29
Мажи се с Акне БП5. Пий Неорозал ( витамин B2) и има едно Пурим (но трябва доста продължително да се пие, за да има ефект)

deniiiiiii7
07-30-2011, 15:18
Момиче съм и също от време на време ми излизат пъпки.И ги третирам с няколко неща.Сутрин като стана и си измия зъбите си измивам и лицето с топла вода и в кърпа в която само аз си бърша лицето се подсушавам и се намазвам със "Collagena-гел при акне" (безцветно е).Вечер преди да легна и след като си измия зъбите правя същата процедура само,че след използването на гела намазвам всяка пъпка със кремчето "Sudocrem".Това кремче се води за подсичане при бебетата,но е също толкова ефективен и при пъпките.Гелът струва около-6 лева а кремчето голямата кутийка е 9 лева има и по-малки,но не знам на каква цена са те.Надявам се да съм помогнала.Успех! :)

kalpazanka
07-30-2011, 19:01
Темата е стара.