PDA

View Full Version : хранителни добавки



pitfall
06-19-2010, 14:53
искам да ви попитам за мнение относно тези добавки http://www.nutrim.bg/bg/products/profile/7 .. изобщо подходящи ли са за жени?! :lol: .. и така.. каквото и да кажете ще ми е от полза..
благодаря предварително :)

yakuza_
06-19-2010, 15:29
Ами да ти кажа, те добавките са унисекс :D Само може би да не се прекалява с тестостерона. :D И защо ти е маса ? Не става ли с ядене ?

pitfall
06-19-2010, 15:35
ммм.. ама ако започна да ги пия тия например,те какво правят освен, че ти дават повече енергия.. :lol: мн съм загубена на тая тема, извинявам се за тъпите въпроси.. 8-)

yakuza_
06-19-2010, 15:39
А на теб за какво ти трябва конкретно или ей така за спорта ? Спортуваш ли нещо, имаш ли някакви цели ?

pitfall
06-19-2010, 15:47
спортувам, да.. честно казано нямам мазнини по тялото си, но искам да дооформя тук- там нещо.. и с тези добавки, съчетани със спорт няма ли да има по-голям резултат? :-o

yakuza_
06-19-2010, 15:54
Спортуване + правилно хранене, ще ти спести парите за добавки, а и откъде си сиг, че от добавките няма да качиш кг., на място, на което не желаеш ?

pitfall
06-19-2010, 16:00
е те нали са за натрупване на мускулна маса.. даже и да кача.. това нали няма да са мазнини.. или са? :-o

И още нещо: вярно ли е , че мускулна маса се сваля много по-бавно отколко мазнини? :-o

yakuza_
06-19-2010, 16:03
Бе те на всички пишат за мускулна маса, ама се качват и мазнини или те издуват (вода). И според мен е вярно, че мускулите се горят по - трудно от мазнините. Прост пример, при много бягане се горят и мускули и мазнини, но % на изгорени мазнини е по - голям от този на мускулите.

pitfall
06-19-2010, 16:11
ммм значи дори при правилно хранене и спортуване, ако взимам добавки мога да кача мазнини.. коварна работа.. :lol: най-добре да си продължавам така, както си карам досега.. това което го искам, ще си го постигна и без добавки..

мерси за разясненията.. :)

Myrth
06-19-2010, 16:35
Бе те на всички пишат за мускулна маса, ама се качват и мазнини или те издуват (вода). И според мен е вярно, че мускулите се горят по - трудно от мазнините. Прост пример, при много бягане се горят и мускули и мазнини, но % на изгорени мазнини е по - голям от този на мускулите.

Всъщност при стресови условия за тялото мускулите се горят по-лесно от тялото, особено ако не си привикнал на високомазнинен режим. Сложно е за обяснение, но при дългото нискоинтензивно кардио заминава повече мускул от мазно.

А иначе - протеинът е базисна хранителна добавка за мъже, жени и деца и изобщо за хора с натоварено ежедневие, висока двигателна активност, бременни и др. Така че с протеин няма да сгрешиш, а няма и да качиш заради него, не се тревожи.

pitfall
06-19-2010, 16:39
мерси, ама пак не знам какво да правя.. :lol: ще ги пробвам добавките, пък каквото ще да става.. 8-)

HHristov
06-20-2010, 10:06
Пробвай но не на Nutrim

ZipFail
06-20-2010, 10:55
Така и не разбрах кви са ти целите и за кво ще ги зимаш тея протеини..

Valento
06-20-2010, 13:32
Така и не разбрах кви са ти целите и за кво ще ги зимаш тея протеини..

Иска да стане културистка :D

d3d0ks7eR
06-21-2010, 02:38
Взимай Креатин или BCAA ...Не ти трябва тоз Гейнър .. :)

LuxurySk0B
06-22-2010, 13:08
това което го даваш е гейнер и е за качване като искаш да оформяш вземи си стромба

m0and0r
06-22-2010, 14:18
Nutrim са едни от най-големите боклуци на пазара!

pitfall
06-22-2010, 17:53
:-o на въпроса дали ще ставам културистка, не.. :D нямам такива цели.. просто искам по-бързо да ми се развият определени мускулни групи, и съм чела че ако тренировките се съчетават с добавки има по-голям ефект.. :-o

Naik1
06-22-2010, 18:45
pitfall ще те съветвам само да не слушаш простотиите на LuxurySk0B ;)

D3NG3rZ0N3
06-22-2010, 20:32
:-o на въпроса дали ще ставам културистка, не.. :D нямам такива цели.. просто искам по-бързо да ми се развият определени мускулни групи, и съм чела че ако тренировките се съчетават с добавки има по-голям ефект.. :-o


Протеин, аминокиселини- друго не ти трябва. Хапвай риба, пилешко, соеви продукти, ориз и печени картофи- преди трен., защото това са въглехидрати и дават енергия за тренировкати, и се изгарят бързо. Избягваи свинско, мазни храни, пържено.
Ядки също може да ядеш.
Дай да те видим

ZipFail
06-22-2010, 23:03
Добавките са за хора които тренират от много време и са достигнали предела си или за хора които тренират сериозно и им трябва бързо възтановяване..
Мисля, че не спадаш към никой от двата типа, така че съвета ми е да не взимаш добавки..същото можеш да го направиш просто като започнеш да се храниш правилно(плюс това и ще се чувстваш по-жизнена тъй като се храниш здравословно).Няма да ти отнеме много повече време, а ще е доста по-качествено.
А и като се качва бързо се и сваля бързо ;)

