PDA

View Full Version : Да ме пуснат?



ElinoOor
06-18-2010, 22:26
Хм.. кофти родители имам.
Скоро навърших 15. Дразнят ме ограниченията,които ми се налагат.. по тъмно да си вкъщи,а след 7 и половина вече ми звънят да се прибирам(по това време на годината се стъмва в 9,пък и вечерния час е 10 часа,но се правят на ударени и казват,че не е вярно оО) :?

Като излизам в събота и неделя ми се бучи,щото трябвало да уча.Ако ме няма повече от 3-4 часа ме гледат накриво едва ли не. Винаги ме питат с кой и къде отивам(нещо,което не мога да приема,че трябва да им казвам!)

Друг лош навик има майка ми да ми казва в последния момент преди да изляза,че не може щото искала да ходим еди-къде-си. А аз винаги съм се уговорила предварително,но явно не се взима под внимание,че и аз имам социални контакти и затова аз никога не съм предупредена,че имам някакво друго задължение. :x

Това си е голям проблем и сериозна спънка в отношенията ми с приятелите ми понякога,не за друго, а защото се налага да отлагам нещата минути преди уречения час! Да не споменавам колко ми е неудобно да го казвам,защото звучи сякаш родителите ми ме имат за играчка,въпреки че в повечето случаи излизам напук с думите "Съжалявам,не сте ми казали на време. Късно е вече да отлагам.." в повечето случаи обаче с повишен тон.. :-|

Как да постигнем консенсус по този въпрос? Подчертавам,че моето мнение не се взима под внимание и в повечето случаи дори не се изслушва. Признавам,че не съм отговорен човек и донякъде съм заслужила по-остро отношение. Но 15 години мисля,че са прилична възраст да ме пускат до 9/9 и 30.. ? :-o

А и не искам да ми се задават въпроси в стил 'къде беше?',просто защото не споделям с тях почти нищо и нямам намерение. Не мисля,че родителите ми са точните хора,на които да споделям лични неща. Попринцип от време на време просто уведомявам за текущите оценки и накъде вървят нещата. Никога не съм обичала разпитите,а и съм човек с характер.. :-o

misspraskofkaa
06-18-2010, 22:55
да ти кажа първо че не си единствената и много други твои връстнички имат такъв проблем
трябва наистина да седнеш и да поговориш с тях / а ако не искат да те послушат опитай вече и с по висок тон за да знаят че им говориш напълно сериозно/
кажи си направо какво ти е в главата и как искаш да стават нещата ако може и да помислят върху думите ти
нещата няма от първия път да станат перфектни но с времето трябва да разберат че порастваш и че ще отсъстваш все повече от вкъщи :wink:

ElinoOor
06-18-2010, 23:10
Разбирам,че нещата ще станат с много разговори (нещо,което мразя да правя с родителите си) .

Въпроса е,че не смея да кажа,защото не знам каква ще е реакцията. А и знам къде са ми грешките,виновна съм и са прави.. просто се досещам за каква ме взимат,но и не правя нищо по въпроса. Не ги допускам просто.

Наистина ми се ще просто да щракна с пръсти.


п.п. Допълвам и че съм миролюбива,не обичам да ми се вика,нито аз да викам. Криво ми е,защото често ситуацията го налага,за да бъда чута и разбрана. Лошо е,че не намирам друг изход от ситуацията и се изразявам прекалено остро и грубо към човек,на който дължа много реално погледнато. Срам ме е,че не мога да ги убедя в правото си.

misspraskofkaa
06-18-2010, 23:42
ем мила тряя да се помъчиш някак си хем да не е с много думи и обеснения хем да е простичко и да те разберат
нно във всички случаи трябва да говориш и да не се оставяш да мине поредния разговор в който да не си чута и неразбрана..
всеки тийн не е идеален и няма как да го искат от теб
затова не трябва и да те е срам че не можеш да ги убедиш
според мен трябва да бъдеш и по настоятелна :}}

