PDA

View Full Version : Излезе ми някаква стресница..



make_you_mine
06-17-2010, 19:26
Или поне така ми изглежда..като едва забележими мехурчета малко под устната..бях по изпити и явно съм се стреснала повечко..сега какво да правя с нея? Да си взема някакво мазило? Също имам въпрос дали има проблем да се целувам-може ли да заразя приятеля си? А при орална любов? Колко време се лекува.. :(

TykaSePisheNick
06-17-2010, 19:29
Заразително е, да.Имах аз едно мазило, но не се сещам как се казва..Много е малка кутийката /дълга колкото пръста ти/ и на нея имаше една усмивка на жена с червено червило 8-) Някой може да се сети за името..

make_you_mine
06-17-2010, 19:40
Мога ли да се целувам (поне...) ?

TykaSePisheNick
06-17-2010, 19:41
Нали ти казах - заразно е..

ПП:Не знам защо ползвах заразително 8-)

L0ST
06-17-2010, 19:43
стресница...това като херпес ли е или е друго нещо?

make_you_mine
06-17-2010, 21:26
Ами не знам и аз точно това се чудя...аз мисля,че стресницата,тъй като не произлиза от инфекция,а се получава заради стрес или психически натрупано притеснение,не е заразно,но не знам и затова реших да се допитам,за да съм сигурна. Според мен има рзлика между херпеса и стресница,но ако някой е съвсем наясно нека сподели. ;)

Sigrina
06-17-2010, 21:27
Тва си е херпес. Вируса остава в теб за цял живот, като при стрес, натоварване и спад на имунната система най-често провокират излизането на самите ранички. лекарството с жената е ацикловир, но аз те съветвам да си вземеш фенивир :)

L0ST
06-17-2010, 21:33
Аз ползвам ациклостад, тей акто при мен десйтва по-добре от фенивир.. Мисля, че му се викаше херпес симплекс, но не съм сиг..

make_you_mine
06-17-2010, 21:54
Ами аз си взех от този Ацикловир и си сложих...
това означава ли,че по този начин не мога да заразя никого или пак трябва да го пазя и да нямаме контакт...?

L0ST
06-17-2010, 21:56
Ами аз си взех от този Ацикловир и си сложих...
това означава ли,че по този начин не мога да заразя никого или пак трябва да го пазя и да нямаме контакт...?

Недей целува никого, защото това веднъж влезе ли ти в организма, НИКОГА няма да можеш да се изчистиш от него и дори и рядко, ще се появява от време ан време...

make_you_mine
06-17-2010, 22:02
И колко време така ? Освен това аз не съм сигурна,че е херпес(стресница),защото няма характерното мехурче..не ме боли,не ме сърби...а има само някакво леко подуване като пъпчица под устната.. :?

L0ST
06-17-2010, 22:11
Еми не знам в такъв случай... може да не е проявен още, което си е добре и много по-лесно ще ти мине... просто гледай да зарастне хубаво.. ще изтърпиш някак си няколко дена, гушкайте си се, натискайте се и т.н. но без целувки...

make_you_mine
06-17-2010, 22:28
Еми да,ама аз откъде да знам колко дни точно да го пазя..уф..

TykaSePisheNick
06-19-2010, 18:27
Колкото по-рано го мажеш, толкова по-бързо ще изчезне..За мене е изчезнала, чак като няма и помен от нея 8-)

batkodoki
06-19-2010, 20:30
Или поне така ми изглежда..като едва забележими мехурчета малко под устната..бях по изпити и явно съм се стреснала повечко..сега какво да правя с нея? Да си взема някакво мазило? Също имам въпрос дали има проблем да се целувам-може ли да заразя приятеля си? А при орална любов? Колко време се лекува.. :(

мажеш - не мажеш = това е вирус, ерго полза от мазила никаква!

да, можеш да заразиш Момчето, но това зависи само от неговата имун реактивност, т.е. ти при всички случаи вече си му предала вируса, а дали той ще се изяви И при него зависи от спецификата на неговата имунна система, как е била тя "обучена" в минало време.
ако вс е наред - за него няма да има ВИДИМИ последствия.

оправданието "по изпити" е невярно!

make_you_mine
06-21-2010, 10:13
А този ''обикновен херпес'' може ли да предизвика гениален херпес ?
С др.думи от орална любов човек може ли да се зарази от генитален херпес,въпреки че този на устата ми е обикновен ?

AniBG
06-21-2010, 10:31
Гениталният херпес се предава по полов път, проявява се с мехурчета по лигавиците и кожата около външните полови органи, които се пукат и оставят миниатюрни ранички. След седмица раничките заздравяват, но вирусът остава в тялото и заболяването се повтаря периодично, но не се постига пълно излекуване! :( Мисля, че няма опастност херпесът, който ти е на устата да зарази и половите органи, но все пак има някаква малка опастност!? :?