PDA

View Full Version : Връзка от разстояние



Blessed666
06-19-2010, 18:40
Първо - извинявам се, ако има подобна тема, търсенето нищо не показа.

Та, според вас разстоянието може ли да се превърне в пречка за една връзка ? Имали ли сте такава, и ако да - било ли е проблем за вас ?

Лично на мен есента ми предстои да замина да следвам в друг град и се притеснявам как ще се отрази това на отношенията ми с приятеля ми. От скоро сме заедно, но бяхме приятели доста време преди това и сме много близки. Нещата между нас за момента се развиват много добре, но се притеснявам как ще е когато замина. Разбира се, ще се връщам при всеки удобен случай, той също ще идва при мен когато може, но няма да е същото ... страхувам се с времето това да не доведе до охладняване на отношенията ни. :?

Споделете какво е мнението ви. :)

melocoton
06-19-2010, 18:43
Много е тежко да имаш такава връзка.. Аз ако съм.. няма да издържа.. Проблем е!

bobito_th
06-19-2010, 18:45
Естествено, че с времето ще охладнеете един към друг. Аз мисля, че връзка от разстояние няма никакъв смисъл. Пробвай, но ще останеш разочарована. Аз не съм имала такава връзка и не искам.

EndlessVoid
06-19-2010, 18:50
Ще ти е много трудно, тежко, съмнително какво/що/защо/как прави. Много вероятно е сама да се разрушиш дори и да няма изпълнения от негова страна. Трябва да му имаш желязно доверие, за да издържиш на това.

Manik96
06-19-2010, 18:57
Да тежко е,но може да се издържи!И това дали ще охладнеят чувствата ви,зависи само и единствено от вас двамата!

izlishna
06-19-2010, 19:06
Може би в тази връзка изпитанието ще е разстоянието :) Не е проблем, но наистина трябва да си изградил доверие на отсрещния човек :)

Phobiaa
06-19-2010, 19:08
Връзките от разтояние са мит!
Рано или късно всичко,което си имал с този човек пропада.
Както са казали хората''Очи , които не се виждат се забравят''
Единственият начин този вид връзка да съществува е вие и партьорът ви наистина да изпитвате нужда и желание към другия.

razores
06-19-2010, 19:15
Зависи от теб и него. В момента съм в такава връзка обаче приятелката ми е тук цяло лято иначе през другото време много ми липсва. Проблема е че лесно може да се изневери в такава връзка. Всичко зависи от вас.

XTREMEFREERIDE
06-19-2010, 19:25
Та, според вас разстоянието може ли да се превърне в пречка за една връзка ?

Да, определено се превръща в пречка. Особено, ако отношенията не са заздравени предварително. Трябва да има силна основа за да издържи. Това си е цяло изпитание, но пък тези, които го преодолеят, ще видят, че си е струвало.

Имали ли сте такава, и ако да - било ли е проблем за вас ?

В момента имам такава връзка. Първите 4 месеца ги прекарахме заедно, след което аз заминах да уча в друг град. Е, да, 60км. са, но пак си е разстояние. Започнахме да се виждаме само weekend-ите. Беше трудно и все още е, но пък се държим. Летата ни заедно са прекрасни. И изобщо всеки момент с него все още е вълшебен. <3
Заедно сме вече 2 години. :)

hahavteen
06-19-2010, 19:31
Връзка от разтояние може да просъществува. Родителите ми от началото на отношенията си все са били разделени. Я той в Германия тя Кипър, я той в Гърция тя в България, я той в Англия тя в Германия... 8-) Да не говорим че близо 2 години се виждаха само уикендите защото той работеше в друг град. Е да ви кажа заедно са от 16 години и много се обичат. Стига да има желание и любов всичко става.

partychild
06-19-2010, 19:38
ИмаХ такава връзка 3 години и малко :) Трябва много доверие и много компромиси... От наша гледна точка тези неща ги имаше...но моите чувства охладняха и се разделихме преди 2-3 месеца . Преживели сме много ... и трудни и хубави моменти..Абе, всичко зависи от вас...ако не се бяхме отдалечили един от друг и двамата се борехме..сигурно нямаше да свърши така...Така, че борете се ако се обичате :) Успех

BlueFace
06-19-2010, 19:42
Естествено, че с времето ще охладнеете един към друг. Аз мисля, че връзка от разстояние няма никакъв смисъл. Пробвай, но ще останеш разочарована. Аз не съм имала такава връзка и не искам.

Съгласен съм.Аз също не виждам бъдеще в такава връзка :(

spopi
06-19-2010, 19:44
Да от личен опит го знам няма смисал.Боже колко е трудно и колко боли. :o :cry:

Blessed666
06-19-2010, 19:53
Благодаря за бързите отговори ...
За момента се опитвам да се настроя оптимистично, той непрекъснато ме уверява, че за него няма значение, че заминавам, и че всичко ще е ок ... но то е ясно, че така ще си говори, няма да ми каже "Еми айде, като дойде време да заминаваш късаме и това е."
Аз на него му имам огромно доверие, за времето, през което се познаваме, съм се убедила колко много държи на мен и колко неща е готов да понесе/направи заради мен. Мен не ме притеснява чак до такава степен и фактът, че ще се виждаме по-рядко, но знам, че на него това повече ще му тежи. :? Особено в началото със сигурност ще се прибирам доста често, но това все щак ще продължи само до един момент ...
Наистина ми се ще да вярвам, че връзката ни ще просъществува, през краткия си 19 годишен живот не съм срещала човек като него (не просто "гадже"), нито мъж, нито жена ...