Sisito941
06-19-2010, 07:47
Същата ситуация е и при мен,обаче аз съм на 16.. :-x Вчера например имаше лек вятър навън,към 18:45 ми звъни телефона,вдигам,беше баща ми и ми вика:"Айде прибирай се..Виж какъв вятър има навънка,пак ще се разболееш"..не знам си какво ...Като излизам майка ми не пропуска да ме пита:"Къде отиваш?С кого?Кога ще се прибереш?КАзвам й примерно 8:30 някъде-реакция-Не може! Че и винаги ми прави такива глупости..Понеже в моя квартал няма кой знае какво да се прави,затова ние с моите приятелки отиваме на една площадка малко по нагоре от нас,като й кажа на майка ми,че отиваме там тя ми вика:"Какво ще правите там,момчета ли търсите.."Ейй такива глупости..Направо да ти се иска да излезеш и да не се прибираш повече вкъщи..И то точно вчера,дето беше петък,те в 7 без нещо да кажат да се прибирам..направо съм бясна,че никой не се опитва да ме разбере..Не стига,че няколко дни не бях излизала понеже учех,края на годината все пак наближава и съм се стегнала,ами и когато реша да изляза,трябва да се прибера по нечовешко време..Те децата от блока,които са с 6-7 години по малки от мен стоят повече навън..а аз ще кажеш,че специално ходя на друго място,далеч(е не много на около 5 мин път)за да си търся момчета.. :o :o :o :o

Sisito941
06-19-2010, 07:49
ПП:Майка ми като опитам да говоря с нея по тоя въпрос,тя излиза с извинението,че не знае какво ще се случи,едва ли не,някой ще ме отвлече ей такива работи има предвид..то ще кажеш,че тя без мен не може..примерно свикнала съм а излизам в 4-5 часа,и след 1 час максимум,почва да ми звъни телефона..къде си,какво правите..дрън дрън... :? :?

Jumbie483
06-19-2010, 08:01
Може би ти нямат достатъчно доверие. Защо не се опиташ първо да разбереш защо е така (ако е така) и после да ги молиш един вид, да го имат.
Това, че те питат къде и с кой си е напълно нормално и е в тяхното право на родители да го знаят. Пък и няма нищо лошо да им кажеш. Това не е някаква строго секретна информация, че да я пазиш в тайна.
А относно личните работи... Приятели, гаджета - не те обичат повече от родителите ти. Именно родителите са тези, които биха направили и дали всичко за теб. Тъй, че ти ако на тях им нямаш доверие и не можеш да им споделиш нещо, то тогава на кого ?

AniBG
06-19-2010, 08:17
На мен пък ми имат страшно доверие! :P От 12 годишна ме пускат да пътувам с рейс! Направо супер! (Сори за изцепката, може да ви е неприятно!) Опитайте да покажете на родителите си, че заслужвате да сте "свободни", че вече е време да ви пуснат! Убедете ги, да ви имат повечко доверие и че няма да правите глупости! И мен понякога ме поразпитват къде отивам и с кого и аз им казвам, че примерно излизам с гаджето и те ме пускат, но при положение, че се върна например към 8 часа! (Сега само чакам да заминем на море - там ме пускат до 12 навън! :smt002 ) Наистина, се опитайте да не правите неща, които впоследствие ще определят вашата свобода на избор, за каквото и да било то!

zero
06-19-2010, 08:21
Много привилегии имате сега младите ...
Аз като бях на вашите години играех само пред блока на народна топка, спасяванка иии то до 9-10 часа...
Не мога да разбера кво не ви утърва ? Изкурвяли сте се на макс ии искате родителите ви да ви имат доверие ... ебати смешните лапета дето сте 0.0 На мен например НИКОГА, АМА НИКОГА не са ми поставяли наще условия кога да се прибирам и къде да не ходя !!!
Само ми казват "умната" и питат г/д кога ще се прибера ..
Винаги съм се прибирал в прилично състояние и не съм правил простотии, с което съм си заслужил тяхното доверие !!!

