PDA

View Full Version : Козметика



spopi
06-20-2010, 09:04
Хора на месец по колко пари харчите за козметика ( за тяло за коса)
Най-малко поне колко пари ви трябват и колко разполагате общо взето което се сетите. :-D
Направи ми впечатленияе че много хора си купуват нещта за който на мен не ми остават пари.И ми стана интересно затова реших да пусна темата. :)
Много ми стана интресно горе-долу какво си купавате
При мен е различно най-често от какво имам нужда понякога като ме обвземе мания или си навия нещто си го купя ако не е козметика пък дреха някоя.
Но червило или гланц лак за нокти парфюм.Зависи от какво се нуждая.

cherinka
06-20-2010, 09:20
Аз лично съм в криза от около една година, по простата причина, че майка ми не работи. Преди като работеше, вали гърми средно на месец получавах от нея 20-30лв. и всичко отиваше в козметичния магазин.
Сега положението е опсайд и когато искам пари от баща ми я за кремче, я за лак за нокти, я за лак за коса получавам репликата "Другите деца, които нямат пари и не ползват такива неща? Седни си на гъза и не ме занимавай с глупости" .............................................

За тази една година точно два пъти сме били с него в Кауфланд и аз просто се забивам на козметичния щанд и си пълна количката с какво ли не. Моите "козметични глупости", както ги нарича той, са 2/3 от сметката. (Пък той ходи за храна там).

Много съм се депресирала, понеже ако искам да си боядисам косата трябва да му кажа две седмици по-рано и през тия две седмици да му повтарям всеки ден. Същото е с подстрижките, с коламаската и абе... въобще всичко, което е над 5лв. .....

Преди години идеш в козметичния с 30лв. и си накупиш ВСИЧКО, АБСОЛЮТНО ВСИЧКО, от което имаш нужда, а сега 30лв. не стигат за нищо...........

А всичко друго, което е под 5лв. успявам да си го взема благодарение на двевните джобни, които полуачавам от татко.

Това дори не ме научи да бъда пестелива и т.н., защото да си пестелив НЕ ОЗНАЧАВА да се лишиш от нещо (както е в моя случай) КОЕТО ТИ Е АДСКИ НЕОБХОДИМО И НУЖНО, ами примерно да кажем да успееш да го намериш на по-ниска цена и да ги използуваш по-дълго време............

Ще ти кажа и за едната моя приятелка.... средно на месец дава 60-80лв. за козметики, но това е по простата причина, че РАБОТИ.
8-)

spopi
06-20-2010, 09:32
и аз да работа но няма как още съм малка пък явно повече от мой пари си купувам като си събирам или родителете ми да ми дадът най-много 10 лева :o

FilmiranM
06-20-2010, 09:32
зависи.
С един гел за лице, примерно, карам 2-3, понякога и 4 месеца.
С кремовете е същото.

На козметици не ходя..

Molzinka
06-20-2010, 09:48
20 лв давам месечно горе долу - лакчета, гланцове, душ-гелове, шампоани, маски за коса, за лице, гелчета за измиване, спирали и това е г/д :) На козметик не ходя. Повечето неща си ги купувам от Ейвън

POLLINA
06-20-2010, 10:18
охх... като почнем шампоан, маска, лак за коса, пяна ако ми е необходима, червило, фон дьо тен ( той е на 2 месеца),спирала( и тя не е всеки месец),други глупости за косата, бои,крем за ръце, за лице, гел за лице, тоалетно мляк , тоалетно мляко за тяло,хининова вода
много са 8-)

AniBG
06-20-2010, 10:20
Аз на месец г/д харча по 20-30 лева за козметика (душ-гелчета, гланцове, парфюми, дезодоранти, кремчета...)! Не ходя на козметик, грижа се сама за себе си - обезкосмяване и т.н. :)

anonymous708973
06-20-2010, 10:29
Всеки месец ли си купувате душ гел и маска?
Аз нямам такива проблеми - когато ми потрябва фон-дьо-тен, спирала или нещо такава, майка ми ги купува, защото държи да използвам хубава козметика - пък някак си не ми се иска аз да дам 11-12 лв за коректорче. :)
Два пъти месечно ходя при козметичката да ми оправи веждите, през останалото време сама - взима по 4 лв, т.е. 8 лв.
Обаче се каня да ходя и на коламаска на триъгълника всеки месец - там ще ми взима още 7-8, обаче се надявам майка ми да го покрие това.

На мен излизанията много ми ядат пари... Ама много! 40 лв - ей така си хвърчат! :?

LipSy
06-20-2010, 11:07
При мен почти всеки път е различно. Попринцип от козметиката като цяло използвам: шампоани, кремове (за лице,ръце и тяло), почистващи гелове за лице (поне по 2 най-малко) , лакове за нокти, гланцове и овлажняващи балсами за устни, пудра, фон дьо тен, черен молив, спирала, сенки, лак за коса, лентички за обезкосмяване и кола маска (понякога, защото попринцип карам с бъсначка (за краката говоря)). В момента за друго не се сещам. На месец за козметика харча понякога по 20-30 лв., а друг път повоче. Все пак не всички неща се свършват за 1 месец! :)

POLLINA
06-20-2010, 11:10
Всеки месец ли си купувате душ гел и маска?
Аз нямам такива проблеми - когато ми потрябва фон-дьо-тен, спирала или нещо такава, майка ми ги купува, защото държи да използвам хубава козметика - пък някак си не ми се иска аз да дам 11-12 лв за коректорче. :)
Два пъти месечно ходя при козметичката да ми оправи веждите, през останалото време сама - взима по 4 лв, т.е. 8 лв.
Обаче се каня да ходя и на коламаска на триъгълника всеки месец - там ще ми взима още 7-8, обаче се надявам майка ми да го покрие това.

На мен излизанията много ми ядат пари... Ама много! 40 лв - ей така си хвърчат! :?
е кво е значението дали ти ще си ги вземеш или майка ти ? парите не идват ли от едно и също място ?
и аз ползвам качествена козметика , майка ми ми дава пари и аз си ги купувам какво толкова има?