PDA

View Full Version : Може ли да забременея, когато ...



m0
06-18-2010, 19:44
Последните няколко пъти с приятелят ми правим секс без предпазни средства.Той не е свършвал в мен, но все пак се притеснявам да не съм бременна.Знам,че може да звуча глупаво,но моля за помощ.. :( Има ли някаква възможност да сме направили "фала"?

Не ме съдете - просто отговорете на въпроса ми.. :smt087

filmimilmi
06-18-2010, 20:11
Има таква възможност и дори да е 1:10000 пак е много рисково! Като се притесняваш, следващия път мисли!

Vasoto129
06-21-2010, 18:16
няма знач дали не е свършвал в тебе пениса си отделя сецрет такаче зимаи тестове и бъди по внимателна :) :)

SmilezZz
06-21-2010, 19:36
Риск ВИНАГИ има,независимо дали е голяма или малка тя..Така,че надявам се да не е станала белята и ползвайте предпазни средства,за да няма после "Бременна съм"..

LipSy
06-21-2010, 20:06
Чела съм много теми, в които е описано, че незнамси колко си пъти го правили, ама без предпазни средства и после момичето винаги се пита, дали е бременна! Много ви се чудя защо не се усещате навреме и не се сещате, че преди секс трябва да си купите нещо, с което да се предпазите (е, в случей, че не искате да забременеете!!!)! Ами има риск, ДА!

Cloe
06-24-2010, 13:57
Всеки знае,че удоволствието е мн по-голямо, когато се прави секс без презарватив. Още повече,че някои момчета докато си сложат "гумата" им спада. Няма лошо да с еправи секс без предпазни мерки, но е много важно момчето да успява да се контролира. Съветът ми е задължително момчето да уринира след секс,ако имате намерение веднага след това да повторите акта. Ако пък той се съмнява ,че евентуално се е опуснал в теб , има медикаменти , които могат да се пият до 72 часа след половия акт ( Ескапеле- стойността му е кам 30 лв) .

tnp123
06-24-2010, 17:16
И малко лимонов сок, да убие евентуално избягалите човечета....ти чуваш ли се??
Трябва да има поне едно предпазно нещо-гумичка, хапчета....или има ГОЛЯМА вероятност да се появят закръглени коремчета.

А щом на момчето му спада, докато си го надене, то момчето.....без коментар.

zaiche98
06-26-2010, 13:35
На сутринта след това:
У нас средство за спешна контрацепция можеш да си купиш директно от аптеката, тоест не е задължително да минаваш за рецепта през АКГ кабинета. Ако обаче не си абсолютно убедена, че партньорът ти няма венерически болести, визитата при гинеколога няма да ти се размине, както и двата съответни теста (първият е седмица по-късно, а вторият - след три месеца.) До 72 часа по-късно:Вземи хапчето за спешна контрацепция възможно най-бързо (колкото по-скоро, толкова по-добре). И задължително прочети внимателно указанията върху опаковката. Седмица по-късно:Трябва да навестиш гинеколога си за превантивна инжекция срещу хепатит Б и за тестове за гонорея, трихомония и хламидия.
3-7 дни по-късно:Ако все още не си взела никакво средство за спешна контрацепция, обмисли варианта на поставяне на спирала и си уговори час за манипулацията НЕЗАБАВНО.
Седмица, след като е трябвало да настъпи следващият ти цикъл:
Ако все още нямаш менструация, си вземи тест за бременност, за да си сигурна, че спешната контрацепция е проработила.
3 месеца по-късно:Време е за втори транш изследвания за венерически болести – този път за херпес, хепатит С и сифилис.
Стъпка 1
Твоят план за предотвратяване на нежелана бременност
Ключът към стопирането на непланираната бременност е бързото действие. Първата ти работа на сутринта след рискованото изпълнение е да се отправиш към аптеката и да попиташ за средство за спешна контрацепция. По принцип можеш да посетиш и гинеколога си, но понеже у нас за такива медикаменти не ти е нужна рецепта, можеш да си спестиш тичането до поликлиниката. Средството за спешна контрацепция представлява ударна доза от същите хормони, които се намират в “обикновените” противозачатъчни хапчета. И взависимост от това какво се случва в тялото ти, тя или спира отделянето на яйцеклетката от яйчника, или възпрепятства оплождането на вече отделената яйцеклетка, или пречи на оплодената яйцеклетка да се прикрепи към матката. Хапчетата трябва да се вземат до 72 часа след самия акт. Но все пак идеалното време за приема им си остава в рамките на 24 часа, защото тогава са най-ефективни. Разбира се, опциите за спешна контрацепция не се изчерпват с хапчето за сутринта след това: специфична комбинация от "обикновени" противозачатъчни може също да предотврати забременяването, както и медна спирала, поставена в рамките на седем дни. За да се ориентираш по-лесно в плюсовете и минусите на всеки метод, погледни нашата сравнителна табличка.
Спешна контрацепция
Нещата, които трябва да знаеш по темата "предпазване от забременяване"
Postinor Duo - хапчето за сутринта
Какво представлява:
2 броя таблетки, съдържащи хормона прогестин
Eфективност:Шансът да забременееш намалява от 8 % на 1 %
Как да го използваш:Вземаш първото хапче възможно най-скоро след акта, второто – 12 часа по-късно.
Странични ефекти:
Гадене, дискомфорт в гърдите, замайване и повръщане
Цена:Около 12 лв.
Равносметка:Освен ако не искаш дълготрайната спирала, това е най-удачният ти избор за спешна контрацепция
Противозачатъчните
Какво представлява:
Може да се използват повечето марки, като се пият в специфична комбинация
Eфективност:
Шансът се намалява от 8% на 2%
Цена:
Зависи от хапчетата
Странични ефекти:
Същите като при спешното хапче: гадене, повръщане, замаяност
Равносметка:
Бързи и удобни, но по-малко ефективни, в сравнение със спешното хапче Медната спирала
Какво представлява:
Aко се постави в матката в разстояние на седмица след акта, устройството може да предотврати забременяването
Ефективност:
Намалява шанса от 8% на 1%
Възпира прикрепянето на оплодената яйцеклетка към матката Странични ефекти:
Възможни са спазми по време на самото слагане; за да облекчиш болките, вземи предварително болкоуспокояващо Най-ефективното средство за спешна контрацепция, но е добра идея само за жените, които планират да си я оставят поне една година.* Kакво трябва да направи всяко умно момиче
Вместо да чакаш, докато стане белята, и тогава да хукнеш да търсиш хапчета, по-добре се запаси с тях предварително. Не чакаш да се порежеш, за да си купиш бинт, нали? Е, същото е и със спешната контрацепция. Хапчето е със срок на годност.... Забележка: час преди първото хапче за спешна контрацепция може за всеки случай да вземеш нещо против повръщане. Ако в разстояние на 60 минути след взимането на таблетката, все пак върнеш обратно изпитото, се консултирай с гинеколог. Може би ще се наложи да повториш дозата. Но ако спазъмът е след повече от час, не се притеснявай – медикаментите са вече усвоени.Никога не използвайте ножица, зъби, или друг остър предмет, за да разкъсате обвивката, защото можете да нараните и съдържанието.