AniBG
06-19-2010, 08:31
Ти пък нещо много насериозно се взимаш! Първо - момчетата в 90 на 100 от случаите ги пускат повече от момичетата! (в моя клас всички момчета ги пускат където те си пожелаят, въпреки, че имат 2-ки и 3-ки за годината! :-P )! Второ - недей да се правиш на отворко, защото всеки живее в различно време с различни правила и последици! :x

sunshinepp
06-19-2010, 08:35
По абсолютно същата схема сме вкъщи,само дето съм на 16.
Няма начин, почти нищо не може да се направи и това си е. Изгубих доверието им още като малка, предполагам че и ти си загубила тяхното и от там тръгва всичко.. има време за всичко, осъзнавам го малко по малко. Нещата ще се наредятт.

ElinoOor
06-19-2010, 09:15
Ама аз не искам да ме пускат по-докъсно за до ходя по мъже едва ли не (омг?)
Че ми нямат доверие,нямат ми.. точно и затова не смея да претендирам особено.
Някой се изказа,че не било лична информация.. как да го кажа, за мен е лична и не желая да давам отчет.. не съм глупава,не правя нищо обезспокоително.. на кого друг да кажа? ами аз на никого не казвам,нещата си остават за мен и тези,които определена случка ги засяга.

Колкото до рейса.. такива 'свободии' ми се позволяват отдавна. Като говорим за плаж примерно и т.н. проблема е в часа и човека с който съм. Явно много са се запритеснили щом има изказвания като 'малка си за гаджета', може би се опитват да ме държат на разстояние от момчетата. Баща ми особено много остро приема факта,че повечето ми приятели са момчета.

Курвалъка пък е съвсем друга тема,какво толкова странно искам? Просто до 9 да съм навън и да знам,че мога поне до магазина да отида по това време.

:-o

WaterLilly
06-19-2010, 09:50
Не мислиш ли, че малко се лигавиш? Нищо няма да ти стане, ако казваш къде отиваш и с кой. Не е като да си тръгнала по мъже, както сама каза, така че ако нямаш какво да криеш, казвай им.

И много си противоречиш. Казваш, че не обичаш да говориш с тях, че не ги допускаш, а после искаш от тях да се държат добре с теб. Претенции, претенции...

loko1
06-19-2010, 10:16
Не знам защо но мен са ме зарязали, И ДА ВИ КАЖА ВСИЧКО ПИСВА ,МИ ТЕ СИ ЛЯГАТ 10 ЧАСА ,ИЗЛЯЗА КЪМ 1 ,2 И ТЪПОТИЯ , ИМА ВРЕМЕ ЗА ВСИЧКО ,ЗАНИМАВАЙ СЕ С НЕЩО СПОРТ UCCHENIE,
Мен сякаш не ги чуствам като роители за нищо не ме търсят
:?

LoupGarrou
06-19-2010, 12:03
Нищо няма да ти стане, ако казваш къде отиваш и с кой. Не е като да си тръгнала по мъже, както сама каза, така че ако нямаш какво да криеш, казвай им.

И много си противоречиш. Казваш, че не обичаш да говориш с тях, че не ги допускаш, а после искаш от тях да се държат добре с теб. Претенции, претенции...

+1 ! Те са ти родители, нормално е да се тревожат за теб и да ти задават такива въпроси, а и ти провокираш/подсилваш това нещо. Сама каза, че не обичаш да говориш с тях и не им споделяш. Разбира се има нещо, които предпочиташ да не им казваш, но вероятно се държиш твърде резервирано и затова те ти нямат доверие.

Явно ти е трудно, но опитай се да бъдеш по-открита : ) ! Може би така доверието в теб ще нарасне.

TheThinker
06-19-2010, 12:08
Събраха се двете дечица оплакаха се, показаха колко са големи(вече на цели 15) и напрвиха темата. Намериха се 2ма-3ма разумни хора да им кажат да се осъзнаят и да слязат не земята и те колективно ги оплюха. Браво, деца, вие сте прави! И най-вече възрастни и отговорни. :?