ShadyRecords
06-23-2010, 10:43
Първо това е продукт на нутрим скапана българска фирма... почни да тренираш и си вземи аминокиселини на оптимум нутришън или нещо американско отиди в магазин за добавки там има консултанти... най-важното е постоянството и ефекта ще е на лице !

yakuza_
06-23-2010, 10:48
:-o на въпроса дали ще ставам културистка, не.. :D нямам такива цели.. просто искам по-бързо да ми се развият определени мускулни групи, и съм чела че ако тренировките се съчетават с добавки има по-голям ефект.. :-o


Протеин, аминокиселини- друго не ти трябва. Хапвай риба, пилешко, соеви продукти, ориз и печени картофи- преди трен., защото това са въглехидрати и дават енергия за тренировкати, и се изгарят бързо. Избягваи свинско, мазни храни, пържено.
Ядки също може да ядеш.
Дай да те видим
Най - смисленото предложение досега :D

pitfall
06-23-2010, 16:48
Протеин, аминокиселини- друго не ти трябва. Хапвай риба, пилешко, соеви продукти, ориз и печени картофи- преди трен., защото това са въглехидрати и дават енергия за тренировкати, и се изгарят бързо. Избягваи свинско, мазни храни, пържено.
Ядки също може да ядеш.
Дай да те видим

Май си намерих грешката.. :D точно от такива неща се лишавам най-много.. :lol: честно казано менюто ми е ограничено до плодове, зеленчуци, кафе.. и от време на време някакви млечни продукти .. осъзнах колко съм глупава.. :lol: :D (май това моето се нарича глад)

а колкото до снимката, нямам снимка, на която да съм в цял ръст..

D3NG3rZ0N3
06-23-2010, 17:01
Еми, дай до кръста да те видим :D

vaseto0o
06-23-2010, 17:22
Няма смисъл да взимаш добавки, щом досега не си иимала достатъчно белтъчини в менюто си. Ако взимаш добавки си вземи аминокиселини или протеин(избягвай Нутрим, Нитрим, Био Гейм, Крика, JC Nytrition и всички останали бг добавки, само за експлоуд и пауър фууд не съм сиг), недей си взима креатин все пак си момиче ;) освен ако не искаш да ставаш състезателка... Според мене момичетата с мускули са грозни, по харесвам слабички момичета с малки мускулчета :D (лично мнение)
Колкото до LuxurySk0B преди си мислих че той си прай гавра с вас, но впоследствие се убедих че той просто е голям улигофрен :)

pitfall
06-23-2010, 17:31
Еми, дай до кръста да те видим :D

http://prikachi.com/images/554/2257554G.jpg

http://prikachi.com/images/553/2257553a.jpg

това са ми единствените снимки, на които горе/долу ми се вижда тялото :D


vaseto0o защо да избягвам точно тези добавки, за Нутрим разбрах, че не стават, но другите защо? :-o

D3NG3rZ0N3
06-23-2010, 17:32
Няма смисъл да взимаш добавки, щом досега не си иимала достатъчно белтъчини в менюто си. Ако взимаш добавки си вземи аминокиселини или протеин(избягвай Нутрим, Нитрим, Био Гейм, Крика, JC Nytrition и всички останали бг добавки, само за експлоуд и пауър фууд не съм сиг), недей си взима креатин все пак си момиче ;) освен ако не искаш да ставаш състезателка... Според мене момичетата с мускули са грозни, по харесвам слабички момичета с малки мускулчета :D (лично мнение)
Колкото до LuxurySk0B преди си мислих че той си прай гавра с вас, но впоследствие се убедих че той просто е голям улигофрен :)

Улигофрен ли е? Мислех, че е олигофрен...

D3NG3rZ0N3
06-23-2010, 17:34
Еми, дай до кръста да те видим :D

http://prikachi.com/images/554/2257554G.jpg

http://prikachi.com/images/553/2257553a.jpg

това са ми единствените снимки, на които горе/долу ми се вижда тялото :D


vaseto0o защо да избягвам точно тези добавки, за Нутрим разбрах, че не стават, но другите защо? :-o

Слушай какво ти говоря и ще имаш напредък :P

Naik1
06-23-2010, 20:42
Колкото до LuxurySk0B преди си мислих че той си прай гавра с вас, но впоследствие се убедих че той просто е голям улигофрен :)

Добро утроо пияниСее :D :D бтв олигофрен е нещо гига мега тера умалително. Не му говори така, че ще каже, че не оценяваш уникалната му простотия, която той така усърдно поддържа и развива и ще вземе да се разсърди :wink: че може и да спре да пише във форума, ох де тоя късмет :lol:

D3NG3rZ0N3
06-23-2010, 21:41
E, к'во очакваш от едно 14 годишно същество...

D3NG3rZ0N3
06-23-2010, 21:43
pitfall, ще дадеш ли Skype?

pitfall
06-24-2010, 15:22
pitfall, ще дадеш ли Skype?

ще дам.. :D на ЛС

SYNTHOL
06-25-2010, 12:03
гейнери на нутрим = захар от магазина

D3NG3rZ0N3
06-25-2010, 16:49
Ха, т'ва е онова просто лапе- Луксорискууб, с нов ник :grin:

vaseto0o
06-25-2010, 18:13
Имаш хубаво тяло, незнам защо искаш да качваш мускулна маса, според мен сега си перфектна, ако направиш мускули няма да изглеждаш добре [-X
Не ти трябват никакви добавки, просто яж здравословно прави си упражнения за стягане а не за мускулна маса и всичко щи е на 6 :grin: