PDA

View Full Version : Що е то: ТВ данък, 60лв годишно?



Lestat357
06-17-2010, 09:28
Добро утро!
По-надолу ще Ви занимая с нещо, което прочетох преди малко.

Темата е за друг раздел, но тук повече хора ще я прочетат. Направо прилагам линк към един сравнително читав и достоверен източник: http://dnes.dir.bg/news.php?id=6581128&fp=1 .

Как Ви се струва това?
Обмислят го още от самото начало на мандата на НДСВ. Бихте ли плащали по още 5лв месечно освен за ток и кабелна за удоволствието да гледате телевизия? По-конкретно с цел подпомагане на БНР и БНТ?
Дали това би довело до качествени промени в програмите им? За или против сливането им?
Според Вас буквичката ‘Б’ (=’д’) ли стана причина тези медии (и по-конкретно БНТ) да изгубят толкова много от зрителите си през последните десетина години?

Мнението си ще го изразя по-нататък, за да бъдат максимално неповлияни първите такива.

*Благодаря за вниманието!>

yakuza_
06-17-2010, 09:45
Ако сега не е световното, кой гледа БНТ ? И защо да плащаш за нещо, което не ползваш ? Защото доколото прочетох даже и да нямаш тв., пак ще плащаш.

MakeMeLaugh
06-17-2010, 09:52
Това БНТ и БНР даже забравям какво беше вече, няма такава тъпотия.
С удоволствие ще я изтрия от тв-то.

Canis_Dirus
06-17-2010, 09:59
Че подобни такси се плащат из европа от дълги години. В Германия таксата е към 17 евро на месец за телевизор и 5-6 евро за радио (ако имаш радио в колата пак плащаш). До 2013 се събира само от тези, които са имали неблагоразумието да се регистрират, че имат приемник. Реално си длъжен от закона да се регистрираш, но ако не се регистрираш, няма как да докажат, че имаш нещо. Съответно от години си спестявам съответната такса.
Новината е, че от 2013 таксата ще се събира от всяко домакинство.

Колкото и да се възмущавате - ще плащате. Редно е обаче след въвеждането на подобна такса да се спрат рекламите по БНТ.

Иначе парите от вашите данъци отиват в системата на образованието - подпомагат детски градини и училища, въпреки, че нямате деца.

cherinka
06-17-2010, 10:07
5лв. за радио и 5лв. за телевизия, така ли?
Иначе и аз с удоволствие бих изтрила БНТ.

yakuza_
06-17-2010, 10:09
Ами БНТ и БНР да спрът да излъчват като труват толкова много дългове 8-)

babity
06-17-2010, 10:12
Няма да плащам за тези помии! Ще си изхвърля телевизора и пак няма да плащам!

yakuza_
06-17-2010, 10:22
Ти май не си прочел/а статията, дори в началото, даже да нямаш телевизор, пак ще си плащаш.

HexGirl
06-17-2010, 10:25
ум не мисля че бнт е помия ....
това че вие се интересувате само от бозавите сериалки на GTV и Fox-а е друг въпрос .
Иначе и аз мисля , че БНТ е дало такива неща на българия каквито не са далу другите телевизии . Как така ще изтриете националната телевизия от програмата си ... Чесно казано не разбирам.
има маса добри предавания по БНТ е преди имаше повече но сега поради липса на финанси са по съкратени.

yakuza_
06-17-2010, 10:29
Кажи ми 3 прични, заради който би платила за БНТ, тея 5 лв на месец. С 5 лв. няма да станеш по - богат, но за един възрастен човек са си пари. Или може да искаш да гледаш 4342 епизод на "Дързост и красота" или ще ти липсват Димитър Цонев със скованите му лафове ?

stefity
06-17-2010, 10:30
Съгласна съм с хекса... от БНТ е започнало всичко, тази телевизия е майката на всички други и аз не мисля, че е редно да се изтрива само защото продукциите й били глупави и безинтересни.

yakuza_
06-17-2010, 10:33
Навремето и Ефир 2 имаше, ама си замина.

AutumnTears
06-17-2010, 10:44
поне спряха ли новините на турски?

babity
06-17-2010, 11:04
поне спряха ли новините на турски?


Преди 4-5 месеца за последно ги мернах, не съм чула да са ги спирали.

Едит: Че БНТ-то е дала много не разбрах къде сте го видяли да го отричам. Факт е, също както е факт, че в момента нямат предаване, което да мога да го изтрая цялото (освен Минута е много, може би). Да не говорим за филмите, които дават... И к'во за Фокса? И по БНТ гледаш "Самотното дърво на хълма" (One Tree Hill) 8-)

Sham
06-17-2010, 12:32
Умно село
Полет над нощта
Пиано-бар "Нощни птици"
Библиотеката
БНТ представя
част от културната програма на "Христо Ботев"
са формати, които следя. не се сещам за алтернативни;
//ако някой знае, да сподели)

За телевизия трябва да се дават пари, защото именно тя е най-масовата и влиятелна медия у нас, в най-широк възрастов интервал. По програмата трябва да се работи, да. Към момента БНТ осигурява най-богата палитра от формати в програмата си, но има накъде да се върви. Идеята за национална телевизия, както знаем, е да задоволи всякакъв род зрители. След коментарите по-горе, обаче, вадя извод, че може би поднасянето на информация не е съвсем адекватно и общодостъпно. Виждам развитието на телевизията в тази посока, но не и в залитане към халтураджийско угаждане на чалгаризирания народ. Дано!
//Бих плащала, ако се представи смислен проект за развитие, а не с идеята за касичка-прасенце на папийонки и вратовръзки.

w0sh
06-17-2010, 13:19
Само заради Петър Василев ще ги давам тези пари.

