PDA

View Full Version : ебаси..



POLLINA
06-20-2010, 14:26
убедена съм,че това беше една от стоте теми в които е споменато лекарство,което дори не съм сигурна дали се пие БЕЗ ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ!!!
по тази логика защо съществува раздела Здравни пробелми и болести?!
аз мисля , че там ежедневно се поставят диагнози от потребители
ще помоля за отговор

SmilezZz
06-20-2010, 14:42
Повечето от раздел "Здравни проблеми и болести" се опитват да помогнат,но повечето пъти опътват автора да отиде на лекар..И най-добре е наистина преглед при специалист,дори "проблема" да не е сериозен

kalpazanka
06-20-2010, 14:49
Разделът не замества консултацията с лекар. Също така, да ви обърна внимание, е забранено поставянето на диагнози просто защото няма как да снемем анамнеза/статус/да видим изследвания и направени рентгенови снимки. По същата тази причина е забранено и изписването на медикаменти с изключение на тези, които са достъпни в аптеката без рецепта.

POLLINA
06-20-2010, 14:52
ами разгелдай се малко по -подробно в раздела тогава
и още нещо от къде си сигурна , че се продава с рецепта ? защото аз лично не съм

kalpazanka
06-20-2010, 14:54
Ха-ха-ха. Сполучлив опит, но не особено.
8-)
http://www.medicine.bg/lekarstva/orgametril
Оргаметрил съдържа линестренол, прогестаген, подобен на естествения хормон прогестерон.

Прогестагените, както в Оргаметрил, често се предписват при нарушения в менструалния цикъл. Оргаметрил може също да се предписва:

* за предменструален синдром (регулярната поява на едно или повече оплаквания в периода преди менструация);
* за ендометриоза (поява на ендометриална тъкан на необичайни места);
* за лечение при някои случаи на рак на ендометриума;
* за лечение на някои заболявания на гърдите;
* за подтискане на отделянето на яйцеклетки (овулация) или менструация;
* като допълнение към естрогенова терапия по време на или след климактериума.

Лекарствен продукт, отпускан по лекарско предписание.
Преди употреба прочетете листовката за пациента!

POLLINA
06-20-2010, 15:03
еми окей..
а за поставянето на диагнози в радела мисля , че си остава ...