PDA

View Full Version : Моите премреждия в любовта...



ibasizmeq
06-20-2010, 16:09
Така... Дойде и моя ред да се оплача и да поискам съвет.
Харесвам едно момиче вече няколко месеца. Нейната най-добра приятелка е и моя приятелка и така да се каже ми помага в кампанията за свалянето :-D. Преди 3 месеца признах на въпросното момиче, че имам чувства към нея, но тя ми каза, че засега не иска да се занимава с момчета. След тази случка не съм правил нищо по въпроса. Държа се най-приятелски все една нищо не е станало, излизаме си на кафе с общи приятели и т.н. Въпросната ни обща приятелка обаче я карам постоянно да говори хубави нещо за мен пред нея :-D. Не че има голям ефект ама...

Наскоро обаче стана една поразия, която ме прецака много яко. Имах вземане-даване с едно трето момиче, но всичко беше приятелско. Не е имало нищо между нас, ама нали знаете хората какви са и тръгнаха слухове, че ми е гадже и подобни. Аз обаче съм много хлътнал по момичето, което харесвам и много ме ядоса тази история, защото тя е чула този слух. Попита един път дали е вярно и аз отрекох и по този въпрос това беше - вече не сме засягали тази тема

Не знам как да действам с въпросната момиче... Тя май ме харесва, но не чак толкова, че да тръгнем...

Какво да правя?

Lawliet
06-20-2010, 16:17
Като за начало, не се казва въпроснаТА момиче, а въпросното.
Отгвора винаги се крие в условието, ти го каза

Тя май ме харесва, но не чак толкова, че да тръгнем...
Нито аз, не мисля, че и някой друг... ще можем да я накараме да те за хареса толкова, че да иска да тръгнете. Т'ва дето приятелката ти приказва за теб хубави работи, е малко тъпо. Умно до там да те спомене 1-2 пъти, тъпо постоянно да те хвали.

izlishna
06-20-2010, 16:19
Като за начало не бързай всичко да се развие отведнъж, защото няма да се получи, точно обратното може да и станеш досаден и да я притискаш по тозни начин, а нали знаеш, че на сила нищо не става. Аз мисля, че ако продължиш да се държиш приятелски с нея, да я подкрепяш в разни отношения, може да спечелиш много точки :) Според мен историята ти не е трагична.. вижда се бъдеще :) Само действай правилно! Успех !

filmimilmi
06-20-2010, 16:20
Щом толкова време се протакват нещата, по-вероятно е нищо да не се случи освен да изпилиш съвсем нервите си в излишно търпение. 3 месеца си я чакал да се реши. Едва ли и е пукало изобщо, че си имал вземане-даване с друга. По-правилно е било да й кажеш, че действително е било така от колкото да отричаш. Сега сигурно си мисли, че си я излъгал. От това само си загубил точки. По-добре е било да й кажеш, че така е и станало, така че да видиш съответната й реакция. А в момента тя си мисли, че хем си я излъгал, хем си и ходил с другата... Както и да е. Няма смисъл да размишляваме върху нещо, което не може да се промени. Нататък единственото, което може да направиш е да си търсиш приятелка, която да те оцени, а тази по-добре я забрави. Само ще продължиш да си губиш времето с нея, а тя едва ли има намерение да отвърне на чувствата ти след като веднъж категорично те е отрязала по деликатен начин, че уж не й е било до момчета. Просто не й е било точно до теб. Приеми го и продължи нататък защото колкото повече я чакаш, толкова повече фикс идеята ти ще засилва своята сила докато накрая не прерастне в болезнено състояние...

Magi4eska_Kiss
06-20-2010, 16:25
По добре приятелката ти да прекрати с хваленето пред момичето,което харесваш,защото аз си изпатих така по много гаден начин. Не замесвайте трети човек във отношенията ви,защото накрая може да не излезе нищо.
Тя ти е казала,че не иска да се занимава с момчета. Според мен това е защитна реакция по свое му.. Не иска да се развали приятелството помежду ви заради една любов.
Това за слуха-да не ти пука. Както е казано-всяко чудо за 3 дни.. Всичко ще отшуми, а ако не,то намери начин да й обясниш,че не е вярно. А и тя сама може да си направи изводите,защото няма да те види с друго момиче,което означава,че слуховете не са верни. ;)
Покани момичето някой път да излезете,но само двамата,без общата ви приятелка. Говорете, кажи й,че ти допада като повече от приятелка,че държиш на нея и т.н. Виж как ще реагира,дай й малко време и евентуално при втора среща я целуни.
Дано съм помогнала. Успех! :)

ivcheto0o
06-20-2010, 16:55
Намекни и по някакъв начин че още имаш чуства към нея...примерно излезте някои път само двамата.

ibasizmeq
06-20-2010, 18:50
Намекни и по някакъв начин че още имаш чуства към нея...примерно излезте някои път само двамата.
Опитвал съм. Ама през цялото време исакше да звъним на нашата приятелка и тя да дойде...

IndependentGirl
06-20-2010, 19:00
Опитвал съм. Ама през цялото време исакше да звъним на нашата приятелка и тя да дойде...
Това е достатъчно показателно, че щом търси вниманието/компанията на трети човек, а не иска да останете само двамата насаме, значи не те харесва достатъчно или просто не иска да има нещо между вас.. :]

ibasizmeq
06-20-2010, 19:02
Опитвал съм. Ама през цялото време исакше да звъним на нашата приятелка и тя да дойде...
Това е достатъчно показателно, че щом търси вниманието/компанията на трети човек, а не иска да останете само двамата насаме, значи не те харесва достатъчно или просто не иска да има нещо между вас.. :]
Неприятно, но може би факт... :( :?

izlishna
06-20-2010, 20:14
Опитвал съм. Ама през цялото време исакше да звъним на нашата приятелка и тя да дойде...
Това е достатъчно показателно, че щом търси вниманието/компанията на трети човек, а не иска да останете само двамата насаме, значи не те харесва достатъчно или просто не иска да има нещо между вас.. :]
Неприятно, но може би факт... :( :?

Може би не е това, че няма желание да има нещо м/у тях, а породен срам и паника, когато са двамата очи в очи :)

IKnowYou
06-20-2010, 22:24
Аз мисля, че, когато ти е казала, че не й се занимава с момчета, просто деликатно те е отрязала. За мен няма ли тръпка от самото начало, няма да има и по-натам. Но знам ли, хора - всякакви. Както казаха хората - пробвай пак да излезете само двамата и ако пак иска да викнете приятелката ви , мисля, че е ясно какво желае девойчето.