PDA

View Full Version : Упражнения



Nqkuf
06-17-2010, 13:13
Тъй като по физическо постиженията ми са много слаби ( имам оценка 4)
и мисля да почна някакви упражнения през лятото, за да си подобря постиженията, но не знам какви.
Та кажете какво точно да правя, какви упражнения?
И още един въпрос: Скачането на въже само за отслабване ли се практикува? Ако не, какви са ползите от скачането на въже?
:-P

( чудих се къде да пусна темата, но мисля че тука е най-подходящо)

yakuza_
06-17-2010, 13:45
От скачането на въже се развива и вестибуларния апарат. (с него пазиш по - добро равновесие), а и участват доста групи мускули. Намери си лостове някъде, прави лицеви. При даскала който ми беше по физическо на мен за 8 години съм отишъл 50 пъти, всички имахме 6-ци.

Nqkuf
06-17-2010, 14:48
Мисля да си взема едно въже и да скачам (не за отслабване)
Какви други упражнения мога да правя вкъщи за еластичност ( гъвкавост), издръжливост и сила... (предполагам има някви програми пратете ми линк или нещо нз)
Ако е възможно не искам да трупам мускулна маса от упражненията. (с атлетично тяло съм, не искам да ставам мутра :D )

Nqkuf
06-17-2010, 14:49
Мисля да си взема едно въже и да скачам (не за отслабване)
Какви други упражнения мога да правя вкъщи за еластичност ( гъвкавост), издръжливост и сила... (предполагам има някви програми, дайте ми линк или нещо нз)
Ако е възможно не искам да трупам мускулна маса от упражненията. (с атлетично тяло съм, не искам да ставам мутра :D )

ПС: пфф не знам какво стана, нещо нета ми прекъсна и натиснах два пъти бутона "прати" и... както и да е...

yakuza_
06-17-2010, 15:18
Хората гледат да качваш мускулна маса, а ти не :lol: :lol: :lol: Запиши се на някакъв боен спорт, кик бокс например, там ще ти покажат упражнения за разтягане. Ти на колко години си ?

Nqkuf
06-17-2010, 15:38
На 16 съм
Не искам мускулна маса. По принцип съм слаб и искам да напълнея, но това е друг въпрос :D

yakuza_
06-17-2010, 15:42
Ти какво мислиш, че като започнеш фитнес ставаш машина ей така ли :lol: Аз малко преди 16 бях започнал да тренирам още не се чувствам "мутра". Говоря ти за нормално трениране без добавки и химия. Само ядене и това е. Там ще ти дойде и силата. А защо ти трябва да си гъвкав нз. едва ли ще тръгнеш да биеш маваши на някой ...