PDA

View Full Version : Помощ ?



DesSsi
06-18-2010, 18:06
Някой може ли да ми го преведе на немски мн е спешно :



В днешно време отношенията в едно семейство са твърде „недоразвити”. Както в българските, така и в чуждестранните семейства отношенията между родители и деца не са такива, каквито би трябвало да бъдат. За нормалното развитие на децата и утвърждаването им по-късно в обществото е нужно те да общуват със своите родители. Според мен всички проблеми, които имат днешните деца, се дължат на тяхната неинформираност относно актуални въпроси. За да получат необходимата информация, децата разчитат на първо място на семейството си. В XXI век сме, а все още има от онези консервативни семейства, в които не се говори за интересни и актуални теми, което всъщност води до по-трудно приспособяване на децата в обществото. Не само родителите обаче имат вина за малкото общуване в семейството, а и децата. В наши дни те предпочитат да не споделят проблемите с близките си. Това също води до много проблеми в семейството. Децата си мислят, че по-добре е да споделят със своите връстници, а не родители, а всъщност това е голямата грешка, защото едва ли съучениците знаят повече от родителите. И двете страни (родители и деца) се опитват да наложат волята си. Родителите често искат да контролират живота на децата, мислейки, че това е най-доброто за тях. Децата пък си мислят, че могат да се справят с всяка трудност, изпречила се на пътя им. Така възникват най-големите проблеми в семейството. Според мен най-добре би било във всички семейства да се създаде един по-демократичен стил на общуване, което доста би подпомогнало отношенията между децата и родителите. Ако тези отношения бяха по-добри, всичко би било различно. Ако разговаряхме достатъчно помежду си, бихме създали по-добър свят за всички хора.

DesSsi
06-19-2010, 08:07
охх никой ли не може да го преведе :(

breathslow
06-19-2010, 08:17
Heutzutage sind die famili

DesSsi
06-19-2010, 14:04
нямах предвид да е преведено с google ..

DesSsi
06-20-2010, 06:44
ох моля ви преведете го ? :-#

awerw
06-20-2010, 06:56
майка ми разбира но няма да иска да се занимава :D

DesSsi
06-20-2010, 13:22
Хорааааааааа моля ви много за утре ми е ..

elito0o0o0
06-20-2010, 14:11
майка ми разбира но няма да иска да се занимава :DМен пък баща ми знае немски, ама не му се занимава. Е, ако беше за мен - Да.., ноо... 8-)

Абе, хора, вие защо влизате в паралелки с немски език, като няма да го учите?! :? Епа, не става ей така.. трябва да се учи този език.. :?

pamii
06-20-2010, 15:26
[b]Heutzutage sind die famili

xWandereRx
06-20-2010, 17:51
отвратителен език, не бих го учила дори и да ми плащат :D