AniBG
06-19-2010, 12:12
Ама аз не искам да ме пускат по-докъсно за до ходя по мъже едва ли не (омг?)
Че ми нямат доверие,нямат ми.. точно и затова не смея да претендирам особено.
Някой се изказа,че не било лична информация.. как да го кажа, за мен е лична и не желая да давам отчет.. не съм глупава,не правя нищо обезспокоително.. на кого друг да кажа? ами аз на никого не казвам,нещата си остават за мен и тези,които определена случка ги засяга.

Колкото до рейса.. такива 'свободии' ми се позволяват отдавна. Като говорим за плаж примерно и т.н. проблема е в часа и човека с който съм. Явно много са се запритеснили щом има изказвания като 'малка си за гаджета', може би се опитват да ме държат на разстояние от момчетата. Баща ми особено много остро приема факта,че повечето ми приятели са момчета.

Курвалъка пък е съвсем друга тема,какво толкова странно искам? Просто до 9 да съм навън и да знам,че мога поне до магазина да отида по това време.

:-o

Аз пък мисля, че просто родителите ти не искат да приемат, че си голяма, не искат да те "пуснат да летиш свободно"! Искат да те задържат възможно най-много при тях! Така е при всички семейства (при мен също, ако си мислите, че не се грижат за мен)! Просто седни и обсади темата със семейството си! Навярно ще те разберат и ще те подкрепят! :)

December
06-19-2010, 12:35
Ама аз не искам да ме пускат по-докъсно за до ходя по мъже едва ли не (омг?)
Че ми нямат доверие,нямат ми.. точно и затова не смея да претендирам особено.
Някой се изказа,че не било лична информация.. как да го кажа, за мен е лична и не желая да давам отчет.. не съм глупава,не правя нищо обезспокоително.. на кого друг да кажа? ами аз на никого не казвам,нещата си остават за мен и тези,които определена случка ги засяга.Абе не ми се чете цялата тема,но ти четох нещата от Кофата когато беше в Цената на Истината 8-) Едва ли те държат толкова изкъсо за да си се проебала от 14 годишна.Не ти се "карам",нито пък се заяждам,просто ми направи впечатление :-o

ElinoOor
06-19-2010, 13:39
Това можеше да не го споменаваш! ^ :? Това си е мое решение,което не ти влиза в работата и най-малкото няма общо с искането ми. Благодаря все пак,че го каза.. прозвуча отвратително,сякаш съм някаква долна ..

Както и да е,къде твърдя,че съм много голяма? :-o
На 15 съм лапе,ясно ми е.Не се лигавя,просто не искам да се обяснявам. Когато кажа къде отивам въпросите не спират,сещате ли се?

JackSparrow
06-19-2010, 15:22
Много привилегии имате сега младите ...
Аз като бях на вашите години играех само пред блока на народна топка, спасяванка иии то до 9-10 часа...
Не мога да разбера кво не ви утърва ? Изкурвяли сте се на макс ии искате родителите ви да ви имат доверие ... ебати смешните лапета дето сте 0.0 На мен например НИКОГА, АМА НИКОГА не са ми поставяли наще условия кога да се прибирам и къде да не ходя !!!
Само ми казват "умната" и питат г/д кога ще се прибера ..
Винаги съм се прибирал в прилично състояние и не съм правил простотии, с което съм си заслужил тяхното доверие !!!
+1

bbbrs
06-19-2010, 17:26
Това можеше да не го споменаваш! ^ :? Това си е мое решение,което не ти влиза в работата и най-малкото няма общо с искането ми. Благодаря все пак,че го каза.. прозвуча отвратително,сякаш съм някаква долна ..

Както и да е,къде твърдя,че съм много голяма? :-o
На 15 съм лапе,ясно ми е.Не се лигавя,просто не искам да се обяснявам. Когато кажа къде отивам въпросите не спират,сещате ли се? Явно си мислят че хоиш се ебеш :lol: :D :booooomb: :o :-) :-) :D :grin: 8) :-P :P 8-) :razz: :lol: