PDA

View Full Version : Татус



lapinata
06-19-2010, 02:13
Някой може ли да ми напише името Тодор на арабски?Или още по-добре на старолатински или старобългарски.

SunSmile
06-19-2010, 02:15
сега или веднага?!

lapinata
06-19-2010, 02:16
сега или веднага?!
Къв ти е проблема?

SolusChristus
06-19-2010, 04:40
старолатински

wut?

earthquaker
06-19-2010, 08:00
ще си татуираш името ли бе :lol: да не го забравиш?

SilentGrey
06-19-2010, 09:35
СТАРОЛАТИНСКИ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



...

А НА НОВОЛАТИНСКИ НЕ ЩЕШ ЛИ ???? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


ХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХААХ :lol:

и впрочем още нещо. Как искаш да ти напишем името Тодор на старобългарски, когато в старобългарския са познати едва няколко имена, а тодор е гръцко име, което не е било популярно тук 8-) :lol:


ей смешкааа :o :D

woshata
06-19-2010, 09:41
Може да е момиче и да иска да татуира името на гаджето си ? :-o :smt031

w0sh
06-19-2010, 09:43
Teodor - ето, на латински.

go71n
06-19-2010, 09:48
TODORIVS

:lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:

w0sh
06-19-2010, 09:50
الأبله

ето на арабски

SilentGrey
06-19-2010, 09:54
TODORIVS

:lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:

имаш малка грешка

TEODORIVS е на латинскии 100 процента достоверен източник, като го таттуираш после качи снимка ;]


ЛЕЛЛЕ МАЙЧИЦЕ!!!

@@@!!!@@@@@$$№@!@@№№@$

lapinata
06-19-2010, 13:40
Може да е момиче и да иска да татуира името на гаджето си ? :-o :smt031
Не името е на любим човек(роднина),който скоро почина и беше много скъп за мене.Не съм някой тъп пубер дето ще си татуира имена на кифли,дори името на жена ми(ако някога имам) не бих си татуирал.Единствено можеби името или портрет на децата ми.
Тва е мерси на всички за отговорите.

Hercule
06-19-2010, 17:36
Сега мисля, че всички плюнки, писали по-горе, трябва да се извинят

go71n
06-19-2010, 18:08
Може да е момиче и да иска да татуира името на гаджето си ? :-o :smt031
Не името е на любим човек(роднина),който скоро почина и беше много скъп за мене.Не съм някой тъп пубер дето ще си татуира имена на кифли,дори името на жена ми(ако някога имам) не бих си татуирал.Единствено можеби името или портрет на децата ми.
Тва е мерси на всички за отговорите.

мисля,че не е добра идея да татуираш името на мъртъв човек

преди време бях решил да си татуирам името на баща ми ( и той е покойник ) на гърба над главата на ангел, абе нещо като татуса на бекъм с името на сина му... обаче майка ми ме разубеди. по добре го остави човека да си почива в мир. :]

LadyDi
06-19-2010, 18:09
Да си татуираш портрет на децата ?!

lapinata
06-19-2010, 20:44
Да си татуираш портрет на децата ?!
Защо не... ест ако имам деца де,защото нищо не се знае.Примерно бих си татуирал лика на детето ми точно над сърцето.
П.П. Нека не се извиняват... вече всички се подиграват за какво ли не и взимат всички на майтап.Техен проблем... то сичко един ден се връща. ;)
Относно това дали е хубаво да си татуираш името на покойник незнам.

Sham
06-19-2010, 20:48
^ сигурно 'щото няма да ти го татуира Базил:Д

LadyDi
06-19-2010, 20:50
Трябва ти много добър художник, за да си татуираш лика на някого. В противен случай, може да се окажеш с много неприятна карикатура точно над сърцето.

yakuza_
06-19-2010, 23:38
Някой прекалява с MiamiInk. :lol: :lol:

SilentGrey
06-19-2010, 23:39
Аз не се смея на малоумните и селски изцепки - то си е до човек, нека сам да си преценява, не е моя работа аз да съдя.
Аз обаче се хиля като идиот на втрещяващата некомпетентност.
1. Старолатински. УОТ ДЪ ФАК !?!?? Какво е старолатински ? А новолатински ??? ХАХАХХАХАХА !
2. Предложенията за превод на име ! / и то гръцко /
3. Начина, по-който се търси информация по въпроса.

lapinata
06-20-2010, 00:56
1. Старолатински. УОТ ДЪ ФАК !?!?? Какво е старолатински ? А новолатински ??? ХАХАХХАХАХА !
име ! / и то гръцко /

Понеже ми писна да ме питате за тоя старолатински ето:
"То си е вярно, че латинският език е староиталиански, а днешният италиански е новолатински, но все пак старият език се е наричал тогава латински, а новият език сега се нарича италиански."
Демек,че новолатински може да се тълкува като днешен италиански,а старолатински като обикновен латински.
Потърсете малко и тогава се смейте.

lapinata
06-20-2010, 00:59
Трябва ти много добър художник, за да си татуираш лика на някого. В противен случай, може да се окажеш с много неприятна карикатура точно над сърцето.
Относно татуировчика нямам никакви проблеми.Правил ми е не 1 татуирвока и знам за какво става въпрос.Виждал съм лик на жена правен от него и вярвай ми,че е 1 към 1 с оригинала,но това сега не е от толкова голямо значение.

