PDA

View Full Version : Английски



no0name3
06-20-2010, 11:56
някой може ли да ми помогне да разтълкувам DO NOT JUDGE A BOOK BY ITS COVER много ще съм ви благодарна :-) :-) :-)

FlowerPower
06-20-2010, 12:11
не съди за книгата по корицата й :?

no0name3
06-20-2010, 12:30
е да де.. имах в предвид да го тълкувам на английски да го развивам и такива неща :o ама в гоогле е много объркано...

wali00
06-20-2010, 13:04
Ем това е значението.. Както на български, така и на английски.. Има за цел да се покаже, че не трябва да си правим грешни изводи за нещо само от външността му (нещо подобно.. ) :-D

no0name3
06-20-2010, 13:07
а някакви идеи какво точно да говоря .. :(

viqnkababyy
06-20-2010, 13:22
Пример:

Много хора избират своите книги по корицата и дори не се замислят за съдържанието.Както и при хората.. В днешния 21 век много от нас отделят повече внимание на външния си вид, отколкото на своето обучение.Дори и тинейджърите - Вместо да си пълнят главата със знание, те предпочитат да си допълват външния вид до мечтаното съвършенство на тази възраст.Броят на хората, които се интересуват от съдържанието, а не от вида, мога да го посоча с пръстите си и то само тези на ръцете.
Дали ще си истински човек, зависи от теб. - Започни да обръщаш внимание на съдържанието.
:)

Само си го преведи и допълни с няколко твои думи.
Надявам се да съм помогнала.

no0name3
06-20-2010, 13:40
благодаря ти :) ако още някой даде идея че трябва да говоря доста време по тази тема на английски ще се радвам мн :-) :-)

amk933
06-20-2010, 14:07
Толкова да не знаете какво значи тоя израз...

Do not judge a book by its cover е един много често използван израз, който иска да каже да не съдиш хората по външния им вид. Не само хората...нищо да не съдиш само по външния му вид. Може да направиш паралел с "По вида посреща, по ума изпраща," но не е баш същото. Не става въпрос само за книга. :)

ПС: Кирилизирай си заглавието!

someonerandom
06-20-2010, 14:47
Толкова да не знаете какво значи тоя израз...

Do not judge a book by its cover е един много често използван израз, който иска да каже да не съдиш хората по външния им вид. Не само хората...нищо да не съдиш само по външния му вид. Може да направиш паралел с "По вида посреща, по ума изпраща," но не е баш същото. Не става въпрос само за книга. :)

ПС: Кирилизирай си заглавието!
Мисля,че тя знае какво значи изразът,но не знае какво да пише по него
Авторката:При условие,че вече ти дадоха теми,толкова ли не можеш да ги развиеш?Говори за това как хората се грижат опвече за външния си вид,отколкото за образованието например,и как много прекрасни характери остават незабелязани,защото не са в красива обвивка.Ето ти я темата в едно изречение...

no0name3
06-20-2010, 19:08
естествено че знам какво означава и мога да си я развия просто исках помощ от вас относно английския защото ми трябва на английски не на български и исках да е граматически правилно..

Crazytu
06-20-2010, 19:46
1. We should not judge people by how they look or act. We do not know the why they are like they are – there could be plenty of other reasons.
I would certainly not like people to judge me before they got to know me. I try my very best not to judge people until either I get to know them, or their actions have given me reason to judge them.
Who gives anyone the right to say that the man in the suit is any better than the guy with the long hair, or the overweight person is like that because they overeat. I think that people should know the facts about someone before they consider themselves in a position to judge somebody.
2.
It means that people cannot be judged by what they appear like to you at first, it is necessary to get to know them and "read" them before you can judge them.
3. http://www.oppapers.com/essays/Do-Not-Judge-Book-Its-Cover/119472
Тук има дори и есе.
Имаше и още много, само трябва да се разровиш из Googlе.

amk933
06-20-2010, 20:10
1. Като искаш граматически вярно есе си го напиши на word, копни го тук и ще го проверим.

2. До утре си кирилизирай заглавието. Иначе я локвам. Помолих веднъж. Игнорна ме. 3ти път няма да моля.

LoupGarrou
06-20-2010, 20:16
1. Като искаш граматически вярно есе си го напиши на word, копни го тук и ще го проверим.

2. До утре си кирилизирай заглавието. Иначе я локвам. Помолих веднъж. Игнорна ме. 3ти път няма да моля.

Нали се сещаш, че трябва да си размърда мозъчните клетки. Изразът е толкова често срещан и е лесен за тълкуване ...

VALady
06-21-2010, 11:06
Тази тема е лесничка, ако не можеш да измислиш нищо, просто напиши заглавието в гугъл и ще ти излезнат много неща. Подбери най-важното.