PDA

View Full Version : Спешно...



bettinabarty
06-19-2010, 15:17
Хора,помагайте спешно ми трябва есе на някоя от долупосочените теми :):)

- Съединението1885г.- епохално дело в историята и съдбата на българския народ
- Борбата за национално единство и единна държава след 1878г.- продължение на възрожденските идеали и заветите на В. Левски
- Комитетите “Единство”- роля и място за опазване на българския характер на Източна Румелия и Съединението 1885г.
- Бъларския таен централен революционен комитет(БТЦРК)- организаторска и ръководна роля за Съединението 1885г. Дейността на З Соянов като публицист и комитетски ръководител
- Видни и заслужили дейци за Съединението 1885г.- кспитан Райчо Николов, ген. Данаил николаев, Чардафон Велики, Недялка Шилева, съратниците на Левски- Димитър Матеевски, Иван Арабаджията, Иван Андонов, княза на България- Александър I Батенберг, Петко Каравелов, Стефан Стамболов, Илия Цанов, Петко Славейков и др.
- Сръбско-българската война от1885г.- историческа роля за утвърждаванв на съединисткото дело
- Ролята на”капитаните” за победата на българската армия във войната. Героизъм и заможертва на бойци, доброволци и население на Сливница и Драгоман, под Видин и по река Дунав
- Доброволците в Сръбско-българската война- родолюбива епопея на българската младеж; самоотверженото дело на герои като пбрата на поета-революционер Христо Ботев- Боян
- Европейската общественост, видни учени и общественици в защита на Съединението и Сръбско-българската война
- Народният поет Иван вазов в защита на българската кауза и народен героизъм и Сръбско-българсата война1885г. Сливница-трагизъм, жертеа или епопея

:):):) ;]

ZipFail
06-19-2010, 15:25
Нищо ли можеш да напишеш поне на една от тея теми ?

bettinabarty
06-19-2010, 15:55
Нищо ли можеш да напишеш поне на една от тея теми ?

Ем мога,но не съм мн сигурна

krikiki0405
06-19-2010, 17:03
Пиши ми на скайп krisha0405 :)

LadyDi
06-19-2010, 17:15
Местя я.