Canis_Dirus
06-20-2010, 01:37
"То си е вярно, че латинският език е староиталиански, а днешният италиански е новолатински, но все пак старият език се е наричал тогава латински, а новият език сега се нарича италиански."
Демек,че новолатински може да се тълкува като днешен италиански,а старолатински като обикновен латински.
Потърсете малко и тогава се смейте.

Половин час се чудих, какво да напиша. Още час търсих в нета за подходяща емотиконка...

ПРЕДАВАМ СЕ!

EPIC WIN за масовата поп-култура!

Canis_Dirus
06-20-2010, 08:43
намерих една сентенция на СТАРОЛАТИНСКИ, която перфектно описва ситуацията:

O sancta simplicitas!
:-o

SilentGrey
06-20-2010, 08:49
Защо все на мен ми се падат такива олигофрени ??

earthquaker
06-20-2010, 08:49
о, аз разбирам старолатински значи :shock:

а на старостаролатински как ли би звучало?

lapinata
06-20-2010, 16:04
о, аз разбирам старолатински значи :shock:

а на старостаролатински как ли би звучало?
Доста смислени мнения пускате... то си личи,че явно доста от вас нямат личен живот. ;)

SilentGrey
06-20-2010, 16:07
А на нас ни стана ясно, че си по-тъп и от чехъл, така че направи една добра услуга на себе си и на околните и напусни :)

DaemonBoy
06-20-2010, 16:24
Замести си от тази картинка
http://100jan.hit.bg/azbuka.jpg

lapinata
06-20-2010, 17:18
Замести си от тази картинка
http://100jan.hit.bg/azbuka.jpg
Мерси колега.
П.П. що ти не напуснеш кат ти преча?Дърпай...

shadow4e
06-20-2010, 17:22
Намерил си на кого да казваш да напусне темата. SilentGrey поне ти обясни на какво сме смеят всички и защо темата ти е абсурдна. Вместо да си благодарен, ти пак продължаваш с глупостите.

Lancelot
06-20-2010, 18:11
Намерил си на кого да казваш да напусне темата. SilentGrey поне ти обясни на какво сме смеят всички и защо темата ти е абсурдна. Вместо да си благодарен, ти пак продължаваш с глупостите.

Мойте уважения, но да наречеш някого Тъп не е най-добрият начин да 'отвориш очите' на някого. Ти би ли бил/а благодарен/а ако някой ти каже, че си "Тъп като чехъл"?
Мисля, че хора, които не могат да помогнат, не би трябвало да пишат в подобни теми...ама нали всеки гледа броя на мненията.

За латинския, авторът е прав. Преди време, а на някои места и сега, италиянският е бил наричан "новият латински".

До автора.
Бих могъл да ти препоръчам студио, но щом си имаш изпитан човек е по-добре. За превода те съветвам да не търсиш по форуми, най-малкото ще трябва да провериш достоверноста на превода за да не свършиш с някоя глупост на тялото си.
Потърси някой, който знае езика или може да те свърже с такъв човек.

Може да пробваш и с иврит. Според мен ще стои по-добре от латинския.

Lancelot
06-20-2010, 18:26
Добре, превод е наистина неточен израз, но не пречи да се напише с чужди букви.

Някой хора не приемат обидите като теб. Представи си, има и различни.. И авторът каза някой глупости ама и другите в темата не останаха назад с поведение..

Смисъла не знам какъв е, знам, че за татуировки на някои езици има поверия. Но това авторът си го решава и избира..

Hercule
06-20-2010, 18:31
Сега мисля, че всички плюнки, писали по-горе, трябва да се извинят


А може ли да не се извиняваме, защото продължава да е тъпо да искаш да напишеш нечие име на старолатински... ;)


И по-полека с пръските.. ;)

Стават грешки понякога, нали?

По-полека с пръските, когато и другите внимават какво говорят

А и си е редактирал мнението

shadow4e
06-20-2010, 18:32
Еммм, гледам, че са отговорили вместо мен. И да бих предпочела да ми кажат, особено ако пък не осъзнавам къде греша и по-добре това да стане тук отколкото да продължа навън пред неподходящите хора. Много станахме чувствителни.

todoroshko
06-20-2010, 21:29
Няма значение... мерси на всички,които отговориха на въпроса ми.На другите - вие сте всезнаещи и мноооого умни.Айде със здраве.