HexGirl
06-17-2010, 13:49
Шам ги каза повечето.
Въпроса е друг по коя друга телевизия дават хубаво българско кино .
По коя телевизия говорят за българска култура или вас това не ви интересува.
По кояь друга телевизия дават постановки който се играят в момента по театрите ?
Това , че могат да си поразнообразят програмата не го отричам но нали трябват пари за това ... И да бих плащала 5 лв. и всеки както каза ти "възрастен" би ги платил.
Значи може да плащате да гледате биг брадър или тем подобни или да си плащате HBO то но за това не можете .
Нз за мен решението е правелно .

yakuza_
06-17-2010, 13:56
Че както казаха нагоре, ние и сега си я плащам с данъците + това имат и рекламни приходи. Аз телевизия почти не гледам, а ако гледам, само дискавъри, НГ и 1-2 музикални канала. НВО също се чудя, кой ще плати да гледа специално за канала, без да е в пакет с др. след като вече масово се ползват торент сайтовете.

SunSmile
06-17-2010, 14:41
" Аз пари за глупости не давам! "

Ако не е световното да гледам някой мач като съм навън, изобщо не гледам БНТ. А да не говорим, че БНР не слушам. Не мисля, че ние трябва да издържаме една телевизия. Не ме бъркат 5 лева повече или по - малко, стига да си заслужаваше. Не следя програмата на БНТ, когато гледам телевизия определено не е БНТ, което изобщо не ме прави по - малко запозната с всичко, което се случва. Голяма глупост ще е ако това предложение се приеме. Мисля, че изобщо не е редно да я издържаме тая телевизия. Аз няма да плащам измислени издръжки на телевизия с доста ниска гледаемост. Ако искат да я закриват... Все ми е тая :)

* споделям моето мнение и всякакви недоволства от него - не ми влияят :)

changess
06-17-2010, 18:04
Новините на БНТ са най-близо до реалността.

Lestat357
06-17-2010, 20:20
Трябваше да пусна една анкетка, пф.(

Мнението ми накратко: да бе, ясно, че и другаде има подобни такси. Те и в момента си дръпват от данъците ни, ест. Но на този етап съм против. Просто не вярвам да настъпят качествени промени. Те трябва да почнат от състава си например. И шоуто на Цонев и Каналето са толкова зле и излишни, че няма накъде повече.

@HexGirl, предлагам да прочетеш отново поста на be_true поста по-горе. Какъв възрастен, какъв ти всеки. Става въпрос за възрастов интервал, което е съвсем различно.;] Може би Btv се справят по-добре там, като не претендирам да съм наясно с актуалната им програма. Спрях да гледам активно телевизия преди години. За HBO и за наем на филми не мисля, че има много хора, които плащат все още. Да не кажа хич. То затова го мушкат като бонус във всевъзможни пакети тук и там.

За новините няма две мнения по въпроса. Но не бих давал 60лв годишно само заради тях. И не мисля, че ще бъде прокаран този закон, ако ли да – няма да има кой да им плаща. Най-малкото, че цялостно си падаме ‘авантаджии’ и да не давам линкове от мнения тук по темите за градски транспорт, които са ми правили впечатление преди. Е, зависи. Пък и ще се намерят много начини за заобикалянето му. При премахване на рекламите съм ‘за’! Тогава бих. Но няма кой да ги махне. Ироничното е, че голяма част от смислените кадри по другите телевизии тръгват от тази телевизия, да. Още нещо – качеството на сигнала им е смешно. Не знам в другите градове как е, аз съм с кабелна (налага се; иначе щях да я спра) и съм към Евроком. Най-лесно се прецаква БНТ-то при времеви промени. Е*ем ти и националната медия. (в добрия смисъл на думата:])

„Полет над нощта” съм го гледал, хубаво е. Градивно, балансирано, полезно. Същото важи и за „Умно село”(имам си няколко любими издания даже). Ясно е, че няма безплатен обед, но биха могли да си посъкратят щата като за начало. Имаше ‘8

Rounder
06-17-2010, 20:24
Знаех си аз...и данък за дишане ще издеистват след някоя година.....то бива простотия ама чак пък толкова....

baceto
06-17-2010, 22:40
Знаех си аз...и данък за дишане ще издеистват след някоя година.....то бива простотия ама чак пък толкова....Ти не се оплаквай, ако сека седмица си прайш по 3000$ от турнири(пожелавам ти успех) тия 60 лв ша са ти последната грижа!!!

Rounder
06-18-2010, 09:41
Знаех си аз...и данък за дишане ще издеистват след някоя година.....то бива простотия ама чак пък толкова....Ти не се оплаквай, ако сека седмица си прайш по 3000$ от турнири(пожелавам ти успех) тия 60 лв ша са ти последната грижа!!!

Ти пак баш у мене и парите ми се фана,ми и аз имам разходи е брато...и не секи път печеля....някога и губя.
И не ми е там за някви си левове ако ще и 200 да са ще ги дам,стига да виждам нещо насреща,както искам като плащам винетки и разни други глупости да виждам пътищата ни без дупки (което за съжеление не е така)