PDA

View Full Version : педикюр в домашни условия



POLLINA
06-19-2010, 09:33
намерих тази информация и реших един път да пробвам самичка 8-)
реших, че и на вас ще ви е полвзна темата
1. Поставете краката си във ваничка с топла вода, в която предварително сте разтворили малко морска сол или ароматна сол за педикюр, за 10-15 минути, след което ги подсушете.

2. С помощта на пемза или със специална пила за крака обработете петите и зоните с по-груба кожа.

3. С леко втриване нанесете ексфолиант и отново поставете ходилата във ваничката, напълнена само с топла вода, за 2-3 минути. Спокойно можете да заместите ексфолианта за крака с домашно приготвена смес от 2 с.л. заhttp://www.teenproblem.net/forumхар и 1 с.л. зехтин.

4. Подсушете ги старателно.

5. Нанесете крем с хидратиращо, подхранващо и омекотяващо действие на ходилата, както и на кутикулите (кожичките в основата на ноктите), и след няколко минути ги избутайте назад, без да ги режете.

6. Отстранете стария лак, отрежете и изпилете ноктите в квадратна форма. Важно е ъглите да не се намаляват и скосяват много, тъй като това може да причини врастването им навътре в кожата, което е доста болезнено.

7. Преди да лакирате ноктите, разделете пръстите с памучета. Продават се и специални разделители, които са по-практични, тъй като не оставят власинки.

8. Можете да лакирате ноктите на краката си в екстравагантни цветове, което не значи, че и на ръцете трябва да са в същия цвят. Не забравяйте първо да нанесете база за лак, за да избегнете пожълтяването на ноктите.

Един от най-добрите методи, предлагани в салоните за красота, е зра педикюрът, тъй като освен изкусно оформените нокти, ще се насладите и на специален терапевтичен масаж и ще ви бъде предложена истинска пълноценна грижа за краката.

Зра педикюрът е подходящ за летния сезон, тъй като облекчава уморените и натежали крака, възвръща нежността и мекотата на кожата.

Процедурата започва с накисване на ходилата във ваничка с топла вода, в която са разтворени ароматни соли. Отличната хигиена и дезинфекцията на всички използвани инструменти е много важна, за да се избегне опасността от заразяване с гъбички или други кожни инфекции.

Най-подходящ е т.нар. индивидуален пакет инструменти за всеки клиент. Тези инструменти са запечатани в стерилни торбички, които се отварят пред вас.

Следва отстраняване на лака и изпиляване на ноктите. Нанася се омекотител върху кожичките около всеки нокът, масажира се нежно, ходилата отново се накисват за няколко минути, след което кожичките се избутват със специална пръчица.

Деликатно се масажират стъпалата и краката с морски соли, които реминерализират кожата. Краката се изплакват или се почистват с влажна кърпа. На втвърдените зони на стъпалата се нанася специален продукт, който омекотява кожата.

За да проникнат активните съставки в дълбочина, стъпалата се обвиват с топли влажни кърпи. По този начин бързо и с лекота се отстраняват втвърдяванията. Следва изплакване и нежна обработка на грубите зони с вулканичен камък или пила за стъпала.

Нанася се маска, която овлажнява, подхранва, стимулира клетъчната регенерация и изглажда кожата. Краката се обвиват с фолио, за да може активните вещества, съдържащи се в маската, да проникнат в дълбочина.

След около 10 минути маската се отстранява с топла влажна кърпа и се прави масаж на стъпалата и краката с масло, богато на хидратиращи, подхранващи и успокояващи съставки. Ноктите се оформят прецизно, нанася се база, лак и топ лак.

Модните тенденции при педикюра и този сезон следват тези при маникюра - свежи цветове в яркочервената, жълтата и оранжевата гама, разнообразни декорации и други екстравагантни решения, които правят тази зона особено привлекателна за мъжките очи.

информацията е от vesti.bg :)

myHeartIsOnlyForYou
06-19-2010, 10:55
Интересно :)
Нека всички се погрижим за крачетата си :-D

AniBG
06-19-2010, 11:01
Ами аз това го правя всяка седмица! :-o

kotetokateto
06-19-2010, 12:33
* Интересно :-)

hahavteen
06-19-2010, 13:16
Мен пък ме мързи да правя чак такива процедури 8-) . Правих по едно време ама ми писна. Сега просто ги изтърквам всеки път като се къпя с ето това камъче http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2009/08/fotos-direkt-im-artikel-11_neu.jpg (от ДМ си го купих) и кожата на краката ми е като бебешко дупе макар че доста си моря ходилата с високи токчета. Лакирам се по принцип с нормални лакове но напоследък използвам ето тези на Есенс защото са по-издръжливи. ( http://schmink-tipps.net/basic/files/2009/03/essence_teaser.jpg )

rozov0
06-19-2010, 15:28
OOo..токущо направихх нещата с ваничката( към моята си има и комплект за педикюр) ии крачетата ми станаха много мекички .. Сега ще си донаправя " маникюра " :D

gia_sena_mono
06-19-2010, 16:13
Аз обикновено първо си оформям ноктите в желанате форма. Мажа си ноктите и кожата около тях с някакъв крем. Стоя известно време така, след това изтривам лака и избутвам кожичките. Избърсвам добре и нанасям заздравител. После лакирам с ярък цвят и завършвам с топ лак.

A иначе с пемза си изтърквам загрубялата кожа и мажа с крем.

hahavteen
06-19-2010, 17:31
А я кажете какъв крем използвате за крачетата? Аз уж гледам-гледам ама все не се решавам да си взема нещо защото не знам какво... :-o

angel4eto100
06-19-2010, 20:08
А я кажете какъв крем използвате за крачетата? Аз уж гледам-гледам ама все не се решавам да си взема нещо защото не знам какво... :-o

За тези на ейвън съм чувала добри отзиви но не мога да ти кажа точно тъй като не ми се е налагало да си купя :)

elz95sladki64etoy
06-27-2010, 09:12
оле много мерси ще е полезно за всички нас момичетата :D :) :grin:

Molzinka
06-27-2010, 09:34
Аз си бях взела от Ейвън крем за загрубяла кожа на краката и бях много доволна, също така спрей за освежаване на краката - помага мног, когато са ти уморени краката, направо е перфектен (спрея) :)

Claudette
06-27-2010, 09:43
А я кажете какъв крем използвате за крачетата? Аз уж гледам-гледам ама все не се решавам да си взема нещо защото не знам какво... :-o

Не се лъжи да си купуваш на Ейвън - използвала съм ги всичките и смея да твърдя, че не са и на половина добри, колкото са тези на Scholl! :) Аз използвам Foot & Nail Cream и съм много доволна. Сега съм решила да си взема комплекта за нокти на Scholl, ама да видим кога. :)