XTREMEFREERIDE
06-19-2010, 20:16
Ще ти кажа само да се приготвиш за много наложителни усилия. Не спрямо него, а спрямо себе си. И на теб няма да ти е лесно. Но пък, както казах, ще видиш, че си заслужава. :)

hahavteen
06-19-2010, 20:17
Най-добрата ми приятелка е с гаджето си от повече от 2 години. Той е в Италия а тя в Германия. Виждат се веднъж на 1-2 месеца за няколко дни и през ваканциите си ходят и двамата в БГ. Имат си доверие хората, чуват се, пишат си и се обичат. Имам колежка която е от 2 години и половина с приятеля си и се виждат само уикендите и ваканциите защото учат в различни градове. Аз и любимия по време на изпитите първия семестър не се виждахме повече от месец за да може да си учим на спокойствие и да не се разсейваме. Абе човек като иска нещо няма кой да го спре. Ако почнеш обаче да си мислиш "О той къде ли е? С кой ли е? Мисли ли за мен? Бла бла бла" просто забрави. Така не става. Примиряваш се че той си има живот, излиза с други хора, забавлява се и си гледаш и ти живота. Ако си имате доверие и сте сигурни един в друг няма да страдате толкова много.

Jimmy412
06-19-2010, 20:30
Лично според мен няма нео такова като връзка от разстояние, е.. да, зависи и от човека,но аз лично не бих могъл да издържа. Както, ако сте чували, че ''да обичаш отдалече е все едно да лижеш захар през стъкло".. въпрос на мнение, на психика, знам ли..
е, аторке, дано си от търпеливите :)

spexx
06-19-2010, 22:28
it doesnt work ;]

JustAngel
06-20-2010, 09:06
На мен също ми предстои да замина да уча в друг град.Ще си идвам,разбира се.С гаджето ми сме заедно то близо 7 месеца и много се обичаме.Аз съм в същия случай и явно няма как да помогна, но мога поне да си кажа мнението.Според мен,ако любовта ви е силна и много се обичате, ще издържите и разстоянието няма да е чак толкова голям проблем : ) Има една поговорка .. Разстоянието погубва малката любов, а голямата - прави още по-силна : )

AniBG
06-20-2010, 09:59
Ако питаш мен - никак не е добре да имаш "връзка от разстояние"! Постепенно тя ще се разпадне, защото няма да се виждате често, няма да общувате един с друг... :?

Eliii
06-20-2010, 10:05
Връзките от разтояние са мит!
Рано или късно всичко,което си имал с този човек пропада.
Както са казали хората''Очи , които не се виждат се забравят''
Единственият начин този вид връзка да съществува е вие и партьорът ви наистина да изпитвате нужда и желание към другия.

+1 (без последното изречение. Ти сериозно ли?? :? )

ilenceto92
06-20-2010, 11:04
ДА имала съм такава връзка и е мн трудно може да се издържа но стига да има мн добро разбиране и най-вече доверие... :(

nicolepcd
06-20-2010, 11:07
Кво толкова? :-o Нали няма вечно да сте разделени 8) След някоя и друга година ще сте заедно, та чак ще си писнете 8-)

ravita
06-20-2010, 12:39
Само хората които са се влюбвали силно и истински могат да кажат, че любовта няма граници. Следователно и разстоянието не е пречка. След като си стигнала до форума с такъв въпрос значи се съмняваш че вашата връзка ще издържи. Следователно тя не е достатъчно силна...Незнам какво да ти кажа. Ако си убедена във вашата безусловна любов не се притеснявай. Но ако има съмнения не си късай нервите и не си губи времето...

DaemonBoy
06-20-2010, 13:39
Хм такива връзки според мен са невъзможни. Колкото и голямо доверие да си имате, не можете да бъдете сигурни. Като се видите веднъж на месеца после ще ви става още по-гадно...

BaffaLsc
07-19-2010, 17:23
Невъзможно е просто ! Знам от личен опит .. ужасно е !!

sonny1116
07-19-2010, 21:16
Честно казано,успеха на такива връзки е много малък... Но аз лично в момента съм в такава връзка и с приятеля ми се справяме. Той работи на морето,а аз съм си вкъщи и уча за изпити,но въпреки това сме заедно.. Като добавка с това сме живеем и в различни градове... Но когато двама души се обичат и държат един на друг разстоянието един вид засилва чувствата..

bilqnavod
07-19-2010, 21:34
При мен е подобно. Не се притеснявай. Така се заздравяват отношенията. Ако връзката издържи на това - ще ви бъде, най-просто казано. Успех!

Wednesday666
07-19-2010, 21:37
Ако наистина се обичате един друг няма причина да си притеснена :) Аз лично съм имала такава връзка - изтрая 2 години и бях щастлива през повечето време :)